مـــرکــز دانلــــــــود

۱۶ کاری که مردان قبل از ازدواج باید انجام دهند

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : جمعه 22 دی 96 0 نظر
نظرات کاربران :

هرکاری نیاز به یادگیری مهارت های مربوط به خود را دارد. فعالیتی نیست که بدون یادگیری مهارت بتوان به طور صحیح آن را انجام داد. زندگی متاهلی نیز یکی از چیزهایی است که باید قبل از ازدواج مهارت های مختلف آن را تمرین کرد. مدیریت مالی شخصی، کنترل احساسات، زندگی با یک هم خانه‌ای و … به شما کمک خواهند کرد که در زندگی با همسر خود بتوانید شروع آسانی داشته باشید. این نوشته به شما در این زمینه کمک خواهد کرد.

ازدواج این روزها برای مردان موضوعی دلهره آور شده است و می‌دانیم که درصد طلاق در جامعه ما نیز بالاتر رفته و ازدواج های ناموفق بیشتر شده اند. شاید سخت به نظر برسد اما ازدواج نکردن مشکل را حل نخواهد کرد. شما بالاخره روزی ازدواج خواهید کرد پس بهتر است به کارهایی که قبل از ازدواج کردن باید انجام دهید فکر کنید تا زندگی خوشحالی بعد از آن را بتوانید تجربه کنید.

۱.صحبت کردن مودبانه را بیاموزید

قبل از ازدواج

این مورد تنها برای کسانی که می‌خواهند ازدواج کنند نیست، اما بسیاری از افراد در دوران مجردی خود با دوستان نزدیک خود به صورت عامیانه و کوچه بازاری صحبت می‌کنند که نباید با چنین لحن و زبانی با همسر خود در آینده صحبت کنید.

برای اصلاح نحوه صحبت کردن ابتدا بیاموزید که در چه مواقعی ساکت بمانید و متوجه لحظاتی که از زبان عامیانه استفاده می‌کنید باشید، خود را کنترل کنید و نحوه واکنش مناسب را تمرین کنید

۲.با دوستان مجرد خود بیرون بروید

بعضی از خانم ها مشکلی ندارند که با همسر خود به مهمانی های مجردی بروند و ازدواج کردن به این معنی نخواهد بود که شما هیچگاه آنها را نخواهید دید، اما اگر مهمانی های شبانه مختلف هستید بهتر است فعلا برای ازدواج دست نگه دارید چون بعد از ازدواج از شما انتظار می‌رود که در زمان مشخص در خانه حضور داشته باشید.


مقاله مرتبط: پشت پرده ازدواج سفید چه می گذرد؟


تصمیم گیری های ناگهانی برای سفر و یا خوابیدن بروی مبل خانه دوستان برای قبل از ازدواج است. این کارها خاطره انگیز خواهند شد. این کارها را قبل از ازدواج باید انجام دهید.

۳.دعوا کردن با طرف مقابل را باید بدرستی مدیریت و کنترل کنید

بله دعوا کردن با شریک عاطفی فقط چیزی هست که باید قبل از ازدواج انجام دهید. وقتی ازدواج می‌کنید نظر دو طرف مهم خواهد بود و باید بدانید که دعوا کردن امری اجتناب ناپذیر خواهد بود. قبل از ازدواج کردن باید یادبگیرید که شرایط دعوا را کنترل کنید. باید بیاموزید رفتارهای بچه گانه را فراموش کنید و چگونه شرایط فشار روانی و استرس را کنترل کنید.

اگر تابحال با دختری دعوا نداشته اید و قصد ازدواج دارید باید ابتدا بیاموزید که با یک دختر چگونه رفتار کنید حتی وقتی که استرس و فشار زیادی را تحمل می‌کنید.

۴.آشپزی بیاموزید

آشپزی کردن برای مردها ضروری است حتی اگر همسر شما عاشق آشپزی هم باشد و دستپخت عالی داشته باشد باز هم زمانی فرا خواهد رسید که وی زمان کافی برای این کار نخواهد داشت. او مشغول کار خواهد بود و یا مریض و یا حامله و یا حتی در خانه حضور نداشته باشد. شما باید از پس کارهای خودتان بربیاید. در آشپزخانه خود باید بدانید که چه غذاهایی را می‌توانید درست کنید و با چه کیفیتی برای همسر خود غذا بپزید.

۵.بودجه بندی پول را بیاموزید

پول یکی از مواردی هست که رابطه بعد از ازدواج را به شدت تحت تاثیر خود قرار می‌دهد و عامل بسیاری از طلاق ها خواهد بود و به این دلیل هست که بسیاری از زوج ها بعد از ازدواج درباره مسائل پولی به صورت واضح و باز صحبت نمی کنند. اگر می‌خواهید از این چنین مشکلاتی دور بمانید بهتر است درباره هزینه های خود مدیریت شده عمل کرده و درباره اهداف مالی خود با همسرتان صحبت کنید. باید بدانید که هزینه های مالی شما را به کدام سمت می‌برد. همیشه با همسر خود در این رابطه صحبت کنید و همواره در این زمینه مطمئن باشید که آرامش رابطه حفظ می‌شود.

۶.تنهایی به مسافرت بروید

تنهایی سفر کردن یکی از بهترین لذت ها در زندگی است. اینکه در جستجو و مسافرت در دنیا مسئولیت خودتان را به عهده داشته باشید واقعا تجربه عالی است. بلیط سفر با هواپیما به مقصدی را تهیه کنید.

بعد از اینکه ازدواج کردید با همسر خود به مسافرت خواهید رفت. سفر رفتن به تنهایی آرامش بیشتری به شما می‌بخشد و تجربه این چنین قبل از ازدواج لازم است.

۷.مهارت های تمیزکردن خانه را بیاموزید

هیچ کسی دوست ندارد در خانه ای بهم ریخته زندگی کند و هیچ زنی دوست ندارد خدمتکار خانه باشد. پس سعی کنید مهارت ها تمیز نگه داشتن خانه خود را بیاموزید. کارهایی مانند کار با لباس شویی، شستن ظروف و…. . شما بعد از ازدواج باید با انجام چنین کارهایی بار کارهای خانه را از دوش همسر خود کم کنید.

۸.با گذشته ی خود کنار بیایید

ببینید همه ی ما در گذشته قطعا اشتباهاتی داشته ایم. دوستی ها و رفتارهای اشتباه را تجربه کرده ایم. بجای دوری از آنها سعی کنید آنها را بپذیرید. اینکه دائما مشکلات گذشته را در ذهن خود مرور کنید حرکت هوشمندانه ای قبل از ازدواج نخواهد بود. موضوعات را رها کنید و این چنین احساس بهتری به خود و همسرتان خواهید داشت.


مقاله مرتبط: 9 نشانه برای کسی که هنوز به رابطه قبلی خودش فکر می‌کند


۹.با خانواده همسر آینده خود آشنا شوید

واقعیتی مهم است. وقتی قصد ازدواج با کسی را دارید، در واقع شما با خانواده وی ازدواج می‌کنید و مخصوصا اگر همسر شما با خانواده خود رابطه نزدیکی داشته باشد شما آنها را بسیار خواهید دید. شاید برای شما آزار دهنده باشند و اگر اینچنین باشد بعد از ازدواج مشکلات زیادی خواهید داشت. قبل از ازدواج باید با خانواده نامزد خود آشنا شوید و ببینید چقدر با آنها می‌توانید ارتباط خوبی را شکل دهید.

۱۰. برای مدتی با استقلال کامل زندگی کنید

از مجرد بودن به دنیای متاهل ها پا گذاشتن شوک زیادی به همراه خواهد داشت و اگر به تنهایی زندگی کردن را نیاموخته باشید این موضوع تشدید خواهد شد. پس قبل از ازدواج زندگی کاملا مستقلی را تجربه کنید. یادگیری مهمی را بدست خواهید آورد. مهم تر از آن مدیریت مالی خود را می‌آموزید زیرا به محض اینکه ازدواج کنید مشکلات مالی زیادی برای شما ایجاد خواهند شد که باید مدیریت آنها را آموخته باشید.

۱۱.از زندگی پدر و مادر خود بپرسید

اگر برایتان امکان پذیر بود قبل از ازدواج ارتباط خود را با پدر و مادرتان بیشتر کرده و درباره آموزش های زندگی متاهلی و حل مشکلات آن با آنها صحبت کنید و نکته هایی از تجربیات آنها برای زندگی  مسالمت آمیز را بیاموزید. شگفت زده خواهید شد اگر تجربیات آنها را بشنوید و این چنین در آینده با مشکلات کمتری مواجه خواهید بود.

۱۲. قبل از ازدواج تفریحات دو نفره کمی داشته باشید

بعضی از زوج ها را مشاهده می‌کنید با یکدیگر به رستوران ها و سینما و … می‌روند و کارهای زیادی برای تفریح دارند. این موضوع عالی است و در زندگی بعد از ازدواج لازم است. اما قبل از ازدواج نباید تمام تفریحات ممکن را انجام دهید تا دیگر انگیزه ای برای خوش بودن دو نفره در آینده نداشته باشید. باید کمی فاصله خود را حفظ کنید و برای تنهایی یکدیگر ارزش قائل شوید و این موضوع در دراز مدت به حفظ رابطه شما کمک زیادی خواهد کرد.

۱۳.با دوستان متاهل خود صحبت کنید

این شاید یکی از راه های یادگیری قبل از ازدواج است که بدانید چه کارهایی باید انجام دهید و چه کارهایی را انجام ندهید. در بین دوستان خود افراد متاهل را پیدا کنید و سطح زندگی زناشویی آنها را مشاهده کنید و با آنها صحبت کنید و دیدگاه آنها را درباره ازدواج جویا شوید.

۱۴.خود را به چالش بکشید

ازدواج پر از چالش خواهد بود. انرژی و زمان شما کاملا صرف آن خواهد شد اما همچنان بیشتر از آن از شما انتظار می‌رود. پس شما باید بیشتر تلاش کنید. برای اینکه استقامت خود را افزایش دهید بهتر است در مسابقات مختلف شرکت کنید و یا در باشگاه ورزشی ثبت نام کنید و سعی کنی به اهداف مختلفی دست پیدا کنید. شروع کنید کتابهای سطح بالایی را مطالعه کنید. ذهن و جسم خود را در آمادگی بالایی باید نگه دارید و چنین رویکردی شما را برای زندگی بعد از ازدواج آماده خواهد کرد.


مقاله مرتبط: چگونه نگاه مرد عاشق را بفهمیم؟ هوس است یا عشق پاک؟


۱۵.با فرد دیگری زندگی کنید

شاید یکی از بهترین تجربه های دوران مجردی زندگی دانشجویی و با دوستان خواهد بود. زندگی با یک یا چند هم اتاقی به شما چیزهای زیادی خواهد آموخت و این چنین مسولیت های خانه و محل زندگی را به عهده خواهید گرفت. از تمیز نگه داشتن خانه تا کارهای دیگر…

۱۶.عهد شکستن با خود را کنار بگذارید

بعضی جنبه های شخصیتی شما می‌تواند همه چیز را در یک رابطه عاطفی خراب کند. شما باید بیاموزید که بروی عهدها و تصمیماتی که میگیرید پای‌بند باشید. مثلا اگر قصد ترک سیگار را دارید باید این کار را به درستی انجام دهید و یا اگر اعتقادات مذهبی دارید آنها را حفظ کنید. اگر شما نتوانید قبل از ازدواج رفتارهای خود را اصلاح کنید شاید بعد از ازدواج چنین خواسته ای از همسرتان نیز اشتباه باشد و باعث شکست عاطفی شود.

این نکات را قبل از ازدواج به خوبی تمرین کنید تا بتوانید رابطه بلند مدت عالی و ازدواج موفقی با طرف مقابل خود داشته باشید. آیا شما نیز توصیه ای به مردان برای تجربه های قبل از ازدواج دارید؟ در قسمت نظرات برای دیگران خوانندگان این مطلب بنویسید.

مقالات مرتبط
نظــرات