مـــرکــز دانلــــــــود

8 تفکر اشتباه که مشکلات زندگی مشترک را بوجود می آورد

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : سه شنبه 2 آبان 96 0 نظر
نظرات کاربران :

زندگی مشترک شما دچار مشکل شده است؟ مشکلاتی ناخواسته از ناکجا آمده اند؟ آیا به اشتباهات خود واقف هستید؟ این نوشته به شما در شناخت مشکلات احتمالی در زندگی مشترک با همسرتان آموزش می دهد.

این حقیقت را نمی‌­شود انکار کرد مشکلات زندگی مشترک در هر رابطه زناشویی حتی در بهترین حالت و تحت شرایط مطلوب به اندازه کافی سخت هستند. با این‌ حال راه‌­هایی وجود دارد که شما می­‌توانید هر رابطه‌­ایی را بهبود دهید و این از طریق از مشکلات زندگی مشترک را کاهش دهید، روابط سالم زناشویی صحیحی داشته باشید.

1. همسر خود را با فرد دیگری مقایسه می‌کنید

این‌ یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات در روابط زناشویی است که باعث مشکلات زندگی مشترک بعدی خواهد شد، مثل همان ضرب المثل قدیمی«مرغ همسایه غاز» عمل نکنید و در رابطه با همسر خود دچار چنین اشتباهی نشوید. این موضوع را فراموش نکنید که همسر شما هیچ‌گاه فرد دیگری نخواهد شد و همینطور شما. پس دست از مقایسه با هر فرد دیگری بردارید. اگر به این کار ادامه دهید به خیانت به همسر خود خواهید رسید زیرا به دنبال کسی بجز همسر خود هستید و ناخواسته روابط شما شکل غلطی به خود می‌گیرد.

2. وقتی که از چیزی ناراحت یا ناراضی هستید سکوت می‌کنید

مهم نیست که رابطه شما چقدر قوی و مستحکم است، شریک زندگی‌تان در برخی مواقع شما را ناراحت و یا آزرده‌خاطر می‌کند. بدون شک چنین اتفاقی در زندگی همه‌ وجود دارد، خود شما هم گاهی وقت‌ها همسر خود را ناراحت خواهید کرد. مشکلات زندگی مشترک جزیی از طبیعت زندگی زناشویی هستند.

مقالات مرتبط:  8 نشانه ای که عدم علاقه یک مرد به همسرش را نشان میدهد

البته منظور ما این نیست که سکوت نکنید و به صورت غیرعادی همیشه بر سر همسر خود فریاد بزنید، بلکه هر وقت که از رفتار و یا کاری از همسر خود ناراحتی می‌شوید آن را به او یادآوری کنید. اگر این کار را انجام ندهید مشکلات کم کم ریشه می‌دوانند.

به طور کلی دیگران تا زمانی که به آنها نگویید که چه اشتباهی کرده‌اند متوجه اشتباه های خود نمی‌شوند. پس تا قبل از اینکه ناراحتی‌های شما روی یکدیگر انبوهی شوند با تذکر به همسر هم مشکلات را برطرف کنید و هم توجه خود را به همسرتان نشان دهید.

3. از ابتدای رابطه با همسر خود واقعی‌تان نبوده‌اید

مشکلات زندگی مشترک

این رفتار برای شما و شریک زندگی‌تان کاملا نادرست است، زیرا اگر شما به این شکل باشید کل رابطه شما بر اساس دروغ استوارشده است و مشکلات زندگی مشترک آغاز خواهند شد. همسر شما براساس شخصیتی که به نمایش گذاشته‌اید تصمیم گرفته‌اند که با شما همراه شوند. آیا می‌خواهید در تمام عمر نقش بازی کنید؟ آیا شدنی است؟ مهم تر از آن، آیا دوست ندارید از خود بودن لذت ببرید؟ روابط زناشویی که بر این اساس بنا شوند پایدار نخواهند ماند و قطعا رابطه شادی را بوجود نمی‌آورد.

4. پرسیدن سؤالات زیاد از همسر و بی­‌اعتماد شدن

پرسیدن مداوم از شریک زندگی‌­تان، اینکه الان کجاست و اعتماد نکردن به او یکی از سریع­‌ترین راه‌­ها برای از بین بردن رابطه زناشویی و ایجاد مشکلات زندگی مشترک است. شما ممکن است که زن و شوهر باشید، اما هنوز شما هر دو افرادی هستید که حق زندگی مستقل را دارد.

تنها به این دلیل که آن­‌ها ممکن است بعضی وقت‌ها از شما دور باشند، به این معنی نیست که آن­ها آدم‌­های متقلب یا در حال انجام کار مشکوکی هستند. به طور کلی پرسیدن سؤالات بی‌شمار می‌­تواند باعث تحریک و توهین برای دیگران تلقی شود.


مقاله مرتبط: چرا مردان خیانت می‌کنند؟


عمل کردن به چنین شیوه‌ای جاسوسی در کارهای شخصی بقیه است، حتی اگر فقط متن و پیام‌های تلگرام باشد. جاسوس ممکن است به نظر بی‌ضرر باشد، اما این بی‌ادبی، تجاوز به‌حقوق دیگران و کاری خارج از اخلاق و عرف اجتماعی است.

اگر شما به شریک زندگی خود شک کنید آن‌هم بدون دلیل، شما باید به خودتان نگاه کنید که چرا چنین اخلاق نادرستی را در زندگی زناشویی خود وارد می کنید.

5. وقتی که خیلی احساس وابستگی می‌کنید

اگر شما احساس می‌کنید که باید بیست و چهار ساعت شبانه‌روز با همسر خود باشید اینجا یک مشکل شخصیتی در شما وجود دارد و مشکل از همسر شما نیست، هم شما و هم همسرتان نیاز دارید که زمان­‌هایی از هم دور باشید. همان‌طور که قبلاً ذکر شد شما برای خود شخصیت‌های مستقل و یکسری حقوق دارید و باید چیزی را که دوست دارید انجام دهید.

وابسته شدن مداوم به همسر باعث مشکلات زندگی مشترک می‌شود به طوری که شریک زندگی‌تان از شما خسته یا عصبانی شود. اجازه بده که فرصتی برای دل‌تنگ شدن شما داشته باشند. شما باید از زمان بودن باهم لذت ببرید و نه اینکه از هم آزرده شوید.

6. داشتن یک رابطه فقط برای جلوگیری از تنهایی و خسته شدن

این یکی از آن حرکات خودخواهانه است که مشکلات زندگی مشترک را می سازد. درست وقتی که ما با دیگران به این شکل برخورد می‌کنیم. این کار از سوی هر فردی که باشد نادرست و اشتباه است. این افراد دیگران را براساس چیزی هستند دوست ندارند و فقط برای تنها نبودن انتخاب می‌کنند.


مقاله مرتبط: چگونه مسائل را به جای دعوا با همسر با بحث و مکالمه حل کنیم؟


آیا شما واقعاً می­‌خواهید این کار را با دیگران انجام دهید؟ اگر اینگونه شخصیتی داشته باشید آیا وقتی تنها نبودید باز هم سراغ آشنایی با فرد دیگری می‌رفتید؟ درست است که تنهایی سخت است ولی این کار اشتباه است که شما به دلیل اینکه چون فقط می­‌خواهید تنها نباشید به دیگران آسیب بزنید.

7. وقتی پول دغدغه‌ی همسر شما شود

اگر شما در یک رابطه عاطفی هستید به‌ویژه در مورد زندگی مشترک، پول ممکن است به یک موضوع جدی و به آغازگر مشکلات زندگی مشترک تبدیل شود. مشکلات از آنجایی سرچشمه می‌گیرد که انسان‌ها به استقلال مالی خود توجه دارند و وقتی وارد زندگی مشترک می‌شوند هنوز عادت های پول خرج کردن سابق خود را دارند.

هردوی شما و همسرتان در زندگی مشترک اکنون از لحاظ مالی به هم مرتبط هستید و این به این معنی است که باید از هزینه‌های هم آگاه باشید. این ممکن است کمی تجاوز به حریم باشد، اما شما باید در مورد هزینه‌هایتان به هم اعتماد کنید.

پنهان کردن اسرار مالی از یکدیگر، مثل وام‌­های بزرگ یا بدهی‌های زیاد می­‌تواند منجر به مشکلات زندگی مشترک پس ‌از آن شود. این موضوع باعث ایجاد بی­‌اعتمادی می‌­شود، همچنین منجر به وارد آمدن استرس زیادی به شما ، همسرتان و رابطه زناشویی‌تان خواهد شد.

8. شروع مشکلات زندگی مشترک وقتی که خیلی با موبایل‌های خود مشغول می‌شوید

این چیزی است که زندگی زناشویی امروز ما را بیشتر از هر زمانی تهدید کرده است. وابستگی شدید به گوشی ، لپ‌تاپ و … می‌تواند به رابطه زناشویی شما آسیب بزند و باعث شروع مشکلات زندگی مشترک شما شود زیرا با این کار به همسر شما احساس بی­‌اهمیتی و بی‌ارزش بودن القا می‌شود درست وقتی که باید وقت بیشتری را باهم سپری کنید ولی شما تنها کاری که می‌کنید تمام مدت به صفحه موبایل خود زل بزنید.

مقالات مرتبط:  ۵ نوع اعتماد در زندگی زناشویی که حتما باید بدانید

دستگاه‌ها خود را کنار بگذارید و وقت‌تان را به بهترین شکل در کنار همسرتان بگذرانید. چرا که شایسته آن هستند.

مقالات مرتبط
نظــرات