مـــرکــز دانلــــــــود

8 نشانه از عدم آمادگی شما برای شروع رابطه عاشقانه

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : شنبه 27 آبان 96 0 نظر
نظرات کاربران :

آیا فکر می‌کنید که به شروعی تازه نیاز دارید درحالی که نمی‌توانید روابط عاشقانه جدیدی را شروع کنید؟ مشکل احتمالا از دیدگاه شما نسبت به این موضوع خواهد بود. این نوشته به شما کمک می‌کند که تشخیص دهید که شروع رابطه عاشقانه عالی خواهید داشت یا نه. این مطلب را کامل بخوانید.

اینکه بخواهید عاشق باشید کافی نیست. بله میدانیم الان به چه چیزی فکر می‌کنید. «آیا آماده شروع رابطه عاشقانه جدید هستم؟ بله که هستم و خیلی وقت هست که آماده این موضوع هستم. فقط باید بدونم چطور شروع کنم.»

خب بحث ما فقط خواستن رابطه عاطفی جدیدی نیست، بلکه آماده بودن برای آن هست. جواب دادن به این سوال سخت خواهد بود چون باید به خودتان نگاهی بیندازید و اعتقاد و منش و رفتار خود را برای شروع یک رابطه باز و صادقانه آماده ببینید. که در این صورت آسان نخواهد بود.

چیزی که در اینجا به شما می‌گوییم این هست که در حالت خواستن رابطه عاشقانه همه چیز را می‌خواهید، احساس می‌کنید که مهربان هستید، درک می‌کنید، حمایت کافی را دارید و عاشق طرف مقابل شده اید.

اما پاسخ به این سوال را می‌توانید بدهید: آیا همین الان می‌توانید رابطه عاشقانه (ازدواج) خود را شروع کنید؟ اگر پاسخ شما کاملا بله نیست پس باید در شیوه فکر کردن خود بازنگری کنید و تغییراتی را بوجود بیاورید.

سوال این هست که از کجا بفهمید برای شروع رابطه عاشقانه آماده هستید یا خیر ؟ نشانه ها چیست؟ در ادامه 8 نشانه درباره این موضوع آورده شده است. اگر هرکدام از نشانه‌هایزیر را داشته باشید به این معنی هست که شما آماده شروع رابطه عاشقانه جدیدی نیستید و باید بروی خودتان کار کنید قبل از اینکه رابطه سالم و عاشقانه جدیدی را با فرد دیگری شروع کنید. این نشانه ها را بخوانید:

میخواهم دوست پسرم را مجذوب و وابسته خودم کنم!

1.برای شروع رابطه عاشقانه فرد درستی را انتخاب نکرده اید

فردی که قصد عاشق شدنش را دارید همان کسی نیست که معیارهای مناسبی را داشته باشد. این اشتباه وقتی اتفاق می‌افتد که از ابتدا به این موضوع فکر نکرده اید که با شخص مقابل می‌خواهید واقعا رابطه ای عاشقانه داشته باشید.

دوستان و افراد خانواده به شما می‌گویند که شخص درستی را انتخاب نکرده اید و شما سرسختانه مخالفت می‌کنید و سعی می‌کنید به خود اثبات کنید که می‌توانید با چنین شخصی زندگی کنید و اگر شخصیت و موقعیت درستی ندارد شما می‌توانید آن را تغییر دهید.


مقاله مرتبط: ۷ نشانه از مردانی که به دنبال ازدواج با دختر پولدار هستند


نه، اینگونه نخواهد بود و شما توانایی تغییر او را نخواهید داشت. هیچ کسی توانایی تغییر فرد دیگری را ندارد مگر اینکه آن فرد خودش از درون تغییر کند. که این تغییرات بیشتر همراه با ضربه‌هایروحی هست تا اتفاقاتی کاملا عاشقانه دلیل آن باشد.

2. شما به کسی برای خوشحال بودن نیاز دارید

شروع رابطه عاشقانه

شما وقتی تنها هستید اگر احساس بدبختی دارید و فکر می‌کنید با شروع رابطه عاشقانه از این احساس بدبختی فاصله می‌گیرید باید بگوییم که شما آماده شروع رابطه عاشقانه ای نیستید.

شما برای خوشحال بودن خود به فرد دیگری نیاز ندارید، اگر این توانایی را ندارید بهتر است ابتدا به حس خوشبختی برسید که دلیل خوشحالی و حال خوب خودتان هستید همیشه و ملاقات و شروع رابطه عاشقانه با فرد دیگری دلیلی بر ایجاد حال خوب دائمی در شما نخواهد داشت.

چیزی بیابید که شما را خوشحال می‌کند قبل از اینکه وارد رابطه عاطفی جدیدی با فردی شوید. در این صورت هست که می‌توانید حس‌های خوب را با طرف مقابل خود به اشتراک بگذارید و از زندگی دو نفره لذت ببرید.

3. شما برای طرف مقابل دلسوزی می‌کنید

بعضی از افراد شروع رابطه عاشقانه خود را براساس دلسوزی و حس ترحم برای مراقبت از طرف مقابل خود آغاز می‌کنند و فکر می‌کنند باید نقش یک روانشناس را برای طرف مقابل خود داشته باشند. در این روابط شما هنوز آماده شروع رابطه عاشقانه به صورت واقعی نخواهید بود و فقط در تلاش برای زمینه سازی برای آن هستید. لطفا روانشناس کسی نباشید.

4. وقتی که به دنبال کسی برای نجات خود می‌گردید

وقتی که در درون خود اینگونه می‌گویید که «من چقدر بد هستم» یا «چرا به خودم نمی توانم همیشه مطمئن باشم» در این شرایط شما آماده شروع رابطه عاشقانه ای نیستید و باید ابتدا خودتان را جمع و جور کنید.

در این صورت اگر فردی را با شرایط مشابه خود انتخاب کنید دیگر رابطه شما کارایی برای مراقبت از شخص مقابل را نخواهد داشت. سعی کنید ابتدا کاملا به خودتان متکی باشید و مبنای رابطه عاشقانه خود را تکیه کردن به فرد دیگری در زندگی قرار ندهید.

5. شما به دنبال کسی هستید که شما را کامل کند

بله، درست است. این نیز اشتباه هست. شاید این عبارت که «تو نیمه ی گم شده من هستی» خیلی رمانتیک و زیبا باشد اما به این معنی خواهد بود که شما دارای نقص هستید و یک فرد کامل نیستید که طرف مقابل بتواند بروی شما به طور کامل حساب کند. زندگی واقعی به این چیزها نیازی ندارد. اگر شروع رابطه عاشقانه خوبی داشته باشید ابتدا باید خودتان را کامل کنید.

6. شما بیشتر از اینکه به دنبال علاقه‌های خود باشید به دنبال عشق و عاشقی هستید

اینکه بدانید واقعا رابطه عاطفی شما با چه کسی به درستی پیش می‌رود به این موضوع بستگی دارد که شما چقدر به دنبال علایق خودتان هستید. اینکه شما با فردی در زمینه علاقه خود آشنا شوید مثلا در یک گروه هنری تا اینکه در اینترنت به دنبال عشقی باشید که او را به صورت اتفاقی بیابید تفاوت زیادی دارد.

اگر واقعا به دنبال علایق خودتان باشید شروع رابطه عاشقانه با هرکسی منطقی خواهد بود که به صورت همزمان اتفاق بیفتد. اما اگر فقط به دنبال کسی برای عشق ورزیدن به او باشید، این خواستن نشان از آمادگی شما برای شروع رابطه عاشقانه نخواهد بود و بیشتر علاقه و میل به ایجاد رابطه هست.


مقاله مرتبط: خانم‌ها حتما بخوانند: 8 روش شگفت انگیز و زیرکانه برای جذب مرد


اگر خود را در این وضعیت دیدید که در شبکه‌های مجازی بدنبال کسی برای عاشق شدن هستید بدانید که شما فقط میل به شروع رابطه دارید و واقعا آمادگی قبول مسئولیت فرد دیگری برای زندگی را بدست نیاورده اید.

7. شما هنوز به رابطه قبلی خود فکر می‌کنید

اگر شما هنوز با احساسات خود درگیر هستید و به جدایی آخرین رابطه عاطفی خود فکر می‌کنید احتمالا عصبانی نیز هستید و برای شروع رابطه عاشقانه آمادگی ندارید.

بسیاری از افراد فکر می‌کنند که با فرد جدید می‌توانند رابطه قبلی خود را فراموش کنند و با آن کنار بیایند.

مشکل اینجاست که چنین اتفاقی نخواهد افتاد و این چنین روابط مشکلات زیادی خواهد داشت. ابتدا قبول کنید که روابط قبلی شما به پایان رسیده است و آغاز رابطه با افراد قبلی را به دیگران بسپارید و از آن افراد به طور کامل جدا شوید.

8. شما خودتان را شبیه فرد مورد علاقه شخص مقابل نشان می‌دهید

اگر در این حال قرار گرفتید که برای ایجاد رابطه به شخصی غیر از خودتان تبدیل می‌شوید باید بدانید که دچار اشتباه بزرگی برای شروع رابطه عاشقانه هستید. این یکی از اشتباهات رایج افراد هست.

اگر طرز فکر خود را برای خوشایند طرف مقابل عوض می‌کنید درحالی که رضایت درونی کاملی از این موضوع ندارید و می‌خواهید خود را به این شکل جذاب نشان دهید باید بگوییم که شما از عدم اعتماد به نفس و عزت نفس رنج می‌برید.

در این حالت بهتر است ابتدا به کارهایی بپردازید که اعتماد به نفس بالاتری کسب کنید و بعد سعی کنید کسی را که می‌توانید خودتان باشید را جذب کنید.

شما وقتی می‌توانید شروع رابطع عاشقانه درستی داشته باشید که ابتدا بروی خودتان کار کنید. چرا؟ زیرا سلامت روانی و احساسی شما وقتی تامین می‌شود که خودتان از پس این قضیه بربیایید و مدل ذهنی مستقل و مناسبی برای قبول مسئولیت فرد مقابل داشته باشید. باید در زمان مناسب و با شخص مناسب رابطه عاطفی خود را آغاز کنید.

مقالات مرتبط
نظــرات