مـــرکــز دانلــــــــود

ویدیو ترس از شکست | چطور بر ترس پیروز شویم؟

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : شنبه 23 دی 96 0 نظر
نظرات کاربران :

چگونه در برابر احساس ترس خود بایستیم و نگذاریم مسیر زندگی مان را به بیراهه بکشد؟ این مساله دغدغه خیلی از ما انسانهاست. اینکه بتوانیم بر ترس خود غلبه کنیم و دیگر ترس ازشکست خوردن نداشته باشیم. در این ویدیو 5 روش برای مقابله با ترس را با هم بررسی می کنیم که می تواند […]

چگونه در برابر احساس ترس خود بایستیم و نگذاریم مسیر زندگی مان را به بیراهه بکشد؟ این مساله دغدغه خیلی از ما انسانهاست. اینکه بتوانیم بر ترس خود غلبه کنیم و دیگر ترس ازشکست خوردن نداشته باشیم. در این ویدیو 5 روش برای مقابله با ترس را با هم بررسی می کنیم که می تواند برای خیلی از افراد موثر باشد.

چطور این ترس پیش آمده؟

گاه پیش می آید افراد خاطراتی از کودکی خود دارند که در گوشه ذهنشان مانده و نمی توانند آن را رها کنند. معمولاً ترس ازشکست خوردن در دوران بزرگسالی، در کودکی ما ریشه دارد. آن زمانی که در حال تجربه کردن بودیم و ناگهان با تنبیه یا مخالفت بزرگتر ها رو به رو شدیم. باید بدانیم این ترس ها یک شبه از بین نمی روند. بلکه باید با حوصله و علاقه ریشه های ترس خود را پیدا کنیم.

اگر بدانیم که هیچ راه گریزی نیست و هر فردی در برهه ای از زندگی خود به موانعی بر می خورد که توانایی برداشتن آن ها را ندارد، متوجه می شویم که ترس ازشکست خوردن بسیار ساده انگارانه و بی دلیل است. جی. کی. رولینگ، نویسنده سرشناس و موفق مجموعه داستان های هری پاتر می گوید :

من بزرگترین بازنده‌ای بودم که می‌شناختم! برخی شکست‌ها در زندگی اجتناب‌ ناپذیر هستند، غیر ممکن است که بتوانید بدون شکست زندگی کنید، مگر اینکه تصمیم بگیرید با چنان احتیاطی زندگی کنید که انگار اصلا زندگی نکرده‌اید، و در این صورت برای همیشه شکست خورده‌اید…

برای غلبه کردن بر ترس ازشکست تان، بهتر است به افکار منفی و ناخوشایند میدان ندهید. به نقاط قوت، مهارت ها و موفقیت هایتان در زندگی فکر کنید. به این باور برسید که هیچ ایرادی ندارد اگر در کاری شکست بخورید.

در این ویدیو بررسی می کنیم که چه کارهایی می شود کرد تا دیگر ترس ازشکست خوردن نداشته باشیم.

 

مقالات مرتبط
نظــرات