مـــرکــز دانلــــــــود

چه عواملی باعث سرد شدن زن می شود؟ و چطور سردی را برطرف کنیم؟

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : سه شنبه 23 اردیبهشت 99 0 نظر
نظرات کاربران :

به طور کلی هدف نهایی پیوند ازدواج ایجاد صلح، امنیت و آرامش است و هر شخصی در شروع زندگی خود با فکر کردن به این اهداف و رسیدن به خوشبختی به این پیمان تن می‌دهد و بر آن متعهد می‌شود اما در کنار فکر کردن به این اهداف همه ما می‌دانیم که زندگی مشترک همواره […]

به طور کلی هدف نهایی پیوند ازدواج ایجاد صلح، امنیت و آرامش است و هر شخصی در شروع زندگی خود با فکر کردن به این اهداف و رسیدن به خوشبختی به این پیمان تن می‌دهد و بر آن متعهد می‌شود اما در کنار فکر کردن به این اهداف همه ما می‌دانیم که زندگی مشترک همواره ممکن است با نوسان روبرو شود و استرس و فشار‌هایی که در محیط بیرون از خانه یا محیط داخل، دامن‌گیر فرد می‌شود؛ می‌تواند او را از مسیر پر آرامش ذکر شده دور کند و باعث سرد شدن زن یا همسر او شود.

به عبارتی دیگر ممکن است در زندگی شرایطی پیش بیاید یا تنش‌ها و استرسی بر آن وارد شود که زندگی شیرین را تحت شعاع خود قرار دهد و باعث بی‌میلی و سرد شدن زن و شوهر نسبت به همدیگر شود و فاصله عاطفی و جنسی آنها را خیلی بیشتر کند.

در این مقاله نیز قصد داریم مهمترین دلایل این امر را یعنی سرد شدن زن در زندگی مشترک را برای شما بیان کنیم و راهکار‌های درمانی را نیز که به حل و کمتر کردن این مشکل کمک می‌کند را ذکر کنیم چون بالاخره این مشکل به معنای رسیدن به بن بست نیست و همه چیز به میزان تلاش شما برای تغییر این روند و مسیر زندگیتان بستگی دارد پس شما را با این نکات مهم آشنا می‌کنیم تا با استفاده از آنها شاهد تجربه‌های شیرین‌تری در زندگی باشید و مشکلاتتان به حداقل برسد.

عواملی که باعث سرد شدن زن در زندگی می‌شود

1- جدایی و ترک کردن زیاد

یکی از رفتارهایی که می‌تواند به عنوان یک زنگ خطر عمل کند و رابطه عاطفی بین زن و شوهر را تهدید کند ترک کردن زیاد همدیگر و یا در کنار همدیگر نبودن است و چون بعضی از افراد ساعت زیادی را در طول شبانه روز به کارهای شخصی و یا کارهای خارج از خانه می‌پردازند؛ در نهایت فرصتی برای با هم بودن ندارند و خیلی از مردان حتی زمانی که از بیرون برمی‌گردند خود را به تلویزیون، بچه‌ها، کتاب و …مشغول می‌کنند و همین امر باعث می‌شود که زن احساس انزوا و تنهایی کند و یا رفتار پرخاشگرانه نشان دهد و در نهایت باعث سرد شدن زن در زندگی می‌شود.

2- نشان ندادن محبت

شاید شما هم دیده یا شنیده باشید که خیلی از افراد می‌گویند که ما محبت و عشق به همسرمان را در قلبمان داریم و آن را اظهار نمی‌کنیم باید گفت که با پنهان کردن این محبت قطعا طرف مقابل به عشق و اهمیتی که به او می‌دهید؛ شک میکند و فکر می‌کند که نسبت به او محبتی ندارید و او نیز کم کم از محبتی که نسبت به شما دارد پشیمان می‌شود و شما نیز به عنوان یک مرد که باعث سرد شدن زن خود شده‌اید باید به فکر بازگرداندن وضعیت پیش آمده باشید.

مقاله مرتبط: این نیاز زن و توقعات زنان را برآورده کنید تا مرد شماره 1 او شوید

3- عدم آگاهی از مسائل زناشویی

خیلی از مردان و زنان هستند که بنابر دلایلی مانند زشت بودن پیگیری مسائل زناشویی یا دلایل دیگر معمولا کمتر به سراغ این مسائل می‌روند و در حالی که به هم‌دیگر هم علاقه دارند اما چون روش‌های صحیح برقراری ارتباط جنسی را نمی‌دانند دچار مشکل می‌شوند. البته روانشناسان این عامل را یکی از مهم‌ترین موارد سرد شدن زنان و مردان در زندگی مشترک به حساب می‌آورند که معتقدند باید تصور و آگاهی درستی نسبت به آن ایجاد شود.

4- عدم برقراری روابط صمیمی

عدم برقراری روابط صمیمی

در خیلی از موارد زن و مرد به دلیل عدم شناخت نسبت به ویژگی‌های فیزیولوژیک و سایر ویژگی‌های همدیگر نمی‌توانند به طور صحیحی با هم ارتباط کلامی، لمسی، چشمی و غیره داشته باشند و در کل به دلیل اینکه با همدیگر روابط صمیمانه‌ای ندارند؛ با گذشت زمان سرد شدن زن در طول رابطه جنسی اتفاق می‌افتد و یا در طول رابطه خود کمتر ارگاسم را تجربه می‌کند.

5- مشکلات جنسی در مردان

در خیلی از مواردی که مردان مشکلات یا بیماری‌های جنسی دارند؛ همسرشان نمی‌تواند از رابطه جنسی لذت ببرد یا دچار ارگاسم نمی‌شود و از جمله این مشکلات می‌توان به اختلال نعوظ، زود انزالی و .. اشاره کرد که این مسائل نه تنها مردان را دچار دغدغه و استرس و فشار روانی می‌کند بلکه باعث سرد شدن زن نیز در طول روابط جنسی می‌شود.

6- درک نکردن و اهمیت ندادن به همسر

درک نکردن و اهمیت ندادن به همسر

به طور کلی زنان سیستم یک‌پارچه‌ای دارند و زمانی که از مسئله‌ای ناراحت می‌شوند و یا اتفاقی برای آنها می‌افتد روح و جسمشان درگیر می‌شود و در این مواقع باید مرد یا همسرشان خیلی به این مسئله دقت کند و هم‌صحبت خوبی برایشان باشد و به درد‌دل‌ها و صحبت‌های او با دقت زیادی گوش دهد چون اگر این موارد رعایت نشود زن از نظر روحی دچار آسیب می‌شود و در نهایت دچار سردی و بی میلی نسبت به روابط جنسی نیز می‌شود.

7- برداشت منفی از خود و بیماری‌های روانی

از جمله مشکلات دیگری که باعث سرد شدن زن در طول رابطه جنسی می‌شود این است که از تیپ بدنی و ظاهری خود رضایتی ندارد و فکر می‌کند در نظر همسرش نیز ظاهر و اندام زشتی دارد با اینکه ممکن است همسرش اصلا متوجه این قضیه نشود. از طرفی بیماری‌هایی مانند افسردگی، اضطراب ناشی از بارداری و حساسیت به صدا‌ها در حین رابطه جنسی نیز می‌تواند زنان را تحت تاثیر منفی خود قرار دهد و باعث شود تمایلی به برقراری رابطه نداشته باشند.

درمان مشکلات مربوط به سرد شدن زن و بی‌میلی جنسی و عاطفی در او

1- شناخت بیشتر زن

گاها مردان به دلیل عدم شناخت و اگاهی و طبق تصوری که خود از زن دارند با آنها رفتار می‌کنند. اما اگر بعنوان یک مرد می‌خواهید با سرد شدن زن خود در روابط عاطفی و جنسی روبرو نشوید؛ سعی کنید با دنیای زنان بیشتر آشنا شوید و برای این کار اولین راه و بهترین راه صحبت کردن با خود همسرتان است سعی کنید از او بپرسید که به چه چیزی علاقه دارد یا دوست دارد روابط جنسی‌اش چگونه باشد. قطعا او به بهترین نحو می‌تواند به شما کمک کند و بگوید که دوست دارد چگونه با او رفتار کنید.

2- درک کردن زنان

سرد شدن زن

خیلی از مردان همسر خود را آن‌گونه که لازم است در شرایط متفاوت درک نمی‌کنند برای مثال زنان در طول دوره عادت ماهیانه به دلیل نوسانات هورمونی اغلب دچار تغییر خلق و خو می‌شوند و درد‌های جسمی جدیدی را تحمل میکنند و یک مرد درک کند که در این مواقع باید رفتار محتاطانه‌تری با همسرش داشته باشد و همچنین برای جلوگیری از سرد شدن زنش به نیازهای جنسی او توجه کند و بلافاصله پس ارضا شدن شهوت خود نباید نیازهای عاطفی همسرش را نادیده بگیرد و همواره با معاشقه کردن، دادن هدیه و گفتن کلمات محبت آمیز و سایر رفتار‌ها همسرش را درک کند.

3- ابراز محبت فیزیکی

این روش برای تحکیم ارتباط بین زن و شوهر و جلوگیری از سرد شدن زن بسیار کارساز است یعنی اینکه شما تلاش کنید گاها بدون اینکه ارتباط جنسی برقرار کنید به همسرتان محبت کنید مثلا او را ماساژ دهید، او را بغل کنید و یا به طریق مختلف او را نوازش کنید. این روش‌های فیزیکی قطعا هم شما را از نظر عاطفی به یک‌دیگر نزدیک‌تر می‌کند و هم رابطه جنسی شما را بهبود می‌بخشد.

4- رسیدگی به بهداشت و وضع ظاهری

سرد شدن زن

اگر شما نیز مردی هستید که بهداشت فردی را خیلی جدی نمی‌گیرید مثلا به بوی عرق بدن، بلند کردن ناخن، ژولیده و نامرتب بودن عادت کرده‌اید به احتمال زیاد باعث سرد شدن زن خود در زندگی می‌شوید چون اکثر زنان بر روی این مسائل حساس هستند و به سمت شخصی با وضع ظاهری نامرتب و با اندام ژولیده جذب نمی‌شوند بنابریان سعی کنید مرتب بودن، نظم و بهداشت را جزو اولویت‌های خود قرار دهید.

5- مراعات زن در طول رابطه جنسی

بعضی از مردان عاداتی دارند که در طول رابطه جنسی و قبل یا بعد از آن بیشتر خودشان را در نظر می‌گیرند و شاید گاها این کار را به طور ناخودآگاه و بدون آنکه از اثرات آن مانند سردشدن زن مطلع باشند؛ انجام می‌دهند برای مثال بعضی از آنها بدون اینکه معاشقه و پیش‌نوازی مناسبی انجام دهند به سراغ دخول می‌روند و زن را آماده رابطه جنسی نمی‌کنند در حالی که این بخش قبل از رابطه ضروری است یا بعضی دیگر از مردان به اشتباه پس از رابطه زن خود را رها می‌کنند و می‌خوابند در حالی که باید همسرشان را همراهی کنند و به طور مثال از رابطه و لذت پس ازآن صحبت کنند و به او محبت کنند.

 به طور کلی باید با شناخت بیشتر قواعد و اصول رابطه جنسی و روحیات زنان سعی کنند علایق و خواسته‌های او را نیز در نظر بگیرند.

6- سلطه‌گر نبودن

سرد شدن زن

هر فردی دوست دارد در زندگی شخصی خودش آزاد باشد یعنی اینکه برای پوشیدن لباس، بیرون رفتن، مراوده با اطرافیان و ..تحت کنترل فرد دیگری نباشد و زنان نیز از این قاعده مستثنا نیستند. بنابراین شما می‌توانید به عنوان یک شوهر یا همسر خوب در کنار او باشید و با نظرات کاربردی خود به بهتر شدن او کمک کنید اما سعی نکنید که او را تحت فرمان و دیکتاتوری خود قرار دهید چون در این صورت شاهد سرد شدن زنتان خواهید شد.

مقالات مرتبط
نظــرات