مـــرکــز دانلــــــــود

روش های آسان تشخیص باکره بودن یا نبودن + نشانه های دختر باکره

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : جمعه 18 مهر 99 0 نظر
نظرات کاربران :

یکی از مسائلی که برای افراد سنتی و در جوامع جهان سوم مهم است، باکره بودن همسر آینده به ویژه زن برای ازدواج است. پزشکان علائم و نشانه‌هایی را برای این مسئله عنوان کرده‌اند. در این مقاله می‌خواهیم به بررسی تأثیرات آزمایش بکارت بر جامعه و افراد و همچنین نشانه‌ها و علائم عنوان شده توسط […]

یکی از مسائلی که برای افراد سنتی و در جوامع جهان سوم مهم است، باکره بودن همسر آینده به ویژه زن برای ازدواج است. پزشکان علائم و نشانه‌هایی را برای این مسئله عنوان کرده‌اند. در این مقاله می‌خواهیم به بررسی تأثیرات آزمایش بکارت بر جامعه و افراد و همچنین نشانه‌ها و علائم عنوان شده توسط پزشکان برای باکرگی بپردازیم. با ادامه این مطلب همراه ما باشید.

گذشته هر شخص مربوط به خود او است

گذشته هر شخص مربوط به خودش می‌شود. شما قرار است با فردی ازدواج کنید که گذشته‌اش را پشت سر گذاشته و اکنون فرد جدیدی است. نیازی نیست که یک بیل بردارید و نبش قبر کنید. همان طور که شما گذشته‌ای دارید، شریک زندگی شما هم این چنین است. در ابتدا با خود مشخص کنید که چرا می‌خواهید بدانید که همسر احتمالی آینده شما باکره است یا نه. اگر دارای افکاری پوسیده و بدوی هستید، انتخاب با خودتان است. این گونه فردی را پیدا می‌کنید که مثل خودتان فکر می‌کنید.

مسلماً زندگی کردن با افکاری پوسیده در دنیایی مدرن هیچ سودی به حال شما و آینده‌ای که در پیش رو دارید، نخواهد داشت. در دنیایی که پرسش چنین سوالاتی خطای اخلاقی محسوب می‌شود، کنکاش آن توسط شما صرفاً نشان‌دهنده ذهنیت و تفکراتی قدیمی و غیراخلاقی است.

1- آیا امکان تشخیص باکره بودن وجود دارد؟

آیا امکان تشخیص باکره بودن وجود دارد؟

ممکن است بارها تبلیغات پزشکان مختلف را دیده باشید که در آگهی خود عبارت «صدور برگه بکارت» را به کار برده‌اند. هر چه علم پیشرفت می‌کند، بیشتر مشخص می‌شود که امکان تشخیص چنین چیزی به صورت صد در صد وجود ندارد و در دنیای امروزی قوانین کشورهای مختلف علیه این گونه معاینات است. امروزه اکثر کشورها در حال ثبت قانونی برای مجازات افراد و پزشکانی هستند که به دنبال چنین آزمایشاتی می‌روند و حتی کشورهایی مانند افغانستان نیز این قانون را قرار است تصویب کنند.

مقاله مرتبط: ویژگی‌ها و خصوصیات دختر خوب برای ازدواج چیست؟

با وجود این پیشرفت‌ها، همچنان در کشور ما و برخی از کشورهای جهان سومی و در حال توسعه، مردمانی وجود دارند که قبل از ازدواج به دنبال چنین معایناتی می‌روند. بسیاری از پزشکان بی‌دانش نیز از این طریق کاسبی راه انداخته‌اند و به مراجعین خود دروغ میگویند و به آن‌ها عمل‌هایی برای غیرواقعی نشان دادن بکارتشان پیشنهاد می‌کنند. این پزشکان شیاد صرفاً به دنبال پول و به فکر جیب خود هستند نه آینده آن شخص.

2- زندگی بر پایه صداقت

اگر باکره بودن همسرتان برایتان اهمیت دارد، ساده‌ترین و اخلاقی‌ترین کار این است که از او در رابطه با این مسئله سؤال بپرسید. اگر قرار باشد به حرف او اعتماد نکنید، پس بهتر است ازدواجی هم صورت نگیرد. با عدم باور کردن حرف شخص شما به او توهین کرده و عزت نفس او را خدشه‌دار کرده‌اید. البته این را هم در نظر داشته باشید که چنین رفتاری تنها از یک فرد بی‌تمدن بروز می‌دهد.

3- فشار جامعه بر زنان

فشار جامعه بر زنان

همان طور که پیش‌تر اشاره کردیم، کمتر کسی سراغ این می‌رود که از مردی بخواهد باکره بودن خود را اثبات کند و این تنها زنان هستند که در معرض چنین فشاری قرار می‌گیرند. از طرفی اصولاً مردانی که در دوران مجردی خود دست به هر گونه اشتباهی زده‌اند، به دیگران مشکوک می‌شوند و فکر می‌کنند همه انسان‌ها مانند آن‌ها هستند. این مردان با وجود اشتباهات مکرر دوران مجردی، به دنبال فردی می‌گردند که به اصطلاح آفتاب مهتاب ندیده باشد!

این مردان بسیار خطرناک هستند و ممکن است در آینده و با وجود ازدواج کردن دست به هر اشتباهی بزنند؛ اما چون مرد هستند دیگران باید اشتباهاتشان را ببخشند و هوس، خیانت و… را پای مردانگی می‌گذارند. این در صورتی است که ذات و فطرت زنان و مردان با هم برابر است؛ اما جامعه ما زنان را موجوداتی منفعل می‌داند که صرفاً برای برطرف کردن نیاز جنسی مردان و آرامش دادن به آن‌ها آفریده شده‌اند. تمامی این موارد زنان را محدود می‌کند و به آن‌ها اجازه نمی‌دهد که به درستی زندگی کنند.

4- رسوم قدیمی و کهنه

در برخی از مناطق رسم است که دختران را قبل از ازدواج برای آزمایش باکره بودن نزد پزشک ببرند. چه بسا بسیاری از دختران خود به چنین پزشکانی مراجعه می‌کنند تا ثابت کنند اصطلاحاً دختر خوبی هستند. در رابطه با این مسئله رسوم مختلفی در کشور ما و دنیا وجود دارد. برخی از خانواده‌ها اثبات این امر را جشن می‌گیرند و آن را نشانه خوش‌یمنی می‌دانند.

از طرفی هم در صورتی که این مسئله اثبات نشود و دختر نتواند برگه باکرگی را از پزشک بگیرد، ممکن است جانش در خطر بیافتد و توسط مردان خانواده مورد ضرب و شتم و حتی قتل قرار بگیرد. در نتیجه، با توجه به این که مسئله بکارت پشتوانه علمی ندارد، جان یک فرد به خاطر یک مورد غیرعلمی به خطر می‌افتد.

5- استرس ناشی از عدم تشخیص صحیح

استرس ناشی از عدم تشخیص صحیح

با توجه به این که پشتوانه علمی برای تشخیص باکره بودن وجود ندارد، بسیاری از زنان با وجود این که در دوران مجردی هیچ گونه رابطه جنسی نداشته‌اند، استرس این را دارند که نکند پزشک چیز دیگری بگوید و آن‌ها در اثر فعالیت‌های دیگر مانند ورزش‌های سنگین، کار زیاد، تصادف و… بکارت خود را از دست داده باشند و اکنون نتوانند آن را ثابت کنند. متأسفانه بسیاری از نتایج این چنین است و با زندگی یک شخص این گونه بازی می‌شود.

نشانه‌های باکره بودن یا نبودن

با وجود این که این مسئله اساس علمی ندارد و از طرف جامعه جهانی رد شده است و طرفداران حقوق بشر خواهان مجازات افرادی هستند که از دیگران تست بکارت می‌گیرند، برخی از پزشکان نشانه‌هایی را برای باکره بودن یا نبودن یک شخص بیان کرده‌اند.

شاید فکر کنید این نشانه‌ها تنها برای زنان وجود دارد؛ اما این گونه نیست و علائمی برای باکره بودن مردان هم عنوان کرده‌اند که در ادامه به هر دوی این موارد اشاره خواهیم کرد. بار دیگر نیز به این مسئله اشاره می‌کنیم که اکثر نشانه‌ها دلایل علمی کافی ندارند و ممکن است در اثر مواردی دیگر شکل گرفته باشند.

1- وجود خال‌های قرمز رنگ در قسمت بالایی گوش

یک پزشک فیلیپینی مدعی شده است که وجود خال‌هایی قرمز رنگ در قسمت داخلی و بالایی گوش می‌تواند باکرگی یک پسر را نشان دهد. از نظر او پسران باکره این خال‌ها را دارند و جالب این جا است که این خال‌ها در اثر احتلام یا خودارضایی از بین نمی‌روند و تنها بر اثر رابطه جنسی با یک فرد ناپدید می‌شوند. شواهد علمی کافی برای این امر وجود ندارد و بسیاری از پزشکان معتقد هستند تشخیص باکرگی با چنین چیزی امکان‌پذیر نیست.

2- خونریزی در اولین رابطه جنسی

خونریزی در اولین رابطه جنسی

بسیاری از افراد معتقد هستند زنان در اولین رابطه جنسی خونریزی باید داشته باشند زیرا پرده بکارت آن‌ها بر اثر دخول پاره می‌شود. با توجه به تفاوت بدن افراد با یکدیگر، این امر در همه زنان مشاهده نمی‌شود. این خونریزی می‌تواند نشانه عدم آمادگی کافی زن برای رابطه جنسی، داشتن استرس و اضطراب و… باشد.

از طرفی هم اگر زن در آرامش کامل باشد و از لحاظ روحی و جسمی برای برقراری رابطه جنسی آماده باشد، ممکن است اصلاً خونریزی نداشته باشد. در واقع، بخش زیادی از این مسئله به مهارت شریک جنسی آن‌ها برمی‌گردد. اگر آن مرد در برقراری رابطه تنها به فکر خود باشد و زن را آماده نکند، ممکن است به او آسیب بزند.

3- شکل و دهانه مهبل

از نظر برخی از پزشکان یکی از عواملی که می‌تواند نشانه باکرگی یک دختر باشد، شکل و حالت دهانه مهبل است. از نظر آن‌ها افراد باکره دارای لبه‌های خارجی روی هم خوابیده هستند. از طرفی هم مجرای مهبل آن‌ها باریک است. یکی دیگر از نشانه‌ها وجود دیواره‌های چین‌دار است. البته این مورد را باید در نظر داشته باشید که بدن انسان‌ها با یکدیگر متفاوت است و این عضو بدن هم از این امر مستثنا نیست.

در نتیجه، ممکن است تصور خاصی از نوع مهبل یک زن در اذهان وجود داشته باشد. با این حال، این عضو از بدن هم در اشکال مختلفی وجود دارد. اگر پزشکی مهارت فراوان داشته باشد، در ابتدای امر دست به معاینه نمی‌زند. در صورت معاینه نیز متفاوت بودن را مبنای کار خود قرار می‌دهد.

روش‌هایی دیگر برای تشخیص بکارت در پسران

یکی دیگر از روش‌هایی که برای تشخیص باکره بودن پسران به کار میرود، معاینه پشت زانو آن فرد است. برخی معتقد هستند وجود خطی در پشت زانوی یک پسر می‌تواند نشانه باکرگی او باشد. این مورد نیز توسط پزشکان حاذق تایید نمیشود. یکی دیگر از موارد، سفت بودن محل ختنه است.

مورد دیگر با مشاهده نوع پاشیدن ادرار توسط آن پسر مشخص می‌شود. اگر یک فرد بتواند بالاتر از یک سیمی که با فاصله یک متر از سطح زمین کاشته شده است، ادرار کند، باکره نیست. این راهکارهاف شیوه‌هایی است که برخی از پزشکان قبیله‌ای برای تشخیص بکارت پسران به کار میبرند و نمی‌توان به آن‌ها تکیه کرد.

جمع‌بندی

در این مقاله به بررسی تأثیرات آزمایش باکره بودن، نشانه‌ها و علائم آن در دختران و پسران پرداختیم. این مسئله در اکثر کشورهای دنیا رد شده است با این حال، هنوز هم آزمایش بکارت در برخی از کشورها از جمله کشور ما انجام می‌شود. البته در این دوران بسیاری از خانواده‌ها آن را توهینی نسبت به فرزند خود میدانند و به کسی اجازه نمی‌دهند چنین پرسشی از ذهن او خطور کند. ولی همچنان خانواده‌هایی هستند که این مسئله برای انان اهمیت ویژه‌ای برای ازدواج دارد.

مقالات مرتبط
نظــرات