مـــرکــز دانلــــــــود

10 راهکار برای فراموش کردن عشق قبلی که خیلی دوستش دارید

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : دوشنبه 6 فروردین 97 0 نظر
نظرات کاربران :

زندگی پر از درس هایی هست که در مسیر زندگی خود می‌آموزیم. گاهی این درس‌ها و تجربیات برای ما بسیار پرهزینه خواهد بود. فراموش کردن عشق یکی از چیزهایی هست که شاید به نظر دشوار باشد اما اگر کمی واقع بینانه به آن نگاه کنید می‌توانید از آن عبور کنید و زندگی عالی برای خود بسازید. در این نوشته با راه حل هایی برای فراموش کردن عشق سابق خود آشنا خواهید شد.

تمام کردن یک رابطه عاطفی هیچوقت آسان و راحت نیست مخصوصا اگر زمان رابطه طولانی باشد. بهرحال زندگی پر از فراز و نشیب هایی هست که تصمیم می‌گیریم یک رابطه عاطفی را به پایان برسانیم و یا از عشق خود دور شویم. در این میان فراموش کردن عشق احتیاج به استراتژی‌ها و راه حل هایی دارد تا از صدمه‌های روحی و روانی آن مصون بمانیم و دوباره حس خوشحالی و خوشبختی را در زندگی بوجود بیاوریم. اگر به تازگی از عشق قبلی خود جدا شده اید و می‌خواهید با روش‌های فراموش کردن عشق آشنا شوید این نوشته را تا انتها بخوانید.

1. برای فراموش کردن عشق به خودتان زمان بدهید

خبر خوشحال کننده این هست که شکست عاطفی برای همیشه در یاد شما باقی نمی ماند. شاید درست پس از جدایی این احساس را داشته باشید که دیگر دوباره شاد نخواهید بود و طعم عشق را نخواهید چشید اما تنها چیزی که شما به آن احتیاج دارید گذر زمان هست. همیشه با غم و ناراحتی و یا شادی و حس عاشق شدن در بدن ما انسان‌ها هورمون‌های مختلفی تولید می‌شود که برای تغییر در وضعیت آنها نیاز به گذر زمان هست. احتمالا بعد از یکسال فراموش کردن عشق و هضم کردن شکستی که داشته اید بسیار آسان‌تر خواهد بود.

2. به خودتان برسید

بعد از جدایی چیزی که شما به میزان زیادی بدست می‌آورید زمان اضافه و پولی هست که قبل تر صرف رابطه عاشقانه خود می‌کردید. خب چرا به خودتان رسیدگی نکنید؟ لباس‌های مناسب و خوب بخرید، با دوستان قدیمی خود دوباره ارتباط برقرار کنید، به تفریح و سرگرمی بپردازید تا احساس مجرد و تنها بودن در شما ایجاد نشود و خودتان را اولویت اول زندگی خود بدانید.

روی مهارت های خودتان سرمایه گذاری کنید و برای انسان بهتر بودن قدم بردارید.

3. از تمام خاطرات بد و مکان هایی که شما را به یاد گذشته می‌اندازد دوری کنید

فراموش کردن عشق سابق

بهترین راه برای فراموش کردن عشق این هست که خاطرات گذشته را یادآوری نکنید. هر چیزی که شما را به یاد گذشته می‌اندازد اشتباه خواهد بود، یادگاری ها، عکس ها، مکان هایی که دو نفره در گذشته می‌رفته اید مانند رستوران و کافی شاپ و … دوری از این موارد در سال اول جدایی بسیار لازم و ضروری هست تا بتوانید دوباره توان خود را برای زندگی عاشقانه جدیدی بازیابید.

4. دوستان جدید و بهتری پیدا کنید

اگر به دنبال تغییر در زندگی و فراموش کردن عشق سابق خود هستید خب ابتدا با تغییر آدم‌های اطراف خود شروع کنید. دنیا بسیار بزرگ هست و پر از آدم‌های جدیدی که هنوز نمی شناسید. می‌توانید با دوستان جدیدی آشنا شوید و افراد جدیدی را ملاقات کنید.با افراد جدید شما زاویه دید متفاوت و فعالیت‌های جدید و حتی گفتگوهای متفاوتی را تجربه خواهید کرد و به زودی با خود می‌گویید آن آدم سابق چه کسی بود؟
اگر به تازگی از عشق سابق خود جدا شده اید این توصیه را جدی بگیرید، به افرادی که وقتی با شما صحبت می‌کنند شما را به یاد رابطه قبلی تان می‌اندازند توجه زیادی نکنید و به دنبال افرادی جدیدی باشید تا دنیای اطراف شما تغییر کند.

5. دوستان قدیمی خود را دوباره ملاقات کنید

خب اگر زمانی به رابطه عاشقانه خود بیش از حد توجه داشته اید و زمانی برای دوستان خود نداشتید زمان آن رسیده است که به سمت دوستان قدیمی خود بازگردید. چیزی زیباتر از بودن با دوستان قدیمی نیست. افرادی که همانند افراد خانواده با شما برخورد می‌کنند و می‌توانید دوباره اعتماد گذشته را ایجاد کنید و فراموش کردن عشق برای شما امکان پذیر شود.


مقاله مرتبط: وابستگی عاطفی چگونه ایجاد می‌شود؟ پیامدهای زیان بار آن چیست؟


6. از هرچیز اشتباهی دوری کنید حتی اگر احساس درستی نسبت به آن دارید

پس از اینکه زمانی را به خودتان اختصاص دادید و از زندگی تنها لذت بردید، شما باید رابطه جدیدی را شروع کنید. خب عالی هست اما اینکه دوباره اشتباه گذشته را تکرار کنید اصلا مناسب نیست و یا شروع کردن رابطه عاطفی با کسی که با او رابطه خود را بهم زده بودید شاید حس درستی بدهد اما در انتها شما دوباره دچار مشکل خواهید شد.

البته همه چیز به عهده خودتان هست اما توصیه ما این هست که تکرار اشتباهات گذشته شما را رو به جلو حرکت نخواهد داد و بهتر است تصمیمات جدیدی برای زندگی خود بگیرید.

7. هر کاری بجز غم و غصه خوردن انجام دهید

در یک رابطه عاطفی ما زمان زیادی را صرف فکر کردن به طرف مقابل و علایق مشترک می‌کنیم و پس از جدایی طبق عادتی که پیدا کرده ایم دوباره به طرف مقابل فکر می‌کنیم در حالی که رابطه از بین رفته است و حالا غم و اندوه نبود طرف مقابل ما را اذیت خواهد کرد.

پس از جدایی شما زمان زیادی برای خودتان دارید، پس اگر در فکر فراموش کردن عشق خود هستید بهتر این زمان را فقط به خودتان اختصاص دهید. از خانه بیرون بروید و سرگرمی‌های متنوعی را امتحان کنید. بازی‌های رایانه انجام دهید، ورزش مورد علاقه خود را انتخاب کنید و هرکاری که سرگرمی و علایق شما را ارضا می‌کند را انجام دهید.


مقاله مرتبط: 5 راه بسیار موثر برای گذشتن از شکست عشقی


8. بخشی از زندگی خود را دوباره بازسازی کنید

بعد از شکست عاطفی احتمالا روحیات شما صدمه جدی دیده است، وقت آن هست که دوباره خود را بازسازی کنید، اعتماد به نفس از دست رفته، بی حوصلگی، تنبلی، ناامید بودن و … اگر این موارد در شما بوجود آمده بدانید باید دوباره خود را بسازید، به این موارد فکر کنید و ببینید چگونه می‌توانید اعتماد به نفس خود را بازیابی کنید، به توسعه خودتان فکر کنید.

قرار نیست شما تا آخر عمرتان نقش یک شکست خورده را بازی کنید. زندگی پر از فراز و نشیب هایی هست که باید از پس آنها بربیاید. پس قدم بردارید و دوباره خودتان را برای شروع یک عشق جدید و یک زندگی عالی آماده کنید.

9. دوباره سعی کنید عاشق شوید اما اینبار کمی با فکر جدید

پس از هر شکستی شما باید دوباره آماده شروع کردن یک رابطه جدید باشید هرچند به سرعت این کار امکان پذیر نیست اما می‌توانید به شکلی رابطه‌های عاطفی خود را با دیگران به گونه ای شکل دهید که فراموش کردن عشق آسان تر باشد. البته به این معنی نیست که در یافتن رابطه جدید بی احتیاط شوید و سعی کنید سنجیده عمل کنید.

10. به سمت خانواده و دوستان خود برای کسب حمایت عاطفی بازگردید

برای فراموش کردن عشق باید بدانید که نیاز به حمایت عاطفی دیگران خواهید داشت. خانواده، دوستان نزدیک کسانی هستند که علاقه دارند شما را همیشه خوشحال ببینند. اگر شما بعد از یک شکست عاطفی غمگین شده اید سعی کنید از نزدیکان خود محبت بیشتری را دریافت کنید.

بهرحال همه ما به افرادی نیاز داریم که به آنها تکیه کنیم. حتی اگر صحبت‌ها و نصیحت‌های افراد نزدیک شما عالی نیستند اما برای فراموش کردن عشق سابق خود بهتر از غمگین بودن خواهد بود.

مقالات مرتبط
نظــرات