مـــرکــز دانلــــــــود

چگونه از زندگی تکراری دوری کنید و هیجان را به زندگی بیاورید

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : سه شنبه 22 اسفند 96 0 نظر
نظرات کاربران :

زندگی تکراری واقعا ملال آور هست و به کلی هیجانات انسان را تحت تاثیر منفی خود قرار خواهد داد. اگر به فکر تغییر در زندگی هستید و می خواهید روند جدیدی به زندگی خود اضافه کنید این نوشته به شما راه های مختلفی برای دوری از زندگی تکراری می آموزد. این نوشته را تا انتها بخوانید.

اگر از زندگی تکراری خسته شده اید زمان آن رسیده است که روتین خود را تغییر دهید تا زندگی خوشایندی داشته باشید، چیزهای جدیدی بیاموزید و زندگی اجتماعی خود را بهبود ببخشید.

فرصت‌های جدیدی کشف کنید و هیجان را به زندگی خود اضافه کنید. خب در این نوشته راه‌های زیادی برای دوری از زندگی تکراری برای شما بیان شده است.

1. برای انجام کاری داوطلب شوید

ملاقات با افراد جدید یکی از راه‌های دوری از زندگی تکراری هست، فرقی نمی کند چه کاری و با چه هدفی باشد، فقط یک نیت خوب برای کمک به دیگران داشته باشید تا براحتی بتوانید برای کمک به دیگران با آنها صحبت کنید.

به کارهای مورد علاقه‌تان فکر کنید، مثلا اگر به برنامه‌های خیریه‌ها علاقه مند هستید می‌توانید با آنها تماس بگیرید و در برگزاری خیریه بعدی در برپایی آن شرکت داشته باشید. داشتن یک هدف خوب به شما احساس بسیار خوشایندی خواهد بخشید.


مقاله مرتبط: چطور دوست خوب پیدا کنیم تا قدر ما را بداند؟


2. به باشگاه محله بروید

باشگاه‌های مختلف محل جمع شدن افرادی زیادی هست. یکی از باشگاه‌های مورد علاقه‌تان را انتخاب کنید و اطلاعاتی درباره آن بدست آورید و برای شرکت در کلاس‌های آن ثبت نام کنید، باشگاه‌های ورزشی مانند بدنسازی، یوگا و … فرصت مناسبی برای تفریح و آشنایی با افراد جدید به شما می‌دهد.

3. یک مهمانی ترتیب دهید

شاید ملاقات با افراد جدید کمی برایتان دشوار باشد، اما برای دوری از زندگی تکراری بهتر است کمی خوشبینانه به بقیه افراد نگاه کنید. مهمانی ترتیب دهید و از افراد مورد علاقه خود دعوت کنید.

برگزاری چنین مهمانی هایی فرصت آشنایی و گسترش روابط دوستانه شما را هم فراهم می‌کند. نوع مهمانی و نحوه برگزاری آن کاملا به خلاقیت شما بستگی دارد.

4. با دوستان و یا حتی تنها سفر کنید

به مکان‌ها و مقاصد جدید سفر کنید.فرهنگ‌های مختلف را از نزدیک ببیند. سفر کردن فقط برای خوشی و لذت نیست، سفر برای افزایش سلامتی، حس خوشبختی و خوشحالی و دیدن استعدادهای مختلف آدم‌ها می‌توان برایتان جذاب باشد.

سفر کردن این فرصت را می‌دهد تا از زندگی تکراری خود دور شوید و بتوانید با تجربه‌های جدید حرف‌های زیادی برای صحبت با دوستان خود بدست آورید.

بسیاری از افراد به سفر کردن علاقه مند هستند، اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید مقصد خود را انتخاب کنید، تصمیم بگیرید و حرکت کنید. قطعا از یک زندگی تکراری دور خواهید شد و تجربیات جدید زیادی بدست خواهید آورد.

5. جاذبه‌های محلی را ببینید

یک راه برای دور شدن از زندگی تکراری گشت و گذار و دیدن جاذبه‌های محلی شهر و استان محل زندگی خودتان است. با این کار می‌توانید همچنان که با فرهنگ مردم خودتان بیشتر آشنا می‌شوید، همچنین سفر ارزان قیمتی داشته باشید و بتوانید در آینده راهنمای خوبی برای افرادی که به محل زندگی شما می‌آیند و می‌خواهند تفریحاتی را تجربه کنند باشید.

همچنین تهیه یک سایت و یا پیج و کانال در فضای مجازی برای انتشار تجربیات و نحوه سفر به این مقاصد می‌تواند فعالیت جذاب دیگری باشد.

6. بجای رانندگی، راه بروید

شاید تعجب کنید که اگر بجای رانندگی سعی کنید بیشتر راه بروید تجربه متفاوتی خواهید داشت. راه رفتن باعث ایجاد تعامل بیشتری با محیط اطراف شما می‌شود و همچنین باعث افزایش روحیه و سلامتی شما می‌شود.

اگر می‌خواهید به طبیعت قدم بگذارید بهتر است از اتومبیل‌های آفرود که باعث صدمه زدن به طبیعت می‌شوند کمتر استفاده کنید و از قدم زدن در طبیعت لذت ببرید وهمچنین عکس‌های جذاب ببیشتری بگیرید.

7. کوهنوردی کنید

اگر قدم زدن در طبیعت به اندازه کافی برایتان هیجان انگیز نیست، پیشنهاد می‌کنیم که به کوهنوردی بپردازید، شاید این چیزی باشد که شما را از یک زندگی تکراری کاملا دور کند. کوهنوردی قدرت فیزیکی بدن را به صورت چشم گیری افزایش می‌دهد و همچنین می‌توانید چشم اندازهای جدیدی را مشاهده کنید.

اگر می‌خواهید کوهنوردی را شروع کنید با افراد با تجربه ی این کار صحبت کنید و از آنها برای تهیه تجهیزات و آشنایی با برنامه‌های آینده کوهنوردی راهنمایی بخواهید و به  گروه‌های آنها اضافه شوید.

8. در یک کلاس ثبت نام کنید

تجربه کارها و یادگیری مهارت‌های جدید همیشه ما را از یک زندگی تکراری دور می‌کند. خب پس قدم بردارید و همین امروز به مهارتی که مدتها در فکر یادگیری آن بوده اید فکر کنید. بسیاری از ما تمایل داریم در تمام طول عمر خود در حال یادگیری باشیم تا روحیه خوبی داشته باشیم و سلامتی بیشتری هم بدست آوریم.


مقاله مرتبط: برای داشتن یک زندگی شادتر چه کنیم؟


اگر شما هم جز این دسته از افراد هستید احتمالا با نپرداختن به یادگیری مهارت‌های جدید احساس یک زندگی تکراری به شما دست داده است. کلاس‌های معتبر شهر خود را جستجو کنید و برای شروع یک مهارت جدید اقدام کنید.

9. برای دوری از زندگی تکراری غذاهای جدید بخورید

دوری از زندگی تکراری با آشپزی غذای خارجی و جدید

آشپزی از آن دسته کارهایی است که مرزی برای خلاقیت در آن وجود ندارد، یادگیری پخت غذاهای جدید همیشه چالش برانگیز و جذاب خواهد بود، همچنین سلامتی بیشتری بدست خواهید آورد و با حال و هوای فرهنگ‌های مختلف از طریق پخت غذاهای آنها آشنا خواهید شد.

اگر خیلی دست به آشپزی و پخت و پز نمی زنید، برای دوری از یک زندگی تکراری همچنین می‌توانید به یک رستوران با منوی غذایی متنوع بروید و غذاهای جدید را در آنجا امتحان کنید.

10. در کلاس‌ها داوطلب باشید

وقتی در حال یادگیری مهارت جدیدی هستید همیشه مشتاقانه سعی کنید به صورت کامل آن مهارت را خودتان نیز تجربه کنید. وقتی در کلاسی شرکت کرده اید فقط شنونده نباشید، اگر استاد کلاس درخواست داوطلب کرد جزو اولین افرادی باشید که تمایل به داوطلب شدن و تجربه یادگیری مهارت جدید را دارد.

با این کار هیجان بیشتری را تجربه خواهید کرد و اگر اشتباه نیز کنید کسی شما را بخاطر اولین سعی‌تان برای یادگیری سرزنش نخواهد کرد. لااقل جرات بیشتری بخرج داده اید و این خود هیجان انگیز خواهد بود.

11. وسایل دست ساز بسازید

یکی دیگر از راه‌های اجتناب از زندگی تکراری، ساخت چیزهای جذاب جدید هست. با این کار مشغله جدیدی پیدا می‌کنید و موضوعی برای گفتگو با افراد جدید خواهید داشت.

برای یادگیری آن می‌توانید از ویدیوهای رایگان روی اینترنت استفاده کنید و از سایت‌های مختلفی همچون آپارات کمک بگیرید. از ساخت عروسک‌های روسی گرفته تا طراحی و ساخت میز چوبی پذیرایی و چیزهای دیگر که برایتان جذاب خواهد بود.

12. بلاگ نویسی کنید

تجربیات خود را با دیگران از طریق اینترنت به اشتراک بگذارید. وبلاگی تاسیس کنید و در آن تجربه‌های هیجان انگیز زندگی خود را بنویسید، متن‌های عاشقانه را به اشتراک بگذارید و افکاری که برایتان جالب هست را در آن بنویسید. راه اندازی و ساخت وبلاگ در اینترنت رایگان است.

مقالات مرتبط
نظــرات