مـــرکــز دانلــــــــود

بازگشت به رابطه : برگردم به رابطه یا نه؟ چجوری برش گردونم؟

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : سه شنبه 10 تیر 99 0 نظر
نظرات کاربران :

جدایی از معشوق یکی از دردناک‌ترین چیزهایی است که انسان می‌تواند تجربه کند. بسیاری از افراد پس از جدایی احساس پشیمان می‌کنند. چه بسا راه‌هایی برای بازگشت به رابطه وجود داشته باشد؛ اما قبل از آن باید تمامی موارد را بررسی کنید تا راه اشتباهی را دوباره تکرار نکنید. در این مقاله به مواردی می‌پردازیم […]

جدایی از معشوق یکی از دردناک‌ترین چیزهایی است که انسان می‌تواند تجربه کند. بسیاری از افراد پس از جدایی احساس پشیمان می‌کنند. چه بسا راه‌هایی برای بازگشت به رابطه وجود داشته باشد؛ اما قبل از آن باید تمامی موارد را بررسی کنید تا راه اشتباهی را دوباره تکرار نکنید. در این مقاله به مواردی می‌پردازیم که باید پیش از بازگشت به رابطه عاشقانه بررسی شوند.

میخواهم یاد بگیرم هر مردی را مجذوب و وابسته خودم کنم

آیا بازگشت به رابطه پس از جدایی تصمیم درستی است؟

آیا بازگشت به رابطه پس از جدایی تصمیم درستی است؟

درست است که مدام در ذهن خود برنامه می‌ریزید و نقشه می‌کشید تا به رابطه قبلی خود برگردید، اما آیا این کار واقعاً درست است؟ باید بدانید که تصمیم سرنوشت‌سازی می‌خواهید بگیرید. به همین دلیل، باید قبل از تلاش برای بازگشت به رابطه به این سؤالات پاسخ دهید. دلایل شما برای بازگشت دوباره به رابطه قبلی چیست؟ آیا می‌توانید به خوبی دلایل را بیان کنید؟ آیا همه علت‌های شما به صورت دسته‌بندی شده و واضح در ذهنتان وجود دارند؟

دلایل زیادی برای بازگشت به رابطه پس از جدایی وجود دارد. برخی از افراد احساس تنهایی می‌کنند. برخی دیگر فکر می‌کنند عجول بوده‌اند و درست تصمیم نگرفتند و…؛ اما مسئله این است که احساس تنهایی و رنج داشتند در این دوره کاملاً طبیعی است و نمی‌توان این موارد را دلایلی منطقی برای برگشتن به رابطه قبلی دانست.

مسلم است که شما پس از دوری از فردی که مدت‌ها با او بوده‌اید، احساس تنهایی و دلتنگی خواهید کرد و به بازگشت به رابطه فکر کنید. این احساس تنها زمانی که از معشوق خود جدا هستید، در شما ایجاد نمی‌شود. بلکه چیزهای مختلفی می‌تواند شما را دلتنگ کند. بسیاری از افراد این مسئله را فراموش می‌کنند.

پس در صورتی که فکر می‌کنید تنها و دلتنگ هستید و بهتر است به رابطه قبلی برگردید، بدانید که دارید تصمیم اشتباهی می‌گیرید. این دلایل موجه نیستند. روانشناسان نیز معتقدند به خاطر احساس تنهایی نباید وارد رابطه‌ای شوید زیرا اگر این تنهایی را هر فرد دیگری بتواند برایتان پر کند، به تدریج رابطه عاشقانه برایتان رنگ می‌بازد.

اگر رابطه را طرف مقابل تمام کرده باشد، فرد طرد شده احساس می‌کند زمانی برای کم رنگ کردن احساساتش و پس زدن معشوقش نداشته است. در این مورد حق با شما است. اگر قرار است رابطه‌ای پایان یابد، بهتر است با همفکری و صحبت و به صورت عاقلانه تمام شود؛

در هیجانات احساسی تصمیم نگیرید!

نکته‌ای که وجود دارد این است که داشتن احساس غم در این دوران طبیعی است؛ بنابراین، برای تسکین آن تنها باید تحمل کرد تا زمان، زخمی را که در شما ایجاد شده است التیام دهد. ابتدا با خود فکر کنید که چرا رابطه شما تمام شده است؟ آیا اشتباهی مرتکب شدید؟ آن اشتباه چه بوده است؟ شاید هم شریک سابق شما مرتکب اشتباهی شده بود و شما رابطه را تمام کرده‌اید!

شما اکنون در یک فاز هیجانی قرار دارید. جایی که تمام تصمیمات شما از روی هیجان گرفته می‌شود و منطقی نیستند. اگر اشتباه از شما بوده است باید دلیل منطقی برای آن بیاورید و عذرخواهی کنید. ابتدا به خود قول دهید که آن اشتباه را دیگر تکرار نمی‌کنید.

البته قول دادن تنها کافی نیست و باید به شریک سابق خود این اطمینان را بدهید که پس از بازگست به رابطه، دیگر آن را تکرار نخواهید کرد. این را هم در نظر داشته باشید که برخی از خطاها را بسیار سخت می‌توان بخشید و چه بسا تا مدت‌های طولانی پاک کردن آن از ذهن انجام نمی‌شود. در نتیجه، باید به طرف مقابل خود حق دهید.

اگر او مرتکب اشتباهی شده بود، آیا این تضمین را به خود می‌دهید که دیگر آن را تکرار نکند؟ آیا اشتباه او قابل بخشیدن است؟ البته بخشش در هر زمینه‌ای می‌تواند انجام شود اما برخی از اشتباهات به گونه‌ای هستند که حتی با بخشیدن فرد مقابل نمی‌توان دیگر در کنار او بود.

به همه این موارد به دقت فکر کنید و عاقلانه تصمیم بگیرید؛ زیرا شما قرار است بخش دیگری از زمان زندگی خود را به فرد موردنظر اختصاص دهید و زمان از دست رفته دیگر برنمی‌گردد. برای تصمیم‌گیری درست درباره بازگشت به رابطه قبلی، بهتر است موارد زیر را انجام دهید:

با او تماس نگیرید

با او تماس نگیرید

برای این که بتوانید درباره بازگشت به رابطه قبلی درست فکر کنید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که هر گونه ارتباطی را با فرد قطع کنید. با او تماس نگیرید. در هیچ کدام از شبکه‌های اجتماعی دنبالش نکنید. عکس پروفایل تلگرام، واتس‌آپ و… او را چک نکنید. این کارها صرفاً شما را وابسته‌تر می‌کند و جلوی منطقی فکر کردن را می‌گیرد.

تمامی لوازمی را که از شریک سابق خود دارید از دسترس دور نگه‌دارید. در چنین مواقعی، انسان‌ها به فکر تجدید خاطرات می‌افتند و مدام سراغ عکس‌ها، هدایا و… می‌روند و درد خود را بیشتر می‌کنند. علاوه بر این، با این کارها نمی‌توانند درست تصمیم بگیرند.

شاید شما از آن دسته از افراد هستید که به نظرتان تماس گرفتن و خبر داشتن از یکدیگر بعد از قطع رابطه کار بدی نیست و مشکلی با این امر ندارید؛ اما بهتر است برای تصمیم‌گیری درست تا مدتی این تفکر را کنار بگذارید و به خود فضایی برای فکر کردن دهید.

مقاله مرتبط: چطور درد جدایی از عشق را تحمل و فراموش‌ کنیم؟

توجه بیشتر به خانواده و دوستان

همه زندگی انسان در یک عاشقانه رمانتیک خلاصه نمی‌شود. شما علاوه بر معشوق خود، خانواده و دوستانی دارید که به شما اهمیت می‌دهند. وقت‌گذرانی با این افراد می‌تواند ذهن شما را برای بازگشت به رابطه قبلی باز کند.

بسیاری از افراد وقتی وارد رابطه عاشقانه می‌شوند و دوران خوش زندگی خود را می‌گذارند، دوستان و آشنایان را فراموش می‌کنند. این مورد را بسیار در زنان می‌بینیم. اصولاً مردان روابط دوستانه خود را حفظ می‌کنند. این یکی از بزرگ‌ترین اشتباهاتی است که زنان مرتکب می‌شوند.

شما باید با دیگران روابط اجتماعی داشته باشید. زمانی که می‌خواهید در این باره تصمیم‌گیری کنید بیشتر به مهمانی بروید، با دوستانتان به گردش و تفریح بروید و سر خود را گرم کنید. این گونه اگر دلیل بازگشت به رابطه قبلی تنهایی باشد، به مرور از بین می‌رود. چه بسا بسیاری از افراد در این زمان از جانب دوستان حمایت می‌شوند و عاقلانه تصمیم می‌گیرند.

عاشق خودتان شوید

عاشق خودتان شوید

این زمان بهترین فرصت برای شما است که خودتان را پیدا کنید. بیشتر خود را بشناسید و نقاط ضعف و قوتتان را کشف کنید. نقاط قوت را توسعه دهید و نقاط ضعف را به مرور برطرف کنید. به خودتان برسید. برای خود هدیه‌ای بخرید و به سفر بروید. به کافه یا رستوران موردعلاقه خود بروید و غذای محبوبتان را سفارش دهید.

روز خود را با انرژی مثبت شروع کنید. یوگا کار کنید و مدیتیشن انجام دهید. غذای خوب و مقوی بخورید. در مجموع، به علاقه‌مندی‌های خود بیشتر توجه کنید. می‌دانیم که انجام این کارها در این دوران سخت است اما زانوی غم بغل گرفتن هیچ دردی را درمان نمی‌کند. علاوه بر این، ورزش را فراموش نکنید.

برای روزهای خود برنامه‌ریزی کنید. یک برنامه‌ریزی دقیق موجب می‌شود ارزش بیشتری برای زمان و روزهای خود قائل شوید. اهداف خود را در زندگی مشخص کنید و برای رسیدن به آن‌ها تلاش کنید. یادتان باشد که نیمه گمشده‌ای وجود ندارد و این خودتان هستید که باید خود را به کمال برسانید.

از دیگران کمک بگیرید

همه ما در اطرافمان افرادی را داریم که به ما توجه می‌کنند و ما را دوست دارند. سعی کنید در این دوران از افراد منطقی و عاقل کمک بگیرید و با آن‌ها مشورت کنید. پیشنهاد می‌کنیم در جلسات مشاوره هم شرکت کنید و نظر متخصصین را هم در مورد تصمیم خود بدانید.

پس از بازگشت به رابطه قبلی چه کنیم؟

پس از بازگشت به رابطه قبلی چه کنیم؟

اگر به خوبی فکر کردید و در نهایت تصمیم گرفتید به رابطه قبلی خود بگردید، در ابتدا باید مواردی را رعایت کنید. یکدیگر را سؤال‌پیچ نکنید. در مورد گذشته عاقلانه صحبت کنید و به اشتباهات خود اعتراف کنید. درست است که پیش خودتان درباره این موارد فکر کرده‌اید اما اکنون زمان آن رسیده است که با همفکری هم، اهداف رابطه را مشخص کنید.

در همه مراحل صبور باشید. وقت آن رسیده است که نگاهی به گذشته بیندازید و مشکلات اساسی رابطه را به گفتگو بگذارید. صادق باشید. از طرف مقابل خود هم بخواهید صداقت را پیش‌فرض تمامی صحبت‌هایش بگذارد. از یکدیگر انتقاد کنید، انتقادی که سازنده باشد.

اگر می‌خواهید دوباره اشتباه نکنید و رابطه را با موفقیت پیش ببرید باید تمامی جوانب دوران قبل را با دقت و در آرامش بررسی کنید. علاوه بر این، در مورد زمان جدایی و کارهایی که در این مدت انجام داده‌اید، صحبت کنید.

اگر با فرد دیگری وارد رابطه شده بودید، حتماً به شریک فعلی خود بگویید. البته وارد جزییات نشوید. در کل، نیازی به گفتن جزییات در موارد این چنینی نیست. در ابتدا ممکن است شور و هیجان زیادی داشته باشید و مدام با یکدیگر در تماس باشید. پیشنهاد ما این است که از این پس در رابطه خود تعادل را حفظ کنید و زیاده‌روی نکنید.

جمعبندی

بسیاری از افراد با تصمیمات عجولانه رابطه عاشقانه خود را قطع می‌کنند و فوراً پشیمان می‌شوند. برخی نیز به دلایل مختلفی مانند دلتنگی، احساس تنهایی، غم و… به فکر بازگشت به رابطه می‌افتند. در این مقاله به مسائلی پرداختیم که پیش از برگشتن به رابطه قبلی باید مورد بررسی قرار بگیرند.

مقالات مرتبط
نظــرات