مـــرکــز دانلــــــــود

6 راه برای رسیدن به خوشبختی که باید بدانید

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : پنجشنبه 18 آبان 96 0 نظر
نظرات کاربران :

رسیدن به خوشبختی آرزوی دیرینه بشر بوده است. همه ما می خواهیم خوشبختی را با تمام وجود برای خود و اطرافیان احساس کنیم. اما در این راه باید ابتدا خود را مهیای تغییرات درونی برای این موضوع کنید. اینکه بدانید همه چیز در درون شما اتفاق خواهد افتاد. حس خوشبختی برای هرکسی در درونش خواهد بود. در این نوشته ۳ چیزی که برای رسیدن به حس خوشبختی نیاز دارید را کامل بخوانید

اکثر انسان ها به دنبال رسیدن به خوشبختی هستند و آن را به صورت رضایت کامل از زندگی، آرامش و تعادل درونی تصور می‌کنند و مجموع این احساسات را خوشبختی می‌نامند. هرچند ما تعریف دقیقی از آن نمی‌خواهیم در اینجا به شما ارائه دهیم و می‌خواهیم در این نوشته به شما بگوییم که چطور به حس خوشبختی دست پیدا کنید.

به عنوان نویسنده‌ی این نوشته چند سال پیش تجربه زندگی سخت با احساس مملو از بدبختی و سردرگمی به همراه مشکلات زیاد را داشتم و در اقیانوسی از نفرت به سر می‌بردم و احساس خوشبختی ذره ای در زندگیم وجود نداشت و حتی هیچ ارزشی برای خود قائل نبودم و احساس نارضایتی زیادی نسبت به خودم داشتم. آیا شما در حال حاضر در این حالات به سر می‌برید؟

برای من سه سال طول کشید تا خود را از این وضعیت خارج کنم و حالا می‌خواهم در این نوشته آنچه را که تجربه کرده ام را با شما به اشتراک بگذارم تا رسیدن به خوشبختی را چیزی دور از دسترس خود ندانید.

فرمولی که برای رسیدن به خوشبختی یافته ایم این هست:

دوست داشتن خود + مصمم بودن + منش صحیح

خب این فرمول را اجازه دهید به طور کامل شرح دهیم:

1.خود را دوست بدارید

رسیدن به خوشبختی و علاقه به خود

خب باید بگوییم که این مورد از همه سخت تر خواهد بود، اما همانطور که می‌دانید نابرده رنج گنج میسر نمی‌شود.

رسیدن به خوشبختی، بدست آوردن حس پذیرفته شدن و محبت از سوی افراد نزدیک خواهد بود. اگر شما خود را دوست نداشته باشید، نمی‌توانید دیگران را نیز دوست داشته باشید. اگر خود را نپذیرید و اینکه چگونه کارهای خود را با رضایت انجام می‌دهید نخواهید توانست رو به جلو حرکت کنید.


مقاله مرتبط: چه چیزهایی باعث شادی بیشتر ما می‎شوند؟


همانطور که می‌دانیم عشق و محبت موضوع سخت و پیچیده ای است مخصوصا وقتی که معشوق خودتان باشید. اما این سختی زیاد از شما یک هنرمند می‌سازد، کسی که زیبایی خودش را درک می‌کند. البته این موضوع را بدانید که اگر کارهای سخت آسان می‌شدند، آنوقت دیگر زندگی معنی اش را از دست می‌داد.

2. احساس غرور و افتخار را در خودتان ایجاد کنید

به آنچه خودتان هستید افتخار کنید و مهم نیست که چه چیزی را می‌پسندید و یا چطور به نظر می‌رسید و یا هدف های شما چیست. شما چیزی هستید که می‌خواهید بدست آورید. همه انسان ها با یکدیگر متفاوت هستند و هرکسی برای خودش محترم و شایسته دریافت عشق  و محبت از سوی خود و دیگران است.

از اینکه چه چیزهایی در زندگی را خودتان بدست آورده اید احساس غرور کنید و از اینکه آن را به نمایش می‌گذارید احساس بدی نداشته باشید. کسانی که واقعا شما را دوست داشته باشند در کنار شما خواهند ماند و شما تنها کسی هستید که همیشه به خود کمک می‌کنید. به علاوه اینکه میخواهید چگونه رسیدن به خوشبختی را تجربه کنید وقتی با خودتان راحت نیستید؟

3. همیشه مصمم باشید

این مورد کمی کمتر برایتان چالش برانگیز خواهد بود اما به این معنی هم نیست که بسیار آسان هست. برای اینکه خودتان را دوست داشته باشید، خوشحال باشید، احساس رضایت داشته باشید شما باید در زندگی خود شخصیتی مصمم داشته باشید. بدون آن شما همیشه از تلاش کردن دست خواهید کشید.

بعد از گذشت سه سال و رسیدن به خود واقعی ام، بعد از آن دیگر حتی یک روز هم بدون تلاش ننشستم و زندگی را صحنه تلاش خودم در نظر گرفتم. من به یکباره از افسردگی به سمت داشتن زندگی شاد حرکت نکردم و این مصمم بودن به من کمک کرد تا در این راه کم کم خود را از درون تقویت کنم و یک فرایندی برای بازپس گرفتن هویت خود برایم بود. اگر می‌خواهید رسیدن به خوشبختی را احساس کنید باید برای آنچه می‌خواهید بشوید و آنچه هستید کاملا مصمم باشید.

بدون مصمم بودن شما در یک خلا زندگی خواهید کرد که به چیزی برای پیشرفت نیاز ندارید و زندگی به روال معمول می‌گذرد و شاید حتی احساس سختی و تلاش و موفقیت را نیز احساس نکنید. اما وقتی زندگی را در دستان خودتان ببینید با مصمم بودنتان شخصیت شما، شغل شما، آینده شما و… را می‌سازید.

4. اما چگونه انگیزه خود را حفظ کنید؟

این کاملا به شما بستگی دارد. برای مثال، من خود به زندگی بهتری که می‌توانم بسازم فکر می‌کنم و این موضوع را متوجه می‌شوم که اطرافیان من نیز فهمیده اند که به چه چیزهایی بها می‌دهم و در این راه چگونه این احساس خود را با آنها به اشتراک می‌گذارم.

انگیزه ای بیابید، آن را با دیگران به اشتراک بگذارید و بالاتر از همه، همیشه رو به جلو حرکت کنید.

5. برای رسیدن به خوشبختی منش صحیحی داشته باشید

منش تمام چیزی هست که به آن احتیاج دارید. شاید در دوران نوجوانی کمتر کسی این موضوع را درک کند اما چنان که سن شما بالاتر می‌رود متوجه خواهید شد که منش و مرام و اخلاق تمام چیزی هست که ارتباط شما با دیگران را شکل می‌دهد و کمک و توجه دیگران را می‌توانید داشته باشید.

راه موفقیت کمک گرفتن از توانایی ها و امکانات و پتانسیل های افراد دیگر هست اما هیچوقت به شکل خودخواهانه ای نمی‌توانید این ها را بخواهید مگر اینکه منش و مرام درستی داشته باشید و با کمک کردن به دیگران نیاز خود را نیز برطرف سازید.


مقاله مرتبط: برای داشتن یک زندگی شادتر چه کنیم؟


بسیاری از افراد فکر میکنند موفقیت فقط وابسته به تلاش هست و منش و اخلاق خود را در این راه بکار نمی‌گیرند و هرچند دیگران به آنها گوشزد کنند که باید منش و مرام درستی داشته باشند. اما آنها به این راحتی تغییر نمی‌کنند. زیرا انسان به طور ذاتی جاه طلبی و خودخواهی را اندکی به همراه خود دارد و گاهی یک شکست و یا یک شوک عاطفی می‌تواند دیدگاه افراد را برای بدست آوردن منش صحیح کمک کنید.

6. تغییر زاویه نگرش و رسیدن به پیروزی

شاید تغییر زاویه نگرش که حاصل تجربه و شکست‌ها است، همان چیزی است که می‌گویند شکست مقدمه پیروزی است. هیچوقت از شکست خوردن نترسید. بدانید تجربه شما را تغییر می‌دهد و از شما قطعا فرد بهتری می‌سازد که در آینده شکست ها را دیگر تکرار نخواهید کرد و موفقیت حالا دیگر برایتان به صورت تضمینی در هر کاری و مرحله ای از زندگی وجود خواهد داشت.

منش شما در رسیدن به خوشبختی خیلی مهم و تاثیر گذار است. آیا خوشبختی را فقط برای خودتان می‌خواهید؟ آیا فکر می‌کنید بدست آوردن موفقیت امری انفرادی و به تنهایی می‌توانید موفق شوید؟ تلاش شما در این راه چگونه خواهد بود؟  اگر منش درستی داشته باشید نه تنها به خودتان همیشه کمک می‌کنید بلکه دیگران نیز از کمک های شما منتفع خواهند شد.

رسیدن به خوشبختی در چند قدمی شما است. کافی است یاد بگیرید خودتان را دوست داشته باشید، برای خودتان تلاش کنید و در این راه مصمم باشید و منش و مرام و شخصیت خود را بسازید.

 

مقالات مرتبط
نظــرات