مـــرکــز دانلــــــــود

آیا میدانید داشتن اعتماد به نفس چگونه رابطه عاطفی شما را منحصر بفرد میکند؟

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : دوشنبه 15 آبان 96 0 نظر
نظرات کاربران :

برای تقویت رابطه عاطفی راهکارهای زیادی وجود دارد اما اعتماد به نفس در این میان شاه کلیدی است که می‌تواند همه چیز را تغییر دهد.در این مقاله آموزشی به نقش اعتماد به نفس و راهکار های کلیدی تقویت رابطه میپردازیم با تکامل من همراه باشید

اعتماد به نفس در رابطه عاطفی، کسب و کار و زندگی بسیار مهم است. شاید شما در اغلب اوقات از اعتماد به نفس خوبی برخودار باشید اما بقیه اوقات چطور؟

وقتی که می‌خواهید یک رابطه عاطفی برقرار کنید، بدون اعتماد به نفس چکار خواهید کرد؟ برای تقویت رابطه کنونی‌تان چه کار می‌کنید؟

در این مقاله آموزشی قصد داریم به قدرت اعتماد به نفس در تقویت رابطه بپردازیم.

نقش اعتماد به نفس در برقراری و تقویت رابطه با افراد جدید

۱. بدست آوردن موقعیت‌های بیشتر

روابط جدید

همه لحظاتی را به یاد می‌آوریم که فرد مورد علاقه‌مان را مشاهده کرده‌ایم اما جرات نداشتیم تا سر صحبت را با او باز کنیم و در آخر هم هیچ کاری نکردیم. البته این رفتار طبیعی است و اغلب افراد به آن مبتلا هستند.

با خودشان می‌گویند: الان دیرم شده یا بعداً دوباره او را می‌بینم. آنها فرصتی را از دست می‌دهند که به واقع می‌تواند برای آنها فوق‌العاده باشد.

اما افرادی که اعتماد به نفس بالایی دارند به سرعت دست به کار می‌شوند. شاید دست رد به سینه آنها بخورد اما این احتمال نیز وجود دارد که رابطه‌ای عمیق شکل بگیرد.


مقاله مرتبط: چگونه قدرت جذب عشق را در خودمان تقویت کنیم؟ روش های جذب عشق کدامند؟


اعتماد به نفس فراتر از فقط شروع مکالمه است. اعتماد به نفس به شما اجازه می‌دهد تا اولین تماس را برقرار کنید به شما امکان می‌دهد چیزی را که می‌خواهید بدست آورید. دیگر نیازی به سرزنش کردن خود نخواهید داشت. شما شانس خود را امتحان کرده‌اید که تنها راهی است که می‌توانید به رابطه‌ی مورد نظر خود دست پیدا کنید.

اعتماد به نفس نه تنها رابطه را برقرار می‌کند بلکه به تقویت رابطه نیز خواهد انجامید. کیفیت روابط شما را بالاتر خواهد برد.

میخواهم هر پسری را جذب و وابسته خودم کنم!

2. بدست آوردن موقعیت های بهترمهارت ارتباط

اعتماد به نفس در رابطه وارد وجود شما می‌شود و خود را در زبان بدن نشان می‌دهد. طرز راه رفتن، ایستادن و تماس چشمی‌ شما نشان می‌دهد که چطور در مورد خود فکر می‌کنید. این موضوع هم برای زنان و هم مردان جذاب است.

در ضمن وقتی در تمام موقعیت‌ها راحت و با اعتماد به نفس باشید، کلام شما نیز این حس را نمایش خواهد داد.

آیا لحظاتی را به یاد دارید که هر چه می‌گفتید بامزه بود و مردم را به خود جذب می‌کرد؟

آیا لحظاتی هم بوده که نمی‌توانستید صحبت کنید و هیچ باوری به خود نداشتید؟

تفاوت در کجاست؟ آیا شما شخص متفاوتی بودید؟ نه، اما مطمئنم که در سناریوی اول، عزت نفس بیشتری داشتید.

در سناریوی دوم اعتماد به نفس شما به شدت پایین بوده است. وقتی اعتماد به نفس بالاتری داشته باشید می‌توانید افراد بهتری را پیدا کنید.

۳. موقعیت های استانداردهای بالاتر

در مقابل شما مانند یک کودک رفتار می کند

اعتماد به نفس شما انتخاب‌های بیشتری می‌دهد. اجازه می‌دهد تا استانداردهای بالاتری داشته باشید. هر چه نباشد انتخاب فردی که می‌خواهید با او زندگی کنید مهم‌ترین تصمیم زندگی‌ شما است. وقتی اعتماد به نفس دارید می‌توانید از بین گزینه‌های بیشتری دست به انتخاب بزنید.

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که به دلیل کمبود این قدرت در روابط خود دچار مشکل شده اید یا به اصطلاح خجالتی باشید

مقالات مرتبط:  5 پیشنهاد برای جذاب شدن دخترها تا هرکسی را مجذوب خود کنند

و در این شرایط اولین نفری در زندگی شما پدیدار میشود و به دلیل ترس از دست دادن طرف مقابل سریعا میخواهید درخواست دوستی یا ازدواج بدهیدیا درخواست شخص مقابل را قبول کنید.

و چشمانتان را بر روی خیلی از بدی های طرف مقابل میبندید اما اعتماد به نفس به شما این اجازه را می‌دهد تا با استانداردهای بالایی فرد مورد نظر و اصلح خود را انتخاب کنید.

نقش اعتماد به نفس در رابطه شروع شده

شروع رابطه

شما با اعتماد به نفس رابطه مورد نظر خود را انتخاب کردید و از انتخاب خود هم رضایت دارید و به هدف خود نیز رسیده‌اید. به شما تبریک می‌گویم.

اما حالا که رابطه را شروع کرده‌اید زمان از دست دادن اعتماد به نفس در رابطه نیست. چرا که این سبب پایان رابطه خواهد شد. این نیروی جادویی در خود رابطه مهم‌تر است. در ادامه به دلایل این موضوع اشاره خواهم کرد.

۱. شما حسادت نمی‌کنید و به دنبال کنترل رابطه نیستید

چک کردن همسر

در هر رابطه‌ای موقعیت‌های پیش می‌آید که باعث برانگیختن حسادت شما خواهند شد. اگر در این موقعیت‌ها اعتماد به نفس در رابطه  نداشته باشید مرتب با خود می‌گویید:

اگر نسبت به خود اعتماد به نفس نداشته باشید در رابطه هم نیز نخواهید داشت. در این صورت به طرف مقابل اعتماد نخواهید کرد. در نتیجه تبدیل به فردی مشکوک، حسود و نیازمند خواهید شد که در نهایت رابطه را از بین خواهد برد.

۲.با اعتماد به نفس در رابطه خود واقعی‌تان را نشان خواهید داد

اعتماد به نفس در رابطه
وقتی کاملاً به خود اعتماد داشته باشید می‌توانید از لحاظ احساسی با طرف مقابل ارتباط برقرار کنید. در تمام مدت صادق خواهید بود بدون اینکه از قضاوت یا رد شدن توسط طرف مقابل، نگران باشید. چرا که شما با تمام ضعف‌ها و قوت‌های خودتان راحت هستید.


مقاله مرتبط: 8 نشانه از عدم آمادگی شما برای شروع رابطه عاشقانه


می‌توانید رویاها، ترس‌ها و ناامید‌های خود را با او در میان بگذارید. نیازی به ماسک و پوشش احساس نمی‌کنید. شما مایل هستید تا زودتر بگویید: دوستت دارم و نگران نیستید که او جواب این حرف شما را بدهد یا نه.

۳. شما مرزهای خود را خواهید داشت

اعتماد به نفس بالا

وقتی اعتماد به نفس در رابطه دارید، یعنی مرزهای خود را برای رفتارهای نامناسب ترسیم کرده‌اید. کسی شما را کنترل نخواهد کرد. ما این رابطه‌ها را دیده‌ایم که یک طرف با بی‌احترامی با طرف دیگر برخورد می‌کند و او هرگز درصدد احقاق حق خود برنمی‌آید. خیلی سخت خواهد بود در چنین رابطه‌ای، خوشحال باشید آن هم زمانی که تصور می‌کنید شما منشا اشتباهات هستید.

همچنین تمام دوستان و اطرافیان شما به کسی احترام می‌گذارند که برای خودش و باورهایش می‌ایستد. اگر اعتماد به نفس داشته باشید و در رابطه به شما توهینی بشود به راحتی آن رابطه را ترک می‌کنید.

۴. وقتی که اشتباه می‌کنید شجاعت اعتراف کردن را دارید

تقویت رابطه
مشاجره رخ خواهد داد. افرادی که عزت نفس دارند وقتی حق با آنها باشد روی حرف خود می‌ایستند. همین‌طور که اگر اشتباه کنند. جرات اعتراف به آن را دارند.

شما می‌دانید که فرد خوبی هستید و هر کاری که در گذشته انجام داده‌اید با نیت خوبی بوده، بنابراین مهم نیست اگر نتیجه بدی گرفته‌اید.

همه اشتباه می‌کنند. فردی که عزت نفس دارد به سرعت عذرخواهی می‌کند.

اگر بتوانید زودتر عذرخواهی کنید، مشاجره‌ای که ممکن است پیش بیایید را از قبل خنثی کرده‌اید. از همه مهم‌تر افرادی که در زندگی شما قرار دارند قدردان مسئولیت‌پذیری شما خواهند بود.

حالا چه کار باید کرد؟

امیدوارم که شما با استفاده از این قدرت بتوانید افراد بیشتر و بهتری را ملاقات کنید و آنها را به خود جذب کنید و از همه مهم‌تر به تقویت روابط خود بپردازید.


پادکست: چگونه با همسرم گفتگو صحیح داشته باشم؟


حالا چه کنیم؟

می‌دانیم که اعتماد به نفس در رابطه شاه کلید اصلی یک زندگی شاد و موفق است. سوال اساسی این است که: چطور می‌توان در تمام لحظات و موقعیت‌ها دارای این نعمت فوق العاده بود ؟

شما فقط نمی‌توانید از خودتان مطمئن باشید

این جمله که: «فقط اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید» یکی از کلیشه‌ای‌ترین جملاتی است که همه از آن استفاده می‌کنند و در عین حال به هیچ وجه کاربردی هم نیست.

به جای آن روی شهامت خود متمرکز شوید. اعتماد به نفس در رابطه احساسی است که از یادگیری مهارت به خود اطمینان داشتن حاصل می‌شود. برای ایجاد کردن آن نیاز به زمان دارید. شهامت داشتن یک انتخاب است. یک تصمیم است. شما می‌توانید این مهارت را یاد بگیرید. فقط کافی است شهامت آن را داشته باشید تا از مرز راحتی خود گذر کنید.

اگر فرد جذابی را مشاهده می‌کنید بروید و با او صحبت کنید.

اعتماد به نفس در رابطه اجازه می‌دهد تا اعتماد کنید. با پیدا کردن و عبور از مرزهای راحتی خود می‌توانید دوباره اعتماد به نفس را در خود ایجاد کنید.

مقالات مرتبط
نظــرات