مـــرکــز دانلــــــــود

علت ازدواج نکردن پسرها و دخترها چیست؟

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : چهارشنبه 29 آذر 96 0 نظر
نظرات کاربران :

شاید برای شما جالب باشد که بدانید بعضی افراد به ازدواج تمایلی ندارند با اینکه روابط اجتماعی و عاشقانه خوبی با دیگران نیز دارند. شاید به دنبال یافتن دلایل آن باشید. این نوشته به شما خواهد گفت که علت ازدواج نکردن بعضی از پسر ها و دخترها چیست. آیا آن‌ها برای همیشه ازدواج نخواهند کرد؟ آیا می توان شرایطی برای ازدواج با این افراد مهیا کرد؟ این مطلب را حتما بخوانید.

بعضی از دختران و پسران با اینکه عشق را درک می‌کنند. روابط عاطفی و عاشقانه را در زندگی خود تجربه کرده اند و ارتباط با انسان‌ها و پیدا کردن دوست را به شدت می‌پسندند اما وقتی صحبت از ازدواج می‌شود تمایلی به ازدواج ندارند و فرقی ندارد رابطه عاشقانه بلند مدتی نیز داشته باشند. در این نوشته شما با 8 دلیل کاملا معتبر برای علت ازدواج نکردن دختران و پسران آشنا می‌شوید.

هر رابطه عاشقانه به این شکل پیش می‌رود که ابتدا با فرد جدیدی ملاقات می‌کنید و عاشقش می‌شوید. سپس طرف مقابل عاشق شما می‌شود. برای مدتی کاملا عاشق یکدیگر هستید و در این مدت تصمیم می‌گیرید که با یکدیگر ازدواج کنید یا خیر. اما متوجه می‌شوید که طرف مقابل شما علاقه ای برای ازدواج ندارد.

در حالی که حلقه ی ازدواج را در دستان دوستان خود می‌بینید به این فکر خواهید کرد که علت ازدواج نکردن طرف مقابل شما چیست ؟ مشکل از کجاست ؟ شاید این اتفاق برای شما افتاده باشد و این مقاله به شما در این زمینه کمک خواهد کرد.

دخترانی که علاقه ای به ازدواج ندارند به نظر سردرگم می‌رسند. افکار زیادی درباره بعد از ازدواج دارند، سبک زندگی که خواهند داشت، تربیت فرزندان و زندگی خانه داری و … آیا این چیزی خواهد بود که در نظر آنهاست؟ اگر با این افراد نتوانید ازدواج کنید اصلا نباید به خودتان شکی راه دهید که احتمالا اشتباه از شما است. زیرا آن‌ها خود تصمیمی برای ازدواج ندارند و این شما نیستید که مقصر بوده اید.

اگر می‌خواهید بدانید که چرا بعضی دختران و پسران چرا علاقه ای به ازدواج ندارند 8 دلیل زیر به شما در این زمینه کمک خواهد کرد.

1. آن‌ها به فضای بیشتری برای زندگی احتیاج دارند

شاید افرادی را ببینید که رابطه کاملا عاشقانه ای با فرد دیگری دارند و زمان زیادی را با او می‌گذرانند و عاشق طرف مقابل خود هستند اما همچنان این افراد زمان خود را برای استراحت و بدست آوردن آرامش خود نیاز دارند و زندگی تنهایی را می‌پسندند زمانی که در خانه خود راحت بنشینند و سریال مورد علاقه شان را دنبال کنند.

هرکسی به زمان هایی برای خلوت کردن و تنهایی با خودش نیاز دارد حتی افراد برونگرا نیز چنین هستند اما بعضی افراد به زمان بیشتری نسبت به میانگین افراد نیاز دارند. آن‌ها به خانه ای کامل برای تنهایی خود احتیاج دارند و با تنهایی خود انرژی از دست رفته ی خود را بازیابی می‌کنند.

علت ازدواج نکردن بعضی از پسران و یا دختران نیاز به فضای باز در زندگی خود هستند. جایی که بتوانند زمان بیشتری را با خود بگذرانند و فرد دیگری را به راحتی در این فضا راه ندهند. این موضوع گاهی از خودشناسی بالای این افراد می‌آید که خوشحال بودن را در زندگی خود یافته اند و علاقه ای ندارند که حتما طبق عرف جامعه عمل کنند و در ذهنیت این افراد ازدواج نکردن فضای بیشتری به زندگی به آن‌ها خواهد داد.

میخواهم عشقم را جذب و وابسته خودم کنم

2. علاقه‌ای به بچه دار شدن ندارند

علت ازدواج نکردن

به طور متعارف ازدواج مترادف تشکیل خانواده و بچه دار شدن است. داشتن فرزند از ثمرات ازدواج خواهد بود. علت ازدواج نکردن بعضی از دختران و پسران این هست که علاقه ای به بچه دار شدن ندارند و اگر این چنین تصمیم بگیرند احتمال کمتری برای ازدواج کردن دارند.

هرچند شاید بتوانید این افراد را قانع کنید که بعد از ازدواج برای بچه دار شدن تصمیم بگیرند و یا بعد از ازدواج این مدل ذهنی و طرزفکر تغییر خواهد کرد و این موضوع را نیز باید در نظر بگیرید که احتمال این وجود دارد که بعد از ازدواج این افراد احساس خوشبختی نداشته باشند و حتی بخواهند که طلاق بگیرند و یا دائما احساس رنجش کنند. باید بدانید که با چه فردی قصد ازدواج دارید.

علت ازدواج نکردن اگر چنین موضوعی باشد به این معنی نخواهد بود که این افراد علاقه ای به داشتن رابطه عاطفی بلند مدت ندارند و فقط از نگاه سنتی به ازدواج فاصله گرفته اند و علاقه دارند که به شیوه خود زندگی عاشقانه خود را بسازند. باید بگوییم که این افراد برای ازدواج انتخاب سرسختی خواهند بود.

3. درباره ازدواج و عروسی رویاپردازی نمی‌کنند

شاید باید این طرز فکر که «همه دختران می‌خواهند خود را در لباس عروس رویایی ببینند» را از ذهن خود خارج کنیم. زیرا همه دختران به این موضوع فکر نمی‌کنند. اگر دختر یا پسری در ذهن خود به ازدواج فکر نکند در نتیجه درباره عروسی خود رویا پردازی نیز ندارد. شاید این افراد ترجیح می‌دهند که هزینه عروسی خود را در یک تور تفریحی هیجان انگیز به بالی خرج کنند.


مقاله مرتبط: پشت پرده ازدواج سفید چه می گذرد؟


علت ازدواج نکردن بعضی از افراد را می‌توان از رویا پردازی نکردن برای زندگی آینده مشترک با همسر تشخیص داد. آیا فرد مقابل خود درباره عروسی خود نظری ندارد؟ پس احتمالا رویاپردازی برای آینده خود نیز در زمینه ازدواج ندارد.

4. علت ازدواج نکردن می‌تواند سبک زندگی نادرست پدر و مادر باشد

علت ازدواج نکردن دختر یا پسر

بسیاری از افراد علاقه ای به ازدواج ندارند زیرا به صورت خودآگاه و یا ناخودآگاه تحت تاثیر مدل و سبک زندگی پدر و مادر خود قرار گرفته اند. اگر سبک زندگی پدر و مادر برای چند دهه کاملا عاشقانه باشد فرزندان نیز به احتمال زیاد علاقه زیادی به ازدواج خواهند داشت زیرا با الگوی پیش روی خود از پدر و مادر خود می‌دانند که چگونه زندگی شادی را ایجاد کنند.

اما اگر پدر و مادر زندگی خوبی در کنار یکدیگر نداشته باشند شاید فرزند هم تحت تاثیر الگوی ذهنی که زندگی در آینده نیز این چنین خواهد بود قصد ازدواج نخواهد داشت. علت ازدواج نکردن دختران و پسران شاید چنین موضوعی باشد.

اگر طرف مقابل شما علاقه ای به ازدواج ندارد حتما سبک زندگی پدر و مادر وی را بررسی کنید و ببینید که آیا آن‌ها در کنار یکدیگر زندگی خوبی را تجربه کرده اند و یا سراسر اختلاف و دوری و سبک زندگی اشتباهی وجود داشته است. اغلب فرزندان بزرگتر و اول خانواده تحت تاثیر سبک زندگی پدر و مادر خود قرار می‌گیرند و نمی توان این موضوع را نیز برای تمام افراد تعمیم داد اما بی تاثیر نیز نخواهد بود.

اگر علاقه ای به ازدواج در طرف مقابل شما وجود ندارد شاید به این خاطر خواهد که نمی خواهد الگوی مشابهی را در زندگی خود بوجود بیاورد.

5. بعضی افراد مقید و مذهبی نیستند

در آموزه های دینی، ازدواج به عنوان یکی از مسائل تکمیل کننده دین انسان‌ها یاد شده است و ارزش بسیار بالایی دارد و سنگ بنای خانواده نام برده شده است. اما امروزه افرادی را می‌بینیم که به آموزه های دینی توجه بالایی ندارند و ترجیح می‌دهند براساس علایق و تفکرات شخصی خود به مسائل نگاه کنند بدون توجه به عرف و دین و شرع و این خواسته آنهاست. اگر طرف مقابل شما اعتقادات قوی ندارد احتمال این موضوع وجود ندارد که علت ازدواج نکردن وی چنین موضوعی باشد.

این افراد با زندگی اجتماعی مشکلی ندارند و زندگی کاری و حرفه ای کاملا مناسبی با دیگران دارند اما به ازدواج از نگاه اعتقادی نمی نگرند و به مسائل دیگری مانند شغل و حرفه خود بیشتر تمایل دارند.

6. بعضی افراد به زندگی تک همسری علاقه‌ای ندارند

زندگی زناشویی به این معنی خواهد بود که طرفین باید قوانین زندگی با یکدیگر را دو جانبه بپذیرند و به آن پای بند باشند. برای بعضی افراد قبول کردن قوانین از سوی دیگران حتی همسر خود سخت خواهد بود و در چارچوب ازدواج نمی توانند خود را ببینند و سعی می‌کنند قوانین زندگی خود را کاملا فردی طراحی کنند. البته این موضوع را نمی توان اشتباه دانست و می‌تواند علت ازدواج نکردن دختران و پسران زیادی باشد.

این افراد شاید به زندگی چند همسری علاقه بیشتری داشته باشند و طرز فکر آن‌ها به شما بگوید که عشق منشا بی نهایت دارد و تعهد داشتن برای عشق ورزیدن به یک نفر در تمام عمر موضوع نادرستی از دید آن‌ها باشد و در مقابل طرز فکر آن‌ها قرار بگیرد.

این افراد رسیدن به عشق در زندگی را ازدواج تنها با یک فرد نمی دانند و علت ازدواج نکردن این افراد این هست که عشق پایدار را در ازدواج نمی بینند و نمی خواهند احساسات عاشقانه خود را برای یک نفر در نظر بگیرند و برای رسیدن به احساس خوشبختی و تجربه های عاشقانه فقط با یک نفر زندگی کنند.

7. این افراد علایق جنسی بالایی ندارند

عدم علاقه به رابطه جنسی موضوع مهمی است. افرادی که این چنین هستند علاقه زیادی به مسائل عاشقانه ندارند و ازدواج که رابطه ای براساس علاقه و رابطه عاشقانه بنا شده است را نیز مورد توجه قرار نمی دهند. علت ازدواج نکردن بعضی از پسران و دختران این موضوع می‌تواند باشد.

ازدواج به معنی دوستی، عشق و حمایت است. اکثر افراد ازدواج را منبع این احساسات می‌دانند که با روابط زناشویی عاشقانه مملو است. اگر با افرادی که روابط زناشویی علاقه بالایی ندارند مواجه شدید باید بدانید که تعهد آن‌ها برای ازدواج کم خواهد بود و احتمالا درخواست شما را برای ازدواج رد خواهند کرد. این افراد تمام احساسات مورد نیاز خود را از دوستان و افراد خانواده خود دریافت می‌کنند و نیازی به ازدواج و برطرف کردن احساسات خود ندارند و ازدواج را کار دیگر انسان‌ها می‌دانند و نه خودشان.

8. آن‌ها به ازدواج به عنوان هدف نهایی در زندگی نگاه نمی‌کنند

بعضی افراد در زندگی خود شریک عاطفی دارند که با او زندگی می‌کنند. احساسات خود را به اشتراک می‌گذارند. رازهای خود را به او می‌گویند. در لحظات سخت از او کمک می‌خواهند و با یکدیگر زندگی عاشقانه خوبی را تجربه می‌کنند اما وقتی صحبت از ازدواج می‌شود نمی خواهند که چنین اتفاقی بیفتد.


مقاله مرتبط: ۱۶ کاری که مردان قبل از ازدواج باید انجام دهند


علت ازدواج نکردن این افراد عدم تمایل به رابطه عاشقانه بلند مدت برای تمام عمر است و ازدواج را هدف نهایی و مهم زندگی خود نمی دانند و به روابط عاشقانه خوب بیشتر تمایل دارند تا زندگی مشترک و ازدواج کردن. شاید هنوز زمان آن فرا نرسیده که این افراد برای زندگی مشترک خود تصمیم بگیرند و بیشتر تمایل دارند که با حفظ روابط عاشقانه زندگی خود را سپری کنند.

شما میتوانید از کارشناسان مجموعه تکامل من مشاوره رایگان دریافت کنید. لطفا سوالات و نظرات خود را در زیر همین مقاله ثبت کنید تا پاسخ داده شود.

مقالات مرتبط
نظــرات