مـــرکــز دانلــــــــود

این موریانه ها رابطه زن و شوهر ایرانی را به جدایی می کشانند!

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : سه شنبه 7 اسفند 97 0 نظر
نظرات کاربران :

یکی از اهداف ازدواج و تشکیل خانواده رسیدن به آرامش است. آرامشی که یک زن یا مرد در کنار شریک زندگی خود به دست می‌آورد با هیچ کس دیگر و در هیچ مکان دیگری آن را به دست نخواهد آورد. این آرامش برای زن و مرد بسیار لذت‌بخش و شیرین خواهد بود. البته زمانی زن […]

یکی از اهداف ازدواج و تشکیل خانواده رسیدن به آرامش است. آرامشی که یک زن یا مرد در کنار شریک زندگی خود به دست می‌آورد با هیچ کس دیگر و در هیچ مکان دیگری آن را به دست نخواهد آورد. این آرامش برای زن و مرد بسیار لذت‌بخش و شیرین خواهد بود. البته زمانی زن و شوهر به این آرامش می‌رسند که رابطه بسیار خوب و مناسبی با هم داشته باشند و بتوانند در زندگی همدیگر را درک کنند. اما گاهی اوقات بعضی از کارها و رفتارها از هر کدام از طرفین ممکن است باعث خراب شدن رابطه زن و شوهر و در نتیجه تلخ شدن زندگی آن‌ها می‌گردد.

گاهی اوقات این مشکلات تا حدی پیش خواهد رفت که زن و شوهر هیچ امیدی به ادامه زندگی با هم نخواهد داشت و حتی ممکن است به دادگستری مراجعه کرده و درخواست طلاق دهند. اما چه چیزهایی باعث خراب شدن رابطه زن و شوهر خواهد شد؟.

در این مقاله به موریانه هایی خواهیم پرداخت که باعث نابودی رابطه زن و شوهر می شوند. پس تا پایان این مقاله را حتماً بخوانید.

1- نداشتن صداقت

نداشتن صداقت

صداقت یکی از ارکان اصلی زندگی است. داشتن صداقت در زندگی یکی از نعمت‌های بزرگ است. اما اگر صداقت در زندگی مشترک از بین رود رابطه زن و شوهر صمیمیت خود را از دست خواهد و دیگر برای هیچ کدام از طرفین دیگری قابل اطمینان نخواهند بود. پس سعی کنید در زندگی خود با طرف مقابل خود صداقت داشته باشید.

2- نادیده گرفتن نیازهای همدیگر

در زندگی مشترک هر نفر نیازهای خاص خود را دارد و از طرف مقابل خود این توقع را دارد که نیاز او را بر طرف کند. نیاز زناشویی یکی از نیازهای اصلی هر شخص است. اگر یکی از طرفین در تامین این نیاز در حق طرف مقابل خود کوتاهی کنند. باعث نابودی رابطه خودشان خواهد شد و این رابطه خود به خود رو به سردی و حتی جدایی خواهد رفت.

3- رفتار نامناسب و بی احترامی

رفتار نامناسب و بی احترامی

بعضی از رفتارها هستند که از هر کدام از طرفین سر بزند موجب ناراحتی و دلگیری طرف مقابل می‌گردد. به عنوان مثال یکی از این رفتارها غر زدن است. از غر زدن به عنوان قاتل ازدواج اسم برده می شود. می‌توان گفت غر زدن به حالتی گفته می شود که یک طرف درخواست خود را تکرار می کند اما طرف مقابل به نوعی آن را نادیده می‌گیرد و در نتیجه ناراحتی و درگیری ایجاد می‌شود. بهترین راه برای حل کردن این مشکل این است که به طرف درخواست کننده بقبولانید که درخواست او را شنیده‌اید و به آن عمل خواهید کرد.


مقاله مرتبط: دلایل اصلی خیانت مرد به زن چیست؟ چطور از خیانت پیشگیری کنیم؟


4- درک نکردن طرف مقابل

یکی دیگر از عواملی که موجب خراب شدن رابطه زن و شوهر خواهد شد درک نکردن همدیگر است. درک کردن همدیگر در زندگی می‌تواند زندگی آرام و لذت‌بخشی را برای دو نفر ایجاد کند. مردان باید به این امر توجه بیشتری داشته باشند؛ زیرا زنان روحیه حساس‌تر و لطیف‌تری دارند و باید به آن‌ها توجه بیشتری داشته باشید و آن‌ها را درک کنید.

5- کمبود ارتباط و مکالمه

کمبود ارتباط و مکالمه در رباطه بین زن و شوهر

با گسترش فضای مجازی در خانواده‌ها، کمبود ارتباط و مکالمه در بین افراد خانواده نمود بسیاری پیدا کرده است. نبود ارتباط موجب رابطه سرد بین زن و شوهر خواهد شد و آن‌ها از زندگی خود دلسرد می‌شوند. چه زن و چه مرد باید توجه داشته باشند زمان‌هایی که در کنار یکدیگر هستند باید بیشترین زمان ممکن برای مکالمه و صحبت کردن آن‌ها با همدیگر باشد و بتوانند درخواست‌های همدیگر را بشنوند.

6- انتقاد کردن از  یکدیگر

انتقاد کردن حتی به صورت سازنده نیز برای رابطه زن و شوهر ایجاد مشکل خواهد کرد. زمانی که زن یا مرد از طرف مقابل خود انتقاد می کنند بدین معنی است کار یا عمل او را دوست ندارد و از او می‌خواهد این کار را انجام ندهد. این انتقاد کردن موجب خواهد شد که فرد حالت دفاعی به خود بگیرد و به صورت پرخاشگرانه جواب شما را بدهد و همین امر موجب ناراحتی و حتی خراب شدن رابطه بین طرفین خواهد شد.

7- از بین رفتن صمیمیت در رابطه زن و شوهر

از بین رفتن صمیمیت در رابطه زن و شوهر

از بین رفتن رابطه احساسی و فیزیکی در زندگی مشترک لطمه بزرگی را به هر زندگی وارد خواهد کرد. رابطه احساسی یک قسمت جدا نشدنی و یک نیاز اساسی برای هر فرد است و در صورتی که توسط یکی از طرفین نادیده گرفته شود رابطه زن و شوهر را به سمت نیستی و حتی نابودی سوق خواهد یافت و هیچگاه به همان رابطه صمیمی گذشته تبدیل نخواهد شد.

8- نبودن در کنار همسر

یکی دیگر از دلایل مهمی که موجب نابودی رابطه زن و شوهر می‌گردد این است که یکی از طرفین و یا هر دو بیشتر اوقات خود را به کارهای شخصی و در سر کار می‌گذراند و شریک زندگی خود را بیش از حد تنها خواهند گذاشت. این امر موجب مرگ رابطه زن و شوهر می‌شود و هیچ کدام از رابطه خود راضی نیستند. پس باید بدانید برای کارهای زندگی خود برنامه داشته باشید و برای همه چیز زمان خاص خود را قرار دهید و هیچ چیز را فدای چیز دیگری نکنید.

9- یک طرف صحبت کردن

یک طرف صحبت کردن

هر شخصی که در حال صحبت کردن است دوست دارد طرف مقابلش حتماً حرف‌های او را بشنود. اما بعضی از خانم‌ها یا آقایان بدون این که صحبت‌های طرف مقابل خود را بشنوند یک طرفه برخورد می‌کنند و اصلاً توجهی به حرف‌های طرف مقابل خود ندارند که این عامل به رابطه بین طرفین آسیب‌های جدی وارد خواهد کرد. پس هیچ وقت یک طرفه صحبت نکنید اگر فهمیدید حرف طرف مقابل شما نیز منطقی است به حرف‌ او عمل کنید مطمئن باشید اتفاق خاصی نخواهد افتاد.

10- توجه بیش از حد به خانواده پدری

بعضی‌ها علی‌الخصوص خانم‌ها عادت دارند به خانواده پدری خود توجه بیش از حدی دارند و همیشه برای آن‌ها در اولویت هستند. قرار دادن خانواده پدری در اولویت موجب ناراحتی و حتی دوری طرف مقابل که شریک زندگی شما است می‌گردد. شما باید در همه حال و در همه مشکلات شریک زندگی خود را در اولویت اول قرار دهید و بدانید با این عمل در درجه اول به او احترام گذاشته و در وهله دوم رابطه مستحکم‌تری را با او ایجاد کرده‌اید.

11- نداشتن قدرت بخشش در رابطه زن و شوهر

نداشتن قدرت بخشش در رابطه زن و شوهر

هر شخصی باید در زندگی مشترک توانایی این را داشته باشد که اگر شریک زندگیش اشتباهی را مرتکب شود او را ببخشد. اما متاسفانه بعضی از زوجین علاوه بر این که توانایی بخشیدن یکدیگر را ندارند حتی همدیگر را نیز سرزنش می‌کنند. این کار باعث سستی رابطه زن و شوهر می‌گردد و در نهایت موجب قطع این رابطه برای همیشه می‌شود.

12- نداشتن توانایی عذرخواهی

در کنار این که فرد باید توانایی بخشش را داشته باشد باید توانایی عذرخواهی کردن را نیز در خود پرورش دهد. هنگامی که فردی اشتباهی را مرتکب می شود باید اشتباه خود را بپذیرد و از شریک زندگی خود عذرخواهی کند. گاهی اوقات این کار بسیار کوچک به بهبود رابطه طرفین کمک بزرگی می‌کند و صمیمیت به زندگی مشترک آن‌ها باز خواهد گشت.

پس ما در این مقاله توانستیم بعضی از عواملی که موجب خراب شدن رابطه مشترک خواهد شد را بیان کنیم. اگر زندگی مشترک خود را دوست دارید و تمایل دارید این زندگی برای شما محلی امن و امان برای شما دو نفر باشد این عوامل را به خوبی بشناسید و هیچ وقت آن‌ها را در زندگی خود تکرار نکنید.

مقالات مرتبط
نظــرات