مـــرکــز دانلــــــــود

8 اشتباه رایج در راه رسیدن به ثروت

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : یکشنبه 3 دی 96 0 نظر
نظرات کاربران :

ثروت ، ثروت اندوزی ، توانگری و… هر کدام در جایگاهی قرار دارند. میزان ثروت بسته به هوش و تجربه انسانها متفاوت است. یک شخص ثروتمند لزوما باهوش نیست. ولی افراد باهوش معمولا ثروتمند می شوند. با ما همراه باشید تا ثروتمند شدن را تمرین کنیم.

اگر قصد دارید ثروتمند شوید ، از این 8 اشتباه بپرهیزید

بین پولدار بودن و ثروتمند بودن، دنیایی از تفاوت وجود دارد. ثروت نوعی فراوانی است که هیچ شرایط نامساعدی قادر به از بین بردن آن نیست. پول درآوردن یک بحث است و ثروتمند شدن بحث دیگری است. ثروتمند شدن به معنای واقعی درسی است که تعداد کمی از مردم در طول زندگی آن را یاد می‌گیرند. این جمله را حتماً شنیده‌اید که زور پولدار شوید ولی نشنیده‌اید که زود ثروتمند شوید.

آیا تا به حال این جمله به گوشتان خورده است که ” پول خوابش نمی‌برد”. ثروتمندان این جمله را عیناً آویزه گوش خود دارند و معتقدند پول باید پیرامون ساعت، روزمره و 24 ساعته کار کند تا رشد کند. احترام یک ثروتمند و توجه ویژه او به پول خود به ما می‌فهماند که هیچ چیزی بدون توجه کافی چند برابر نمی‌شود. آن‌ها همچنین می‌دانند که پول مایل است به صورت واضح دوست داشته شود!

به نظر شما این جملات مسخره است؟ یک نفر را نشان دهید که به پول توجه نمی‌کند و به آن احترام نمی‌گذارد و آن وقت ببینید که آیا از کمی پول در زندگی رنج می‌برد یا خیر. در اینجا اشتباهات رایجی را خواهیم گفت که برای داشتن ثروت باید از آن‌ها دوری کنید.

  1. وانمود کردن به ولخرجی
  2. صرفه جویی در صرفه جویی
  3. اعتماد بی دلیل، سقوط ثروتمند
  4. سرمایه گذاری در آخرین مد روز
  5. مقایسه با دیگران
  6. وابسته بودن به یک جریان درآمدی
  7. تنوع طلبی و عدم تمرکز
  8. به جای آزادی، دنبال راحت طلبی هستید.

8- به جای آزادی، دنبال راحت طلبی هستید.

اگر که قصد دارید تا ثروتمند شوید از این 8 اشتباه بپرهیزید.

راحت طلبی دشمن فزونی ثروت و خطرناک‌ترین بخش ثروت آفرینی است. تقریباً همه طبقه متوسط از راحت طلبی ساخته شده است. ثروتمندان به دنبال آن مقدار آزادی و فراوانی هستند که دیگر پول هیچ وابستگی به تلاش آن‌ها نداشته باشد.تا جایی که فراوانی توسط آن‌ها مورد تصدیق است راحت طلبی در منوی آن‌ها نیست و تمام تمرکز آن‌ها روی آزادی است.

مقالات مرتبط:  چگونه پولدار شویم؟

7- تنوع و عدم تمرکز

با تنوع شغلی و سرمایه گذاری در کارهای مختلف هرگز به ثروت حقیقی دست نخواهید یافت. وال استریت کار بسیار بزرگی انجام داده و توانسته ایده تنوع طلبی را به عموم مردم بفروشد چرا که این کار باعث سود وال استریت می‌شود. مارک کوبان می‌گوید: تنوع برای احمق‌هاست. اندرو کارنگی نیز می‌گوید: همهٔ تخم مرغ‌هایتان را در یک سبد بگذارید و سپس آن‌ها را تماشا کنید.

6- وابسته بودن به یک جریان درآمدی

اگر که قصد دارید تا ثروتمند شوید از این 8 اشتباه بپرهیزید. 1

صرف نظر از این که درآمد شما چقدر زیاد است، نباید فقط به یک جریان خاص درآمدی تعلق داشته باشد. شاید یک کار عالی داشته باشید که درآمد بسیار بالا نصیب شما بکند به طوری که جزو یک درصد درآمد بالای جامعه باشید ولی همیشه باید جانب احتیاط را رعایت کنید و بدانید که ورشکستگی، نوسانات بازار و غیره در کمین کسب و کار شماست. این اتفاق برای خیلی از افراد افتاده است پس خود را سوای این ماجرا فرض نکنید.


مقاله مرتبط: تهدید جیب خالی!! استرس مالی چیست؟


برای ایجاد ثروت باید سرمایه گذاری کنید که جریان درآمدی قابل اعتماد بسازد و مستقل از منبع اصلی درآمد شما باشد. آپارتمان اضافی خود را اجاره دهید تا از این طریق یک جریان درآمد جدید برای خود فعال کنید. این تنوع طلبی نیست، تقویت ثروت است.

5- مقایسه با دیگران

76 درصد از کارگران آمریکایی به این صورت زندگی می‌کنند که حقوق دریافتی خود را بلافاصله باید صرف صورت حساب دیگری بکنند. مقایسه مالی خود با دیگران این اطمینان را می‌دهد که شما هرگز نمی‌توانید ثروتمند باشید. مردم اغلب خود را با یک ملت گرسنه در یک بخش دور افتاده از جهان مقایسه می‌کنند تا اینطور توجیه کنند که لااقل از آن‌ها بهتریم. وضع مالی فرد دیگر، چه خوب یا بد، نه صورت حساب شما را پرداخت می‌کند، نه مخارج دوران بازنشستگی شما را تأمین می‌کند و نه به شما آرامش می‌دهد. پس اوضاع مالی خود را با دیگران مقایسه نکنید.

4- سرمایه گذاری در آخرین مد روز

اگر که قصد دارید تا ثروتمند شوید از این 8 اشتباه بپرهیزید. 2

از سرمایه گذاری در آخرین و بزرگ‌ترین تکنولوژی‌هایی که می‌تواند با تحولات تکنولوژیکی جدید جایگزین شود بپرهیزید. وارن بافت در برق، راه آهن، بانک، بیمه، نوشیدنی‌ها و مواد غذایی سرمایه گذاری می‌کند. دنبال ترن هوایی نباشید. راه طولانی‌تر و آهسته‌تر را انتخاب کنید تا رسیدن را تضمین کند.

3-اعتماد بی دلیل، سقوط ثروتمند

یکی از بزرگترین اشتباهات مالی، اعتماد به افرادی است که آن‌ها را دوست داریم و فکر می‌کنیم که این کار درستی است. فراموش نکنید که برای اعتماد به آن‌ها نیاز به یک مدرک خوب دارید تا ثابت شود، باطن آن‌ها همانند رفتارهای ظاهری است. اگر که احساسی تصمیم بگیرید ممکن است فریب بخورید و شاید این مسئله میلیونی به شما آسیب مالی برساند.

احساسات خود در مورد مردم را نادیده بگیرید و همیشه دنبال یک گواه خوب برای اعتماد کردن باشید. اگر شما با افرادی بسیار نزدیک و صمیمی هستید و نمی‌توانید از آن‌ها مدرک طلب کنید پس کمی سیاست به خرج دهید و بیخیال راه‌اندازی تجارت با آن‌ها شوید.

2- صرفه جویی در صرفه جویی

اگر که قصد دارید تا ثروتمند شوید از این 8 اشتباه بپرهیزید. 3

این غیر ممکن است که با صرفه جویی صرف بتوانید ثروتمند شوید. پول خود را بجای نگه داری در بانک و کسب سود به میدان تجارت بیاورید و کمی از محدوده امن خود خارج شوید. البته اگر مایل نیستید که تا آخر عمر کار کنید تا فقط پول در بانک بگذارید. از همه مهم‌تر پولی که در کنار یک بیکار قرار می‌گیرد بالاخره راهی برای خرج شدن پیدا می‌کند. پول خود را در جایی سرمایه گذاری کنید که به راحتی در دسترس نباشد تا به راحتی خرج شود. برای این کار به مقداری دانش و شجاعت نیاز است. این طور است که پول برای شما همیشه بیدار خواهد ماند و کار می‌کند حتی وقتی که شما خواب هستید.

1-وانمود کردن به ولخرجی

طیف دیگری از افراد هستند که بر خلاف مورد بالا مایل هستند به دیگران ثابت کنند که ما خیلی خرج می‌کنیم. آن‌ها می‌خواهند دیگران را تحت تأثیر قرار دهند که چطور پول خرج می‌کنند. جالب است که اکثر اوقات پول خودشان نیست و پول دیگران است. ماشین‌های خاص، لباس‌های گران قیمت، کفش‌های برند و فهرست بی‌پایانی از این موارد وجود دارند که این افراد به وسیله آن‌ها می‌خواهند دیگران را از ولخرجی خود باخبر کنند. افراد ثروتمند دنبال این نیستند که افراد را تحت تأثیر قرار دهند، آن‌ها فقط دنبال آزادی واقعی هستند.

مقالات مرتبط:  ۱۰ عادت افراد موفق : کارهای روزانه‌تان را مانند یک میلیاردر آمریکایی انجام دهید

هنگامی که یک فرد پولدار ، ثروت را تجربه می‌کند،  دست به کارهایی می‌زند که کمی مسخره است. آن‌ها پول خود را صرف هواپیما، خانه‌های مخصوص تعطیلات و کشتی می‌کنند. البته شاید فکر کنید افراد خیلی ثروتمند بسیار ولخرجی می‌کنند اما این‌ها به نسبت ثروت‌شان به حساب نمی‌آید و مثل یک خرج معمولی است. سعی کنید موقعیت خودتان را بسنجید و بعد اقدام به هزینه کنید.

می‌دانید که پول الزاماً شما را شاد نخواهد کرد. برای هر انتخابی در زندگی هزینه ای باید پرداخت شود. ثروت اختیارات جدید فراهم می‌کند و کسی که اختیارات بیشتری دارد آزادتر است.

مقالات مرتبط
نظــرات