مـــرکــز دانلــــــــود

دختران بخوانند: 6 علت برای نداشتن خواستگار و مجرد ماندن

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : پنجشنبه 27 مهر 96 0 نظر
نظرات کاربران :

ازدواج و تشکیل خانواده یکی از دغدغه‌های اصلی هر پسر و دختری در سن جوانی است. اما اگر در این زمینه اطلاعات و تجربه مناسبی نداشته باشید با چالش‌ها و مشکلات زیادی روبرو خواهید شد. چه عواملی باعث می‌شود خواستگاری شما بهم بخورد؟ یا نتوانید مرد ایده آل خود را بیابید. این مطلب در یافتن پاسخ به این سوال که نداشتن خواستگار به چه دلایلی اتفاق می‌افتد، کمک خواهد کرد.

آیا شما هم جزو آن دسته از دخترانی هستید که هنوز مجرد مانده‌اید و دلیل خاصی برای نداشتن خواستگار ندارید؟ شاید دوستان‌تان شما را فردی تحصیل کرده، زیبا و جوان و مهربان ارزیابی می‌کنند اما چرا هنوز موفق به ازدواج نشده‌اید؟ و احتمالا نمی‌دانید چرا.

به عنوان متخصص روانشناس به شما می‌گوییم که شما شاید ویژگی‌های خوب زیادی دارید اما با چند رفتار اشتباه کوچک همه چیز را بهم می‌ریزید.

خبر خوبی که می‌توان به شما داد این هست که هنوز امیدواری وجود دارد که مشکلات نداشتن خواستگار را برطرف سازید. از چند نفر از دوستان خود بخواهید که به طرز ناشناخته‌ای عیوب و مشکلات شما را به شما بگویند. این قضیه به افزایش خودآگاهی شما کمک می‌کند.

به ما اعتماد کنید، شما نیازی ندارید که دیگران برای شما فردی را برای ازدواج انتخاب کنند، شما فقط باید بروی ویژگی‌‌های خود تسلط داشته باشید.در این نوشته 6 مورد از رفتارهایی که باعث مجرد ماندن و نداشتن خواستگار برای شما شده است را بخوانید.

1. شما هنوز درباره رابطه قبلی خود و اشتباهات گذشته صحبت می‌کنید

شاید قبلا با فردی قصد ازدواج داشته‌اید اما به سرانجام نرسیده است. این موضوع دیگر اهمیتی ندارد. به خودتان لطفی کنید و این موضوع را فراموش کنید و از آن بگذرید. همه‌ی ما دوستانی داریم که در افکار گذشته‌ی خود زندگی می‌کنند. این موضوع قطعا ناراحت کننده است اما بعضی افراد متوجه اشتباه خود نمی‌شوند و حتی اگر اشتباه خود بدانند نمی‌توانند این موضوع را کنترل کنند و با آن در زندگی خود کنار بیایند.

میخواهم نامزدم را مات و مبهوت خودم کنم

وقتی رابطه‌ای بهم می‌خورد به این صورت هست که در بیشتر موارد یک طرف رابطه را ترک می‌کند و این موضوع باعث می‌شود که یک طرف رابطه به شدت ضربه روحی بخورد و شاید برای چند ماه تا چند سال حالت افسردگی داشته باشد اما باید در چنین شرایطی باید بتوانید دوباره اعتماد به نفس و عزت نفس خود را بدست آورید و شرایط گذشته را فراموش کنید. با این کار می‌توانید خود را آماده پذیرش فرد جدید و بدست گرفتن کنترل اوضاع زندگی خود باشید.

زندگی با شما و بدون شما جریان خود را حفظ می‌کند. این موضوع را باید درک کنید، از دیگران کمک بگیرید، خوشبختی و خوشحالی را باید دوباره بدست آورید. فرد قبلی تنها فرد روی زمین نبوده است. چه پسرها و چه دخترها باید این موضوع را فرابگیرند که چگونه از رابطه های قبلی خود جدا شوند و این موضوع را بدانید که افراد جدید دوست ندارند این موضوع را بشنوند که شما هنوز به فرد قبلی فکر می‌کنید و یا نمی‌توانید شاد باشید.

2. صحبت و دردل‌های ناامید کننده و منفی با دوستان

شما وقتی با دوستان خود درباره مشکلات‌تان صحبت کنید آنها سعی می‌کنند با تجزیه و تحلیل بیش از حد و انتقاد رفتارهای‌تان شما را متوجه اشتباه‌تان کنند اما با این کار شما فقط به سردرگمی بیشتر مبتلا خواهید شد و شانس خود را برای یافتن فردی جدید برای شروع دوباره را به تعویق می‌اندازید.

دوستان شما برای تجزیه و تحلیل اشتباهایتان از تجربه‌های شخصی خود حرف می‌زنند و بیشتر روی صحبت آنها درون خودشان هست تا رفع مشکل نداشتن خواستگار شما. سعی کنید درباره مشکلات‌تان با کسی حرف بزنید که توانایی عبور دادن شما از شرایط موجود را داشته باشد و نه اینکه شما را در موضوع گذشته غرق کند.

مقالات مرتبط:  چگونه یک مرد را جذب و عاشق پیشه خودمان کنیم؟

نگذارید که دوستان‌تان سدی در راه خوشبختی و خوشحالی شما باشند. آنها همیشه در زندگی شما نخواهند بود پس اینکه به هرکسی اعتماد کنید را از ذهن خود خارج کنید و به حس خود اعتماد کنید تا دوباره راه جدیدی بیابید.

شما باید دوباره کنترل اوضاع را در دست بگیرید و خودتان برای خودتان تصمیم بگیرید. درست است که اعتماد به نفس گذشته را شاید نداشته باشید اما روی روحیه خود کار کنید تا دوباره برای تصمیم هایتان مصمم باشید. سرنوشت شما همیشه به دستان خودتان رقم می‌خورد.

3. شما خود را فقط لایق مردی با تحصیلات عالی می‌دانید و به روابط عاطفی توجه ندارید

علت های نداشتن خواستگار برای دختران

شاید این رفتار در دخترانی که سطح تحصیلات بالایی دارند وجود داشته باشد، این رفتار خود باعث می‌شود که پسرها را از روی فاکتورهای عمومی بررسی کنند و به نحوی انگار از روی کاغذ تصمیم می‌گیرند که چطور پسری برای آنها مناسب است. مثلا می‌گویند من شاغل هستم و تحصیلات عالی دارم پس عقلانی هست که پسری را تحصیلات عالی و پولدار بخواهم.

بله شما لایق آن هستید که فردی را بدست آورید که به خوبی با شما برخورد کند، توجه و عشق به قدر کافی در زندگی خود داشته باشید و کسی را در دنیا داشته باشید که به شما متعهد باشد اما زندگی را بروی کاغذ ننویسید، شاید در تصور خود پول زیاد برای تشکیل چنین زندگی خوشبخت و خوبی لازم دارید. شاید چیزی که نتوانسته‌اید ببینید توانایی ارتباط عاطفی قوی فرد مقابل خود را در نظر نگرفته اید و به محبت مردها توجهی ندارید و این گونه خواهید گفت که نداشتن خواستگار مشکل شما شده است.

4. شما خواستگار خود را با بقیه پسرانی که دوست بوده اید مقایسه می‌کنید

شاید در گذشته با پسر فوق العاده ای برای مدتی دوست بوده‌اید، اما الان کجا هستند؟ شاید رابطه عاطفی عالی با آنها تجربه کرده‌اید اما چرا الان تنها و مجرد هستید؟ بسیاری از دختران چنین حرف هایی دارند که دوست سابق من کارهای فوق العاده ای برای تولد من انجام داد و یا کارهای جالبی می‌توانست برایم انجام دهد و می‌دانست که چگونه با من رفتار کند.


مقاله مرتبط: 7 عبارتی که در اولین دیدار با پسر نباید بگویید


بله این چنین بوده‌است، آنها شما را به طرز فوق العاده‌ای دوست داشته اند اما نمی‌خواستند به شما متعهد باشند و رفته‌اند. آیا می‌خواهید کسی که به خواستگاری و تعهد به شما دارد را با آنها مقایسه کنید؟  به نظر ما شما هیچگاه نباید برای تصمیم گیری درباره ازدواج از چنین مقایسه‌ای استفاده کنید.

5. شما خیلی به زندگی پدر خود متکی شده‌اید و هیچ پسری با پدر شما قابل مقایسه نیست

خب حرف از مقایسه دوباره به میان آمد، بعضی از پسرها چنان به مادر خود وابسته هستند که به آنها در زبان عامیانه مامانی یا پسرمامان می‌گویند و یا دخترانی که به قدری به زندگی پدر خود وابسته هستند که به آنها دختر  بابایی می‌گویند.

اگر شما در چنین وضعیتی هستید که همه چیز بر وفق مراد شما هست و خواستگاران خود را با پدر خود مقایسه می کنید بهتر است از فانتزی خود خارج شوید و شیوه ای که پدرشما با مادرتان زندگی را شروع کرده و نحوه برخورد با او را در نظر بگیرید. زندگی فراز و نشیب دارد و دختر بابا بودن باعث می‌شود این فراز و نشیب را نبینید.

شاید شما شاهزاده خانوم باشید بله مشکلی نیست. بیشتر دختران از پسران این انتظار را دارند که با آنها مانند یک شاهزاده برخورد کنند و این احساس اشتباه و برای رابطه عاطفی زناشویی خطرناک هست. این درست هست که مانند شاهزاده ها با شما برخورد شود اما حد و حدودی برای این موضوع قائل شوید.

6.نداشتن خواستگار به این دلیل که باید در رفتار و منش خود تجدید نظر کنید

بعضی از دختران، دشمن شماره یک خودشان می‌شوند. از هر چیزی می‌توانند شکایت کنند، وقتی به مرکز مشاوره ما مراجعه می‌کنند می‌دانیم چیزی که آنها احتیاج دارند همسر نیست بلکه تجدید نظر در منش و رفتار آنها هست. شما باید مهربان بودن، خوب بودن و مورد احترام بودن در برابر افرادی که به سمت شما می آیند را فرا بگیرید.

مقالات مرتبط:  چطور مردانی که به دنبال ازدواج با دختر پولدار هستند شناسایی کنیم؟

هر وقت چنین اظهار نظرهایی می‌کنیم متوجه واکنش‌های سریعی از آنها می‌شویم. این واکنش‌های سریع برای رابطه عاطفی کارایی ندارد. مردها نمی‌خواهند با چنین دخترهایی رابطه داشته باشند. بهتر است در رفتار خود با دیگران بررسی و تجدید نظر داشته باشید اگر آخرین روابطی که بهم خورده به صورت بحث و نزاع بوده است. شاید این رفتار در شما تکرار می شود.

مقالات مرتبط
نظــرات