مـــرکــز دانلــــــــود

مهم‌ترین علل سرد شدن مرد چیست؟ و چطور سردی را از بین ببریم؟

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : چهارشنبه 17 اردیبهشت 99 0 نظر
نظرات کاربران :

یکی از موضوعاتی که به شدت ذهن یک زن را درگیر می‌کند؛ سرد شدن مرد یا همسرش در زندگی است بخصوص اگر این احساس سردی به صورت ناگهانی و یک‌باره و یا پس از زندگی پر مهر و با عاطفه شکل بگیرد. در این مواقع ممکن است خانم ها برای خود هزارن دلیل و شک […]

یکی از موضوعاتی که به شدت ذهن یک زن را درگیر می‌کند؛ سرد شدن مرد یا همسرش در زندگی است بخصوص اگر این احساس سردی به صورت ناگهانی و یک‌باره و یا پس از زندگی پر مهر و با عاطفه شکل بگیرد. در این مواقع ممکن است خانم ها برای خود هزارن دلیل و شک و گمان را تصور کنند و به نوعی دچار سوء تفاهم شوند.

از طرفی چون در جامعه ما اکثر زنان از درخواست‌های خود به همسرشان بخصوص در امر جنسی و سرد شدن در این زمینه هراس دارند و حتی در صورت بروز مشکل نیز خیلی از آنها در مقابل این سردی سکوت می‌کنند و یا واکنشی نشان نمی‌دهند در حالی که در ذهن و تصور خود از این قضایا داستان‌های بزرگی می‌سازند.

بعضی از زنان فکر می‌کنند که دلیل سرد شدن مرد یا همسرشان این است که او فرد دیگری را دوست دارد  و یا محبت خود را به زنی خارج از محیط خانه ابراز می‌کند یا نیاز‌ها ی خود را از طریقی دیگر تامین می‌کند و همین افکار و سوءتفاهم‌ها که گاها ریشه‌ای دیگر دارد و به خاطرمشکلی جزئی‌تر است به مرور به پایه‌های زندگی آسیب می‌زند و بعد‌ها پای دعوا و بحث و نزاع را به زندگی باز می‌کند. بنابراین در این مقاله سعی می‌کنیم تا در قدم اول به مهم‌ترین دلایل و علل سرد شدن مرد اشاره کنیم و در گام بعدی روش‌های موثری که می‌تواند در رفع این بی میلی و سردی به شما و رابطه‌یتان کمک کند را مطرح کینم تا اگر شما نیز در ارتباط با این مسائل دغدغه دارید؛ در زندگی با شناحت بیشتری با آنها برخورد کرده و خودتان این مشکلات را حل کنید.

 

میخواهم یاد بگیرم هر مردی را مجذوب و وابسته خودم کنم

مهم‌ترین علل سرد شدن مرد

1- کمبود تنوع در امور جنسی

نادیده گرفتن امور جنسی و یکنواختی مداوم در این رابطه (رابطه جنسی) به احتمال زیاد باعث سرد شدن  مرد و دلزدگی او می‌شود و ممکن است مردان علاقه خود را به مرور از دست بدهند و به همین منظور باید از تجربیات جدید، پوزیشن‌ها، انواع ماساژ جنسی و تغییر در لباس و ظاهر خود غافل نشوید.

2- فشار و استرس بالا

فشار و استرس بالا

اکثر مردان در زندگی به خاطر مسائل مختلفی از جمله مسائل مالی، کاری و غیره استرس و فشار زیادی را تحمل می‌کنند و همین مسئله ممکن است باعث سرد شدن مرد و تغییر اولویت‌های او در زندگی شود یعنی به دلیل این مشکلات ذهن او مشغول و انرژی‌اش تا حدی تحلیل می‌رود و این موارد در نهایت بر عاطفه او نسبت به همسر و خانواده تاثیر می‌گذارد و اکثرا رابطه جنسی او را نیز دچار اختلال می‌کند.

مقاله مرتبط: با مرد بی توجه چطور رفتار کنم؟ (ترفند های برطرف کردن سردی مردان)

3- اضطراب از عملکرد جنسی

بسیاری از مردان از عملکرد خود در امور جنسی می‌ترسند و این یک حقیقت است که مردان درباره توانایی‌های جنسی خود گاها تا حد خیلی زیادی احساس ناامنی می‌کنند و ممکن است این ترس ریشه در مشکلات متفاوتی داشته باشد اما اکثرا به دلیل بی‌تجربگی و عدم اعتماد به نفس است که باعث می‌شود در همان اوایل خود را فردی شکست خورده بدانند و به احتمال زیاد مراجعه به مشاوران جنسی بهترین راهکار در این زمینه است.

4- دریافت نکردن احترام از همسر

دریافت نکردن احترام از همسر

اگر احیانا شما نیز جزو زنانی هستید که مرتبا همسرتان را در هر جمعی از جمله جمع دوستانه مورد نقد قرار می‌دهید و توانایی‌های او را زیر سوال می‌برید پس نباید از سرد شدن و بی‌میلی او نیز شکایتی داشته باشید چون اکثر مردان نمی‌توانند بی‌احترامی از جانب همسرشان را تحمل کنند و اگر مجبور شوند به خاطر این موارد حتما شما را رها خواهند کرد پس برای پایدار ماندن زندگی مشترکتان همواره احترام به او را جدی بگیرید.

5- اعتیاد به پورنوگرافی

فیلم‌های پورن در وهله اول صرفا به منظور رسیدن به منافع مالی و مادی ساخته می‌شوند و تمام تلاش سازندگانش استفاده از هر وسیله‌ای برای جذاب‌تر کردن این فیلم‌هاست که در نهایت توقعات و نگرش‌های نابجایی در مردان ایجاد می‌کند چون اکثر رفتار‌های جنسی در فیلمهای پورن را در دنیای واقعی وروابط جنسی بین افراد عادی نمی‌توان شبیه سازی کرد بنابراین این موارد در بلند مدت عواقب خود را نشان می‌دهد.

البته باید خاطرنشان کرد که طبق آمار‌های جهانی یکی از علل سرد شدن مرد که به زودی در صدر دلایل سردی در روابط جنسی قرار می‌گیرد همین مسئله اعتیاد جنسی و پورنوگرافی است چون افراد از طریق این فیلم‌ها ارگاسم می‌شوند و بعدا دچار احساس گناه و نداشتن رضایت از زندگی دوگانه خود و در نهایت سردی می‌شوند.

6- مصرف کردن دارو

مصرف کردن دارو

اگرچه خیلی از اوقات به این دلیل یعنی مصرف دارو برای سرد شدن مرد اشاره نمی‌شود اما واقعیت این است که دارو‌های مختلف می‌توانند میل جنسی مردان را سرکوب کنند و تمایل برای برقراری رابطه را تحت تاثیر قرار دهند و از جمله مهم‌ترین این دارو‌ها می‌توان به آرام‌بخش‌ها، دارو‌های مدر، ضد افسردگی‌ها، دارو‌های فشار خون بالا، غیر استروئیدی‌ها و دارو‌های ضد آلرژی اشاره کرد.

7- اهمیت ندادن زنان به بهداشت و آراستگی

اکثر زنان شور و هیجان اولیه برای آراستن خود را فقط در اوایل ازدواج دارند و بعد از مدتی نسبت به این مسائل سرد می‌شوند و فقط برای مهمانی یا بیرون به خود رسیدگی می‌کنند و یا بعد از ازدواج به ورزش و رژیم سابق خود اهمیتی نمی‌دهند و چون مردان نیز اکثرا از طریق بینایی تحریک می‌شوند و جذابیت‌ها را درک می‌کنند پس در صورتی که زنی به زیبایی و بهداشت فردی خود مانند استحمام مرتب، اپیلاسیون، استفاده از عطر و ..اهمیت ندهد با سرد شدن مرد خود روبرو می‌شود.

درمان سرد شدن مرد

1- پیدا کردن علت

اگر شما نیز دلیل سرد شدن مرد زندگیتان را نمی‌دانید باید خودتان دست به کار شوید و به دنبال آن بگردید شاید واقعا آنگونه که شما تصور می‌کنید نباشد و او همچنان شما را مثل سابق دوست داشته باشد اما به دلیلی دیگر مانند یک نقطه ضعف در خودش اینچنین سرد شده است و چون همیشه با نشان دادن نقاط قوت خود اعتماد شما را جلب کرده است پس نمی‌تواند به خاطر ضعفی که دارد مثل سابق به شما نزدیک شود. بنابراین پس از پیدا کردن علت امر باید به او نشان دهید که شما او را با همه خصوصیات و ویژگی‌هایش پذیرفته‌اید.

2- سوال پرسیدن

سوال پرسیدن

شاید شما نیز به طور ناگهانی با سرد شدن مرد یا همسرتان مواجه شده‌اید و فکر می‌کنید خودبه خود درست می‌شود اما نباید حرف‌ها و سوال‌هایی که در ذهنتان است را پیش خود نگه دارید بلکه باید مستقیما از او سوال کنید و علت بی‌میلی و بی‌توجهی او را جویا شوید و بگویید که پذیرای هر گونه علتی هستید و حتی اگر صحبت‌هایش برایتان خوشایند نباشد باید به راه چاره و کمک به او فکر کنید چون اگر ناراحت و خشمگین شوید ممکن است او را بیشتر از خودتان دور کنید و مشکل بینتان بزرگتر شود.

3- جبران اشتباهات خود

حتما در کنار اینکه به دنبال علت سرد شدن مرد در همسرتان می‌گردید باید به خود و رفتارتان نیز نگاهی داشته باشید البته ممکن است همسرتان به دلیل آن اشاره کند و این دلیل سردی او اشتباهی از طرف شما باشد در این مواقع بهتر است موضع نگیرید و با فکر کردن به اشتباه خود به فکر جبران آن باشید و برای بهبود رابطه‌یتان راهکار‌های اصولی را به کار بگیرید پس وقتی همسرتان نیز این رفتارتان را ببیند حتما دوباره به شما نزدیک می‌شود و فاصله‌ها نیز از بین خواهد رفت.

4- فرصت دادن به او

سرد شدن مرد

ممکن است برای رفع سرد شدن مرد مقابلتان صحبت کردن نیز جواب ندهد بنابراین سعی کنید به راهکار دیگری فکر کنید یعنی اینکه مدت زمانی را باید صبور باشید و به او فرصت دهید تا خودش به فکر حل مشکل بیفتد و او را در منگنه و فشار نگذارید چون هر مسئله یا بحرانی که او را درگیر کرده و باعث سرد شدن او شده است قطعا مدت زمانی می‌خواهد تا  با تمرکز و توجه بیشتر حل شود بنابراین صبور باشید و صبر کنید و در نهایت حتی تشکر بعدی و توجه او را بعد از حل مشکل به خاطر صبوری خود مشاهده می‌کنید.

5- عدم مقایسه و تمسخر

اگر افکاری در ذهن شوهرتان است و دست یافتن به آنها از نظر شما غیر ممکن است؛ باز هم حق ندارید برنامه‌ها و اهداف او را به سخره بگیرید و یا اینکه او را با همکاران یا مردانی که هم سن و هم شرایط او هستند مقایسه کنید چون در این صورت خودتان کاری می‌کنید که فاصله بینتان بیشتر شود و باعث سردی و بی میلی او می‌شوید. پس ب جای مقایسه کردن و کم اهمیت دانستن برنامه‌های او سعی کنید مانند پشتیبان برای او عمل کنید.

6- بیان انتظارات خود

سرد شدن مرد

شما باید پس از سرد شدن مردی که با او در یک رابطه به سر می‌برید حتما بگویید که از این رفتار او خوشخال نیستید و احساسات واقعی خود را نسبت به رفتار او توضیح دهید و به صورت کاملا شفاف به او بگویید که چه انتظاراتی از او دارید پس اگر جواب قانع کننده‌ای به شما بدهد و دلیل رفتار او بتواند شما را راضی کند بهتر است شما نیز با آرامش رابطه خود را ادامه دهید و اگر اینچنین نباشد باید روش دیگری را به کار بگیرید که برای آینده و زندگیتان به سود شماست.

مقالات مرتبط
نظــرات