مـــرکــز دانلــــــــود

10 ترفند منحصربفرد برای بهبود مهارت های ارتباطی

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : یکشنبه 15 بهمن 96 0 نظر
نظرات کاربران :

اگر می خواهید موفقیت تضمین شده ای داشته باشید باید بگوییم که شما باید در زندگی بروی بهبود مهارت های ارتباطی خود با دیگران کار کنید. می دانید به چه مهارت هایی در این زمینه نیاز دارید؟ این نوشته 10 روش برای بهبود مهارت های ارتباطی به شما خواهد آموخت و با مطالعه این مطلب یک گام به سوی موفقیت بردارید.

بهبود مهارت های ارتباطی یکی بهترین کارهایی است که در زندگی باید برای آن وقت صرف کنید زیرا بازدهی بسیار بالایی برای شما خواهد داشت. فرقی نمی کند می‌خواهید گفتگوی دوستانه خوبی با فردی داشته باشید و یا ایده‌های خود را در محیط کار با دیگران به اشتراک بگذارید، در اینجا 10 مورد از مهم ترین نکات در زمینه بهبود مهارت های ارتباطی را بخوانید.

1. به زبان بدن خود توجه کنید

شما به همکار خود می‌گویید که آماده صحبت و گفتگو هستید اما دستان خود را بروی بدن خود به حالت درهم تنیده و بسته گرفته اید، زبان بدن شما می‌تواند ارتباط غیرکلامی موثری را به نمایش بگذارد و دیگران نیز به این زبان آشنایی دارند و متوجه آن خواهند شد. فرقی نمی کند در حال انجام چه کاری باشید، وقتی که با کسی در حال ارتباط هستید ارتباط غیرکلامی شما پیامهای خود را به طرف مقابل ارسال می‌کند و زبان بدن یکی از واضح ترین اشکال آن خواهد بود.


مقاله مرتبط: مهارت های ارتباطی موثر را بشناسید


بروی یادگیری زبان وقت بگذارید و از منابع آموزشی مختلف این موضوع را پیگیری کنید و بیاموزید. قطعا بازدهی بالایی برای بهبود مهارت های ارتباطی با دیگران خواهید داشت. هرچند ناخواسته دائما در حال استفاده از زبان بدن خود هستیم، اما بهتر است روش استفاده صحیح از آن را کامل بیاموزید.

2. از کلمات و آواهای اضافی در گفتگوها بپرهیزید

کلمات و آواهایی مانند «ام (em)» و مکث هایی که با کلمات نامفهوم در هنگام صحبت کردن با دیگران دارید نامناسب هستند. اگر به فکر بهبود مهارت های ارتباطی خود هستید این کلمات را از ذهن خود پاک کنید. به این ترتیب با اعتماد به نفس بیشتری دیده خواهید شد.

این قضیه شبیه زمانی است که در هنگام صحبت کردن در میان جمع بخواهید دستان خود را در جیب هایتان قرار دهید. شاید مستقیما اشتباه نباشد اما عمل ناصحیحی است که باید کنار بگذارید.

پس به آواهای اضافی میان صحبت کردن خود توجه کنید و آنها را از ذهن خود پاک کنید.

3. عبارات کوتاه برای شروع و یا پایان صحبت با دیگران را بیاموزید

به کار بردن کلمات و عبارات کوتاهی مانند «تشکر از محبت شما» که نشان دهنده ادب و شخصیت هست را می‌توانید با تمرین و توجه به کاربرد آنها در مواقع مختلف از زبان دیگران بیاموزید. بعضی افراد در این زمینه بسیار متبحر هستند و همچنین منبع بی نظیری برای یادگیری برای شما خواهند بود.

گاهی اوقات که سکوت در میان صحبت‌ها به سراغ تان می‌آید چنین عبارات کوتاهی می‌تواتد همه چیز را تغییر دهد. همچنین در بلند مدت باعث افزایش حس خوب در شما خواهد شد.

4. مهارت داستان گویی را بیاموزید

داستان‌ها قدرت دارند. آنها ذهن را فعال می‌کنند و قدرت متقاعد کنندگی بالایی دارند و حتی در جلسات مصاحبه شغلی می‌تواند به ما کمک کند. یکی از رازهای تبدیل شدن به یک داستان گوی حرفه ای این هست که از کلمه «اما» در ساختار روایت خود بسیار استفاده کنید. هر کسی برای خودش چند داستان دارد.

مقالات مرتبط:  پادکست: کاریزماتیک چیست؟ و 5 رازی که برای جذابیت باید بدانید

یک داستان خوب باعث جلب توجه و تمرکز مخاطب شما می‌شود و در زمان صحبت و یا ارائه مطلب می‌تواند بسیار موثر باشد «اما» چرا این گونه است؟ وقتی که …

۵. سوال بپرسید و حرف‌های طرف مقابل را تکرار کنید

برای اینکه به طرف مقابل خود نشان دهید که در زمان گفتگو به او توجه دارید سوالات مختلفی را بپرسید و چند کلمه از حرف‌های خود شخص را تکرار کنید و از فهم اشتباه حرف‌های او نیز جلوگیری خواهید کرد.

استفاده از عبارات رسمی کوتاه مانند تشکر و قدردانی کردن به پر کردن فضاهای خالی گفتگو نیز کمک می‌کند. بجای اینکه بحث را با بپرسیدن وضعیت آب و هوا بخواهید بدانید بهتر است از وی بپرسید که آیا برای تابستان برنامه ای دارد؟ یا آخرین کتابی که خوانده است چه چیزی است؟ بیشتر باید علاقه خود را به گفتگو نشان دهید.

البته این نکته را نیز بگوییم که پرسیدن سوال از انرژی طرف مقابل شما می‌کاهد و در این زمینه باید به پرسیدن چند سوال کوتاه بسنده کنید.

۶. چیزهای برهم زننده تمرکز را کنار بگذارید

بسیار غیر مودبانه است که وقتی با کس دیگری صحبت می‌کنید با گوشی موبایل خود سرگرم شوید. از چیزهایی که در زمان گفتگو تمرکز شما را برهم می‌زنند دوری کنید و فقط به طرف مقابل خود توجه کنید.


مقاله مرتبط: چگونه تمرکز حواس خود را در کارهای روزانه افزایش دهیم؟


علارغم اینکه تکنولوژی راه‌های ارتباط بیشتری را فراهم کرده اما در جهت بهبود مهارت های ارتباطی هنوز خودتان باید دست به کار شوید و چیزهایی مانند تکنولوژی را در اولویت‌های بعدی ارتباط موثر و خوب قرار دهید.

۷. نحوه بیان پیام خود را براساس مخاطب خود انتخاب کنید

یکی از بهترین راه‌های بهبود مهارت های ارتباطی این هست که سبک ارتباطی خود را با افراد مختلف حفظ کنید. مثلا ارتباط بین همکاران و رئیس تان باید تفاوت داشته باشد. همچنین باید بتوانید ذهنیت و دیدگاه طرف مقابل را در بیان کلماتش بفهمید.

فرقی ندارد که چقدر با طرف مقابل خود صمیمی هستید، اگر با لحن مناسبی نتوانید با او صحبت کنید باعث فهم اشتباه و دردسرهای زیاد برای خودتان خواهید شد.

۸. خلاصه و مفید صحبت کنید

برای خلاصه گویی باید مهارت آن را پیدا کنید. باید هدف و دلیل صحبت خود را به صورت خلاصه بتوانید بیان کنید. یکی از بهترین راه‌های خلاصه گویی این هست که سعی کنید صحبت‌های خود را بروی کاغذ تا جایی که می‌توانید خلاصه بنویسید اما مفهوم خود را به اندازه کافی خوب و مناسب نیز رسانده باشید. قلم فرسایی اضافه و یا بیش از حد صحبت کردن اصلا مناسب نیست.

۹. برای بهبود مهارت های ارتباطی درک خود را بالا ببرید

بهبود مهارت های ارتباطی

صحبت کردن مانند یک خیابان دو طرفه است. اگر تمایل به بهبود مهارت های ارتباطی خود دارید باید بدانید که نیمی از آن در گرو فهم دیدگاه طرف مقابل تان است. اینکه بتوانید طرف مقابل خود را درک کنید و با وی همدردی کنید پتانسیل گفتگوی بالایی را برای شما ایجاد خواهد کرد و به شکل موثرتری گفتگوی شما ادامه پیدا خواهد کرد.

مقالات مرتبط:  چگونه حس همدلی با دیگران را به درستی ابراز کنیم؟

۱۰. برای بهبود مهارت های ارتباطی باید واقعا شنونده باشید

در انتها باید بگوییم یکی از بهترین راه‌ها برای بهبود مهارت های ارتباطی این هست که شنونده باشید و بروی یادگیری این موضوع زمان بگذارید. بسیاری از مواقع در زمان گفتگوهای مختلف مهارت گوش دادن تنها راه حل مناسب برای درک و رسیدن به نقطه مشترک در گفتگو است.

یک گفتگوی مناسب شامل بکار بردن مناسب کلمات و همچنین شنونده بودن است. اگر با طرف مقابل خود نتوانستید به خوبی ارتباط برقرار کنید شاید شنونده بودن به شما در این زمینه کمک کند.

مقالات مرتبط
نظــرات