مـــرکــز دانلــــــــود

دلایل تغییر رفتار بعد از ازدواج چیست؟ و چطور عشق را در اوج نگه داریم

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : شنبه 19 مهر 99 0 نظر
نظرات کاربران :

نشانه های سردی بعد از ازدواج عدم ارتباط عاطفی رابطه ای که زوجین تمایلی به  گوش دادن و صحبت های طرف مقابل و گذراندن وقت با هم را ندارند اغلب نشانه ای از مشکلات یا بحران و سردی و تغییر رفتار در روابط بعد از ازدواج است. در این صورت برای مجدد احیا عشق باید […]

نشانه های سردی بعد از ازدواج

عدم ارتباط عاطفی

رابطه ای که زوجین تمایلی به  گوش دادن و صحبت های طرف مقابل و گذراندن وقت با هم را ندارند اغلب نشانه ای از مشکلات یا بحران و سردی و تغییر رفتار در روابط بعد از ازدواج است. در این صورت برای مجدد احیا عشق باید فعالانه برای افزایش ارتباطات دوباره با یکدیگر از مشاور کمک گرفت.

نبخشیدن

افراد متاهل بعد از ازدواج باید سعی کنند با سهولت بیشتری همدیگر را ببخشند زیرا اگر ازدواجی باعث بخشنده تر شدن زوجین نشود رو به سردی خواهد رفت.

احساس رقابت

زن و شوهر بعد از ازدواج باید بتوانند به صورت تیمی با یکدیگر رفتار کنند و احساس رقابت کمتری در بین خود احساس کنند در غیر این صورت روابط آنها دچار سردی خواهد شد.

رابطه جنسی

بعد از ازدواج

زوجینی که بعد از ازدواج انگیزه جنسی آنها کاهش می یابد قطعا درچار سردی و کاهش صمیمیت و در بین آنها آرامش می شود . البته کاهش تعداد دفعات رابطه جنسی فقط مربوط به سردی زوجین نمی شود و میتواند دلایل دیگری هم داشته باشد مانند استرس در شرایط بد اقتصادی و…

عدم سازش

یادگیری نحوه گوش دادن و سازش در موضوعات مناقشه آمیز با همسر خود بعد از ازدواج بسیارمهم است. در حقیقت ، سازش کلید رابطه ای پایدار و سالم می باشد.

مقاله مرتبط: چه عواملی باعث سرد شدن زن می شود؟ و چطور سردی را برطرف کنیم؟

نداشتن تفریح و سرگرمی

زوجینی که بعد از ازدواج آخرهفته ها را برای سرگرمی و تفریح خود برنامه ریزی نمی کنند روابط استرس زا و سردی را تجربه خواهند کرد .

صحبت کردن

گاهی اوقات برای مقابله با سردی بعد از ازدواج باید قلب و احساسات ، امیدها  و خشم خود را با همسرتان در میان بگذارید  . اگر گفت و گو آرام و دلنشین دو نفره ندارید و یا نمیتوانید برای آینده چند ساله ازدواج خود تصویر سازی کنید . میتواند نشانه سردی باشد.

 

احياي مجدد عشق بعد ازازدواج

بعد از ازدواج

تقویت صمیمیت عاطفی

یک رابطه خوب بر اساس صمیمیت عاطفی ایجاد می شود. به عبارت دیگر تقویت و بهبود رابطه فیزیکی وعاطفی بسیار مهم است و باید بر رفع نیازهای همسر خود به روشی محبت آمیز و محترمانه مرکز کنید.

در حقیقت زوجینی که می خواهند اشتیاق و عشق خود را دوباره زنده کنند ، باید به تمرین هماهنگی عاطفی به جای حالت دفاعی ، با همدلی در مورد احساسات خود با یکدیگر صحبت کنید.

اولویت قرار دادن رابطه جنسی

در مرحله اولیه بعد از ازدواج ، بسیاری از زوجین هیجان عاشقانه دارند که متأسفانه ناپایدار است. دانشمندان کشف کرده اند در مرحله اولیه عشق هورومون اکسی توسین در بدن آزاد می شود و زوجین احساس سرخوشي برای ایجاد  محبت جنسی می کنند

بنابراین برای احیا دوباره عشق بعد از ازدواج بهتر مدت زمان بوسه ، بغل کردن و نوازش را دو برابر کنید. قبل از هر چیز احساس صمیمیت در با همسرتان ایجاد کنید. یک وعده غذایی سبک همراه با موسیقی مورد علاقه می تواند زمینه ای برای رابطه جنسی عالی فراهم کند.

گذراندن وقت با همسر

بعد از ازدواج

بعد از ازدواج بايد وقت بيشتري براي با هم بودن بگذاريد و فعالیت هایی كه براي هردوتان لذت بخش بوده را دوباره تکرار کنید و معاشقه را به عنوان راهی برای القای اشتیاق و صمیمیت جنسی تمرین کنید و بر روی تمام کارهای مثبتی که در روابط خود انجام دادید تمرکز کنید.

مرور تصاویر قدیمی

عشق و ازدواج از نقاط عطف شگفت انگیز هر فردی است و هر مرحله آن پراز هیجان، اوقات و خاطرات خوب است.یکی از راه های مواجه با سردی بعد از عروسی دیدن تصاویر خانوادگی است.

قرار ملاقات

عشق بعد ازازداوج در مقطعی نیاز به اوج گیری دوباره دارد و ساده ترین راه قرار ملاقات در رستوران یا کافه همانند پیش از ازدواج است. با گذشت سالها از زمان عروسی تان ، افراد تغییر و رشد می کنند ملاقات می تواند بینش جدیدی در مورد همسرتان ایجاد کند.

اختصاص نام جدید به همسر

بعد از ازدواج

برای شعله ور شدن دوباره عشق بعد ازازداوج با همسر بهتر یک نام خاص مانند عسل یا عزيزم یا موارد دیگر به همسر خود اختصاص دهید. این کار شما را به روزهای دوستانه قبل از ازدواج سوق می دهد.

بخشش و پذیرفتن

بخشش استرس را کاهش می دهد و احساسات منفی را جایگزین احساسات مثبت می کند. بنابراین بهتر شریک زندگی خود را در طول بعد از ازدواج همانگونه که هستید بپذیرید، چنین نگرشی فضای مثبتی را برای یک رابطه سالم و دوستانه ای ایجاد می کند .

شنونده خوب بودن

برای دوباره عاشق شدن بعد از ازدواج به سادگی با گوش دادن به یکدیگر فرصتی برای نزدیک شدن قلبهایتان دهید و ضریب عشق در ازدواج خود را افزایش دهید.همچنین شنونده خوب بودن مستلزم ارتباطی دو طرفه است

انجام کار خاص

برای همسرتان کار خاصی انجام دهید که در واقع احساس شما را به آن بازگو کند. مانند پختن کیک یا خرید لباسی که همسرتان دوست دارد.

سوالات متدوال سردی پس از عروسی

چگونه می توان فهمید عشق بعد از ازدواج کمرنگ شده است؟

بعد از ازدواج

کمرنگ  شدن احساس عشق نسبت به همسر بعد از ازدواج با گذشت زمان محقق می شود. با این حال ممکنه نشانه ای از رشد و پیشرفت رابطه زناشویی باشد.

وقتی تصمیم می گیرید شخص مقابل را دوست داشته باشید اما آن احساسات گرم و مبهمی ابتدایی را ندارید به معنی کمرنگ شدن عشق نیست بلکه مرحله جدیدی از تجربه عشق می باشد .در برخی موارد واقعیت زندگی روزمره باعث نابودی عشق می شود.

مواردی از قبیل کار کردن ، امور مالی ، کودک و حتی حیوانات خانگی . با این حال عشق در روابط طولانی مدت هر از گاهی تغییر می کند بنابراین قویتر و عمیق تر کردن عشق مهم است.

چگونه می توان عشق بعد ازازدواج را دوباره احیا کرد؟

راه های بسیاری وجود دارد که می توانید بعد از ازدواج دوباره عشق با همسرتان را احیا کنید. بهترین روش انجام همان کارهایی است که در وهله اول عاشق شدن انجام می دادید.

به عنوان نمونه وقت بیشتری را با هم بگذرانید ، به شریک زندگی خود بیشترتوجه کنید ، با یکدیگر صحبت کنید و برای انجام کارهایی که با هم لذت می برید و توسعه مهارت های ارتباطی خود زمان بگذارید و آنها را در اولویت زندگی خود قرار دهید.

چرا زوجین علاقه خود را نسبت به یکدیگر از دست می دهند؟

دلایل زیادی برای ازبین رفتن علاقه زوجین به یکدیگر وجود دارد. شناخت بیشتر زوجین یکی ازآنهاست.بعضی اوقات موارد خاصی وجود دارد که هرچه بیشتر آشنا یی صورت گیرد بیشتر متوجه عدم تفاهم خواهید شد.

آیا افزایش و احیا مجدد عشق ممکن است؟

راه های زیادی برای کمک به بازگشت احساسات از دست رفته زوجين بعد از ازدواج وجود دارد تمرکز بر نکات مثبت درهمسر خود و اختصاص زمانی برای قدردانی از آن احساس محبت بیشتری در زوجین ایجاد می کند.

چه عواملی باعث از بین رفتن صمیمیت می شود؟

از بین رفتن صمیمیت می تواند به دلیل کم توجهی در رابطه یا کمبود اعتماد زوجین به یکدیگر باشد. هر چیزی که منجر به عدم احساس امنیت همسر در رابطه شود نیز می تواند باعث کاهش صمیمیت شود.

 

مقالات مرتبط
نظــرات