مـــرکــز دانلــــــــود

5 راز داشتن ازدواج موفق که با افزایش صمیمیت میسر میشود

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : جمعه 8 دی 96 0 نظر
نظرات کاربران :

زندگی زناشویی موفق نیازمند دانستن مهارت‌های مختلفی است تا بتوانید در شرایط مختلف زندگی از پس چالش‌ها و مشکلات آن برآیید. این نوشته به شما می‌گوید که چگونه برای همسرتان بهترین و صمیمی ترین دوست باشید تا بتوانید در کنار وی از یک زندگی شاد لذت ببرید. داشتن ازدواج موفق چیز دور از دسترسی نیست اگر مهارت‌های خود را درباره آن افزایش دهید. این مطلب را حتما بخوانید.

علارغم اینکه این روزها آمار طلاق در کشور ما بالا رفته است هنوز هم می‌توان زوج های خوشخبتی را یافت که ازدواج موفق و طولانی داشته اند. زوج های خوشبخت گذر زندگی خود را تحمل یکدیگر نمی دانند و برای بهتر زندگی کردن در کنار یکدیگر تلاش می‌کنند و این سوال در ذهن شما وجود دارد که چه چیزهایی آن‌هارا از بقیه زوج‌ها متمایز می‌کنند؟ رازهای داشتن ازدواج موفق چیست؟

در تحقیقاتی که توسط سازمان اقتصاد ملی آمریکا صورت گرفته است، نتایج نشان می‌دهد که داشتن ازدواج موفق با رسیدن به حس خوشبختی هم‌تراز است. البته تفاوت هایی بین ازدواج موفق و ازدواج معمولی وجود دارد. کلید موفقیت دوستی و صمیمیت بین زوج‌ها بوده است. زوج هایی که برای یکدیگر بهترین دوست‌ها هستند ازدواج موفق تری دارند.

به معنی «بهترین دوست» فکر کنید. یعنی کسی را دارید که هوای شما را در هر شرایطی دارد و پشتیبان شماست. کسی که علارغم اشتباهات و عیب هایی که شاید داشته باشید شما را دوست دارد و به شما در جنبه های مختلف زندگی کمک می‌کند. شما با بهترین دوست خود درباره هر مشکلی صحبت می‌کنید. آیا زوج های موفق این چنین نیستند؟ قطعا همینطور است.

فریدریش نیچه می‌گوید: «کمبود عشق نیست که یک ازدواج ناموفق را بوجود می‌آورد بلکه کمبود دوستی و صمیمیت دلیل آن است.»

خب پس وقتی به زوج موفقی نگاه می‌کنید متوجه صمیمیت بین آن‌هاشوید و راز داشتن ازدواج موفق نیز در همین موضوع خواهد بود. در ادامه 5 راهی که به افزایش صمیمیت وبه داشتن ازدواج موفق می‌انجامد را بخوانید:

1. از قانون طلایی پیروی کنید

با دیگران به گونه ای رفتار کنید که می‌خواهید با شما رفتار کنند. برای دوستی و در داشتن ازدواج موفق این موضوع بسیار پر اهمیت است. شما به عنوان زوج همیشه در کنار همسر خود حضور دارید و از این فرصت باید استفاده کنید. با همسر خود به گونه ای رفتار کنید که احساس خوشبختی و خوشحالی داشته باشد.

میخواهم عشقم را جذب و وابسته خودم کنم

2. هر دو طرف باید شنونده‌های خوبی باشند

رابطه دوستی به درستی کار نخواهد کرد وقتی یک طرف مانند روانشناس و طرف دیگر همچون بیمار است یعنی وقتی یک طرف صحبت می‌کند طرف دیگر سعی در ارائه راه حل و راهنمایی های مختلف می‌کند بدون اینکه فقط شنونده خالی باشد. انسان‌ها نیاز دارند که شنیده شوند و توجه بقیه را به این شکل جلب کنند و احساس ارتباط بیشتری کنند.


مقاله مرتبط: رمز و رازهای زندگی مشترک شاد و پایدار


3. برای داشتن ازدواج موفق حمایت خود را از همسرتان نشان دهید

دوستان صمیمی همیشه حمایت خود را بروز می‌دهند حتی زمانی که با نظرات آن‌هاموافق نیستید. درباره ازدواج مسئله مقداری تفاوت دارد چون تصمیم هرفردی بروی فرد دیگر تاثیر می‌گذارد. مثلا شما نیاز همسر خود را برای رفتن به سالن فوتسال نمی فهمید و یا شرکت در جلسات سیاسی. تا زمانی که کاری که همسر شما انجام می‌دهد خطرناک و یا بار مالی ندارد با خود اینگونه فکر کنید که چرا که نه؟ اجازه دهید همسرتان به کارهایی که علاقه دارد بپردازد و همانند یک دوست صمیمی حمایت خود را ابراز نمایید.

اگر همسر شما به چیزهای متفاوتی علاقه دارد مشکلی وجود ندارد. شما نیز متفاوت هستید. حمایت خود را از همسرتان نشان دهید و همسرتان حتما قدردان این موضوع خواهد بود و خوشبختی در زندگی شما جریان پیدا خواهد کرد.

4. با چیزهای کوچک نشان دهید که به همسر خود فکر می‌کنید

در رابطه دوستانه سالم، هر طرف سعی می‌کند کار کوچکی برای دوستش انجام دهد مانند خرید چیزهای کوچک و یا ابزارهای کمکی برای کارهایی که دوستش به آن مشغول است و یا صحبت های دوستانه و … داشتن ازدواج موفق نیز این چنین است و هر طرف باید سعی کند با چیزهای کوچک علاقه و توجه خود را به همسرش نشان دهد.


مقاله مرتبط: دام های یک رابطه که زوج های خوشبخت از آن دوری می کنند


برای داشتن ازدواج موفق زوجین توجهی خاص به علاقه مند کردن طرف مقابل خود با کارهای مختلف می‌کنند و با عمل این موضوع را به طرف مقابل خود نشان می‌دهند. ما وقتی متوجه می‌شویم که طرف مقابل به ما فکر می‌کند احساس ارزشمند بودن خواهیم کرد.

5. دوستی خود را همیشه جشن بگیرید

داشتن ازدواج موفق

دوستان صمیمی در زمان های مختلف دوستی را جشن می‌گیرند، با دورهمی های مختلف و با گفتن اینکه تو بهترین دوست من هستی و یا می‌گویند خیلی خوشحالم که دوستی مانند تو دارم. این موضوع دوستی را قوام بیشتری می‌بخشد و سپاسگزاری و قدردانی بسیار کارایی بالایی دارد. داشتن ازدواج موفق نیز این چنین است. شما خاطرات خوبی با همسر خود بوجود می‌آورید و آن‌هارا مرور می‌کنید. عکس های عروسی، تولد، مسافرت هایی که رفته اید و هرچیزی که شما را یاد خاطرات خوبتان می‌اندازد و یا حتی گفتن اینکه تو بهترین همسر دنیا هستی نیز به این موضوع کمک خواهد کرد.

داشتن ازدواج موفق یک شبه بوجود نمی آید و دوستی نیز این چنین است.

تا زمانی که طرفین به رابطه خود متعهد هستند و می‌توانند یکدیگر را بخاطر کمی و کاستی‌ها ببخشند و سطح انتظارات خود را در حد طرف مقابل خود پایین نگه دارند می‌توانند رابطه موفقی را ایجاد کنند، داشتن ازدواج موفق مانند یک دوستی با ارزش برای طرفین باشد.

شما میتوانید از کارشناسان مجموعه تکامل من مشاوره رایگان دریافت کنید. لطفا سوالات و نظرات خود را در زیر همین مقاله ثبت کنید تا پاسخ داده شود.

مقالات مرتبط
نظــرات