مـــرکــز دانلــــــــود

۱۷ نکته برای اینکه چطور دوست داشتنی باشیم ؟

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : سه شنبه 18 مهر 96 0 نظر
نظرات کاربران :

افراد دوست داشتنی مهارت‌های ویژه ای در ارتباط با دیگران دارند که اگر این خصوصیات را تشخیص دهید براحتی می‌توانید فرابگیرید و شما نیز شخصیتی دوست داشتنی داشته باشید. این نوشته به شما کمک می‌کند ویژگی‌های افراد دوست داشتنی را بدانید و بکار بگیرید.

همه ما افراد دوست داشتنی در اطراف خود داریم، البته احتمالا فقط چند نفر، که می‌توانند هرکسی را به خود جذب کنند. کاریزمای آن‌ها قابل اندازه گیری نیست، با هر کسی که روبرو می‌شوند دیگران با آنها احساس راحتی دارند و به سمت آنها جذب می‌شوند.

این افراد چگونه این کار را انجام می‌دهند؟ دو راه را حدس می‌زنیم : اول اینکه آنها به طور ذاتی از زمان کودکی این ویژگی دوست داشتنی بودن را داشته اند و یا مطالعه و یادگیری در این زمینه داشته اند که چگونه می‌توانند دیگران را به خود جذب کنند و یادگیری های خود را در زندگی روزمره خود به کار گرفته اند.

با عاداتی که کسب کرده اند می‌توانند به راحتی با دیگران ارتباط برقرار کرده و به نتیجه دلخواه خود در گفتگوها دست یابند. اگر شما نیز علاقه مند هستید که این ویژگی ها را در خود پرورش دهید در این نوشته با ویژگی های مهمی که بیان می‌کنیم عادات مناسب خود را شکل دهید و بزودی شما نیز می‌توانید الگویی برای رفتار با دیگران باشید.

۱.آنها بسیار مودب هستند اما به اندازه و بجای خود

استفاده از کلماتی مانند «لطفا» و «متشکرم» شاید از لحاظ عرف اجتماعی برای حفظ ادب مناسب باشند اما اگر می‌خواهید شخصیتی کاریزماتیک داشته باشید باید بدانید که کدام کلمه را در در چه محیطی و متناسب با چه شخصی می‌خواهید بزنید.

درست است که شما همسرتان را با کلمه عزیزم صدا میزنید اما آیا رئیس خود را هم اینطور صدا میزنید؟ (حتما اخراج میشوید )

از قدرت مثبت نگری در کلمات خود غافل نشوید به شما کمک میکند تا کلماتی که بر زبان می آورید پر انرژی باشد و به مخاطب حس بهتری القا کند.این نکته را هرگز فراموش نکنید که کسانی که در دیگران حس خوب ایجاد می‌کنند، توسط دیگران نیز دوست داشته خواهند شد.

چطور بدون نه شنیدن شماره دختران را بگیریم؟

 

۲. بخاطر چیزهای کوچک تشکر می‌کنند

پاسخ شما به صورت «خواهش می‌کنم» زمانی که فردی مقابل شما نیاز به تایید شما در گفتگو دارد نسبت به استفاده از عبارتی مانند «بله، مشکلی نیست» ارتباط قوی تری را ایجاد خواهد کرد. افراد دوست داشتنی قدردانی خود را هرچند به میزان کوچک نشان می‌دهند حتی به صورت بیان چند کلمه کوتاه که باشد.

 

۳. آنها برای شایستگی افراد تعریف و تمجید ویژه ای دارند

افراد دوست داشتنی و کاریزماتیک شایستگی دیگران را در جاهای مختلف تشخیص می‌دهند و تعریف های صادقانه و ویژه ای از شایستگی افراد دارند و در این زمینه به مهارت مناسبی دست یافته اند.

 

اینکه در این زمینه چقدر موفق خواهید بود به آمادگی ذهنی شما بستگی دارد. سعی کنید ابتدا ویژگی ها و شایستگی های افراد را تشخیص دهید و در مرحله بعد صادقانه از آنها تعریف کنید.

۴. جذاب ها به شکل محترمانه ای همدردی می‌کنند

افراد دوست داشتنی از عباراتی مانند «حتما به اصالت خود افتخار میکنی» و یا «می توانم حدس بزنم که چقدر عصبانی هستی» استفاده می‌کنند .حالا می‌پرسید نکته در چیست ؟ هر دوی این عبارات احساس افراد را تایید می‌کنند و هرکسی دوست دارد که درک شود.

۵. افراد دوست داشتنی اطلاعات مفیدی را به اشتراک می‌گذارند

بعضی از افراد دوست دارند اطلاعات خود را به کسی ندهند زیرا فکر می‌کنند با این کار احساس قدرت بیشتری دارند. شما از این دست افراد نباشید. البته این نکته را در نظر داشته باشید که بین اطلاعات مفید و شایعات بی اساس تفاوتی وجود دارد. همچنین از صحت اطلاعات خود مطمئن باشید.


مقاله مرتبط: چگونه صحبت را شروع کنیم؟


۶. به دیگران کمک می‌کنند

خیلی از ما می‌خواهیم به جامعه خود کمک کنیم اما نمی‌دانیم از کجا باید شروع کنیم. افراد کاریزماتیک ساده شروع می‌کنند و به دنبال موقعیت هایی برای کمک می‌گردند، در دوستان و نزدیکان خود، در جامعه کاری و تحصیلی خود و با اختصاص دادن بخشی از زمان خود به دیگران کمک می‌کنند.

۷. با اعتماد به نفس بالا صحبت می‌کنند

افراد دوست داشتنی اهل لاف زدن و یا به رخ کشیدن چیزهای مختلفی نیستند و وقتی با چالشی روبرو می‌شوند مخصوصا زمانی که افراد دیگر دچار دردسر شده اند اینها افرادی هستند که می‌توانند با مشکلات با خونسردی، آرامش، کنجکاوی و اعتماد به نفس مقابله کنند و شاید از این افراد در زمان مواجه با مشکل بشنوید که می‌گویند : «امم … چطور این مشکل رو با کمک همدیگه حل کنیم؟»

 

۸. نام و عنوان سمت های افراد را با احترام بیان می‌کنند

افراد کاریزماتیک نام دیگران را بخوبی بیاد دارند و در شرایط مختلف با عنوان های محترمانه ذکر می‌کنند که احساس خوبی به افراد دست بدهد. بهرحال زمان زیادی را افراد زحمت می‌کشند تا عنوان دکتر یا مهندس و… را بدست آورند چرا از آنها استفاده نکنیم؟

مقالات مرتبط:  چگونه با رفتار جذاب قرار اول استثنایی و خاص داشته باشیم؟

۹. آنها بیان می‌کنند که چقدر به دیگران ایمان دارند

پنج کلمه ساده : «من به تو اعتقاد دارم.» می‌تواند تاثیر بسزایی در روحیه کارمندانتان داشته باشد. این نوع تایید الهام بخش و بسیار موثر خواهد بود. افراد کاریزماتیک دیگران را با جملات ناب خود تایید می‌کنند.

۱۰. افراد کاریزماتیک همیشه خود را عضوی از تیم می‌دانند

حس دوستی شرایط سخت و دشوار را قابل تحمل می‌کند. داشتن حس شوخ طبعی حتی بهتر است. واقعا افراد کاریزماتیک کسانی هستند که از عباراتی مانند «همه ی ما در این ماجرا سهیم هستیم» را در شرایط سخت استفاده می‌کنند و سخت تلاش می‌کنند تا به اهداف تیمی دست پیدا کنند.


مقاله مرتبط: جذابیت جنسی چیست؟ چگونه جذابیت جنسی خود را در رابطه عاشقانه افزایش دهید؟


۱۱. افراد را به یکدیگر معرفی می‌کنند

یکی از ویژگی های افراد دوست داشتنی این هست که وقتی در جمعی قرار می‌گیرند با تمایل شخصی افراد را به یکدیگر معرفی می‌کنند. این کار به تعداد روابط و دوستان افراد می‌افزاید و خود دلیلی بر تاثیرگذار بودن افراد کاریزماتیک است.

۱۲. آنها می‌توانند نوبت خود را به دیگران واگذار کنند

افراد دوست داشتنی از این که نوبت خود را برای لذت بردن افراد دیگر به آنها بدهند امتناعی ندارند و حتی می‌توانند چیزی که کاملا خوشایند نیست را نیز تحمل کنند  و یا حتی از دیگران تعریف و تمجید کنند و یا هزینه های روزانه جمعی را خود قبول کنند که بپردازند.

۱۳. آنها به دیگران اجازه می‌دهند که تصمیمات خودشان را بگیرند

افراد واقعا کاریزماتیک در دیدگاه خود اعتماد به نفس بالایی دارند اما به دیگران این حق را می‌دهند که از زاویه دید خودشان به مسائل نگاه کنند و برای زندگی خودشان تصمیم بگیرند. همچنین رهبران کاریزماتیک از اینکه کارها را به دیگران واگذار کنند هراسی ندارند و به دیگران برای به ثمر رسیدن کارهایی که از افراد تیم خود خواسته اند اعتماد می‌کنند.

۱۴. آنها شنوندگان خوبی هستند و دلشان می‌خواهد که بیشتر بشنوند

افراد دوست داشتنی به گوش دادن به صحبت های دیگران علاقه مند هستند. شما می‌توانید نظرتان و یا داستانی از زندگیتان را برای آنها تعریف کنید و یا از آنها توصیه ای بخواهید و آنها با سوالاتی از خودتان به دنبال سرنخ هایی از صحبت های خودتان خواهند بود که برای شما صحبت کردن لذت بخش تر می‌گردد.

برای بسیاری از ما، زمان مهم ترین منبع با ارزش در زندگی است و با این حال افراد کاریزماتیک را خواهید دید که علاقه مند هستند زمان خود را در اختیار شما بگذارند.


مقاله مرتبط: آیا میدانید رازهای نهفته در شخصیت مردان جذاب چیست؟


۱۵. آنها مسئولیت پذیری بالایی دارند

افراد دوست داشتنی و کاریزماتیک وقتی اشتباهی در کارشان رخ دهد خود مسئولیت آن را به عهده می‌گیرند و سعی می‌کنند کنترل اوضاع را در دست بگیرند. به نظر طبیعی نیز می‌آید که افرادی که اطمینانی بیشتری از کار کردن آنها دارید جذاب تر هستند.

۱۶. افراد دوست داشتنی حمایت خود را از شما اعلام می‌کنند

ما از افرادی که در کنار ما در شرایط گوناگون می‌ایستند قدردانی می‌کنیم. به افرادی که در زندگی شما را حمایت کرده اند فکر کنید و ببینید که چقدر برای شما دوست داشتنی هستند.

۱۷. آنها آماده یاری رساندن به شما هستند

افراد دوست داشتنی بیشتر افرادی رویاپرداز، خوش بین و عملگرا هستند. آنها می‌توانند رویاهای شما را تصور کنند و برای رسیدن به آنها به شما یاری برسانند. افراد کاریزماتیک از این جهت رهبران خوبی برای تیم ها و شرکت ها هاستند.

مقالات مرتبط
نظــرات