مـــرکــز دانلــــــــود

برای جذب خواستگار مناسب باید چگونه رفتار کنیم؟

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : جمعه 22 فروردین 99 0 نظر
نظرات کاربران :

هر دختری دوست دارد زمانی که در سن ازدواج قرار می‌گیرد با فرد ایده‌آل خودش زندگی مشترکی را شروع کند و طبعیتا در این سن که معمولا در اوایل جوانی است به این مسئله فکر می‌کند که چگونه و با انجام چه کارهایی می‌تواند خواستگار بیشتری را به خود جذب کند. در این میان بعضی […]

هر دختری دوست دارد زمانی که در سن ازدواج قرار می‌گیرد با فرد ایده‌آل خودش زندگی مشترکی را شروع کند و طبعیتا در این سن که معمولا در اوایل جوانی است به این مسئله فکر می‌کند که چگونه و با انجام چه کارهایی می‌تواند خواستگار بیشتری را به خود جذب کند. در این میان بعضی از دختران برای جذب خواستگار فکر می‌کنند که هر چه بیشتر در معرض دید قرار بگیرند خواستگار بیشتری خواهند داشت و برعکس دسته‌ای دیگر نیز فکر می‌کنند که هر چقدر از پسر‌ها بیشتر دور باشند؛ در نهایت می‌توانند آنها را بیشتر به سمت خود جذب کنند.

حال اگر شما نیز به عنوان یک دختر خانم جوان و دم بخت می‌خواهید مردان زیادی را به سمت خود جذب کنید باید این نکته را بدانید که مردان معمولا دنبال زنانی هستند که در سراسر زندگی بتواند حامی و پشتیبان آنها باشد و فردی منطقی و اهل حساب و کتاب باشد و به طور کلی آنها از دخترانی که اهل شکوه و شکایت هستند دوری می‌کنند و فکر می‌کنند که نمی‌توانند عمرشان را با آنها بگذرانند. پس در اینجا سعی می‌کنیم مهمترین نکات و مسائلی را برایتان مطرح کنیم که باعث می‌شود مردان بیشتر به طرف شما جذب شوند و علاوه بر این در زندگی آینده خودتان نیز با رعایت این موارد همیشه فردی موفق و دوست داشتنی باشید.

1- برخورد مناسب با اطرافیان

برخورد مناسب با اطرافیان

یکی از رفتارهایی که تاثیر بسزایی در جذب خواستگار دارد این است که شما در برخورد با اطرافیان، نزدیکان، همسایگان و غیره برخورد و اخلاق نیک و مناسبی داشته باشید البته در این زمینه باید خانواده نیز با شما همکاری کنند یعنی با خوش اخلاقی و دوری از عصبانیت و اخلاق‌های بد به عنوان نماینده‌ای مناسب، برای شما باشند؛ چون دیگران و افرادی که خارج از خانواده شما هستند قطعا رفتار سایر اعضا را نیز مد نظر قرار می‌دهند.

مقاله مرتبط: لیست الزامی سوالات خواستگاری که از طرف مقابل باید بپرسید!

2- پرهیز از وسواس بیش از حد

هر شخصی دوست دارد شریک زندگی‌اش فردی باشد که از هر نظری کامل باشد و هیچ کمبودی نداشته باشد و گاها خیلی از دختران در این زمینه دچار وسواس می‌شوند و به محض مشاهده کردن یک ویژگی منفی به طور کلی طرف مقابل را طرد می‌کنند. باید گفت که این کار نه تنها در جذب خواستگار به نفعتان نیست بلکه چون بر اثر وسواس خود دچار انتظارات غیر واقعی می‌شوید؛ پس در زندگی آینده نیز مدام با مشکل مواجه خواهید شد.

 بنابراین سعی کنید بپذیرید که هر فردی هم ویژگی مثبت دارد و هم دارای ویژگی‌های منفی است و فردی کامل تقریبا وجود ندارد و به جای وسواس زیادی به این فکر کنید که با این ویژگی‌ها در کنار هم رشد می‌کنید و زندگی خود را می‌سازید.

3- شرکت در انجمن‌ها و مجالس مختلف

شرکت در انجمن‌ها و مجالس مختلف

هر چقدر میزان مراوده و حضور شما در اجتماعات مختلف بیشتر باشد؛ شانس بیشتری نیز برای برخورد و دوستی با افراد دارید و بیشتر دیده می‌شوید. بنابراین سعی کنید در محافل مرتبط با حیطه شغلی یا در اجتماعات مربوط به رشته تحصیلی خود شرکت کنید و یا در انجمنهای مختلف مورد علاقه خود، مهمانی، جشن‌ها و مراسمات مختلف شرکت کنید و در نهایت با این ارتباطات و امکان حضور بیشتر می‌توانید در جذب خواستگار موفق‌تر عمل کنید.

4- تلاش برای خودشناسی بیشتر

گاها بعضی از رفتارهای منفی در فرد وجود دارد که افراد زیادی را از دور و بر او دور می‌کند و شاید فرد اصلا متوجه این امر نباشد بنابراین اگر شما نیز به عنوان یک دختر در جذب خواستگار ناموفق هستید و یا خواستگاری ندارید این مسئله را نادیده نگیرید و به آن فکر کنید و به سراغ خود شناسی بروید مثلا رفتارهای منفی خود را بررسی کنید و برای بهتر شدن یا حذف آنها تلاش کنید و همچنین رفتارهای مثبت خود را تقویت کنید و در نهایت برای بهتر شدن شخصیت خود و جذب اطرافیان گام بردارید.

5- پرهیز از غرور کاذب

پرهیز از غرور کاذب

شخصیت بعضی از دختران به گونه‌ای است که حتی وقتی خودشان نیز از فردی خوششان می‌آید نسبت به او حالت  تدافعی می‌گیرند و این امر به دلیل غرور کاذبی است که در آنها ایجاد شده است. بنابراین این مسئله باعث می‌شود؛ وقتی پسری بخواهد به آنها ابراز علاقه کند با مشاهده این حالت از تصمیم خود منصرف شود و یا با خود فکر کند که آن شخص اصلا قصد ازدواج ندارد و به طور کلی درباره آن دختر دچار ابهام شود. پس به جای اینکه فکر کنید غرور کاذب برای شما بهتر است سعی کنید از میزان این غرور بکاهید و خود واقعیتان باشید و به صورت منطقی به مسائل نگاه کنید.

6- در نظر گرفتن تعادل

بسیاری از دختران هستند که برای انتخاب همسر دچار افراط می‌شوند و دنبال معیار‌ها و ایده‌های کمال‌گرایانه هستند به حدی که فرد مد نظر آنها در دنیای واقعی کمتر پیدا می‌شود و همین مسئله باعث می‌شود در جذب خواستگار ناموفق عمل کنند. بنابراین پیشنهاد مهم به این دسته از افراد این است که معیارهایی را که برای انتخاب همسر آینده در نظر دارید را متعادل کنید و حد وسط را در نظر بگیرید. چون با در نظر گرفتن حد کمال برای هر ویژگی در طرف مقابل، هم شما نمی‌توانید شخص مناسبی را انتخاب کنید و هم دیگران نیز از پاسخ دادن به انتظارات شما را عاجز می‌مانند.

7- رعایت بهداشت و آراستگی

رعایت بهداشت و آراستگی

شاید برای شما نیز قابل باور نباشد اما رعایت اصول بهداشت فردی و انتخاب پوشش مرتب و تمیز به قدر زیادی اطرافیان را تحت تاثیر قرار می‌دهد و با رعایت این موارد بیشتر می‌توانید دیگران را به سمت خود بکشید و در جذب خواستگار بهتر عمل کنید. بنابراین برای به کار گیری بهداشت سعی کنید چه در خفا و چه در ملاء عام از تمیز بودن و رعایت نکات بهداشتی غافل نشوید تا این امر در وجود شما نهادینه شود و اطرافیان نیز آن را درک کنند و درکنار آن با انتخاب پوشش و ظاهر مناسب و آراسته دیگران را به خود علاقمند کنید.

8- اهمیت دادن به نقش زن بودن

بسیاری از دختران در زندگی خود متاسفانه به زن بودن خودشان اهمیت کمی می‌دهند و با تمرکز زیاد بر شغل و تحصیل می‌خواهند به دیگران نشان دهند که هیچ احتیاجی به مرد ندارند و از این طریق در جذب خواستگار و امر ازدواج ناکام می‌مانند البته اگرچه پرداختن به تحصیل و موفق بودن هر زن در تحصیل و زمینه کاری خود امری تحسین برانگیز است اما فراموش نکنید که مردان همیشه به دنبال زنی هستند که به زندگی و خانه آنها گرمی و آرامش ببخشد و در درجه اول به زن بودن خود و نقش خود به عنوان یک زن اهمیت بدهد.

9- تقویت کردن مهارت‌های ارتباطی

جذب خواستگار

بعضی از دختران به طور ذاتی مهارت‌های ارتباطی بالا و فن بیان خوبی دارند و همین امر باعث جذب خواستگار‌های زیادی برای آنها می‌شود اما اگر شما از این خصیصه برخوردار نیستید سعی کنید کتاب‌ها و مقالات مختلف در این مورد را مطالعه کنید البته در این مواقع باید اختلاف فرهنگی را در نظر بگیرید چون خیلی از این منابع ترجمه هستند و در فرهنگ ما شاید حتی بر عکس عمل کنند برای مثال اگرچه ارتباط چشمی مداوم در فرهنگ‌های دیگر جزو مهارتهای ارتباطی بالا است اما در فرهنگ ما شاید خیلی پسندیده نباشد.

10- انتخاب پوشش مناسب

برخی از دختران فکر می‌کنند که برای جذب خواستگار و مردان اطراف خود هر چقدر پوششی متفاوت‌تر داشته باشند؛ موف‌قتر عمل خواهند کرد اما برعکس مردان بیشتر تمایل دارند فردی را به عنوان همسر انتخاب کنند که طبق عرف و رسوم جامعه و متناسب با فرهنگ خاص آن قشر لباس بپوشند. البته فراموش نکنید انتخاب پوشش تا حد زیادی شخصیت، اعتقادات و مذهب شما را نیز  نشان می‌دهد و اگر تمایل دارید فردی مانند خود را جذب کنید پس خود واقعیتان باشید و پوششتان را به خاطر فردی دیگر تغییر ندهید.

11- افزودن جذابیت خود

جذب خواستگار

هر دختری در رویای خود دوست دارد با فردی ازدواج کند که همه ویژگی‌های که در تصورش است را داشته باشد و یا با او رابطه ایده‌آلی را تجربه کند که در تصور خود برای آن احترام قائل است ولی تنها دوست داشتن و تصور کردن کافی نیست یعنی اینکه اگر شما برای جذب خواستگار تلاش می‌کنید و انتظار دارید مردی مهربان، خوش‌اندام، پول‌دار، شوخ طبع و صادق را جذب کنید باید به تبع از آن، این ویژگی‌ها را نیز در خودتان پرورش دهید. فرضا اگر به دنبال مرد خوش اندامی هستید باید برای فیت بودن خود نیز تلاش کنید و اگر می‌خواهید با فردی پولدار ازدواج کنید باید شما نیز فردی باشید که بتوانید پول پیدا کنید و توان مالی خود را افزایش دهید و به طور کلی باید خودتان را به آنچه که در صدد جذبش هستید نزدیک کنید تا بتوانید برای او جذاب باشید.

12- اهمیت دادن به سلامت و زیبایی خود

اهمیت دادن به سلامتی و ظاهر علاوه بر اینکه اعتماد به نفستان را بیشتر می‌کند باعث میشود هم خود و هم دیگران نیز به شما احترام بگذارند. پس برای دستیابی به این هدف و در نهایت جذب خواستگار بیشتر برنامه‌ریزی داشته باشید یعنی اینکه برای سلامتی و اندام خوب ورزش را در زندگی روزانه خود قرار دهید و برای مواد آرایشی، بهداشتی و کلینیک‌های زیبایی و غیره هزینه کنید.

مقالات مرتبط
نظــرات