مـــرکــز دانلــــــــود

4 نشانه از اینکه دچار عشق یک طرفه شده‌اید! (راه حل چیست؟)

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : پنجشنبه 2 آذر 96 1 نظر
نظرات کاربران :

عشق یک طرفه یکی از مسائل رایج در روابط عاطفی است. توانایی تشخیص این موضوع و عبور از آن نیازمند تجربه و یا شناخت از طریق مطالعه است. این مطلب به شما کمک می‌کند در این زمینه آگاهی خود را افزایش دهید و دچار چنین مشکلی در روابط عاشقانه خود نشوید و حتی اگر با آن رو به رو هستید بتوانید از آن عبور کنید.

آیا شما دچار عشق یک طرفه شده اید؟ هرچند ما در شهرها و جاده ها شما مسیرهای یک طرفه را می‌بینید که کارایی مناسبی دارند اما در روابط عاطفی عشق یک طرفه معنای خاصی ندارد. آیا شما هم دچار بی تفاوتی معشوق به عاشق شده اید؟

در دنیای ارتباطات امروز که تمرکز بیشتری بروی تکنولوژی وجود دارد تا دیدارهای رو در رو، شاید عشق یک طرفه بیشتر وجود داشته باشند.

از کجا می‌خواهید بفهمید کسی که دوستش دارید او نیز شما را دوست دارد؟ اگر حس می‌کنید که در رابطه خود دچار عشق یک طرفه شده اید، در این مطلب با4 نشانه به شما می‌گوییم که آیا احساس شما درست هست یا خیر. این مطلب را تا انتها بخوانید.

1. معشوق شما آغازگر صحبت‌ها نیست

این موضوع مهم است که ابتدا چه کسی ارتباط را شروع می‌کند. آیا شما کسی هستید که در طول روز با طرف مقابل تماس برقرار می‌کنید؟ آیا طرف مقابل شما به سرعت پاسخ می‌دهد و یا بعد از چندین ساعت به شما پاسخ می‌دهد؟ وقتی شما عاشق کسی باشید، تماس گرفتن با فرد مقابل آسان می‌شود و خودتان صحبت را شروع می‌کنید.

 

براساس ترجیحات شخصی در رابطه عاطفی، شاید طبیعی باشد که همیشه یک طرف تماس بگیرد. هرچند وقتی هر دو طرف درگیر رابطه عاشقانه باشند، بیشتر سعی می‌کنند هر دو طرف به طور مساوی ارتباط را برقرار کنند. در رابطه عاطفی دارای تعادل مناسب، فرقی نمی کند پیام تلگرام باشد و یا تماس تلفنی و یا حتی ایمیل، ارتباط همیشه به طور دائمی وجود دارد و به تعویق نمی افتد.

میخواهم عشقم را مجذوب و وابسته خودم کنم

 

2. معشوق شما مهربانی خود را نمایان نمی‌کند

طرف مقابل شما عشق خود را به چه صورت به شما نشان می‌دهد؟ وقتی که عاشق هستید، زمان مناسبی را صرف فهمیدن نیازهای شریک عاطفی خود می‌کنید. مهربانی فقط رابطه جنسی نیست اما ارتباط عاشقانه، کلمات و ژست ها و حتی کارهای کوچک از روی محبت نشانه های مهربانی طرف مقابل شما هستند.

آیا مهربانی و علاقه در طرف مقابل شما تغییر کرده است و یا حتی از بین رفته است؟ اگر چنین است، چرا؟ آیا این شما هستید که باید مهربان باشید و امید پاسخ از طرف مقابل را داشته باشید؟ این موضوع را بدانید که در رابطه عاطفی و زندگی «امید داشتن هیچگاه یک استراتژی نیست.»


مقاله مرتبط: خانم‌ها حتما بخوانند: 8 روش شگفت انگیز و زیرکانه برای جذب مرد


3. طرف مقابل از شما دور است

وقتی که با یکدیگر هستید آیا این احساس به شما دست داده است که ذهن طرف مقابل با شما همراه نیست و در جایی دیگری است؟ اگر این چنین است، این خود نشانه ای هست که طرف مقابل شما به فرد دیگری فکر می‌کند و یا دلش می‌خواهد که در جایی دیگری باشد. موارد مشاوره ای که با آنها داشته ایم گفته اند که در چنین شرایطی احساس می‌کنند طرف مقابل آنها بیش از حد معمول از آنها فاصله گرفته است.

در رابطه عاطفی سالم، طرف مقابل باید بتواند دلیل اینکه ذهن و رفتارش به گونه ای هست که انگار در آنجا حضور ندارد را برای شما مشخص کند. در رابطه عاطفی که همراه با مشکلات  هست، دلایل رفتار طرف مقابل را نمی توانید حدس بزنید و واضح نیست.


مقاله مرتبط: 5 نشانه از پایان رابطه عاشقانه و 5 دلیل برای اینکه چرا باید ادامه دهید


وقتی که صحبت می‌کنید آیا طرف مقابل به شما گوش می‌دهد؟ حتی آیا آنها با شما صحبت می‌کنند؟ آیا طرف مقابل خسته و بدون علاقه و حتی وقتی با شما هست تنها به نظر می‌رسد؟

خب در این زمان کمی به آنها فضا بدهید و ببینید که چه اتفاقی می‌افتد. اگر فاصله شما بیشتر شد، این به رابطه عاطفی شما ضربه خواهد زد ، هرچند این موضوع دردناک هست و پایان رابطه عاطفی شما فرا می‌رسد اما بهتر از اینگونه رابطه خود را پایان دهید تا اینکه با دل شکستگی به پایان برسد.

4. طرف مقابل‌تان با شما صادقانه رفتار نمی‌کند

عشق یک طرفه

آیا این احساس را داشته اید که طرف مقابل دیگر با شما صادق نیست؟ یکی از سنگ بناهای هر رابطه عاشقانه پایدار صداقت است. شخصی که عاشق شما هست همیشه با شما صادق هست حتی اگر برایش سخت باشد. در عشق یک طرفه، پاسخی که از طرف مقابل می‌شنوید، پاسخی خواهد بود که سوالات بیشتری نپرسید و چیزی را می‌گویند که شما می‌خواهید بشنوید و دلشان می‌خواهد که آنها را تنها بگذارید. حتی در بعضی روابط مثلا عاشقانه، پاسخ های بدون محبتی از طرف مقابل خواهید شنید، که در اینجا باید از خود بپرسید آیا عشق این هست؟

باید رابطه شما با طرف مقابل به گونه ای باشد که احساس رابطه مشترک و دوجانبه ای داشته باشید. اگر صداقت در رابطه عاشقی از بین برود و یا تغییر کند احتمالا مشکلی وجود دارد و دچار عشق یک طرفه شده اید.

اگر شما از طرف مقابل خود سوال بپرسید و او به شما پاسخ مناسبی ندهد و یا سوال های شما را بدون پاسخ رها کند و یا در حالت تدافعی قرار بگیرد شاید از اینکه شما موضوعی را بفهمید نگران هستند و یا این موضوع برایشان مهم نیست. در هر صورت شما در موقعیت خطرناکی در رابطه عاشقانه خود قرار گرفته اید و باید عشق یک طرفه را برطرف کنید.

چرا نباید عشق یک طرفه را ادامه دهید؟‌

در عشق یک طرفه این شما هستید که می‌خواهید رابطه شما کارایی داشته باشد و برای هیچ همه کار می‌کنید درحالی که طرف مقابل رابطه عاشقانه را ترک کرده است و تلاش های شما بی نتیجه است.

خبر خوبی برای شما داریم و آن اینکه همه چیز به شما بستگی دارد. عشق یک طرفه را بدون دلیل دیگر ادامه ندهید. آیا این شما هستید که همیشه تماس می‌گیرید؟ این شما هستید که ابتدا پیام می‌دهید؟ آیا در اعمال و رفتار طرف مقابل خود احساس می‌کنید که از شما فاصله گرفته است؟ آیا دروغ و رفتارهای تدافعی جای صداقت را گرفته است؟

اگر پاسخ شما به این سوالات بله است، این علاقه اشتباه و دیوانه‌وار را در خود از بین ببرید. به خودتان اعتماد کنید. شاید طرف مقابل شما احساس معشوق بودن را از دست بدهند اما این شما هستید که قدرت تغییر را دارید و برای آینده خود تصمیم می‌گیرید. اگر کمی جسور باشید که رابطه عشق یک طرفه خود را به اتمام برسانید و به دنبال رابطه عاشقانه دو طرفه باشید احساس خوشبختی بی نظیری برایتان بوجود خواهد آمد. اجازه ندهید بی تفاوتی معشوق به عاشق به شما ضربه های روحی سنگین بزند!

مقالات مرتبط
نظــرات

2 دیدگاه

    1 دیدگاه

    1. ندا رضی پور

      مرسی ازتون