مـــرکــز دانلــــــــود

چگونه یک رابطه دوستی را به ازدواج ختم کنیم؟ (داشتن رابطه قبل ازدواج)

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : شنبه 1 دی 97 0 نظر
نظرات کاربران :

انسان یک موجود اجتماعی است و در طول زندگی خود با اطرافیان خود در ارتباط است. ارتباط یک بخش بسیار مهم از زندگی هر فردی است که بدون آن نمی‌تواند زندگی کند. بدون شک ارتباطات زیادی در زندگی ما در دوران های متفاوتی صورت می گیرند است. اما رابطه‌های دوستی که در دوران مجردی برای […]

انسان یک موجود اجتماعی است و در طول زندگی خود با اطرافیان خود در ارتباط است. ارتباط یک بخش بسیار مهم از زندگی هر فردی است که بدون آن نمی‌تواند زندگی کند. بدون شک ارتباطات زیادی در زندگی ما در دوران های متفاوتی صورت می گیرند است. اما رابطه‌های دوستی که در دوران مجردی برای هر دختر یا پسری ایجاد می‌شود بسیار حساس هستند و باید در انتخاب دوست‌های خود به خصوص جنس مخالف بسیار دقت کنید تا بتوانید یک رابطه دوستی سالم و موفق را داشته باشید. اما چگونه می‌توان یک رابطه دوستی موفق داشته باشیم؟

ما در این مقاله سعی کرده‌ام راه‌کارهایی را به شما معرفی کنیم که بتوانید در رابطه‌های دوستی خود موفق باشید و از رابطه‌های دوستی خود لذت ببرید.

1- در رابطه دوستی منعطف باشید

یکی از اصول اولیه برای یک رابطه دوستی موفق انعطاف‌پذیری است. شخصی که انعطاف‌پذیر باشد در رابطه‌های خود بسیار موفق خواهد بود. همیشه باید در نظر داشته باشید عقاید و دیدگاه‌های دو نفر با هم یکسان نیست. شما باید به دیگران احترام بگذارید. هیچوقت انتظار نداشته باشید که هر چیزی که شما می‌گویید طرف مقابل به راحتی آن را قبول کند.

میخواهم یاد بگیرم هر مردی را عاشق و وابسته خودم کنم

2- برای یکدیگر وقت بگذارید

برای یکدیگر وقت بگذارید

برای طرف مقابل شما بسیار مهم است که شما در طول روز برای او چقدر وقت می‌گذارید. شما برای این که رابطه موفقی داشته باشید باید طرف مقابل‌تان از شما راضی باشد و یکی از جنبه‌های رضایت‌مندی وقت گذاشتن برای طرف مقابل است. شما اگر وقت بیشتری را برای یکدیگر اختصاص دهید قطعاً عشق و علاقه مابین شما بیشتر خواهد شد.


مقاله مرتبط: چطور در زمان آشنایی و نامزدی به شناخت کامل برسیم؟


3- در رابطه دوستی مودب باشید

در یک رابطه دوستی داشتن ادب و نزاکت در مقابل طرف مقابل بسیار مهم است. اگر شما ادب و نزاکت را رعایت کنید علاوه بر اینکه احترام خود را حفظ کرده‌اید به طرف مقابل نیز احترام گذشته‌اید و قطعاً طرف مقابل نیز چنین شخصی را برای دوستی می‌پسندد و تمایل دارد دوستی با شما را ادامه دهد. به یاد داشته باشید استفاده از کلمات توهین‌آمیز و زشت باعث آزردگی طرف مقابل خواهد شد.

4- در رابطه دوستی خوش‌رو باشید

در رابطه دوستی خوش‌رو باشید

بر اساس تحقیقاتی که انجام شده است کسانی که خوش‌رو بوده در نزد اطرافیان بسیار محبوب‌تر و دوست داشتنی‌تر هستند. در هر رابطه‌ای برخورد مناسب و خوش‌رو بودن برای ادامه ثبات آن رابطه بسیار مهم است. شخصی که کسل است و رفتارهایش همانند خودش است باعث دور شدن طرف مقابل از خود خواهد شد و قطعاً چنین شخصی نمی‌تواند رابطه دوستی موفقی داشته باشد.

5- در رابطه دوستی اشتباهات خود را بپذیرید

اگر در رابطه خود دچار اشتباهی شدید آن را بپذیرید و حتی از طرف مقابل معذرت خواهی کنید. باید بپذیرید هر کسی در زندگی خود اشتباهاتی خواهد داشت و با معذرت خواهی شما از طرف مقابل مطمئن باشید هیچ مشکلی ایجاد نخواهد شد. بلکه به بهبود و موفقیت دوستی خود کمک کرده‌اید.

6- مسئولیت‌پذیر باشید

مسئولیت‌پذیر باشید

شما برای ایجاد یک رابطه دوستی موفق باید مسئولیت‌پذیر باشید. مثلاً اگر شما به دوستتان قولی می‌دهید باید سر قولتان باشید و به آن عمل کنید. اگر شما این گونه رفتار کنید رابطه دوستی قوی‌تری خواهید داشت. اما اگر نتوانید به مسئولیت خود در قبال دوستتان عمل کنید او نیز کم کم از شما دور خواهد شد و رابطه شما به جای یک رابطه قوی و موفق به یک رابطه دوستی سرد و بی‌روح تبدیل خواهد شد.

مقالات مرتبط:  در شروع رابطه دوستی چگونه رفتار کنیم؟ و چطور رابطه عاشقانه را حفظ کنیم؟

7- نقاط مشترک همدیگر را بشناسید

هنگامی که شما بتوانید نقاط مشترک یکدیگر را بشناسید می‌توانید رابطه موفق‌تری با هم داشته باشید. اگر در طول رابطه نیز اختلافی با هم داشته باشید خیلی راحت‌تر می‌توانید آن را حل کنید و رابطه لذت‌بخش‌تری با هم داشته باشید. هیچوقت سعی نکنید در یک رابطه دوستی به صورت یک طرفه تصمیم بگیرید و آن را به نفع خود تمام کنید. رابطه دوستی یک امر دو طرفه است و باید طرف مقابل را نیز در نظر بگیرید.

8- شنونده خوبی باشید

شنونده خوبی باشید

برای داشتن یک رابطه دوستی موفق باید شنونده خوبی باشید. همان طور که شما دوست دارید طرف مقابل به حرف‌های شما گوش دهد شما نیز باید در مقابل او شنونده خوبی باشید. شما با گوش فرا دادن به مخاطب خود علاوه به احترامی که به او می‌گذارید می‌‎توانید به خوبی با نظریات او آشنا شوید و به خوبی آن را تجزیه و تحلیل کنید.

9- توقعات بیش از حد نداشته باشید

هنگامی که شما در یک رابطه دوستی قرار می‌گیرید نباید از طرف مقابل خود توقعات اضافی داشته باشید. داشتن توقعات بیشتر نه تنها باعث سرزنش طرف مقابل شما خواهد شد بلکه باعث می‌شود که رابطه دوستی شما به سردی و حتی جدایی منجر شود. در گام اول باید بدانید شما فقط دوست هستید و باید دیگر حرمت‌ها را رعایت کنید.

8- برای او دلگرم‌ کننده باشید

برای او دلگرم کننده باشید

یک دوست باید همیشه، چه در خوشی‌ها و چه در ناراحتی‌ها، در کنار دوست خود باشد. اگر برای دوستش مشکلی پیش آمد به او کمک کند و هیچوقت او را تنها نگذارد. در واقع باید حمایت‌کننده دوست خود باشد. هر فرد نیز باید به گونه‌ای خود را نشان دهد که می‌تواند یک دوست قابل اتکا برای دوست خودش باشد و می‌تواند بر روی او حساب باز کند.


مقاله مرتبط: نشانه‌ های رابطه اشتباه و مسموم چیست؟ (چطور رهایی پیدا کنیم؟)


9- در رابطه دوستی رازدار باشید

ممکن است گاهی اوقات پیش بیاید که دوست شما در مورد مسائل خصوصی با شما حرف بزند شما باید این درک داشته باشید که مسائل خصوصی او را نزد کسی بیان نکنید و این گونه صداقت خود را به او نشان دهید. اگر رازدار نباشید ممکن است باعث ناراحتی طرف مقابل خود شوید.

10- در رابطه دوستی صداقت داشته باشید

در رابطه دوستی صداقت داشته باشید

اگر می‌خواهید رابطه دوستی موفقی داشته باشید باید صداقت داشته باشید. صداقت یکی از اصول اولیه یک دوستی است. اگر شما در رابطه خود صداقت نداشته باشید ممکن است بعدها دچار مشکل شوید. همیشه احساس خود را نسبت به طرف مقابل خود با صداقت بیان کنید. اگر در این مورد صادق نباشید ممکن است بزرگترین ضربه را به دوست خود بزنید.

11- از خودگذشتگی داشته باشید

شما همان طور که انتظار دارید وقتی اشتباهی می‌کنید طرف مقابل شما را ببخشد خودتان نیز به این صورت رفتار کنید. اگر دوست شما نیز اشتباهی می‌کند نباید خیلی سنگ‌دل باشید و باید او را ببخشید. در واقع در یک رابطه دوستی همه چیز متقابل است و شما همان چیزی را برای خود دوست دارید باید برای دوست خود نیز بخواهید.

مقالات مرتبط
نظــرات