مـــرکــز دانلــــــــود

روش‌های سریع از بین بردن بی توجهی دوست پسر(عشقم)

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : پنجشنبه 2 مرداد 99 0 نظر
نظرات کاربران :

یکی از مهم‌ترین مسائلی که یک زن را در رابطه‌ای عاشقانه نگران می‌کند، بی‌توجهی و کم‌محلی است. در ابتدا بهتر است دلایل بی توجهی دوست پسر را بررسی کنیم؛ زیرا تا علت را ندانیم نمی‌توانیم برای آن راه حل مناسبی پیدا کنیم. مردان به دلایل مختلفی نسبت به دوست دختر خود بی‌توجه می‌شوند. مسلماً هر […]

یکی از مهم‌ترین مسائلی که یک زن را در رابطه‌ای عاشقانه نگران می‌کند، بی‌توجهی و کم‌محلی است. در ابتدا بهتر است دلایل بی توجهی دوست پسر را بررسی کنیم؛ زیرا تا علت را ندانیم نمی‌توانیم برای آن راه حل مناسبی پیدا کنیم. مردان به دلایل مختلفی نسبت به دوست دختر خود بی‌توجه می‌شوند.

مسلماً هر بی‌توجهی به معنای سرد شدن و کم شدن علاقه نیست. با این حال، اولین چیزی که به ذهن یک زن می‌رسد این است که مرد موردعلاقه او دیگر دوستش ندارد. در ادامه به مهم‌ترین دلایل بی توجهی دوست پسر و نحوه از بین بردن این کم‌محلی اشاره می‌کنیم.

آیا دچار سوءتفاهم شدهاید؟

قبل از هر چیزی این مسئله را با خود حل کنید. شاید شما دچار سوءتفاهم شده‌اید و ذهنتان مشغول منفی‌بافی نسبت به پسر موردعلاقه‌تان است. بهتر است تمامی موارد را در ذهن خود بررسی کنید. برای این که بهتر جواب بگیرید، تمام افکار خود را روی کاغذ بنویسید و آنان را دسته‌بندی کنید. این گونه بهتر می‌توانید افکار خود را سازمان‌دهی کنید.

چرا فکر می‌کنید او به شما بی‌توجه شده است؟ آیا رفتارش تغییر کرده است؟ منظور شما از تغییر رفتار چیست؟ آیا شما هم به این رفتار او با بی‌توجهی پاسخ می‌دهید؟ نشانه‌های بی‌توجهی از نظر شما شامل چه چیزهایی می‌شود؟ به تمامی این سوالات پاسخ دهید تا بهتر متوجه ماجرا شوید. شاید این شما باشید که دارید اشتباه فکر می‌کنید. اگر به این نتیجه رسیدید که اشتباه نمی‌کنید، به دنبال علت این رفتار و چاره آن باشید.

میخواهم یاد بگیرم هر مردی را مجذوب و وابسته خودم کنم

مشغله کاری

مشغله کاری

وقتی مشغله کاری افراد زیاد شود، استرس بیشتری به آن‌ها وارد خواهد ‌شد. واکنش افراد به مشغله کاری متفاوت است. برخی از افراد در این زمان ساکت می‌شوند و تمایلی به حرف زدن ندارند. برخی دیگر بیشتر از قبل می‌خوابند و خیلی زود کسل می‌شوند. عده‌ای هم در این زمان عصبی می‌شوند و ممکن است پرخاشگری کنند. شاید علت بی توجهی دوست پسر شما، وضعیت نا به سامان کاری و باشد.

آن‌ها نیاز دارند در این زمان فکر آزادتری داشته باشند، بیشتر استراحت کنند و در مدتی که سرکار نیستند سکوت و آرامش را تجربه کنند. پس زمانی که احساس کردید مرد موردعلاقه شما سرد شده و رفتارش نسبت به شما تغییر کرده است، کمی از اوضاع و احوال کاری او پرس و جو کنید. اگر در مورد کارش نگرانی‌هایی وجود دارد، او را دعوت به آرامش کنید، بگویید که کنارش خواهید بود و از او حمایت می‌کنید.

مقاله مرتبط: دلایل سرد شدن دوست پسر چیست؟ و چطور دوباره او را جذب خود کنیم؟

 

به پایان رسیدن دوران شیرین ماه عسل

در ابتدای یک رابطه عاشقانه زوجین شور و هیجان زیادی دارند و ممکن است هر لحظه که از یکدیگر دور هستند با تلفن و شبکه‌های اجتماعی با هم در ارتباط باشند. در این زمان زوجین مدام به یکدیگر فکر می‌کنند و زیاد دل‌تنگ هم می‌شوند. به این دوره، مرحله ماه عسل گفته می‌شود. این دوره هم مانند سایر مراحل زندگی انسان می‌گذرد و همه چیز عادی می‌شود.

حدود شش ماه که از رابطه بگذرد، دو طرف به خود می‌آیند و به جنبه‌های دیگر زندگی‌شان می‌پردازند. این به معنای سرد شدن و عدم توجه نیست. اصولاً این مرحله به تدریج پایان می‌یابد و این احساس در شما هم کمرنگ خواهد شد؛ زیرا کم‌کم یاد می‌گیرید که در حالت عادی، با هم زندگی کنید. با این حال، این دوران از آن جهت مهم است که رفتار و شخصیت واقعی دوست پسر شما را نشان می‌دهد.

افسردگی

بی توجهی دوست پسر

یکی از نشانه‌های رفتاری افرادی که دچار افسردگی می‌شوند، تغییر رفتار و حالات آن‌ها به صورت ناگهانی است. این افراد از خوشی‌های زندگی به خوبی لذت نمی‌برند. برخی از افراد دچار اختلال دوقطبی هستند؛ یعنی برخی از روزها حالشان خوب است و خوش هستند اما روزهای دیگر نمی‌توانند حتی خود را تحمل کنند.

تشخیص افسردگی کار آسانی نیست؛ اما ممکن است دلیل بی توجهی دوست پسر شما، افسردگی باشد. در صورتی که احساس می‌کنید او دچار این مشکل شده است، سعی کنید حمایتش کنید. به او این اطمینان را بدهید که می‌تواند با شما به راحتی صحبت کند و به قول معروف، سفره دلش را پیش شما باز کند. او را راهنمایی کنید و از او بخواهید که از مشاوره کمک بگیرد.

مشکلات خانوادگی

یکی دیگر از دلایل بی توجهی دوست پسر می‌تواند مسائل و مشکلات خانوادگی باشد. هر مشکلی می‌تواند ذهن انسان را درگیر کند، مشکلات مالی، تحصیلی، خانوادگی و… . از آن جایی که هنوز به صورت رسمی وارد زندگی دوست پسرتان نشده‌اید، شاید او نخواهد شما را در جریان مشکلات خانوادگی خود بگذارد.

البته این حق هر فردی است که چنین مسائلی را به صورت خصوصی با خانواده خود حل و فصل کند و برای دیگران چیزی را توضیح ندهد. ممکن است مرد موردعلاقه شما فکر کند که با بیان کردن چنین مسائل و مشکلاتی، چهره خانواده خود را خدشه‌دار خواهد کرد و ذهنیتی منفی از او و خانواده‌اش در ذهن شما ایجاد خواهد شد.

تصمیم‌گیری برای جدایی

بی توجهی دوست پسر
تصمیم‌گیری برای جدایی

شاید بیشتر از هر دلیل دیگری، نگران این باشید که نکند دوست پسر شما به فکر جدایی افتاده باشد. گاهی ممکن است حتی دعا کنید که هر مشکل دیگری داشته باشد اما چنین فکری از ذهن او خطور نکند. معمولاً سرد شدن و بی‌توجهی اولین قدمی است که یک فرد برای جدایی برمی‌دارد. اگر مطمئن هستید که کار اشتباهی نکرده‌اید که او را دلسرد کنید، به دنبال دلیل درونی او بگردید.

بهترین کار این است که کمی به او زمان دهید تا افکارش را سامان دهد. به هیچ عنوان او را متهم ماجرا قرار ندهید و مدام بی‌توجهی و سرد شدن را به او یادآوری نکنید. گاهی بهتر است متانت خود را حفظ کنید و شما هم از او دوری کنید. شاید او هنوز از احساس خود مطمئن نباشد و نیاز به تصمیم‌گیری جدی‌تری داشته باشد.

انتظارات بیجا را کنار بگذارید

اگر توقعات مالی، عاطفی، فیزیکی و… زیادی دارید، آن‌ها را کنار بگذارید. توقعات بیش از حد موجب بی توجهی دوست پسر خواهد شد. در این مواقع مردان از تشکیل زندگی مشترک می‌ترسند و ترجیح می‌دهند در یک رابطه عاطفی نباشند. البته این مسئله می‌تواند نشان دهد چقدر دوست پسر شما مسئولیت‌پذیر است؛ اما این مسئولیت‌پذیری زمانی تحقق می‌یابد که انتظارات شما غیرواقعی و دور از دسترس نباشد.

زیاد از حد در دسترس هستید

زیاد از حد در دسترس هستید

متأسفانه اکثر مردان به دنبال کسی می‌روند که به آن‌ها کم‌محلی کند. این مسئله دقیقاً برعکس خواسته خانم‌ها است. آن‌ها دوست دارند مدام موردتوجه قرار بگیرند. طوری رفتار کنید که برای به دست آوردن شما نیاز به تلاش کردن باشد. همیشه در دسترس نباشید و به تمامی تماس‌های او فوراً پاسخ ندهید. شاید این گونه بتوانید بی توجهی دوست پسر خود را برطرف کنید و به او نشان دهید که شما هم می‌توانید بی‌توجه و سرد باشید.

حد و مرزها را حفظ کنید

برخی از زنان وقتی وارد رابطه‌ای عاطفی می‌شوند استقلال خود را از دست می‌دهند. در همه چیز از دوست پسر خود نظر می‌خواهند. به فکر استقلال مالی نیستند و تمامی فکر و ذهنشان پیش دوست‌پسرشان است. هر جایی که می‌روند به او اطلاع می‌دهند، هر کاری که می‌کنند او را در جریان می‌گذارند و… . شما هنوز با او ازدواج نکرده‌اید. حتی اگر ازدواج هم کرده باشید هنوز حریم شخصی دارید.

شاید او از شنیدن همه این حرف‌ها خسته شده باشد. ممکن است همان دختر قبلی را بخواهد که وقتی در رابطه عاطفی نبود، مستقل رفتار می‌کرد. در همه چیز از او نظرخواهی نکنید. برخی از کارها را خودتان انجام دهید و صرفاً زمانی که حرفش پیش آمد، نتایج را با او در میان بگذارید. این گونه او متوجه خواهد شد که شما بدون او هم تصمیم‌گیرنده قوی هستید و از پس کارهای خودتان برمی‌آیید.

بیشتر به ظاهر خود برسید

بیشتر به ظاهر خود برسید

برخی از زنان به محض این که وارد یک رابطه عاطفی می‌شوند، از مرتب کردن سر و وضع خود دست می‌کشند، انگار که همه آن رسیدگی به ظاهر تنها برای به دست آوردن فردی برای رابطه بود. درست است که شما هم ممکن است برخی از زمان‌ها حوصله نداشته باشید، اما سعی کنید همیشه مرتب و آراسته باشید.

جمعبندی

بی توجهی دوست پسر می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. مهم‌ترین چیز در یک رابطه صداقت و درک کردن متقابل است. اگر او به فکر جدایی نباشد و به فرد دیگری علاقه‌مند نباشد، صرفاً با درک متقابل دوباره به سمت شما کشیده خواهد شد. گاهی انسان‌ها نیاز دارند تا زمانی را با «خود» سپری کنند و پس از مدتی با انرژی بیشتری به زندگی خود برگردند.

مقالات مرتبط
نظــرات