مـــرکــز دانلــــــــود

12 مورد از اشتباهات مخرب رابطه عاشقانه که نباید انجام بدهید

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : دوشنبه 23 بهمن 96 2 نظر
نظرات کاربران :

شاید اگر تجربه روابط عاطفی را نداشته باشید فکر کنید می توانید از پس رابطه عاشقانه بربیایید و خود را در این زمینه توانمند بدانید. اما بسیاری از کارهایی که از دید شخصی شما بسیار درست هست از دیدگاه طرف مقابل قابل توجه نیست و حتی آزاردهنده می‌تواند باشد. اشتباهات رابطه عاشقانه وجود دارد که می توانید با کسب تجربه از طریق مطالعه از آنها جلوگیری کنید و زندگی بهتری را تجربه کنید. در اینجا 12 مورد از ااشتباهات رابطه عاشقانه را بخوانید.

بعد از ماه‌ها یا سال‌ها شما فردی را پیدا می‌کنید که حس می‌کنید رابطه عاشقانه شما ارزش حفظ کردن را دارد. هرچند که شروع هر رابطه سریع اتفاق می‌افتد و پر از هیجان است اما در هفته‌های اول مشخص خواهد شد که رابطه شما رو به جلو حرکت می‌کند یا خیر و آیا رابطه سالمی دارید یا خیر. پس از مدتی که از فاز عاشقانه اولیه عبور کنید باید مراقب اشتباهات رابطه عاشقانه باشید.

12 مورد از اشتباهات رابطه عاشقانه که اتفاق می‌افتد

خب نگران نباشید. در این مقاله لیستی از اشتباهات رابطه عاشقانه را آورده ایم و به شما کمک می‌کند که از آن‌ها آگاه باشید و اجتناب کنید.

اشتباه اول: سریع عاشق شدن

اشتباهات رابطه عاشقانه

شما در هفته اول آشنایی نباید با خود بگویید که این همان کسی است که منتظرش بودم. این روزها بسیاری از افراد میخواهند سریع به طرف مقابل خود تعهد نشان دهند. البته باید عرض کنیم که بیشتر این مورد به هورمون‌های شیمیایی و نوعی ارتباط احساسی است.  شاید طرف مقابل شما ارتباط کوتاهی را مدنظر داشته باشد.


مقاله مرتبط: بهترین نوع رفتار با دوست پسر + وابسته کردن را یاد بگیرید


یکی از اشتباهات رابطه عاشقانه همین مورد آغازین رابطه عاطفی است. پس از اینکه سریعا عاشق شوید اجتناب کنید و ابتدا از میزان جدیت رابطه خود مطمئن شوید.

اشتباه دوم: احساسات خود را سریعا آشکار کردن

اشتباهات رابطه عاشقانه

گفتن عبارتی مانند «من فکر میکنم عاشق تو شده ام.» در روزهای ابتدایی آشنایی بسیار زود است حتی اگر با طرف مقابل خود احساس راحتی زیاد دارید. توصیه که مشاوران مسائل دوستی و زناشویی دارند این هست که به اندازه ای برابر با طرف مقابل احساسات خود را بروز دهید و فقط اگر واقعا احساس درستی دارید این کار را انجام دهید.

میخواهم دوست پسرم رو عاشق و دلبسته کنم

اشتباه سوم: خود را به بیخیالی زدن

شاید اینکه بخواهید دائما طرف مقابل خود را چک کنید و حواستان را معطوف کارهای او کنید را کمی عجیب و اشتباه بدانید و یا احساس کاملا خوبی نسبت به او نداشته باشید را مهم ندانید و با خود دلایلی دیگری بیاورید و بگویید که او مهربان و خوب و باهوش است.

آیا این کار درست است ؟ خیر. اگر حس ششم تان به شما گفت که یک جای کار می‌لنگد اما با خودتان دائما دلیل آوردید که نه اشکالی ندارد و می‌توانید بیخیال باشید این می‌تواند به یکی از اشتباهات رابطه عاشقانه منجر شود که در بلند مدت به شما آسیب خواهد زد.

اشتباه چهارم: دائما در ارتباط کاملا نزدیک بودن

شما در یک رابطه عاطفی باید بدانید که به چه میزان به رابطه خود نزدیک باشید و یا از آن فاصله بگیرید. وقتی که کسی را دوست دارید درست که می‌خواهید با او صحبت کنید و چیزهای مختلفی از او بشنوید اما اینکه بدون کنترل بخواهید دائما با طرف مقابل در ارتباط باشید به رابطه شما ضربه شدیدی خواهد زد و این نشانه ای از عدم کنترل شما بروی خودتان خواهد بود.

بروی فاصله خود در روابط عاطفی تان فکر کنید تا از این اشتباه رابطه عاطفی جلوگیری کنید. فاصله داشتن گاهی اوقات به رابطه شما قدرت می‌دهد اما فاصله خود را بیش از حد نیز نکنید.

 

اشتباه پنجم: سریعا رابطه خیلی نزدیک داشتن

ارتباط خیلی نزدیک شاید به نظر شما اوج یکی رابطه عاطفی است اما در شروع یک رابطه این موضوع نباید برای شما از همه خیلی بالایی برخوردار باشد زیرا به قوه احساسات و قضاوت شما لطمه زده و دچار اشکال می‌کند.

بسیاری از افراد چنین اشتباهی را تجربه می‌کنند. اگر می‌خواهید کسی را کاملا به خود جذب کنید بهتر است سریعا رابطه خود را به شکل خیلی نزدیک درنیاورید و کمی فاصله خود را در اوایل رابطه حفظ کنید.

اشتباه ششم: به مسائل مالی بیش از حد توجه کردن

بله درست است که طرف مقابل شما باید توانایی برآمدن از هزینه‌های یک زندگی را داشته باشد و بدانید که شغل وی چیست اما فراتر از آن رفتن و سوالاتی مانند خانه اجاره ای داری و یا مالک هستی؟  و یا چه مدل اتومبیلی داری؟ و یا پول هایت را در کجا سرمایه گذاری کرده ای؟ اینگونه سوالات کمی شخصی هستند و بهتر از بعدتر آن‌ها را بپرسید تا اینکه در شروع رابطه عاطفی آن‌ها را بدانید.

اشتباه هفتم: ابراز علاقه الکی به علایق طرف مقابل

یکی از اشتباهات زندگی زناشویی که در بدو آشنایی می‌تواند اتفاق بیفتد ابراز علاقه الکی و از روی فریب نسبت به علایق طرف مقابل است. اگر خود را از روی احساسات بسیار خوب جلوه دهید، می‌دانید که برای مد طولانی این رویه را نمی توانید ادامه دهید و به هر چیزی ابراز علاقه کنید و به این شکل وارد دردسرهای بعدی خواهید شد. بهتر از ابتدا خودتان باشید.


مقاله مرتبط: جذابیت جنسی چیست؟ چگونه جذابیت جنسی خود را در رابطه عاشقانه افزایش دهید؟


اشتباه هشتم: حس وفاداری بیش از حد در شروع رابطه

12 مورد از اشتباهات رابطه عاشقانه که باید از آن‌ها بپرهیزید

شاید فکر کنید که در ابتدای رابطه داشتن حس وفاداری بسیار ضروری است اما سریعا بخواهید چنین موضعی بگیرید دچار یکی از اشتباهات در زندگی زناشویی شده اید و باید این موضوع را در نظر داشته باشید که هر کسی به فضایی برای خود نیازمند است. شما باید به طرف مقابل خود زمان‌های شخصی بدهید تا احساس خفه بودن رابطه را نداشته باشد.

اشتباه نهم: نادیده گرفتن رفتارهای نادرست طرف مقابل

شاید در ابتدای رابطه بخواهید که کمی از ایده آل‌های خود پایین بیایید و بخواهید هرچند طرف مقابل شما در حد ایده آل نیست اما سازش کنید، زیرا می‌خواهید شرایط جفت و جور شود. اما سازش با هرچیزی نتیجه مناسبی نخواهد داشت، نادیده گرفتن دروغ، خشونت، حسادت‌های گفتاری و رفتارهای آزاردهنده دیگر نشانه‌های یک رابطه عاطفی نادرست هستند که نادیده گرفتن آن‌ها یکی از اشتباهات رابطه عاشقانه است.

اشتباه دهم: خیلی آسان گیر بودن

بیش از حد صمیمی و خنده رو بودن شاید جالب و جذاب به نظر برسد اما پس از مدتی شریک عاطفی شما احساسات واقعی شما را نخواهد فهمید و نیاز دارید که احساسات درست خود را ابراز کنید.

اشتباه یازدهم: سعی برای حدس زدن احساسات طرف مقابل

شاید از آن دسته از افرادی باشید که علاقه مندید با گفتگو به تجزیه تحلیل رفتارهای طرف مقابل بپردازید که باید بگوییم این مسیر اشتباهی خواهد بود. بجای آنکه بروی فکر و احساس خود تمرکز داشته باشید به تجزیه و تحلیل رفتارهای دیگران بیش از حد اهمیت می‌دهید و این یکی از اشتباهات رابطه عاشقانه است. به عنوان مثال جلسه مصاحبه به این منظور است که همزمان که می‌خواهید در شرکت مورد نظر استخدام شوید به این موضوع فکر کنید که آیا جای مناسبی برای شما هست یا خیر یعنی به خودتان هم باید فکر کنید.

اشتباه دوازدهم: صحبت کردن به شکلی بد درباره رابطه قبلی

اشتباهات رابطه عاشقانه

اصلا مهم نیست که رابطه قبلی شما چقدر بد بوده است. هیچ کسی نمیخواهد درباره روابط قبلی شما چیزی بداند و چقدر دیوانه وار عاشق وی بوده اید زیرا نشان دهنده این موضوع خواهد بود که شما از کسی که در حال حاضر با وی هستید راضی نبوده و این یکی از اشتباهات رابطه عاشقانه است و به طرف مقابل می‌گویید که دلتنگ روابط قبلی‌تان شده اید و ناخودآگاه به نفر قبلی فکر می‌کنید و ناخودآگاه هم صحبت می‌کنید.

مقالات مرتبط
نظــرات

2 دیدگاه

  2 دیدگاه

  1. مهراب

   سلام
   من یک دختر رو خیلی دوستش داشتم عاشقش بودم
   ولی اون رو نمی فهمیدم
   بالاخره بهش گفتم که دوسش دارم
   ولی اون قبول نکرد و گفت:-
   فقط باهم دوست های معمولی باشیم.
   الان چیکار کنم اصلا نمی تونم
   اما حالی هم باهم سخن میگیم بعضی پیامک های عشقی غیر مستقیم میده ولی منظورش . از کیه نمی تونم.
   اصلا نمی تونم چی کاری کنم ؟
   آیا اون دوسم داره یا خیر
   من چی کاری با اون کنم
   اصلا هیچ کاری رو نمی تونم
   میشه منو کمک کنید اصلا چی کاری کنم

   • کارشناس

    سلام بر شما آقا محراب عزیز
    اولین قدم که گفتید دوستش دارید کاملا اشتباه بوده و ستون های آشنایی رو تخریب کردید. و باید بعد از مدتی از اول شروع کنید
    وقتی شما ابراز به دوست داشتن مستقیم میکنید(قبل از دوستی). برای دختر خانم همچین کاری اصلا جذاب نیست. دختر ها اگر بفهمن یک مرد مستقیم ازشون خوشش میاد و بیشتر وابسته هست
    سعی میکنند فاصله بگیرند.
    وقتی دختری میگه دوست های معمولی باشیم: منظورش 3 چیز هست:1-فعلا در اولویت من نیستی-2 من نمیخوام باتو دوست بشم لطفا کمتر پیام بده-3-سعی کن بیشتر برای من جذاب باشی
    به نظر من شما باید روی شماره 3 کارکنید.
    اما لطفا به خودتون نگاه کنید. من در شما نشونه های وابستگی زودرس میبینم. این خیلی خوب نیست.اگر شما وارد رابطه بشید ممکنه از ابراز محبت و وابستگی یک طرفه زیاد باعث دلزدگی بشید
    و صلابت خودتون رو در رابطه از دست بدید.که باعث جدایی میشه.
    عجله نکنید و سعی کنید دیدارهای حضوری داشته باشید و روی جذابیت رفتاری و اصول صحیح رابطه داشتن کار کنید.
    آموزش های زیر قطعا به شما کمک میکنه.

    ۸ نشانه از عدم آمادگی شما برای شروع رابطه عاشقانه
    کارهایی که شما انجام میدهید تا باعث خراب شدن رابطه می شود
    چطور با دختر مغرور برخورد کنید تا غرورتان شکسته نشود
    راهکار های علمی برای عاشق کردن دختر ها و وابسته کردن آنان
    چگونه عشق به دختر مورد علاقه خود را مثل یک جنتلمن ابراز کنید