مـــرکــز دانلــــــــود

دلایل سرد شدن دوست پسر چیست؟ و چطور دوباره او را جذب خود کنیم؟

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : یکشنبه 18 فروردین 98 12 نظر
نظرات کاربران :

زمانی که یک رابطه دوستی به قصد ازدواج یا غیر از آن شکل می‌گیرد و در حین رابطه عواطف و احساسات زیادی بین طرفین رد و بدل می‌شود و این احساسات و عواطف گاها به اوج خود می‌رسد، شاید هیچ کدام از دو طرف به این فکر نمی‌کنند که ممکن است شرایطی پیش بیاید که باعث شکاف یا خلل در این رابطه شود و این همه احساسات، عشق و عواطف را کم رنگ کند و به عبارتی باعث سرد شدن یکی از طرفین شود.

مسئله‌ی بی‌میلی یا سرد شدن دوست پسر برای دختران خیلی آزار دهنده  است و با پیش آمدن این مسئله معمولا علاوه بر نگرانی و گوشه‌گیری و تلاش برای حفظ و برگرداندن رابطه به حالت قبلی؛ هزاران سوال نیز در ذهن آنها شکل می‌گیردمثل چرا دوست پسرم سرد است؟ آیا ممکن  است از ظاهرم خسته شده؟ آیا دوست جدیدی پیدا کرده است؟ آیا رفتار و اخلاق من باعث سرد شدن دوست پسرم شده است ؟ و خیلی موارد دیگر که به نوعی کل فکر و ذهن دختران را درگیر می‌کند؛ این حالت بخصوص در کسانی است که این رابطه و عشق برایشان با اهمیت است و هدفشان از ایجاد این رابطه ازدواج است.

اگر شما نیز در این زمینه یعنی در حین رابطه‌یتان تجربه بی میلی یا سرد شدن دوست پسر تان را داشته‌اید و یا در ارتباط با وقوع آن برای خود نگران هستید و نمی‌خواهید معشوقه خود را از دست بدهید در این مقاله به شما راهکار‌هایی را معرفی می‌کنیم که از پیش آمدن این شرایط برایتان جلوگیری کند و با تجربه بیشتری در این مواقع رفتار کنید.

دلایل سرد شدن دوست پسر

– استرس و مشغله کاری

گاهی اوقات مسائل و مشکلات در زمینه‌های مختلف از جمله زمینه تحصیلی، کاری و شخصی تا حدی بزرگ می‌شوند که فرصتی برای فکر کردن یا حتی همنشینی و در کنار بودن با عزیزان را نمی‌دهد و اگرچه این کار بر خلاف میل باطنی روی می‌دهد اما زمانی که استرس و مشغله زیاد شود شخص مجبور است که انرژی خود را بیشتر برای حل آن به کار گیرد.

اگر سرد شدن دوست پسر شما نیز در این شرایط برایتان آزار دهنده است؛ سعی کنید او را بیشتر درک کنید و صبور باشید و در کنار او و با هم‌دلی برای مشکل و مشغله راه حلی بیندیشید.

میخواهم یاد بگیرم دوست پسرم را مجذوب و وابسته خودم کنم

– عادی شدن برای او

بعضی از پسر‌ها به خاطر تنوع طلبی زیادی که در وجودشان وجود دارد و اکثرا دنبال آشنایی‌ها و افراد جدید هستند نمی‌توانند زمان زیادی را با کسی بگذرانند و در رابطه‌ی دوستیشان موفق نیستند و اگر شما نیز هر روز برای او همان فرد سابق باشید یعنی درخور و متناسب با نیاز او در رفتار و کار‌های خود تنوع ابجاد نکنید و همیشه یکنواخت باشید بنابراین سرد شدن او در این مرحله تا حدی امری عادی است.

– شک کردن دلیل عمده سرد شدن دوست پسر

شک کردن و مشکوک بودن به رابطه به هر دلیلی از جمله تفاهم نداشتن با خانواده شما، مناسب ندانستن برای شما، ناراحت شدن بر اثر کار‌های گذشته شما و دو دلی و شک به رابطه  ممکن است ایجاد ‌شود و باعث سرد شدن دوست پسر تان شود بنابراین در این مواقع سعی کنید فرصت تصمیم را به او بدهید و در عین حال اطمینان و آرامش را نیز از او نگیرید و درباره این مسائل با او صحبت کنید.


مقاله مرتبط: چطوری دوست پسرمو عاشق خودم کنم؟ چطور با ابراز عشق به دوست پسر او را مجنون خود کنید؟


– علاقمندی به فردی دیگر

همانطور که گفتیم مردان بیشتر از زنان دنبال تنوع هستند و اگر هدفشان از رابطه دوستی ازدواج نباشد این مسئله برایشان آسان‌تر است که به راحتی به شخصی دیگر علاقمند شوند و گاها به خاطر خصوصیاتی مانند زیبایی ظاهری در شخصی دیگر یا اخلاق و صفات جدیدی که در دوست دخترشان وجود ندارد به دختری دیگر علاقمند می‌شوند و این مسئله خود یکی از دلایل سرد شدن دوست پسر شناخته می‌شود.

-تصمیم برای جدایی

برخی از مردان یا پسران وقتی به هر علتی تصمیم بر جدایی می‌گیرند در اوایل تصمیمیشان سرد می‌شوند و گاهی این سرد شدن به علت این است که برای تعیین تکلیف رابطه وقت لازم دارند و می‌خواهند تصمیم بهتری برای خود بگیرند وگاهی به طور قطع تصمیم بر جدایی دارند و با سرد شدن می‌خواهند طرف مقابل خود را متوجه این امر کنند.

– عجول بودن در پیشرفت رابطه

اگر از طرف شما برای رسیدن به مراحل نامزدی یا سایر کار‌ها عجله صورت گیرد ممکن است واکنش پسران در این گونه مواقع تغییر کند و نسبت به شما سرد شوند حتی اگر رابطه شما خیلی خوب و فوق العاده باشد سعی کنید برای نزدیک‌تر شدن یا رسیدن به ازدواج شما پیش قدم نباشید و مرتب برای این‌ کار‌ها اصرار نکنید.

– افسردگی

سرد شدن دوست پسر

افسردگی به عنوان یکی از اختلالات روانی ممکن است برای هر شخصی در زندگی از مقدار کم تا زیاد و با نشانه‌ها و علایم متفاوت ایجاد شود و گاها به عنوان یکی از دلایل سرد شدن دوست پسر به حساب می‌آید و باعث سردی رابطه دوستی می‌شود.

راه حل و درمان سردی دوست پسر

در بالا دلایل مهم سرد شدن دوست پسر و مردان در رابطه دوستی را ذکر کردیم اما در این مواقع مهم‌تر از این مسئله طرز برخورد و دیدگاه شما زنان است و گاها کار‌ها و برخورد شما در این مواقع سرنوشت ساز است که مبادا ناخود آگاه و از روی بی‌تجربگی کاری کنید که رابطه را به طور کلی نابود کنید. در اینجا چند راهکار موثر را برای حل سردی یا درمان آن به شما پیشنهاد می‌کنیم.

مقالات مرتبط:  چگونه با دوست پسر خود ازدواج کنیم ؟ (آموزش تبدیل دوستی به ازدواج)

– به او زمان بدهید

سعی کنید در زمانی که سردی بر رابطه شما و دوست پسرتان حاکم است او را تحت فشار قرار ندهید و به او فرصت بدهید قطعا در این زمان او نیز متوجه می‌شود که اگر نگران از دست دادن آزادی خود بوده است؛ نگرانی‌اش تا حد زیادی بیهوده بوده  و سعی می‌کند به رابطه برگردد پس تلاش کنید در زمان سرد شدن دوست پسرتان شما نیز تا حدی از او فاصله بگیرید و به او فرصت بدهید.

– شاد و مثبت اندیش باشید

سرد شدن دوست پسر

هنگامی که روابطتان سرد می‌شود شما به جای وادار کردن و فشار آوردن به دوست پسرتان باید سعی کنید به گونه‌ای رفتار کنید که انگار شرایط برایتان خیلی عادی است و بابت چیزی نگران نیستید پس در این مواقع تا حد امکان شاد باشید و هم چنان مثبت اندیشی و افکار خوب خود را حفظ کنید و با این کار او را به سمت خود بکشید و از سردی دور کنید.


مقاله مرتبط: نشانه بی احساس شدن: عشقم بی احساس شده،چیکار کنم؟


– با او صحبت کنید

یکی از مهم‌ترین کار‌ها برای جلوگیری از سردی و درمان سرد شدن دوست پسر؛ ایجاد جو و فضای مناسب برای صحبت کردن است. در این مواقع با حفظ خونسردی و ایجاد فضای آرام به او کمک کنید که حرف و درد دل‌‌های خود را بیان کند و شما نیز با بهره‌گیری از این فضا ناراحتی خود را از سردی او اظهار کنید.

–  تجسس نکنید

تجسس نکنید

در هنگام سرد شدن رابطه‌ها باید سعی کنید به جای کارآگاه بازی و و اطلاع از دلیل سردی او را تا حدی آزاد بگذارید چون شما می‌خواهید این مشکل حل شود و سردی از بین برود اگر اصرار کنید قطعا او را نسبت به خود بی‌اعتماد می‌کنید و باعث دورتر کردن او می‌شوید.

– از نگرانی دوری کنید

در مواقع سرد شدن دوست پسر و روابط دوستانه سعی کنید از نگرانی‌ کردن بی مورد دور شوید چون قطعا به جای اینکه کمک کننده باشد به ضرر هر دو نفر تمام می‌شود و باعث عصبی و ناراحتی شدن طرف مقابلتان می‌شود.

دلایل سردی بعد از شروع رابطه

شما نیز به عنوان فردی ممکن در اطرافیان خود و حتی برای خودتان این مسئله را مشاهده کرده و یا در این زمینه تجربه داشته‌اید وقتی رابطه‌ای شروع می‌شود در ابتدا با عشق و احساس و سرشار از عاطفه شروع می‌شود و نظر اطرافیان را نیز به خود جلب می‌کند اما گاها مشاهده می‌شود همین رابطه‌ها به مرور زمان و مدتی بعد از شروع آن سرد و بی رونق می‌شود و ممکن است از خود بپرسید که دلیل واقعی این امر چیست و با خودتان چندین گمان و تصور مربوط به این مسئله داشته باشید.

به طور کلی دلایل مهمی توسط مشاورین و روانشناسان برای سرد شدن دوست پسر یا حتی سایر روابط بعد از شروع وجود ارائه شده است که مهم‌ترین آنها عبارتند از اینکه:

– در هر رابطه‌ای مشکلات و فراز و نشیب‌هایی بوجود می‌آید که بعضی از افراد در این مواقع به جای حل کردن و پرداختن به مسئله از آن فرار می‌کنند و همین امر باعث سرد شدن رابطه بعد از شروع آن می‌شوند.

– یکی از دلایلی که برای سرد شدن دوست پسر بعد از شروع رابطه بیان شده است پنهان کردن احساسات است که در این حالت افراد احساسات واقعی خود را ابراز نمی‌کنند ونمی‌توانند به خوبی آن را ابراز کنند و همین مسئله زمینه ساز سردی می‌شود.

– یکی از دلایل بروز سردی در روابط بعد از شروع آن؛ بروز مخالفت است که در واقع این حالت هنگامی پیش می‌آید که شما در مقابل کار یا امری مقاومت می‌کنید و با این کار باعث جدایی و سردی می‌شوید و اگر این مخالفت‌ها حل نشود و روی هم تلنبار شود باعث کینه و ناراحتی و در نهایت سرد شدن بعد از مدتی می‌شود.

مقالات مرتبط
نظــرات

2 دیدگاه

  12 دیدگاه

  1. nazaninhaqiqi

   با پسری که ادعا میکنه دوستت داره اما نه زنگ میزنه نه قرار ملاقات میذاره ، سرد رفتار میکنه و بهش اعتراض میکنی که رابطمون تغییر کرده میگه که هیچ تغییری نکرده ، و همیشه دختر مجبوره که غیرمستقیم یا مستقیم ابراز علاقه کنه یا قرار بذاره ، چیکار باید کرد ؟!

   • کارشناس

    سلام و روز بخیر
    دقیقا مسئله همینجاست که دختر خانم سطح پایین رفتار میکنه و طبعا مرد هم برای دختر سرمایه گذاری نمی کند.
    چرا همیشه دختر مجبوره؟ چرا ارزش و عزت نفس خودتون رو حفظ نمی کنید؟
    اصلا هم مجبور نیست وقتی شما یکطرفه پیش میرید نتیجه ای جز جدایی و خیانت نمی گیرید!
    شما باید ایشون رو جذب و وابسته خودتون کنید اما نه با این نوع رفتار شما مثل همیشه شروع کننده شما هستید
    همیشه ابراز عشق و علاقه شما بیشتر است- همیشه درخواست قرار از سمت شماست-
    رفتاری داشتید که مرد میدونه وابستش هستید و طبعا این مسئله رو دوست نداره و برای همچین دختری سرمایه گذاری نخواهد کرد.
    اما همین الان هم قابل درست شدن و ترمیم هست باید دوست پسرتون رو جذب و وابسته خودتون کنید.

    البته نیاز هست برسی های بیشتری توسط کارشناسان ما انجام بگیرد
    که میتوانید به پشتبانی آنلاین سایت و یا در تلگرام به شماره 09031888663 پیام بدهید تا مورد برسی قرار بگیرید.
    موفق و شاد باشید

  2. nazaninhaqiqi

   با سلام ، ممنون از پاسختون.
   چطور میشه این رابطه رو بدون دردسر تمومش کرد ؟

   • کارشناس

    لطفا به تلگرام پیام دهید تا مشاوره رایگان دریافت کنید

  3. imfrnazorg

   سلام من یه دختر ۲۱ساله هستم وبا پسری ۲۸ساله دوست شدم.اوایل خیلی گرم رفتار میکرد ولی الان رفتاراش یکم سرد شده.ازم میخواد که باهاش رابطه داشته باشم ولی من هیچ جواب قطعی بهش ندادم.چیکار باید بکنم.

   • کارشناس

    لطفا به شماره زیر در تلگرام پیام بدهید تا مشاوره دریافت کنید
    09031888663

  4. zahra

   خواهش میکنم زود جوابمو بدین خیلی احتیاج دارم من و عشقم ۲ ساله همو دوسداریم ولی تازه باهم ارتباط برقرار کردیم و ۳ ماه میگذره ازش از اون اول میگف من نمیخام کسی بفهمه(منظورش افراد محله و پدرمادرامونن)چون میترسه بعدا نزارن ازدواج کنیم تو این ماه آخر گیرش خیلی بیشتر شده همش میگه جداشیم منم واقعا دلبسته اشم کمم واسش نذاشتم یکم مشکل داره توزندگیش چکار کنم ب نظرتون الان میگه من دوست دارم ب پیغمبر ولی جداشیم تا وقت ازدواج دارم دیوونه میشم چکار کنم به نظرتون؟

   • کارشناس

    لطفا به شماره زیر در تلگرام پیام بدهید تا مشاوره دریافت کنید
    09031888663

  5. leila

   سلام منو دوست پسرم ی بار دعوامون شد تا حد جدایی رفت الان دوست شدیم ولی رفتارش عوض شده انگار دیگه براش مهم نیسم چیکار باید بکنم

   • کارشناس

    سلام
    بعد از جدایی های کوتاه یک سردی در رابطه حکم فرما میشه اما مهارت هردو میتونه این سردی کاهش بده یا افزایش.
    البته این موضوع باید موشکافی بشه. چون هر سردی دلایلی داره و برگرفته از رفتار های طرفین هست.
    اما چیزی که قطعی هست اینه که شما باید دوست پسرتون رو جذب و وابسته خودتون کنیدش به طوری که
    نتونه کوچکترین سردی از خودش بروز بده چون میترسه که شما رو از دست بده
    پس باید شما خیلی با سیاست تر و جذاب تر رابطه رو بدست بگیرید
    پیشنهاد ما به شما پکیج آموزشی مخ زدن پسر – جذب دوست پسر – جذب مرد هست

  6. Elsaede

   سلام وقتتون بخیر
   من ۲۸ سالمه یکسال و نیمه با پسرس اشنا شدم این اقا چهارماه اول اشنایی اومدن خواستگاری و به دلایلی بهم خورد الانم خیلی نسبت به قبل سرد شده و احساس میکنم ک داره خیانت میکنه راهنماییم کنید چیکار کنم ک رفتارش مثل قبل بشه و از کجا بفهمم هنوز دوسم داره
   ممنون

   • کارشناس

    سلام بر شما همراه عزیز
    مسئله شما نیاز به مشاوره تخصی تر هست که البته رایگان هست
    لطفا به تلگرام مجموعه پیام بدهید تا کارشناس محترم شما را راهنمایی کنند.

    برای رفع سردی و جذب و وابسته کردن مردان پکیج آموزشی وابسته کردن دوست پسر – جذب دوست پسر پیشنهاد میکنم
    پکیج آموزشی وابسته کردن دوست پسر – جذب دوست پسر