مـــرکــز دانلــــــــود

بعد از نزدیکی چه کنیم تا رابطه جنسی ضد حال نشود؟

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : شنبه 12 بهمن 98 0 نظر
نظرات کاربران :

اعمالی که بعد از نزدیکی انجام می‌شوند به حدی با اهمیت هستند و بر زندگی و سلامت فرد تاثیر می‌گذارند که گاها خود افراد نیز متوجه این آثار و عواقب مستقیم و غیرمستقیم آن نمی‌شوند و حتی ممکن است این اعمال به طور ناخودآگاه و بر اثر عدم آگاهی و دانش کافی افراد در این […]

اعمالی که بعد از نزدیکی انجام می‌شوند به حدی با اهمیت هستند و بر زندگی و سلامت فرد تاثیر می‌گذارند که گاها خود افراد نیز متوجه این آثار و عواقب مستقیم و غیرمستقیم آن نمی‌شوند و حتی ممکن است این اعمال به طور ناخودآگاه و بر اثر عدم آگاهی و دانش کافی افراد در این زمینه بر زندگی عادی آنان خلل وارد کند.

بعد از نزدیکی یا عمل جنسی مرد یا زن باید کار‌هایی را انجام دهند که در درجه اول سلامت جسمی خود را حفظ کنند چون تعداد مردانی که بر اثر رفتار اشتباه پس از مقاربت دچار سنگ کلیه می‌شوند یا زنانی که دچار عفونت و سایر مریضی‌ها می‌شوند کم نیستند و ثانیا افراد باید به فکر آرامش و رضایت پس از رابطه جنسی باشند چون آمار طلاق‌هایی که به واسطه ناآگاهی و اشتباهات بعد از نزدیکی روی می‌هند تا حد زیادی بالاست.

بنابر گفته‌های بالا اقدامات و کارهایی که مردان و زنان می‌بایست بعد از نزدکی انجام دهند می‌تواند تحولات بزرگی در زندگی ایجاد کند پس باید بی‌اهمیت از کنار آنها رد نشوید و تمام مواردی را که در این راستا به نفع شماست انجام دهید بنابراین در همین زمینه قصد داریم مهم‌ترین اعمالی که بعد از عمل جنسی می‌توانید انجام دهید را برای شما بیان کنیم تا مشکلات بعدی دامن‌گیر زندگیتان نشود و عمل جنسی را در مسیر مثبتی به پایان برسانید.

1- احساسات خود را با هم درمیان بگذارید

شما نباید بعد از نزدیکی با همسرتان او را رها کنید و کار را تمام شده بپندارید بلکه دو طرف باید افکار و احساسات خود را با هم در میان بگذارید البته در این زمینه زنان آسیب‌پذیر‌تر هستند و باید بیشتر مورد توجه باشند بنابراین بعد از اتمام رابطه جنسی سعی کنید شریک جنسی خود را نوازش کنید و یا او را به آغوش بکشید لازم نیست خیلی انرژی هدر بدهید و مثل رابطه جنسی خود را خسته کنید فقط با نوازش قسمت‌هایی از بدن او مانند مو‌ها و لمس کردن بدنش، او محبت شما را درمی‌یابد و احساسات شما را دریافت می‌کند.

2- بعد از رابطه جنسی بلافاصله نخوابید

بعد از رابطه جنسی بلافاصله نخوابید

 مردان بعد از نزدیکی به علت ترشح هورمون‌هایی مانند دوپامین و واکنش هورمون‌های دیگر احساس بی‌حسی و خواب آلودگی پیدا می‌کنند و تمایل دارند بخوابند اما این یکی از اشتباهات بزرگ بعد از رابطه است و نباید رابطه را به این روال تمام کنید چون در این صورت زن فکر می‌کند که تنها یک ابزار جنسی بوده است و همه لذتی را هم که در طول رابطه جنسی حس کرده است از بین می‌رود چون زنان بعد از رابطه دوست دارند مورد محبت و نوازش قرار گیرند و در غیر این صورت مرحله پایانی ارتباط جنسی آنها ناکام می‌ماند.

 


مقاله مرتبط: بهترین زمان رابطه جنسی لذت بخش داشتن کی وکجاست؟ (همراه با ارگاسم)


3- توالت رفتن را فراموش نکنید

بعد از نزدیکی هم برای مردان و هم برای زنان نیز بهتر است که به توالت بروند چون در زنان از طریق آمیزش باکتری‌های ریزی به اندام تناسلی آنها وارد می‌شود و به دلیل رطوبت و گرمای اندام تناسلی زنانه موجب تکثیر بیشتر میکروب و در نهایت بیماری مثانه می‌شود و در مردان نیز بهتر است برای خروج کامل منی به دسشویی بروند و برای اینکه مایع منی از بدنشان دفع شود باید آلت خود را از انتها به طرف سر فشار دهند.

4- آب و مایعات بنوشید

آب و مایعات بنوشید

نزدیکی کردن مانند یک فعالیت ورزشی بر روی بدن تاثیر می‌گذارد و باعث می‌شود بدن فرد مقداری از آب خود را از دست دهد از این رو باید آب از دست رفته از طریق نوشیدن مایعات و آب جبران شود بنابراین بعد از نزدیکی سعی کنید بدن را آبرسانی کنید و برای این کار بهتر است از نوشیدن آب سرد اجتناب کنید و از آب ولرم یا ترکیب آن با عسل استفاده کنید.

5- دوش بگیرید یا در وان حمام استراحت کنید

دوش گرفتن بعد از نزدیکی می‌تواند آلودگی‌های ناشی از ارتباط جنسی بر بدن را از بین ببرد البته بهتر است دوش آب گرم باشد از طرفی دیگر بعد از نزدیکی، حمام کردن یا نشستن در وان حمام به شما حس خوبی می‌دهد و پوست بدن شما نیز از این طریق آبرسانی می‌شود و برای خانم‌ها هم پاکسازی ناحیه واژن را در پی دارد و همچنین اندام‌های ملتهب شده در رابطه را تسکین می‌دهد.

اگر بعد از نزدیکی در وان استراحت می‌کنید پیشنهاد می‌شود مقداری روغن مانند روغن نارگیل به آب اضافه کنید که پوست شما هم از آن تغذیه کند.

6- غذاهای مناسب و مواد حاوی پروبیوتیک بخورید

غذاهای مناسب و مواد حاوی پروبیوتیک بخورید

چون ارتباط جنسی نیز مانند یک ورزش کالری مصرف می‌کند پس لازم است کالری مصرفی جبران شود و انرژی از دست رفته بدن از طریق مواد غذایی از جمله پروبیوتیک‌ها، پرتئین‌ها و کربوهیدرات جبران شود. به این منظور ماست یونانی که غنی از پرتئین است و برای عضلات مفید است پیشنهاد می‌شود و همچنین موادی مانند کامبوچاف و کیمچی که حاوی پروبیتیک‌اند عفونتهای مخمری و باکتری‌های واژن را کاهش می‌دهد.

به علاوه مواد بالا مصرف مواد غذایی دیگری مانند شیرشکلات، سیب و پنیر نیز پیشنهاد می‌شود و با مصرف این مواد بدن به راحتی آبرسانی می‌شود و به سبب داشتن ترکیبات سدیم، گلیکوژن، کربوهیدارت و غیره در آنها نیز مواد مورد نیاز بدن جبران می‌شود.

7- سعی کنید لباس خود را دربیاورید

بهترین کار در زمینه پوشش بعد از نزدیکی این است که سعی کنید بدون لباس بخوابید البته اگر برایتان مقدرور نیست یا خجالت می‌کشید یک شلوار نخی که هوا به راحتی بتواند وارد آن شود را بپوشید. بعد از رابطه سعی کنید لباس‌های زیر خود را دربیاورید چون اکثر این لباس‌ها پلی استر و نایلون هستند و با خیس شدن امکان رشد میکروب و باکتری در آن افزایش می‌یابد بنابراین بهتر است قبل از اینکه به عفونت‌های مجاری ادراری و یا عفونت‌های باکتریایی و مخمری دچار شوید خودتان را با این راهکار‌ها خلاص کنید.

8- اختلالات غیر طبیعی را پیگیری کنید

اختلالات غیر طبیعی را پیگیری کنید

اگر در زمان رابطه جنسی با درد روبرو می‌شوید و می‌بینید که درد شما برای مدت زمانی طولانی ادامه دارد نباید بی‌خیال آن شوید و حتما از طریق مراجعه به یک پزشک پیگیر آن باشید چون احتمال دارد مشکل اساسی داشته باشید و یا بیماری‌هایی مانند کج شدن دهانه رحم، کیست رحم یا تخمدان داشته باشید.

9- از صابون یا مواد شوینده استفاده نکنید

یکی از اشتباهات رایج بلافاصله بعد از رابطه جنسی استفاده از صابون یا مواد شوینده برا تمیز کردن واژن یا اندام تناسلی است چون این قسمت‌ها حساس هستند و مصرف صابون باعث خشکی و تغییر در PH آنها می‌شود.

سعی کنید برای شست و شوی اندام تناسلی خود از یک لیف و آب ولرم استفاده کنید و از مصرف صابون بخصوص صابون معطر اجتناب کنید و برای شستن آلت تناسلی بهتر است قسمت بیرونی آن را از سمت عقب به جلو بشویید.

10- از دستمال مرطوب استفاده نکنید

استفاه از دستمال مرطوب بعد از نزدیکی از جمله کارهایی است که نباید انجام شود چون در موقع ارتباط جنسی آلت جنسی حساس می‌شود و استفاده از دستمال مرطوب که از مواد گلیسیرینی، شیمیایی و خوشبو کننده‌ها درست شده است می‌تواند باعث تحریک واژن و همچنین موجب بروز التهاب، خشکی، حساسیت و خارش در ناحیه تناسلی شود.

11- از شریک جنسی خود تشکر کنید

از شریک جنسی خود تشکر کنید

اگر می‌بینید همسرتان با دادن لذت جنسی به شما یا ارضا جنسی شما باعث ایجاد حس خوبی برایتان شده است پس بی‌درنگ از او تشکر کنید و سعی نکنید این حس را در درون خود نگه دارید بلکه باید آن را به زبان بیاورید و هرگز فکر نکنید که این رفتار برای شخصیت شما مناسب نیست.

12- درباره احساسات خوشایندتان صحبت کنید

بعد از نزدیکی با همسر خود سعی کنید هر آنچه از رابطه را که مورد علاقه‌یتان بود و خوشحالی شما را برانگیخته بازگو کنید مثلا اگر حرکتی از جانب او برایتان لذت بخش بوده است آن را بگویید و پنهان نکنید چون اگر در مورد آن صحبت نکنید بعدا صحبت پیرامون آن خوشایند نیست و بهترین زمان ممکن بعد از رابطه است.

مقالات مرتبط
نظــرات