مـــرکــز دانلــــــــود

دلایل حسادت زن چیست؟ نشانه های حسادت زن کدام رفتارش است؟

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : چهارشنبه 6 شهریور 98 0 نظر
نظرات کاربران :

حسادت حسی است که ناشی از هیجانات منفی است و این حس همراه هر فردی متولد می‌شود و پایه‌های بیولوژیکی قوی برای آن وجود دارد و شاید برای همه در طول دوران زندگی و به اشکال مختلفی مانند حسادت برای کار، تحصیل، درآمد، موقعیت و حتی ازدواج نیز اتفاق افتاده باشد. نوعی از حسادت وجود […]

حسادت حسی است که ناشی از هیجانات منفی است و این حس همراه هر فردی متولد می‌شود و پایه‌های بیولوژیکی قوی برای آن وجود دارد و شاید برای همه در طول دوران زندگی و به اشکال مختلفی مانند حسادت برای کار، تحصیل، درآمد، موقعیت و حتی ازدواج نیز اتفاق افتاده باشد. نوعی از حسادت وجود دارد که بیشتر در مواردی که رابطه‌ای عاطفی شکل می‌گیرد برای زنان و مردان خود را نشان می‌دهد؛ اگر چه طبق باورهای جامعه میزان حسادت زن را نسبت به مرد بیشتر می‌دانند و این مسئله در ذهن اکثر افراد تقریبا ثابت شده است اما طبق نظر روانشناسان حسادت مردان و زنان به یک اندازه هستند ولی چونکه برای مردان این حس در بستر‌های دیگری مانند رقابت خود را نشان می‌دهد پس کمتر جلوه می‌کند و شاید این بستر برای زنان وجود ندارد و به همین دلیل است که حسادت زن بیشتر به چشم می‌آید.

از طرفی دیگر وقتی در مورد حسادت صحبت می‌شود اکثرا حسی منفی را به مخاطب القا می‌کند و اکثر افراد این حس را نوعی حس مخرب در زندگی و رابطه‌ها می‌پندارند در صورتی که نمی‌توان حسادت را یک حس منفی مطلق به حساب آورد و اگر این حس از حد طبیعی خود فراتر نرود و بیمارگونه نباشد؛ نمی‌تواند مشکل خاصی را در رابطه‌ها و برای افراد به وجود بیاورد.

در این مقاله نیز قصد داریم در مورد حسادت زن، دلایل حسادت زن و نشانه‌‌های آن بحث کنیم و تا حدی این موضوع را برای مخاطبین شفاف کنیم.

چند دلیل مهم برای حسادت زن

  • نیاز به توجه
  • نیاز به حمایت
  • نیاز به محبت
  • وسواس فکری در زنان
  • تمایل به رقابت و برتری در زنان
  • کنجکاوی بدون دلیل و بیش از اندازه

کارها، رفتارها و عوامل نشان دهنده حسادت زن به معشوقه و اطرافیان خود

1- توجه کردن به مردان دیگر

وقتی زنی در ذات خودش حسود است سعی می‌کند حسادت معشوقه خودش را نیز برانگیزد و یکی از راه‌هایی که برای رسیدن به این هدف امتحان می‌کند توجه کردن به مردان دیگر و ارتباط گرفتن با آنها در جلو چشمان معشوقه خودش است. او با این کار می‌خواهد حسی که برای خودش ایجاد شده است را در طرف مقابل نیز ایجاد کند البته با این کار تا حدی عشق مرد مورد مورد نظر نیز به او مشخص می‌شود چون اگر عاشقش نباشد وقتی که او با کس دیگری حرف می‌زند و یا تفریح و خوشگذرانی می‌کند برایش اهمیتی ندارد و به ان توجهی نمی‌کند.


مقاله مرتبط: حسادت عاشقانه چیست؟ و چطور آن را کنترل و درمان کنیم؟


2- منتشر کردن عکس‌های جذاب

حسادت زنانه گاها باعث می‌شود که فرد عکس‌های جذاب خود را در فضای مجازی و در معرض دید قرار دهد و او با این کار قصد دارد بازخورد شوهر یا مرد مورد علاقه خود را بر روی این مسئله یا در مقابل لایک‌هایی که از طرف سایر مردان صورت گرفته را ببیند.

3- نظر منفی در مورد سایرین

نظر منفی در مورد سایرین

حسادت زن باعث می‌شود که او اطرافیان خود را علی‌الخصوص سایر زنان و دختران را تخریب کند و می‌خواهد شخصیت آنها را به نوعی در نظر شما پست نشان دهد که شما هیچ حس خوبی در مورد او نداشته باشید و او هرگز دلیل یا نظر مثبتی برای علت حسادت خود بیان نمی‌کند زنان حسود حتی در رسانه‌های اجتماعی نظرات منفی می‌دهند و این کار را به طور مکرر انجام می‌دهند تا از طریق آن بتوانند اعتبار افرادی را که به آنان حسادت می‌ورزند را پایین بیاورند.

4- ساختن اکانت فیک در محیط مجازی

وقتی حسادت یک زن اوج می‌گیرد او بیشتر کنجکاو می‌شود و سعی می‌کند فرد مورد علاقه خود و همچنین زنی را که به او حسودی می‌کند را در شبکه‌های اجتماعی ردیابی کند و برای همین منظور اکانت‌های فیک برای خود درست می‌کند و سعی می‌کند از کار آنها سردربیاورد.

5- صحبت کردن درباره مردان دیگر

یکی از نشانه‌های مستحکم برای حسادت زن این است که آنها پیش همسر یا مرد محبوب خود از مردی دیگر صحبت می‌کنند و از او تعریف و تمجید می‌کنند و هدفشان از این کار این است که حسادت مرد مورد علاقه خود را برانگیزند و با این کار میخواهند واکنش او را نیز ببیند و بر اثر حسادتی که دارند می‌خواهند بدانند که او  در مقابل تعریفی که از دیگر مردان می‌کنند چه رفتار و برخوردی دارد.

6- تغییر ناگهانی رفتار

تغییر ناگهانی رفتار

یکی از نشانه‌های حسادت زن این است که وقتی با او هستید و به هر دلیل دیگری با خانم دیگری صحبت می‌کنید خیلی سریع متوجه می‌شوید که حالت چهره او تغییر می‌کند و خیلی از مردان این تغییر را زود متوجه می‌شوند و از روی رفتار زن او را درک می‌کنند.

7- مریض شدن ناگهانی

بعضی از زنان حسود وقتی در موقعیتی قرار می‌گیرند که تعداد زیادی خانم در آن جمع شده‌اند خود را به مریضی می‌زنند و دلیلشان از این کار این است که از برخورد معشوقه یا مرد مورد علاقه خود با این افراد جلوگیری کنند البته این حالت اکثرا برای زنان عاشق پیش می‌آید آنها چون خیلی عاشق هستند فکر می‌کنند که با این کار معشوق خود را از دست می‌دهند بنابراین خود را مریضی می‌زنند و از شرکت در چنین جمع‌هایی خودداری می‌کنند.

8- پنهان کردن حقیقت

حس حسادت در یک زن باعث می‌شود که او از گفتن حقیقت دوری کند و احساسات خود را پنهان کند و وقتی این حس در خانم‌ها اوج می‌گیرد، آنها به سوال‌های ساده نیز جواب‌هایی غیر واقعی و باور نکردنی می‌دهند و به این طریق احساسات خود را پنهان می‌کنند.

9- خندیدن با صدای بلند

حسادت زن

حسادت زن باعث می‌شود که او در مواقعی هم که حتی حرف یا بحث خنده داری وجود ندارد با صدای بلند بخندد و شاید هدفش از این کار تخلیه انرژی و حسادت خود است.

10- جلوگیری از پیشرفت دیگران

یکی از ویژگی‌های زنان حسود این است که آنها اصلا دوست ندارند که شما در شغل، حرفه و کار‌های خود پیشرفت کنید و موفق باشید و سعی می‌کنند به شیوه‌ای ذهن شما را درگیر کنند که شما به موضوعات سطحی و پیش پا افتاده فکر کنید و در جای خود ثابت بمانید و هیچ گونه پیشرفتی نداشته باشید.

مقاله مرتبط: زن خوب در زندگی کیست و چه ویژگی‌های جذابی دارد؟

11- نزدیک شدن به مرد مورد علاقه

یکی از فتارهایی که به نوعی از حسادت زن منشاء می‌گیرد این است که وقتی آنها از طرف فرد دیگری احساس نا‌ امنی و خطر می‌کنند؛ سعی می‌کنند که قلمرو خود را مشخص کنند و بیشتر از سایر وقت‌های دیگر به مرد مورد علاقه خود نزدیک می‌شوند و با این رفتار‌ها می‌خواهند حد ومرز‌ها را برای رقیب خود مشخص کنند.

12- چک کردن موبایل

حسادت زن

یکی از کار‌های زنان حسود این است که سعی می‌کنند از کار شما سر دربیاورند و اکثرا مانند یک کاراگاه رفتار می‌کنند و به طرف مقابل خود شک دارند و از همین جهت نیز سعی می‌کنند تا گوشی فرد مورد علاقه خود را چک کنند.

13- تظاهر به مشغله زیاد

اکثرا زنان حسود دوست دارند به طریقی به مرد مورد علاقه خود القاء کنند که مشغله زیادی دارند و کاملا سرگرم هستند مثلا زمانی که با همسر یا نامزد خود به سر می‌برند سعی می‌کنند خود را با گوشی خود سرگرم کنند و نشان دهند که مشغول هستند و با این رفتار می‌خواهند توجه او را به خود جلب کنند.

14- پایین آوردن شما

یک زن حسود سعی می‌کند ارزش شما را در هر جمع و موقعیتی پایین بیاورد و چون او فکر می‌کند همیشه از او بهتر هستید سعی می‌کند شخصیت شما را تخریب کند و شما را پایین بیاورد.

15- نادیده گرفتن

نادیده گرفتن

یکی دیگر از نشانه‌های حسادت زن این است که آنها گاهی اوقات خیلی سخت‌گیر می‌شوند و خیلی کم با شما صحبت و گفت و گو می‌کنند و سعی می‌کنند شما را نادیده بگیرند و به کار‌های شما اهمیتی نمی‌دهند.

16- چک کردن شما توسط دوستان

وقتی مردی برای یک زن حسود جایگاه خاصی دارد و برایش محبوب است سعی می‌کند آن مرد  را به طور غیر مستقیم زیر نظر داشته باشد و او این کار را گاها از طرق دوستان خود انجام می‌دهد و اکثر زنان حسود نیز این کار را انجام می‌دهند و از این ترفند بهره می‌گیرند مثلا آنها به دوستشان سفارش می‌کنند که حواسش به سمت فرد مرد نظرش باشد و از کارهای او سردربیاورد و به نظرشان این کار امنیت بیشتری برایشان دارد.


مقاله مرتبط: چگونه با روانشناسی زنان آن ها را عاشق و دلباخته خود کنیم؟


17- برعکس نشان دادن واقعیات

یکی از کارهای زن حسود این است که سعی می‌کند به طریقی اعتماد به نفس شما را پایین بیاورد و برای این کار راستی‌ها را به صورت برعکس به شما می‌گوید مثلا زمانی که لباس خوبی می‌پوشید یا مدل زیبایی به مو‌های خود می‌دهید و یا کار‌هایی که شما را زیباتر جلوه می‌دهد را نمی‌پسندد و از شما انتقاد می‌کند.

18- شایعه‌سازی

شایعه‌سازی

یکی از کار‌ها و نشانه‌های حسادت زن این است که او چون دوست ندارد شما در مقابل دیگران خوب جلوه کنید پس تلاش می‌کند دور از چشمان شما و و در غیابتان از شما بدگویی کند و چون قادر نیست پیش خودتان این کار را بکند پس در صورت عدم حضور شما برایتان شایعه‌سازی می‌کند.

19- در دسترس نبودن

یکی از نشانه‌هایی که می‌توان  یک زن حسود را بوسیله آن شناسایی کرد این است که در مواقعی که به آنها احتیاج دارید ظاهر نمی‌شوند و از کمک کردن به شما طفره می‌روند و از گرفتاری شما لذت می‌برند.

مقالات مرتبط
نظــرات