مـــرکــز دانلــــــــود

چگونه با روانشناسی زنان آن ها را عاشق و دلباخته خود کنیم؟

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : دوشنبه 17 دی 97 0 نظر
نظرات کاربران :

روانشناسی زنان یکی از مهم ترین مسائل برای آقایانی است که می خواهند در مورد جنس مخالف خود اطلاعات بیشتری کسب کنند تا بتوانند رابطه موفق با هر خانم داشته باشند. با شناخت دنیای زنانه قطعا موفق تر خواهید بود.

روانشناسی زنان یکی از مهم ترین مسائل برای آقایانی است که می خواهند در مورد جنس مخالف خود اطلاعات بیشتری کسب کنند تا بتوانند رابطه موثرتری با او برقرار کنند.

روانشناسی را می‌توان علمی نامید که با استفاده از روش‌های علمی به مطالعه ذهن، فرآیندهای ذهنی و رفتارهای موجودات زنده می‌پردازد. علم روانشناسی بر روی رفتارها و فرآیندهای ذهنی انسان نیز به عنوان یکی از موجودات زنده پرداخته است.  این علم اثبات کرده است که رفتارهای زنان و مردان به عنوان دو جنس مخالف دارای تفاوت‌های زیادی با هم هستند. همه ما برای این که بتوانیم با جنس مخالف خود به خوبی زندگی کنیم باید به خوبی آن‌ها را بشناسیم.

هدف ما در این مقاله پرداختن به روانشناسی زنان است تا شما به عنوان یک مرد بتوانید به خوبی آن‌ها را بشناسید و توانایی این را داشته باشید که خانم ها ر عاشق خود کنید.

1- هدیه گرفتن را دوست دارند

هدیه گرفتن را دوست دارند

همه خانم‌ها دریافت هدیه را دوست دارند و به آن عشق می‌ورزند. زنان دوست دارند به صورت عاشقانه چند شاخه گل، یک هدیه کوچک و … را دریافت کنند. وقتی که یک مرد به زنش چند شاخه گل را تقدیم می‌کند یعنی نشان می‌دهد که او را دوست دارد و به او عشق می‌ورزد. و شما به او اجازه خواهید داد که او بداند برای شما منحصر به فرد است.


مقاله مرتبط: چطور خودم را به یک مرد جذاب تبدیل کنم؟(ترفند مرد جذاب برای جذب زنان)


2- روانشناسی زنان بیان می کند که تنوع‌طلب‌تر هستند

در بیشتر اوقات زن‌ها تنوع‌طلب‌تر هستند. این ویژگی روانشناسی زن‌ها را می‌توان در رفتارهای آن‌ها تشخیص داد. برای مثال می‌توان تنوع‌طلبی آن‌ها در انتخاب لباس، مبلمان و حتی آرایش‌شان مشاهده کرد. برای مثال تحقیقات علمی نیز اثبات کرده‌اند که تنوع سلول‌های مخروطی در زن‌ها بیشتر است و آن‌ها می‌توانند رنگ‌های را به صورت بسیار ریزتر تشخیص دهند.

3- نوازش کردن، انگیزه او را بیشتر خواهد کرد

نوازش کردن، انگیزه او را بیشتر خواهد کرد

یکی از چیزهایی که شما در مورد روانشناسی زنان باید بدانید نوازش کردن آن‌ها است. نوازش کردن یک زن انگیزه و قدرت او را برای زندگی بیشتر خواهد کرد و تلاش او برای ادامه زندگی بیشتر می‌کند. پس نوازش کردن زنان را هیچوقت فراموش نکنید و آن را به صورت روزانه تکرار کنید. در واقع شاید بی توجهی زن به مرد زیاد به رابطه آسیب نزند اما قطعا بی توجهی مرد به زن خیلی سریع تاثیر منفی خود را نشان خواهد داد.

4- به شدت عاطفی هستند

زن‌ها نسبت به مردها بسیار عاطفی‌تر هستند و این امر را علم نیز اثبات کرده است. بر اساس تحقیقات علمی مردها قادر هستند جنبه‌های عاطفی و احساسی یک اتفاق را از هم تفکیک کنند.

اما زن‌ها بر خلاف مردها در تفکیک یک ماجرا ناتوان هستند و حتی به خاطر یک اتفاق کوچک به شدت احساسی خواهند شد؛ زیرا مرکز عاطفه در مردها فقط در یک نیمکره مغز قرار دارد اما مرکز عاطفه در زن‌ها در هر دو نیمکره مغز قرار دارد. پس همیشه مواظب عواطف و احساسات خانم‌تان باشید تا خدای نکرده به آن لطمه‌ای وارد نشود.

5- عاشق صحبت کردن هستند

عاشق صحبت کردن هستند

بسیاری از مردان از زیاد صحبت کردن زن‌ها گلایه دارند و گاهی اوقات نیز از آن ناراحت خواهند شد. اما بر اساس روانشناسی زنان که انجام گرفته است زیاد حرف زدن خانم‌ها یک امر طبیعی است و آن‌ها بر خلاف مردان که بیشتر اوقات ساکت هستند حرف زدن را دوست دارند و تمایل دارند همه حرف‌های خود را به طرف مقابل خود بگویند. پس هیچوقت زنان را به خاطر زیاد حرف زدن سرزنش نکنید و شنونده خوبی برای آن‌ها باشید.

6- اهل مبالغه کردن هستند

روانشناسی زنان اثبات کرده است که زنان در حرف زدن خود مبالغه می‌کنند. آن‌ها در جمله‌های خود از بهترین، هیچوقت، هیچ، همه، بدترین و … استفاده می‌کنند و بدین صورت است که به مبالغه کردن می‌پردازند. مردان به دلیل منطقی بودن خیلی زود می‌توانند تشخیص دهند که حرف مبالغه است. اما نباید به روی خود بیاورند و بیشتر به عنوان یک شنونده عمل کنند.

7- حسود هستند

حسود هستند

حسادت یکی از ویژگی‌های بارز بسیاری از زنان است. آن‌ها دوست دارند اولین و آخرین زنی باشند که وارد قلب همسر خود خواهند شد و هیچ کس حق ورود به قلب همسر آن‌ها را ندارد. این حسادت به گونه‌ای است که زن‌ها هر کاری خواهند کرد تا بتوانند همسر خود را امتحان کنند و وفاداری او را بسنجند و حتی گاهی اوقات همسر خود را بازخواست خواهند کرد. از علائمی که نشان می دهد زنان دچار حسادت شده اند می توان به بی توجهی زن به مرد اشاره کرد.

8- سریع‌تر ارتباط برقرار خواهند کرد

شاید برای زن‌ها مهمترین مسئله ارتباط برقرار کردن است. برای آن‌ها ارتباط برقرار کردن با دیگران بسیار مهم است و تلاش می‌کنند تا در ارتباط‌های خود با دیگران شخصی موفق باشند. اهمیت ارتباط برقرار کردن برای خانم‌ها را می‌توان در همان سنین کودکی و رابطه و حرف زدن آن‌ها با عروسک‌هایشان به وضوح مشاهده و درک کرد.

9- سبک زندگی بهتری دارند

سبک زندگی بهتری دارند

اگر بخواهیم سبک زندگی زنان و مردان را با هم مقایسه کنیم می‌توان گفت سبک زندگی زنان سالم‌تر و مثبت‌تر از مردان است. آن‌ها به تغذیه، بهداشت فردی و اجتماعی و … خود بیشتر از مردان توجه می‌کنند و در بیشتر اوقات آن را رعایت می‌کنند. همچنین زنان از کارهایی که باعث آسیب روحی و روانی آن‌ها گردد خودداری خواهند کرد.

10- استقلال کمی در تصمیم‌گیری دارند

یکی از تفاوت‌های روانشناسی زنان و مردان ، توانایی و قدرت تصمیم‌گیری آن‌ها در طول زندگی است. بیشتر مردان در تصمیمات و کارهای خود استقلال فکری دارند. اما بر خلاف مردان، زن‌ها در تصمیم‌های خود استقلال کمتری دارند و بیشتر بر اساس پیشنهادات دیگران تصمیم خواهند گرفت.

11- رفتار آرام و ملایم‌تری دارند

روانشناسی زنان

بر اساس آنچه که روانشناسی زنان نشان می‌دهد؛ بیشتر زن‌ها رفتار آرام و ملایم‌تری دارند و اصلاً اهل پرخاشگری نیستند و اگر آن‌ها از خود پرخاشگری بروز دهند بیشتر به صورت کلامی است. این رفتار آرام و ملایم از سنین کودکی و تا آخر عمر با خانم‌ها همراه است و همیشه به این صورت رفتار می‌کنند.

12- از عملکرد خود انتقاد می‌کنند

انتقاد یکی ویژگی‌ها بسیار جالب زنان است که در بیشتر مواقع از عملکرد خود انتقاد خواهند کرد و در موارد کمتری شاهد خواهیم بود که یک زن از عملکرد خویش راضی باشد. این ویژگی کاملاً مخالف رفتار مردان است؛ زیرا آن‌ها اکثراً از عملکرد خود رضایت دارند و حتی خود را نیز تحسین خواهند کرد.

13- اعتماد به نفس کمتری دارند

روانشناسی زنان

مطالعات مختلفی نشان داده است که جنس مونث اعتماد به نفس کمتری دارند. حتی این تحقیقات بر روی دختران در سنین کودکی نیز انجام گرفت و همین نتیجه مورد تایید قرار گرفت. البته این ویژگی شاید منفی تلقی گردد ولی جنبه‌های مثبتی نیز خواهد داشت. مثلاً در مواردی که اعتماد به نفس یک زن بالا باشد به دلیل وجود ناهنجاری‌های اجتماعی چندان زیبا به نظر نرسد. پس در چنین مواردی می‌تواند یک ویژگی مثبت باشد.


مقاله مرتبط:12 روش مخ زدن در چت تلگرام و اینستاگرام


14- گرایش به اعتقادات مذهبی در آن‌ها بیشتر است

طبق روانشناسی زنان بر خلاف مردان که در گرایش‌های سیاسی، اقتصادی و نظری موفق‌تر هستند، زن‌ها در امور مذهبی و اعتقادی موفق‌تر هستند. آن‌ها دوست دارند در این زمینه‎ها وارد شوند و با توجه با این امر می‌توان گفت آن‌ها در جامعه انسان‌هایی مذهبی‌تر و معتقتد‌تری هستند.

هدف ما در این مقاله بیان روانشناسی زن‌ها بود و تلاش کردیم به طور کامل روانشناسی خانم‌ها را برای شما بیان کنیم و هیچ چیزی را از قلم نیندازیم و به شما در شناخت کامل زن‌ها کمک کرده باشیم.

مقالات مرتبط
نظــرات