مـــرکــز دانلــــــــود

آیا میدانید جدید ترین دلایل خیانت مردان متاهل چیست؟ و چطور پیشگیری کنید؟

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : شنبه 4 اسفند 97 0 نظر
نظرات کاربران :

خیانت به معنای سوء استفاده از اعتماد یک شخص و در واقع نوعی پیمان شکنی یا بی وفایی است که برای افراد مختلف اعم از مرد و زن بسیار دردناک است؛ به گونه‌ای که خیلی از افراد بعد از این در حقشان خیانت می‌شود؛ نمی‌توانند به زندگی زناشویی ادامه دهند و این کار باعث از […]

خیانت به معنای سوء استفاده از اعتماد یک شخص و در واقع نوعی پیمان شکنی یا بی وفایی است که برای افراد مختلف اعم از مرد و زن بسیار دردناک است؛ به گونه‌ای که خیلی از افراد بعد از این در حقشان خیانت می‌شود؛ نمی‌توانند به زندگی زناشویی ادامه دهند و این کار باعث از هم پاشیده شدن بنیان خانواده می‌شود و در این میان خیانت مردان متاهل بیشتر به چشم می آید.

واکنش افراد مختلف به خیانت فرق می‌کند و ممکن است در بعضی افراد به جدایی ختم شود و در بعضی دیگر چنین نباشد و حتی برعکس باعث ایجاد روابط محکم و قوی‌تر از قبل شود و به طور کلی خیانت در فضایی معنا پیدا می‌کند که رابطه‌ای قبلی بر اساس پیمان و تعهدی شکل گرفته باشد و شخصی یا یکی از طرفین پیمان آن را نقض کند و به آن آسیب برساند و این امر معمولا به دنبال جبران یا کمبود محبت و عواطف درمحیط و عوامل دیگر پیش می‌آید.

خیانت مردان و بخصوص خیانت مردان متاهل نیز امری است که امروزه دامن گیر بسیاری از خانوداه‌ها و زنان می‌‌شود و در نگاه اول بسیاری از افراد تصور می‌کنند که این مسئله اکثرا و تا حدود زیادی به خاطر مسائل جنسی است؛ اما در بسیاری از مصاحبه‌ها با مردان خیانتکار خلاف آن ثابت شده است و امر جنسی تنها درصد کمی از علل خیانت مردان متاهل را به خود اختصاص داده است.

در این مقاله سعی می‌کنیم باتوجه به تحقیقات روانشناسی و مستندات؛ جدیدترین دلایل مهم خیانت مردان متاهل و دارای تعهد را ذکر کنیم و در صورت امکان راهکار‌‌های مهم برای پیشگیری از این امر ناشایست را عنوان کنیم.

1- یکنواخت شدن روال زندگی

یکنواخت شدن روال زندگی - خیانت مردان متاهل

معمولا پس از مدتی در زندگی و با آمدن فرزندان، بعضی از مردان فرک می‌کنند که زندگیشان حالت یکنواختی به خود گرفته است و از وضعیت خود راضی نیستند و از نظر عاطفی مورد توجه همسرشان قرار نمی‌گیرند. بنابراین مردان در این مواقع به دنبال جبران این کمبود‌ها به سمت کسی می‌روند که به ان‌ها از این لحاظ رسیدگی کند.

و برای پیشگیری از این روال باید خطاب به زنان گفت که زمان بیشتری را برای رسیدگی‌ به عواطف، آرزو‌ها و خواسته‌های همسرشان اختصاص دهند و مشغله‌های زندگی و مسائل باعث نشود که از همسر خود دور شوند.

2- تنوع طلبی مردان دلیل جدی تر در خیانت مردان متاهل

تنوع طلبی مسئله‌ای است که طبق خیلی از تحقیقات بر اثر مسائلی از قبیل: محرک‌هایی مانند سایت‌های غیر مجاز، ماهواره‌ها، چشم چرانی، دیدن روابط جنسی وحشیانه و پوشش‌های نامناسب، آرایش‌های مبتذل و سایر عوامل ایجاد می‌شود و به نوبه‌ی خود باعث بالا رفتن آمار‌های طلاق و خیانت می‌شود.

به گفته محققان تنوع طلبی در افراد مختلف تفاوت دارد و چون به صورت ذاتی است در هر کس میزان خاصی دارد و چون تعداد مردان تنوع طلب در جامعه ما کم نیستند و در صورت فراهم شدن زمینه مناسب به صورت مخفی نیاز خود را برطرف می‌کنند ؛ بنابراین برای پیشگیری از خیانت مردان متاهل در اثر این امر باید روابط رضایتمندانه ( بخصوص عاطفی و جنسی ) بر قرار شود و کمبود‌های روانی و تعارضات زناشویی بین زوجین حل شود.

3- از دست رفتن جذابیت جنسی از نظر همسر

از دست رفتن جذابیت جنسی از نظر همسر - خیانت مردان متاهل

بسیاری از مردان توسط همسرشان به خاطر ظاهر نامرتب یا اندامشان مورد بازخواست قرار می‌گیرند و موقعی که این امر مرتب تکرار می‌شود و جملاتی از طرف خانم یا همسرشان به آن‌ها گوشزد می‌شود احساس می‌کنند که جذابیت جنسی خود را از دست داده‌اند و طبق بسیاری از تحقیقات نیز این مورد از طرف مردان خیانتکار نقل شده است که گفته‌اند همسرم من را با بازیگران یا چهره‌های معروف مقایسه می‌کند یا چهره‌ی من را مسخره می‌کند.

بنابراین برای پیشگیری از وقوع خیانت مردان متاهل به دلیل بالا سعی کنید همیشه از همسرتان تعریف کنید و به او احساس خوبی بدهید تا فکر کند که در نظر شما بهترین است و جذاب به نظر می‌رسد.


مقاله مرتبط: 15 نکته طلایی که باید برای رویایی شدن روابط زن و شوهر بدانید


4- نقش اراده ضعیف در خیانت مردان متاهل

یکی دیگر از دلایل خیانت مردان متاهل این است که بعضی از مردان ذاتا ارده ضعیفی دارند و بعضی دیگر به دلیل اینکه به میل‌های نفسانی خود توجه بیش از حدی دارند و در آن زیاده‌روی می‌کنند و گاها به علت کمبود اعتماد به نفس، محیط نامناسب، آرمان‌گرایی و عدم پاسخ صحیح به غرائض خود، اراده ضعیفی پیدا می‌کنند و قدرت نه گفتن خود را نیز از دست می‌دهند و به همین علت در برابر موقعیت‌ها زانو خم می‌کنند و دچار خیانت می‌شوند.

برای پیشگیری از خیانت‌هایی که در مردان بر اثر اراده ضعیف انجام می‌شود؛ این بار باید خودشان دست به کار شوند و با در نظر گرفتن اعمالی مانند شناخت نقاط قوت و ضعف، عدم خود کم بینی وبزرگ بینی دیگران، تسلط بر کار و عمل، توجه نکردن به ریشخند دیگران و همچنین حفظ فعالیت‌های فردی و جمعی، خود را از دام خیانت دور کنند و زندگی خود را نجات دهند.

5- اشتیاق به صمیمیت زیاد از طرف مردان

اشتیاق به صمیمیت زیاد از طرف مردان - خیانت مردان متاهل

همه مردان تمایل دارند بعد از ازدواج از حمایت عاطفی و صمیمیت لازم از جانب همسرشان برخوردار شوند و امروزه یکی از مسائلی که خیلی از زندگی‌ها را از هم می‌پاشد همین مسئله کمبود عاطفه و صمیمت از طرف همسران است که مردان همیشه آن را انتظار دارند و اگر این حس وجود نداشته باشد خیلی از مردان به دنبال پر کردن این خلاء به بیرون متوصل می‌شوند و سعی می‌کنند منشاء این صمیمیت و محبت را از بیرون و شخص دیگری به جز همسرشان کسب کنند و باعث امر خیانت مردان متاهل می‌شوند.

وظیفه زنان و مردان در این میان و برای پیشگیری از خیانت مردان متاهل در این زمینه صحبت کردن رضایت بخش است و همچنین کار‌هایی مانند رفتار کردن با محبت مانند روزهای اول زندگی، کارهای لذت بخش دو نفره و تکرار آن، توجه به نیاز‌ها و خواسته‌های همسر، صحبت و مشورت کردن درباره مسائل مهم می‌تواند در این راستا و برای پیشگیری از خیانت کارساز باشد.

6- حس عدم قدر دانی 

همه انسان‌ها به طور ذاتی از تشکر و تقدیر در برابر کا‌رهایشان از جانب دیگران خوشحال می‌شوند و بدیهی است اگر این امر از طرف زنان نسبت به همسرشان انجام گیرد بسیار قابل توجه است و می‌تواند رابطه‌ی عمیق‌تری را در بین دو نفر شکل دهد؛ بنابراین این رفتار، یعنی قدردانی از کار‌های مردان به نوبه‌ی خود باعث عدم شکل گیری رابطه دیگر می‌شود و همچنین باعث می‌شود که مردان حس کنند که عنصری مهم برا همسر و خانواده هستند و کمتر به خیانت فکر می‌کنند.

7- توجه نکردن و اهمیت ندادن از جانب زنان

توجه نکردن و اهمیت ندادن از جانب زنان - خیانت مردان متاهل

زمانی که زندگی مشترک شکل می‌گیرد و در اوایل ازدواج زن و مرد سعی می‌کنند هر کدام به نوبه‌ی خود در راستای برآورده کردن نیاز‌های همسر خود اقدام کنند اما بعد از مدتی و به طور ناخودآگاه اکثر زنان از این مسئله غافل می‌شوند و این نقش را برای همسرشان به صورت کم‌ رنگ‌تری اجرا می‌کنند. در این مواقع مردان حس می‌کنند که جزء اولویت‌های اول همسر خود نیستند و آنان نه به علت برطرف کردن نیاز جنسی بلکه به علت عدم توجه سابق یا کافی دست به خیانت می‌زنند.

8- توجه بیشتر زن به خانواده پدری

از عوامل مهم دیگر خیانت مردان متاهل این است که بعضی از زنان به دلیل نا آگاهی یا ناخواسته شوهرشان را از اولویت اول خود خارج می‌کنند و در خیلی از موارد مثلا هنگام موفقیت‌ها، شنیدن خبر‌های خوب و غیره به جای اینکه ابتدا آن را با همسرشان مطرح کنند؛ به خانواده پدری خود روی می‌آورند و مانند دوران مجردی رفتار می‌کنند.

در این مواقع مردان احساس می‌کنند که مورد کم لطفی و کم محبتی هستند و به مرور زمان به سمت انواع خیانت عاطفی و جنسی سوق پیدا می‌کنند.

9- شک و تردید از جانب زنان

شاید باورتان نشود اما شک و تردید و سوء ظن در رابطه‌ها به خودی خود باعث از بین رفتن عشق و عاطفه بین زوجین می‌شود و بعضی از زنان بدون آگاهی از عواقب آن با ناآگاهی در این زمینه زیاده روی می‌کنند به طور مثال در کار‌های همسرشان تجسس می‌کنند و او را تعقیب می‌کنند و به طور خلاصه به او بدبین هستند و در این زمان است که با فشار آوردن به همسر خود زمینه ساز خیانت مردان متاهل می‌شوند.

10- اهمیت دادن به کار و مادیات

اهمیت دادن به کار و مادیات - خیانت مردان متاهل

بعضی از زنان اکثریت وقت خود را صرف شغل و تلاش برای حیطه‌ی شغلی و امر‌های مادی خود می‌کنند و همین امر باعث می‌شود که وقت کافی را برای گذراندن و رسیدگی به شوهر نداشته باشند و در تعادلی که باید در این زمینه ایجاد کنند؛ دچار ناهماهنگی شوند و در عوض اینکه با کار‌های ساده‌ای مانند ارسال پیامک‌ها و یادداشت‌های عاشقانه، مکالمه و ارتباط‌های محبت آمیز همسرشان را به خود نزدیک کنند با مهم شماردن کار و مادیات، خودشان بستر خیانت را فراهم می‌کنند.

11- رفتار کردن مانند مادر مردان

بعضی از زنان با مراقبت‌های بیش ازحد و مادرانه این احساس را در شوهر خود تقویت می‌کنند که او نمی‌تواند مواظب خود باشد و همیشه مانند پسری کم سن و سال به مواظبت نیاز دارد اما شاید از این مسئله غافل‌اند که مردان خیلی زود از این کار خسته می‌شوند ( اگرچه شاید برای مدتی دوست داشته باشند) و در پی جبران این خلاء و خلاص شدن از رفتار‌های مادرانه به زنی پناه می‌آورند که از این ویژگی‌ها دور باشد و زمینه خیانت مردان متاهل از همین جا آغاز می شود.

12- سرزنش کردن و رفتار تحکم آمیز

سرزنش کردن و رفتار تحکم آمیز - خیانت مردان متاهل

بسیاری از زنان در محیط خانه مانند یک مدیر و با رفتار‌های دستوری و همراه با امر و نهی پیش می‌روند و همچنین با تحقیر و سرزنش کردن مردشان باعث پرخاش و عصبانیت او می‌شوند. این زنان با انجام این کار‌های تنش زا حسی را به همسر خود القاء می‌کنند که کنترل زندگی را در دست دارند و باعث دور کردن او از خود و زمینه ساز خیانش می‌شوند.

13- ضعف در برقراری رابطه جنسی مناسب

به دلیل اینکه خیلی از زنان در برقراری رابطه جنسی جذاب و مثبت ناتوان‌اند و به نوعی نمی‌توانند به نیاز‌های جنسی همسر خود پاسخ دهند و یا اینکه مهارت‌های لازم برای برقراری رابطه جنسی را ندارند؛ پس خود زمینه ساز خیانت مردان می‌شوند و برای پیشگیری از این امر نیز بهتر است علایق و خواسته‌های خود و همسرشان را در این رابطه در نظر بگیرند به طور مشخص و شفاف درباره آن صحبت کنند.

 

سخن پایانی

در این مقاله آموزشی به 13 دلیل پرداختیم که علت خیانت مردان متاهل است. اما اگر در زندگی تمام این 13 نشانه وجود داشته باشد باز هم دلیل نمی شود که مرد خیانت کند چون خیانت توهین به شعور و شخصیت خود آن انسان هست. اما این دلایل باعث لغزش مرد میشود که به آن خیانت مردان متاهل می گوییم.

اگر مشکلی در زندگی مشترک شما وجود دارد به راحتی میتوانید با یک مشاور درمیان بگذارید تا از خطرات بزرگتری که رابطه شما را تهدید می کند پیشگیری شود.

مقالات مرتبط
نظــرات