مـــرکــز دانلــــــــود

خصوصیات مرد بد چیست؟ چطور سریع مرد بد اخلاق را شناسایی کنیم؟

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : پنجشنبه 29 خرداد 99 0 نظر
نظرات کاربران :

پیدا کردن شریک زندگی مناسب در این دوران کار بسیار دشواری شده است. هیچ کسی نمی‌خواهد نصیب زن و مرد بد شود. به همین علت، دوران نامزدی می‌تواند بسیار مهم و سرنوشت‌ساز باشد. در این دوران باید رفتار خواستگار خود را زیر نظر داشته باشید و با دقت، پیگیر جزییات شخصیتی او باشید. در ادامه […]

پیدا کردن شریک زندگی مناسب در این دوران کار بسیار دشواری شده است. هیچ کسی نمی‌خواهد نصیب زن و مرد بد شود. به همین علت، دوران نامزدی می‌تواند بسیار مهم و سرنوشت‌ساز باشد. در این دوران باید رفتار خواستگار خود را زیر نظر داشته باشید و با دقت، پیگیر جزییات شخصیتی او باشید. در ادامه به بررسی خصوصیاتی که یک مرد نامناسب می‌تواند داشته باشد، می‌پردازیم تا بتوانید شریک زندگی خوبی را برای خود انتخاب کنید.

1- صادق نبودن

صادق نبودن

مهم‌ترین ویژگی یک مرد بد، دروغ‌گو بودن او است. شما به هیچ عنوان نمی‌توانید روی مردانی که روراست نیستند و صداقت ندارند، حساب کنید. آن‌ها هر چیزی را پنهان می‌کنند و وقتی دستشان رو شد با عذر و بهانه دروغین دیگری، مسئله را فیصله می‌دهند.

در بسیاری از موارد زنان متوجه نمی‌شوند که قربانی دروغ‌گویی یک مرد هستند. اگر می‌خواهید بدانید که یک مرد راست‌گو است یا نه، به صداقت او در قبال دیگران توجه کنید. مطمئن باشید اگر به دیگران دروغ می‌گوید، به شما هم خواهد گفت. فکر نکنید که شما استثنای آن مرد هستید. برای یک فرد دروغ‌گو هیچ استثنایی وجود ندارد.

مقاله مرتبط: چطور مرد واقعی برای دوستی یا ازدواج را تشخیص بدهیم؟ ویژگی‌‌های او چیست؟

2- شخصیت سلطه‌گر

یک مرد بد و غیرقابل اتکا، شخصیتی سلطه‌گر دارد. او می‌خواهد شما را تحت کنترل خود دربیاورد و بر شما ریاست کند. چه بسا این گونه مردان عقده حقارت و کمبودهای خود را با سلطه بر روی همسرشان خالی می‌کنند.

اگر مرد موردنظر شما مدام با شما تماس می‌گیرد و می‌خواهد بداند کجا هستید، با چه کسی هستید و چه می‌کنید، لباس پوشیدن، غذا خوردن، تفریحات، ارتباط شما با دوستانتان و… را کنترل می‌کند، بدانید که بسیار کنترل‌گر است و ممکن است در آینده میزان کنترل او حتی بیشتر هم شود.

3- تحقیر کردن و بی‌احترامی

تحقیر کردن و بی‌احترامی

بعضی از مردان برای این که بتوانند به اصطلاح «مردانگی» خود را حفظ کنند، هیچ کاری جز تحقیر کردن دیگران ندارند. این مردان برای بالا بردن اعتماد به نفس خود، هیچ استعدادی ندارند. آن‌ها فقط می‌توانند با بی‌احترامی به دیگران، به ویژه در جمع و مهمانی‌ها احساس بزرگی کنند.

این مردان بددهن، بی‌ادب و نالایق هستند. همه انسان‌ها لایق احترام هستند و هیچ کس اجازه ندارد شخصیت آن‌ها را خرد کند. اگر با مردی زندگی می‌کنید که احترام شما را حفظ نمی‌کند، مدام از شما بد می‌گوید و حرف‌های تحقیرآمیز می‌زند، بدانید که شخصیتی آزارگر دارد و به سادگی درمان نمی‌شود. شما نیز مسئول تربیت کردن و درمان فرد دیگری نیستید. خود را از دست این گونه مردان نجات دهید!

4- خراب کردن رابطه همسر با دوستانش

بسیاری از زنان ایرانی پس از ازدواج روابط خود را با دوستانشان قطع می‌کنند و جالب‌تر آن است که با دوستان همسر خود رفت و آمد خانوادگی دارند. برخی از این زنان خود مقصر هستند و برای روابط دوستانه و سال‌ها وقتی که برای آن گذاشته‌اند، ارزش قائل نیستند؛ اما برخی از زنان که چنین رفتاری ندارند، اسیر یک مرد بد شده‌اند.

از آن جایی که برخی از مردان خود را مالک همسرشان می‌دانند، اجازه رفت و آمد او را با دوستانش نمی‌دهند. این افراد هیچ هدفی جز محدود کردن شما ندارند. اگر از دوستانتان بد می‌گوید و به هر دلیلی قصد جدا کردن شما از آن‌ها را دارد، بدانید که در آینده هم سعی می‌کند چیزهای دیگری را کنترل کند. هر انسانی در کنار خود باید دوستانی داشته باشد و برقراری روابط انسانی و اجتماعی از ویژگی‌های ذاتی انسان است. هیچ چیزی نباید مانع رفع این نیاز شود.

5- حسادت و شک

حسادت و شک مرد بد

برخی از مردان حتی به همسر خود هم حسودی می‌کنند و چشم دیدن موفقیت و خوشی او را ندارند. یکی از ویژگی‌های بارز مرد بد در زندگی مشترک همین حسادت است. این مردان همیشه احساس شک دارند و به هر دلیلی به همسر خود شک می‌کنند. علاوه بر این، همیشه فکر می‌کنند که بقیه مردان قصد دزدیدن دل همسر آن‌ها را دارند.

مردان حسود از روش‌های مختلفی برای آزمودن همسر خود استفاده می‌کنند. ممکن است با شماره‌ای ناشناس با همسر خود تماس بگیرند و واکنش او را بیازمایند. جالب این است که شما هر طوری رفتار کنید، آن‌ها باز هم دلیلی برای حسادت و مشکوک بودن پیدا می‌کنند.

مرد حسود نمی‌تواند از موفقیت همسرش لذت ببرد و مدام فکر می‌کند با هر کاری که همسرش انجام می‌دهد، از دیدها خارج می‌شود و توجه کمتری به او می‌شود. مردان شکاک جلوی پیشرفت همسر خود را می‌گیرند و تنها موفقیت، تشویق، تعریف و تمجید را برای خود می‌خواهند. اگر همسر این افراد خود را بیارایند، لباس آراسته بپوشند، به سر و وضع خود برسند و… متهم به تلاش برای جلب‌توجه می‌شوند. آن‌ها حاضر هستند همسری نامرتب و شلخته داشته باشند تا نگران نگاه مردم نباشند.

6- جلوگیری از ادامه تحصیل و اشتغال

متأسفانه در کشور ما کار کردن و شاغل بودن برای زنان جز اولویت‌ها محسوب نمی‌شود. زنان هم مانند مردان می‌توانند شاغل باشند و درآمد داشته باشند. یک زن موفق پا به پای همسرش کار می‌کند و خرج خانواده را می‌دهد؛ اما بسیاری از مردان مانع داشتن شغل و استقلال مالی همسر خود می‌شوند.

آن‌ها مدام با بهانه‌ای مثل «من هر چقدر پول بخواهی در اختیارت می‌گذارم »، «ما احتیاج به درآمد تو نداریم » و… سعی می‌کنند زن را از کار کردن منصرف کنند. چه بسا به خود اجازه می‌دهند برای اشتغال زن تصمیم‌گیری کنند.

دیگر ویژگی یک مرد این است که مانع ادامه تحصیل همسر خود می‌شود. شما به عنوان یک انسان حق دارید در مورد کار و تحصیل خود تصمیم بگیرید و هیچ کسی هم اجازه ندارد در مورد این مسائل شما نظر دهد، مگر این که بخواهد کمکتان کند و حامی شما باشد.

تحصیلات و آگاهی مهم‌ترین چیزهایی است که یک مرد بد را می‌ترساند. اگر آگاهی و دانش شما بالا رود، مرد قدرت و جایگاه خود را متزلزل می‌بیند و احساس خطر می‌کند. به هیچ عنوان با مردی وارد رابطه نشوید که به خود اجازه دخالت در این موارد را می‌دهد.

7- تنبل و بی‌هدف بودن

تنبل و بی‌هدف بودن مرد بد

یکی دیگر از ویژگی‌های یک مرد بد ، تنبلی و تن‌پروری است. این گونه مردان اصولاً هدفی در زندگی ندارند و با قانون «هر چه پیش آمد، خوش آمد» زندگی می‌کنند. این افراد تمام بار مسئولیت خود را با بهانه‌های مختلف بر دوش همسر خود می‌گذارند. چه بسا استقلال مالی هم ندارند. این افراد قدرشناس نیستند و هر لطفی که در حق آن‌ها کنید، وظیفه شما می‌دانند. مردان تنبل همه چیز را حاضر و آماده می‌خواهند.

8- مشارکت و نظرخواهی

اگر همسر شما سر خود همه کارها را انجام می‌دهد و نظر شما را نمی‌پرسد، همسری خودمحور و خودخواه است. همان طور که از نام «زندگی مشترک » برمی‌آید، همه چیز باید با همت هم و با مشارکت پیش برود. همسر شما تنها زمانی اجازه دارد که در مورد چیزی به تنهایی تصمیم بگیرد که در نهایت بخواهد شما را خوشحال کند. تصمیم‌گیری در مورد خانه، ماشین، نحوه خرج کردن درآمد، برگزاری مهمانی و دورهمی و… باید به صورت مشترک انجام شود.

9- آزار جسمانی

آزار جسمانی مرد بد

بسیاری از زنان در جای‌جای جهان قربانی خشونت‌های جسمانی همسر و شریک زندگی خود می‌شوند. هیچ کسی حق ندارد دست روی فرد دیگری بلند کند. چه بسا مردان با گول زدن و محبت کردن غیرواقعی به زنان پس از کتک زدن، آن‌ها را آرام می‌کنند. زنان نیز حرکات غیرانسانی همسر خود را می‌بخشند اما این آرامش به زودی به سر می‌رسد و روز از نو، روزی از نو!

شاید بدترین ویژگی یک مرد، دست به زن داشتن او باشد. زنان زیادی جان خود را به خاطر این آزارها و خشونت‌ها خانگی از دست می‌دهند و به خاطر ترس از ریخته شدن آبرو، داشتن فرزند، نداشتن پناه و خانواده حامی، تن به ادامه زندگی می‌دهند. هر زنی و هر انسانی لایق عشق و احترام است. از این گونه مردان فاصله بگیرید و در صورتی که قربانی خشونت خانگی هستید، به مشاور و مددکار اجتماعی مراجعه کنید و از آن‌ها کمک بگیرید.

10- نپذیرفتن اشتباهات

یکی دیگر از ویژگی‌های یک مرد بد، نپذیرفتن اشتباهاتش است. همه ما انسان‌ها ممکن است خطا کنیم، اما مهم‌تر از خطا کردن این است که اشتباه خود را بپذیریم و از آن درس بگیریم. در نهایت، تمام تلاش خود را بکنیم که دیگر آن را تکرار نکنیم.

برخی از مردان غرور بیجا دارند و با وجود این که اشتباهاتشان زندگی همه اعضای خانواده را تحت تأثیر قرار می‌دهد، حاضر به پذیرفتن آن‌ها نیستند و بارها و بارها آن را تکرار می‌کنند. آن‌ها حتی جرئت عذرخواهی کردن هم ندارند. از این گونه مردان فاصله بگیرید؛ زیرا آن‌ها خواهان پیشرفت نیستند و همه را قربانی اشتباهات خود خواهند کرد.

جمعبندی

زندگی کردن با یک مرد بد می‌تواند بسیار عذاب‌آور باشد. در نتیجه، بهتر است قبل از ازدواج عجله نکنید و برای شناخت فرد مقابل خود زمان کافی بگذارید. مشاوره ازدواج می‌تواند بسیاری از ویژگی‌های طرفین را رو کند. چه بسا بسیاری از ویژگی‌های بد افراد قابل برطرف شدن هستند و می‌توان با کمک مشاور، به ارتقای شخصیتی آن‌ها امید بست.

در این مقاله، ویژگی‌هایی را که در یک مرد بد وجود دارد، بررسی کردیم. در مجموع، این ویژگی‌ها شامل این موارد می‌شوند: دروغ‌گویی، آزار رساندن جسمی و روحی، تحقیر کردن و بی‌احترامی، سلطه‌گر و آزارگر بودن، حسادت و شکاک بودن، قطع کردن ارتباطات اجتماعی زن با دیگران، تنبلی و بی‌مسئولیتی، احساس مالکیت نسبت به زن، منع زن از ادامه تحصیل و اشتغال، غرور بی‌جا و نپذیرفتن اشتباهات.

مقالات مرتبط
نظــرات