مـــرکــز دانلــــــــود

5 نشانه از پایان رابطه عاشقانه و 5 دلیل برای اینکه چرا باید ادامه دهید

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : چهارشنبه 8 آذر 96 0 نظر
نظرات کاربران :

باید بفهمید که چه زمانی باید و چه زمانی نباید به پایان رابطه عاشقانه خود فکر کنید. این موضوع بستگی به عوامل مختلفی دارد و اینکه چه تصمیمی بگیرید یکی از سخت ترین چیزهایی خواهد بود که تجربه خواهید کرد و شاید چندین بار در زندگی شما رخ دهد. این نوشته به شما کمک می‌کند تا بفهمید در شرایط مختلف چه تصمیمی مناسب خواهد بود.

شاید به تنهایی بنشینید و مزایا و معایب تصمیم‌های را بررسی کنید و یا ساعت ها با دوستان خود درباره اینکه چرا قصد دارید ادامه دهید یا به پایان رابطه عاشقانه خود فکر می‌کنید، صحبت کنید. شما شبیه افرادی خواهید شد که بیش از حد درباره کارها و تصمیمات خود فکر می‌کنند و این بزرگترین سوال زندگی شما خواهد شد و امیدوارید که به صورت جادویی پاسخ آن در ذهن شما پیدا شود.

 

بسیار مهم است که یاد بگیرید که رابطه خود را تمام کنید و یا ادامه دهید؟

قبل از اینکه وارد بحث دنیای مجردها و یا متاهل ها شویم بهتر است این موضوع را بدانید که استفاده نا به جا از شرایط بدنی و ذهنی برای هر رابطه ای غیر قابل پذیرش هست. اگر رابطه شکل صحیحی ندارد سریعا وسایل خود را جمع کنید و این رابطه را پایان دهید.

برای رابطه ای که رفتار مناسبی با شما در آن نمی‌شود و این حق شماست که عشق زیبایی داشته باشید لحظه ای فکر نکنید زیرا به تدریج متوجه خواهید شد که وارد مشکلات خیلی بزرگتری شده اید و زندگی خود را نابود کرده اید.

 

میخواهم یاد بگیرم هر مردی رو عاشق و وابسته خودم کنم!

 

5 دلیل بسیار عالی برای پایان رابطه عاشقانه

1.مرد برای شما کاری انجام نمی‌دهد

پایان رابطه عاشقانه

خب برای پایان رابطه در این حالت به چه چیزی نیاز دارید؟ کافی است به شیوه ای که با شما رفتار می‌کند نگاه کنید. آیا مرد شما کسی هست که وقتی به او نیاز دارید حضور داشته باشد و نه فقط زمانی که خودش می‌خواهد با شما سرگرم باشد؟

آیا با شما مثل ملکه زیبا رفتار می‌کند و به طور خاص به شما توجه دارد؟ آیا کارهایی می‌کند که زندگی شما را بهتر کند؟

اگر مدتی است که فقط حضورش را با پیام هایی حس می‌کنید و او نیز با این موضوع راحت هست شما باید پایان رابطه خود را در نظر بگیرید، مگر اینکه خودتان مثل یک ملکه رفتار نکرده باشید! شما باید مثل یک ملکه جذاب رفتار کنید به طوری که نتواند عشق شما را دست کم بگیرید و حتی به فکر فاصله گرفتن از شما بیفتد

 

2. مرد فقط برای سرگرمی با شما ارتباط دارد

این دسته از مردان افرادی بامزه و خوشگذران هستند. آنها شما را به ملاقات های مختلف دعوت می‌کنند و شما را ستایش می‌کنند اما بعد از تمام شدن تفریح برای چند روز پیدایشان نمی‌شود و وقتی دوباره شما را می‌بینند طوری رفتار می‌کنند که انگار اتفاق اشتباهی نیفتاده است و با جملاتی مانند «دوباره یکدیگر را خواهیم دید.» رفتار می‌کنند.

شما همیشه از حضور وی اضطراب دارید و این شیوه ارتباطی او به همین شکل ادامه می‌یابد و شما نمی‌دانید که چه کاری درست هست. مرد فقط برای سرمرگی در اطراف شما حضور پیدا می‌کند که شاید با دیگران نیز چنین کند.


مقاله مرتبط: جذابیت جنسی چیست؟ چگونه جذابیت جنسی خود را در رابطه عاشقانه افزایش دهید؟


اگرچه مرد شما جذاب و دلربا هست اما آیا این چنین می‌خواهید زمان خود را سپری کنید؟ شاید روزی تغییر کند اما برای الان این شیوه رابطه عاشقانه صحیح نیست. علاوه بر این، شاید شما مردی را یافته باشید که چنین رفتاری با شما نداشته باشد.

افراد سرگرم کننده همه جا حضور دارند. توصیه ما این هست که چنین روابطی پایداری طولانی ندارند و پایان رابطه عاشقانه منطقی خواهد بود.

۳. او شما را نپذیرفته است

بله شما با مردی آشنا شده اید و چند مرتبه با وی به رستوران و … رفته اید و با وی خوش گذرانده اید و اعضای خانواده او را می‌شناسید و با چند دوست وی آشنا هستید.

با این وجود، مرد شما تعهدی به شما ندارد. چندین ماه می‌گذرد  و شما چه چیزی از وی دریافت کرده اید؟ او فقط گفته است : «شما دختر عالی هستید، بامزه هستید، اما او برای زندگی مشترک آماده نیست.»

بله او رابطه با شما را می‌خواهد ادامه دهد. بالاخره سرگرم بودن با دختری برای هر پسری جذاب خواهد بود و احتمالا شخصیت و رفتار شما نیز او را راضی نگه می‌دارد.


مقاله مرتبط: 7 نشانه خطرناکی که در رابطه عشقی جدید باید به آنها توجه کرد


خب راه حل پیشنهادی ما برای پایان رابطه عاشقانه با چنین افرادی چیست؟ به او بگویید هر زمان آماده بود از شانس خود استفاده کند و با شما تماس بگیرد و منتظر پاسخ شما بماند. شما در حال حاضر می‌توانید زندگی فوق العاده ای داشته باشید و باید متوجه باشید که ارزش بالاتری نسبت به مردی که فقط تقاضای دوستی با شما دارد.

۴. مرد رابطه اش را با شما به پایان رسانده اما هنوز به دنبال منفعت بردن است

شما برای مدت طولانی رابطه عاشقانه عالی داشتید اما روزی با بیان اینکه باید برای خودش وقت بگذارد و بروی شغلش تمرکز کند و پیشرفت کند و یا به خانواده اش کمک کند رابطه خود را به پایان می‌رساند و می‌رود. این موضوع شاید ضربه روحی به شما وارد کند.

بیاید روراست باشیم. اگر مردی عاشق شما باشد این موارد دلیلی برای پایان رابطه وی نخواهد بود و نمی‌تواند بدون شما خودش را تصور کند مخصوصا در شرایط سخت و به حمایت شما احتیاج خواهد داشت و شما مانع انجام کارهای او نیز نخواهید بود.

چیزی که فقط او می‌خواهد سرگرمی و تفریح با شما خواهد بود. اما برای شما تشخیص این دو موضوع سخت خواهد بود و نمی‌توانید بفهمید که آیا واقعا عاشق شما است و آیا به سوی شما بازخواهد گشت یا خیر.

بهرحال، چیزی که واضح هست این موضوع خواهد بود که شرایط سخت را با شما تصور نمی‌کند و رابطه نصفه ای را با شما نگه داشته و به دنبال منافع رابطه با شما است. وقت خود را تلف نکنید. هرچند می‌دانیم که عاشق یکدیگر هستید اما پایان رابطه گزینه مناسبی برای چنین شرایطی خواهد بود.

5. شما را به رویاهای زندگی تان نزدیک نمی‌کند

وقتی که شما به داشتن بچه علاقه دارید اما وی نمی‌خواهد. او برای زندگی در شرق کشور پافشاری می‌کند اما شما دختری از غرب کشور هستید و نمی‌توانید خیلی از خانواده خود دور باشید. او به سفرهای دریایی علاقه دارد و شما به چیز دیگری فکر می‌کنید.

هرچند همیشه در ابتدای رابطه همه چیز خوب به نظر می‌رسد. شما شاید برسر این مسائل به توافق برسید. اما این افکار حل نشدنی باقی خواهند ماند. پس هردوی شما نیاز دارید فردی را برای خود پیدا کنید که با شما توافق خوبی داشته باشد و چشم انداز مشابهی از آینده داشته باشد. هرچند پایان رابطه در این شرایط تجربه تلخی باشد و عشق به تنهایی کافی نخواهد بود.

 

۵ مورد از زمان هایی که نباید رابطه عاشقانه خود را ترک کنید

خب پایان رابطه عاشقانه در این موارد برای شما سخت است؟ البته وقت هایی نیز هست که شما می‌توانید و باید در رابطه خود بمانید و رابطه عاشقانه خود را ترک نکنید.

خب چطور این موضوع را بفهمید؟ نکاتی که در ادامه برای شما خواهیم گفت به شما کمک می‌کند که تصمیم درستی برای ادامه رابطه عاشقانه خود داشته باشید:

1. شما فکر می‌کنید که او شخصیت مورد نظر شما نیست اما او با شما رفتاری مثال زدنی و عالی دارد

در این شرایط کمی بیشتر رابطه خود را ادامه دهید. افراد خوب به رشد شما کمک می‌کنند و شما نیز به اندازه آنها لیاقت رابطه عاشقانه مناسبی را دارید.

2. او همیشه در دسترس شماست و به شما نشان می‌دهد که چقدر عاشق شماست

شاید پس از مدتی ببینید که اشتیاق چنین فردی برای شما کاهش پیدا کند. گاهی اوقات زوج های عاشق رابطه خود را دچار مشکل می‌کنند و باید بروی تقویت رابطه خود با یکدیگر صحبت کنید. شاید شما فقط نیاز به کمی تغییر دارید و پایان رابطه در این وضعیت درست نیست.

3. زندگی شما در جهت دیگری پیش می‌رود

 

این مورد یکی از موارد سخت هست و قبل از پایان رابطه عاشقانه خود شاید بهتر باشد کمی بروی مهارت های ارتباطی خود کار کنید. شاید همیشه کارهای مشابه ای انجام ندهید اما بروی چیزهای مشترکی با یکدیگر کار کنید.

در موقعیت های حمایت از مرد بسیار گشاده رو باشید و انگیزه های یکدیگر را حمایت کنید حتی اگر آن موضوع مورد علاقه ی شما نباشد. بله لازم نیست کاملا کارهای مشابهی داشته باشید. می‌توانید هرکدام به کارهای خودش بپردازد.


مقاله مرتبط: وابستگی عاطفی چگونه ایجاد می‌شود؟ پیامدهای زیان بار آن چیست؟


4. شما همیشه توافق کاملی با یکدیگر ندارید اما راه حل های مناسبی برای مشکلات‌تان می‌یابید

زمانی هست که شما با طرف مقابل خود موافق نیستید. رابطه زناشویی نیز خالی از بحث ها و کشمکش نخواهد بود و شما نمی‌توانید بعد از هر بحثی رابطه را ترک کنید. اما این مهم هست که همیشه راه حل مشترکی بتوانید پیدا کنید و با احترام با یکدیگر برخورد کنید.

اگر می‌توانید بروی این موضوع به شیوه موفقیت آمیز کار کنید، گذر زمان مشکلات شما را کاهش می‌دهد و شخص بهتری خواهید شد. اگر راه حل های مشترک خوبی برای مواجهه با مشکلات با طرف مقابل خود ایجاد می‌کنید در این شرایط پایان رابطه عاشقانه گزینه مناسبی نخواهد بود.

5. شما در زمان نادرستی با یکدیگر آشنا شده‌اید

بله، شاید برای مدتی از یکدیگر دور باشید اما به این معنی نخواهد بود که برای همیشه چنین باشد. کمی به خودتان زمان بدهید و قلب و ذهن خود را برای پایان دادن به رابطه عاشقانه آماده کنید.

فرقی نمی‌کند چه تصمیمی می‌گیرید زیرا مهمترین شخص خود شما هستید. آیا به همان اندازه که برای طرف مقابل خود احترام قائل هستید برای خود احترام می‌گذارید؟ شما می‌دانید که لایق چه چیزی هستید و توانایی فراهم کردن چه چیزی برای طرف مقابل خود را دارید؟

پاسخ به این سوالات مشخص خواهد کرد که در بلندمدت چه چیزی برای شما خوب است. کافی است شنونده و یادگیرنده خوبی باشید تا روابط عاشقانه بهتری داشته باشید.

مقالات مرتبط
نظــرات