مـــرکــز دانلــــــــود

چطور دوران نامزدی طلایی و خاص داشته باشیم؟

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : یکشنبه 6 خرداد 97 0 نظر
نظرات کاربران :

دوران نامزدی یکی از شیرین‌ترین مراحل در زندگی هر شخص بوده که برای شروع زندگی زناشویی بسیار اهمیت دارد و لازم است توجه ویژه ای به این دوران داشته باشید. دوران نامزدی، بهترین فرصت برای امتحان کردن همدیگر است. در واقع این دوران یک دوران شناخت خواهد بود. هر چند این دوران نسبت به دوران […]

دوران نامزدی یکی از شیرین‌ترین مراحل در زندگی هر شخص بوده که برای شروع زندگی زناشویی بسیار اهمیت دارد و لازم است توجه ویژه ای به این دوران داشته باشید. دوران نامزدی، بهترین فرصت برای امتحان کردن همدیگر است. در واقع این دوران یک دوران شناخت خواهد بود. هر چند این دوران نسبت به دوران بعد از ازدواج کوتاه‌تر بوده، اما از قدیم گفته اند مشت نمونه خروار است.

ممکن است در دوران نامزدی مشکلاتی پیش‌ بیاید اگر در دوران نامزدی نتوانید آن را حل کنید به احتمال زیاد این مشکلات به صورت جدی‌تر در زندگی شما پیش خواهد آمد. اما برای اینکه این دوران بهترین دوارن زندگی باشد و هیچ‌گونه مشکلی برایتان پیش نیاید، بایدها و نبایدهایی وجود دارد که هر دو طرف باید آن را مدنظر داشته باشند. در این مقاله 9 مورد از بایدها و نبایدهایی که در دوران نامزدی آن را رعایت کنید بیان شده است.

1- دوران نامزدی نباید طولانی شود

دوران نامزدی

طولانی شدن دوران نامزدی به رابطه دو طرف آسیب می‌رساند. زمانی که این دوران طولانی شود موجب دلسردی و خستگی دو طرف می‌شود. هنگامی که طرفین به طور کامل همدیگر را شناختند از لحاظ مسائل عاطفی و روانی نیاز بیشتری به یکدیگر پیدا می‌کنند. اما محدویت‌های دوران نامزدی، آن‌ها را خسته و ناامید می‌کند و شور و اشتیاق اولیه را از آن‌ها خواهد گرفت و اگر بخواهند به طور صمیمی‌تر باهم رفت و آمد داشته باشند موجب ناراحتی خانواده‌ها می‌شود.

این مشکلات ممکن است در زندگی آینده آن‌ها نیز تاثیر منفی داشته باشد. پس تا جایی که امکان دارد نباید اجازه داد دوران نامزدی طولانی شود و اگر شرایط لازم برای ازدواج را ندارید، تلاش خود را بیشتر کنید تا بتوانید شرایط لازم را فراهم کنید.

اموزش وابسته کردن نامزد(پسر) + جذابیت دخترانه

2- رابطه جنسی نداشته باشید و فاصله‌ها را حفظ کنید

دوران نامزدی

مهترین حریم دوران نامزدی، رابطه جنسی است. دختر و پسر باید تا گرفتن مراسم عروسی فاصله‌ها را حفظ کنند. در صورت برقرای رابطه جنسی، باعث درگیر شدن احساسات  شده و چشم‌ آن‌ها را بر واقعیت‌ها خواهد بست.


مقاله مرتبط: آموزش صفر تا صد عشق بازی در دوران عقد


تجربه کردن رابطه جنسی به این دلیل توصیه نمی‌شود که در صورتی که دو طرف احساس کردند، مناسب یکدیگر نیستند بتوانند به راحتی از هم جدا شوند. پس از دوران نامزدی بیشترین استفاده را برای شناخت همدیگر بکنید و بهترین تصمیم ممکن را بگیرید.

3- باید همان‌گونه که هستید خود را نشان دهید

همان‌طور که شما علاقه دارید طرف مقابل خود را بشناسید طرف مقابل نیز دوست دارد شما را بشناسد و بفهمد که شما چه کسی هستید؟ چه اعتقاداتی دارید؟ چه انتظاراتی از طرف مقابل خود دارید؟ چه هدفی را در زندگی دنبال می‌کنید؟. پس هر دو طرف باید خود را درست معرفی کنند و با شناخت درست از همدیگر تصمیم بگیرید در کنار هم بمانید.

4- نباید همه چیز را در مورد گذشته خود بیان کنید

از گفتن چیزهایی در مورد خود یا خانواده‌تان که هیچ تاثیری بر روی زندگی مشترک شما ندارد، خودداری کنید. همیشه گفته شده که نباید جز حقیت چیزی را بیان کرد اما در بعضی موارد باید در مقابل بعضی از چیزها باید سکوت کرد. گاهی گفتن بعضی از چیزها باعث سرد شدن رابطه دو طرف و شاید حتی مسائل بدتری پیش بیاید. پس همیشه این را ذهن خود داشته باشید و تصور کنید زندگی مشترک، داشتن اطلاعات در مورد گذشته یکدیگر است.

5- باید حریم شخصی نامزدتان را رعایت کنید

آزمون عشق برگزار نکنید. اگر من را دوست داری با فلان دوست قطع رابطه کن، باید ریز مکالماتت را در اختیار من قرار دهی و …، از آن دست کارهایی است که طرفین به عنوان آزمون عشق اجرا می‌کنند و آن راهی برای سنجیدن میزان عشق نامزدشان تلقی می‌کنند. اما انجام این کار عملی بسیار اشتباه هست. به حریم شخصی نامزدتان احترام بگذارید. میزان عشق نامزد خود را در وفاداری، احترام گذاشتن به شما و اطرفیانتان، تلاش برای بهبود زندگی‌تان و … پیدا کنید.

6- نباید بخشی از خود را زیر پا گذارید

سازگاری با طرف مقابل بسیار مهم است و شاید به رابطه شما کمک زیادی بکند؛ اما این سازگاری نباید به گونه‌ای باشد که بخشی از خود را زیر پا بگذارید و خود را به فرد دیگری تبدیل کنید و نتوانید در قالب جدید زندگی کنید.


مقاله مرتبط: چگونه پسری را دیوانه خود کنیم؟ با روش های دیوانه کردن یک پسر آشنا شوید


7-نباید انتظارات بی‌جا داشته باشید

نگاه سطحی به زندگی از هر کدام از طرفین، موجب می‌شود دختر یا پسر انتظارات بی‌جا را از هم داشته باشند و علاوه بر بار سنگین این انتظارات بی‌جا باعث تلخ شدن این دوران شیرین از زندگی شود. هیچ فرد عاقل و بالغی نگاه سطحی به زندگی را نمی‌پسندد و باید از آن پرهیز کنید. خواسته‌ها و درخواست‌ها از طرف مقابل باید منطقی باشد و او را درک کنید.

8- باید مقایسه‌های درستی داشته باشید

یکی از عوامل دلسری افراد از روابط، مقایسه نامزد خود با دیگران است. مقایسه نامزد خود با دیگران به خاطر ظاهر بینی و عدم اطلاع از عیب‌ها و مشکلات دیگران و عدم آشنایی با زیبایی‌های اخلاقی، جسمانی، اجتماعی و … نامزد خودتان است. پس اگر به دنبال آرامش و رضایت در زندگی خودتان هستید این مقایسه‌های را انجام ندهید.

9- نباید در رفت و آمدها زیاده‌روی کنید

دوران نامزدی

در هر کاری تعادل بسیار پسندیده است. اگر رفت و آمدها به افراط و زیاده‌روی کشیده شود، دو طرف را خسته کرده و این امر موجب لطمه خوردن محبت‌ها خواهد شد. اندازه مشخصی برای رفت و آمدها وجود ندارد؛ اما نه آنقدر کم باشد که باعث دلسردی و نه آنقدر گرم  که باعث خستگی شود.

در نهایت باید این نکته را هم متذکر شویم که سعی کنید از دوران نامزدی نهایت استفاده را ببرید و همدیگر را بهتر بشناسید. از پرداختن به مسائل بی اهمیت بپرهیزید و به این دوران به چشم یک فرصت طلایی نگاه کنید.

مقالات مرتبط
نظــرات