مـــرکــز دانلــــــــود

چگونه با رفتار جذاب قرار اول استثنایی و خاص داشته باشیم؟

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : یکشنبه 23 دی 97 0 نظر
نظرات کاربران :

معمولا اکثر افراد در اولین قرار ملاقات در هر رابطه‌ای اعم از رابطه‌های عاشقانه، کاری و … کمی دچار استرس می‌شوند و بابت اینکه در قرار اول چه مسائل و نکاتی را مطرح کنند و یا اینکه قرارشان به جلسه‌های بعدی کشیده شود یا نه نگران می‌شوند و از همین رو است که این قرار […]

معمولا اکثر افراد در اولین قرار ملاقات در هر رابطه‌ای اعم از رابطه‌های عاشقانه، کاری و … کمی دچار استرس می‌شوند و بابت اینکه در قرار اول چه مسائل و نکاتی را مطرح کنند و یا اینکه قرارشان به جلسه‌های بعدی کشیده شود یا نه نگران می‌شوند و از همین رو است که این قرار می‌تواند نقطه‌ی شروعی برای ایجاد روابط جدید باشد و به صحبت کردن و رفتار طرفین در جلسات بعدی سمت و سو دهد.

خیلی از افراد قبل از اینکه سر قرار اول خود بروند خود را آماده می‌کنند یعنی صحبت‌ها و نحوه‌ی برخورد خود را تا حدی از قبل از ملاقات تعیین می‌کنند؛ اما  ممکن است از باید‌ها نبایدها و راهکار‌های ساده‌ای را که در این راستا می‌تواند مفید باشد و قرار اول را تحت شعاع خود قرار دهد اطلاعی نداشته باشند و یا اینکه برای رسیدن به هدف مشخص خود از قرار ملاقات و نحوه‌ی‌ پیش بردن کار‌های خود در راستای هدفشان، تجربه کافی نداشته باشند.

بنابراین در این مقاله سعی می‌کنیم با ذکر نکات مهم و کلیشه‌ای که ممکن است از آن اطلاع نداشته باشید و در این زمینه عمومیت دارد به شما کمک کنیم تا قرار اول خود را به بهترین نحو پیش ببرید.

میخواهم یاد بگیرم هر مردی را عاشق و وابسته خودم کنم

در قرار اول :

1- درباره علایق طرف مقابل سوال کنید

در قرار اول درباره علایق طرف مقابل سوال کنید

هر شخصی دوست دارد که در مورد علایق خود در هر زمینه‌ای از جمله رنگ مورد علاقه، غذا، ورزش و غیره بحث کند و همچنین علایق طرف مقابل خود را بشناسد و بخصوص زمانی که فرد می‌بیند در میان علاقه‌های خود و طرف مقابلش نقاط مشترک وجود دارد بیشتر ترغیب می‌شود تا قرار اول خود را با جلسات بعدی نیز ادامه دهد و یک رابطه را شکل دهد.

2- نحوه‌ی حرف زدن خود را کنترل کنید

وقتی با فردی صحبت می‌کنید بخصوص فردی که برای اولین بار با شما ملاقات می‌کند باید سعی کنید که حرف‌‌های خود را به نوعی تنظیم کنید که تکراری نباشند. باید جو یا محیط را به گونه‌ای در اختیار نگیرید که طرف مقابل حس سلطه طلبی شما را ببیند و در مقابل هم آنقدر فضا را ساکت و آرام نکنید که شخص روبروی شما با عدم مشارکتتان دلسرد شود.

در هنگام سخن گفتن سعی کنید به گونه‌ای رفتار کنید که هم خودتان و هم طرف مقابل  فرصت کافی برای حرف زدن داشته باشید و با ملایمت و نشان دادن علاقه در گوش دادن به طرف مقابل، حس خوبی را فراهم کنید.

3- سر وقت مقرر خود را به قرار اول برسانید

سر وقت مقرر خود را به قرار اول برسانید

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که بیشتر هم در مورد خانم‌ها رایج است؛ این است که معمولا در قرار اول دیر می‌رسند و البته شاید اشتباه بودن کارشان را انکار کنند اما باید به این دسته از افراد که در همان قرار ملاقات اول خود دیر می‌رسند؛ گفت که با این کار طرف مقابل، سهل انگاری و اشتیاق نداشتن شما را در همان اول رابطه برداشت می‌کند و اگر تمایل دارید که رابطه خود را با فرد مورد نظر ادامه دهید یا به نوعی در همان اولین بار به طرف مقابل بهانه ندهید سعی کنید تاخیر نداشته باشید.


مقاله مرتبط: بهترین جملات مخ زدن جنس مخالف و تاثیر گذاری عاشقانه


4- از بحث سیاسی بپرهیزید

سعی کنید مسائلی مانند بحث در مورد سیاست را در اولین جلسه مطرح نکنید و در مورد مسائل سیاسی و همچنین مذهبی نیز صحبت نکنید چون ممکن است شما با طرفداری از روی تعصب از یک گروه سیاسی و یا فرقه خاص دینی در همان قرار اول زیاده روی کنید. بنابراین سعی کنید اگر می‌خواهید بین شما رابطه‌ای دوستانه یا عاشقانه ایجاد شود و یا اینکه به ادامه قرار ملاقات‌ها ی بعدی فکر می‌کنید این مسائل را در قرار اول مطرح نکنید.

5- تلفن همراه خود را بی‌صدا یا خاموش کنید

در قرار اول تلفن همراه خود را بی‌صدا یا خاموش کنید

اگر شما نیز جزو آن دسته از افراد هستید که همیشه و زود به زود تماس‌ها و پیام‌های خود را چک می‌کنید باید فراموش نکنید که در اولین قرار یا ملاقات این رفتار شما به طرف مقابلتان نشان می‌دهد که برای او  ارزش قائل نیستید و اگر این قرار ملاقات مربوط به خواستگاری باشد طرف مقابل این کار شما را نشانه برتری دادن  مسائل کاری و غیره بر زندگی به حساب  می‌آورد و به طور کلی با این کار اعتمادش به شما از دست می‌رود.

6- فقط شما حرف نزنید (متکلم وحده نباشید)

یک رابطه دوستانه یا عاشقانه زمانی می‌تواند مفهوم داشته باشد که دوطرف به یک اندازه از هر لحاظی سهم داشته باشند. سعی کنید برای ایجاد یک رابطه خوب در همان جلسه اول تمام مسائل خود را مطرح نکنید و در این راستا با صبر و حوصله پیش بروید و سعی کنید در ازای هر موضوعی که سخن می‌گویید؛ زمانی را نیز به شنیدن حرف‌های طرف مقابل در این رابطه اختصاص دهید.

اگر قرار باشد رابطه‌ای شکل بگیرد؛ اطمینان پیدا کنید که  فرصت کافی در جلسات بعدی برای معرفی کردن کامل ویژگی‌ها و خصوصیات خود پیدا می‌کنید.

7- پوشش خوبی برای خود در نظر بگیرید

در قرار اول پوشش خوبی برای خود در نظر بگیرید

یکی از مهم‌ترین کار‌هایی که در همان نگاه اول می‌تواند پیام احترام شما را به طرف مقابل القاء کند نحوه پوشش و مرتب و تمیز بودن لباس و پوششتان است. منظور از پوشش خوب و مرتب پوشیدن لباس‌هایی ساده با ظاهری آراسته و مرتب است و درعین حال شما می‌توانید سنگینی خود را نیز با همان نحوه پوشش به شخص مقابلتان نشان دهید.

مقالات مرتبط:  چطور خودم را به یک مرد جذاب تبدیل کنم؟(ترفند مرد جذاب برای جذب زنان)

در مسئله داشتن ظاهری آراسته و مرتب فقط منظور جنسیت خاص یا خانم‌ها نیست بلکه باید آقایان نیز این امر را به بهترین نحو اجرا کنند و این مسئله را دست کم نگیرند.

8- به طرف مقابل احترام بگذارید

در قرار اول به طرف مقابل احترام بگذارید

سعی کنید در قرار اول و همچنین قرار‌های بعدی نیز  برای کار‌ها و نظرات طرف مقابل خود احترام قائل شوید و محیط آرامی را فراهم کنید و  در مقابل کار‌هایی که برایتان انجام می‌دهد (حتی کار‌های جزئی) از او تشکر کنید و اگر فرد مقابل نمی‌خواهد درباره موضوع خاصی صحبت کند او را وادار به صحبت کردن نکنید و به طور کلی نظراتش را در ارتباط با هرموضوعی محترم بشمارید.


مقاله مرتبط: چطور یک رابطه راه دور عالی داشته باشیم؟


9-با هر مسئله‌ای موافقت خود را اعلام نکنید

جلسه اول یا قرا ر اول آشنایی بخصوص در مسائل ازدواج وعاطفی بیشتر به منظور شناخت‌های کلی رفتار و ویژگی‌های اخلاقی و ..صورت می‌گیرد شما باید سعی کنید که خود واقعیتان باشید و برای جلب نظر طرف مقابل با هر مسئله‌ای که ممکن قلبا نیز آن را قبول نکنید سریعا موافقت نکنید چون این کار برای هیچ کدام از طرفین بخصوص دختران هیچ جذابیتی ندارد.

بنابراین سعی کنید در ارتباط با مسائل مختلف نظر و رای خود را در کمال احترام بیان کنید و استقلال شخصیتی خود را نشان دهید.

10- شنونده خوبی باشید

شنونده خوبی باشید

یکی از مهارت‌های شناخت طرف مقابل بخصوص در قرار اول و قرار‌هایی که مربوط به ازدواج و خواستگاری است مهارت خوب گوش دادن است. وقتی شما به دقت به سخنان فرد مقابلتان گوش می‌دهید؛ علاوه بر نشان دادن احترام، تاثیر زیادی بر او می‌گذارید.

سعی کنید هنگامی که او حرف می‌زند؛ سخنانش را با سوال و بحث قطع نکنید و سوال‌های زیادی را در اثنای حرف زدن او نپرسید. فقط می‌توانید در هنگامی که او مکث می‌کند سوال خود را بپرسد و اگر سخنان او را در موردی قبول دارید با حرکات بدن و حرکات اشاره تایید خود را به او نشان دهید.


مقاله مرتبط: دوست دختر خوب و مناسب برای رابطه چه ویژگی‌هایی دارد؟(مخ زدن دختران)


11- انتقاد نکنید و خیلی خشک نباشید

در اولین قرار ملاقات معمولا نباید نه خیلی صمیمی و گرم باشید و نه اینکه خیلی خشک و رسمی رفتار کنید. سعی کنید تا حدی محیطی  آرام و صمیمی فراهم کنید و تعارفات زیادی و خشک بودن را کنار بگذارید و ازطرفی ازحرف‌های طرف مقابل و نظراتش انتقاد نکنید و حتی اگر قسمتی از سخنان او را قبول نداشتید با ملایمت و خوش رفتاری او را توجیه کنید.

12- در مورد مسائل جنسی حرف نزنید

در مورد مسائل جنسی حرف نزنید

با اینکه شاید حرف زدن در مورد مسائل جنسی برای هر زن یا مردی موضوعی خوشایند باشد وبه آن علاقه نشان دهند اما باید فراموش نکرد که حرف زدن در مورد این مسائل در قرار اول کار کاملا اشتباهی است و اگر رابطه ادامه داشته باشد می‌توانید این مسائل را به جلسات بعدی که صمیمیت و شناخت بیشتری صورت می‌گیرد موکول کنید.

به طور کلی سعی کنید در قرار اول فرد را با پرسیدن سوال‌ها و مباجث تکراری خسته نکنید و بحث در مورد مسائل سیاسی و دینی خود را به جلسه‌های بعدی موکول کنید و با انجام نکات کاربردی ذکر شده در بالا و در نظر گرفتن آنها قرار ملاقات خود برای اولین بار را به یکی از شیرین‌ترین جلسات تبدیل کنید و همچنین از نکات زیر نیز بهره بگیرید:

– در مورد رویاهایش از او سوال کنید

– در ارتباط با گذراندن تعطیلات صحبت کنید

– در مورد دارایی‌های با ارزش زندگی‌اش سوال بپرسید

– به بحث کردن در مورد علایقش بپردازید

– سعی کنید متکلم وحده نباشید و به خوبی گوش کنید

– در نشان دادن احساسات خود و ابراز آن‌ها زیاده روی نکنید و صبور باشید

– سعی کنید بیشتر در مورد آینده سوال کنید و از حرف زدن درباره گذشته فرد بپرهیزید

– در همان جلسه اول زیاد صمیمی نشوید و سعی کنید همه چیز تدریجی و با روال عادی پیش برود

– فردی بیخیال نباشید و شکت نفسی نکنید

– مدام و مرتب طرف مقابل را سوال پیچ نکنید

مقالات مرتبط
نظــرات