مـــرکــز دانلــــــــود

چگونه با دیگران دوست شویم؟

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : جمعه 1 دی 96 0 نظر
نظرات کاربران :

دوست شدن با دیگران مشکل نیست اما باید نکات ساده‌ای را در این زمینه رعایت کرد. در این مطلب تعدادی از این نکات آمده است. خودتان باشید. با افراد کمی صمیمی‌تر شوید. مداوم تلاش کنید. یک هدف تنظیم کنید. بگویید پنیر! به دل نگیرید. خاص فکر کنید. خودتان را آرام کنید راست بگویید. در فضای […]

دوست شدن با دیگران مشکل نیست اما باید نکات ساده‌ای را در این زمینه رعایت کرد. در این مطلب تعدادی از این نکات آمده است.

 • خودتان باشید.
 • با افراد کمی صمیمی‌تر شوید.
 • مداوم تلاش کنید.
 • یک هدف تنظیم کنید.
 • بگویید پنیر!
 • به دل نگیرید.
 • خاص فکر کنید.
 • خودتان را آرام کنید
 • راست بگویید.
 • در فضای مجازی حاضر باشید.
 • ساده و مختصر باشید.
 • اگر قراری می‌خواهید لغو کنید حتماً خبر دهید.
 • با دوست خود تفریح مناسب داشته باشید.
 • به دیدار دوست خود بروید.

 

خودتان باشید.

دوست شدن

هنگامی که فعالیت‌ها و سرگرمی‌هایی را که دوست دارید دنبال می‌کنید، شما یک فرصت خوب دارید تا دوستانی را پیدا کنید علاقه‌هایی مشابه شما دارند.

پس در رویدادهای مورد علاقه‌تان که در نزدیکی شماست پیدا کنید و در آن‌ها ثبت نام کنید. هر رویداد(سمینار-دورهمی-گارگاه ها-و…)فرصتی برای دوست شدن با آدم‌های دوست داشتنی است.

میخواهم دختران را مجذوب خود کنم

با افراد کمی صمیمی‌تر شوید.

دوست شدن

زمانی که شروع به دوست شدن با یک فرد می‌کنید، سعی کنید با صحبت کردن درباره مسائل جدی‌تری نسبت به آب و هوا، صمیمیت خود را با طرف مقابل افزایش دهید. وقتی که مقداری از صحبتتان گذشت، تکنیک دوست شدن سریع را امتحان کنید. اساساً هر یک از طرفین به تدریج رازهایی از خود را فاش می‌کند. به عنوان مثال هر فردی می‌تواند به این سؤال جواب دهد اگر قرار بود فردا که از خواب بیدار می‌شود یک توانایی یا مهارت جدید داشته باشد، آن چه بود؟

مقالات مرتبط:  چگونه می توان به یک پسر جذاب دوست داشتنی تبدیل شد؟ (جذب دختر ها)

مداوم تلاش کنید.

اگر که شما می‌خواهید در امر دوست شودن موفق شوید باید در این راه ثابت قدم باشید و البته این مورد در اکثر اوقات نیاز به شجاعت زیادی دارد که هر کسی از آن بهره مند نیست. از آن‌ها بپرسید که آیا با شما بیرون می‌آیند و بخواهید که فقط با بله یا خیر جواب دهند. چندین بار به آن‌ها پیام دهید که آیا هفته بعد می‌توانند با شما به رستوران بیایند یا خیر. و این کارها را مداوم ادامه دهید.

یک هدف تنظیم کنید.

دوست شدن

این شاید مقداری سطحی به نظر برسد ولی با خودتان قرار بگذارید دفعه بعد که به یک مهمانی رفتید سه دوست جدید پیدا کنید. با این روش شما بیشتر مایل خواهید بود که با افراد صحبت کنید و مکالمات جدی‌تری داشته باشید تا اینکه فقط به یک لبخند ساده بسنده کنید.


مقاله مرتبط: چطور دوست جدید منحصربفرد پیدا کنیم؟


بگویید پنیر!

چگونه با دیگران دوست شویم؟ 1

به طور جدی ما لبخند زدن را در این لیست قرار داده‌ایم چون یک روش بسیار قوی برای برقراری ارتباط با دیگران است حتی بیشتر از آنچه شما تصور می‌کنید. لبخند زدن باعث می‌شود تا از لاک خودمان خارج شویم و بیشتر به تصویری که از خودمان برای دیگران می‌سازیم فکر کنیم. به علاوه افرادی که لبخند می‌زنند به عنوان یک فرد جذاب‌تر، شادتر، مهربان‌تر و در نتیجه قابل دسترسی شناخته می‌شوند.

به دل نگیرید.

دوست شدن

ما به خوب می‌دانیم که وقتی در یک رابطه عاشقانه کسی به ما می‌گوید که تو آن کسی نیستی که من توقع دارم یعنی چه. اما وقتی که دوستان جدیدی را به مهمانی دعوت می‌کنید و آن‌ها باعث دلگیری شما می‌شوند، دیوانه نشوید. شاید دلیل این برخورد مشکلات کاری و یا خانوادگی است پس کمی آن‌ها را درک کنید و برای طی کردن راه دوستی از آن‌ها دلگیر نشوید.

خاص فکر کنید.

اگر که به عنوان مثال 20 دوست دارید، دلیلی ندارد که عین این 20 نفر به گروه وعلاقه‌ای خاص تعلق داشته باشد. به دیگران هم توجه کنید و اشکالی ندارد که یکی از دوستان شما متخصص زمینه مالی و اعتباری و چندین سال بزرگتر از شما باشد. از همسایه‌ها و همکاران و هم کلاسی‌های جدید استقبال کنید و مهم نیست که این افراد جزو چه گروهی هستند.

مقالات مرتبط:  9 نکته فوق العاده کاربردی برای افزایش جذابیت سریع

خودتان را آرام کنید.

روز تولدتان شده است و دوست صمیمی شما هیچ جشنی برای شما برگزار نکرده و یا هدیه‌ای نگرفته است. این اتفاق بسیار دردناک است و شما فکر می‌کنید که او علاقه‌ای به شما ندارد و شاید بخواهید دوستی قدیمی خود را با او قطع کنید. به جای اینکه منفی فکرکنید و با خود بگویید که او اهمیتی به من نداده است به این موضوع بیاندیشید که شاید او در هفته جاری دغدغه‌های کاری بسیار داشته است و یا درگیر مسئولیت‌های خانوادگی خود بوده است و با این نوع فکر خود را تسکین دهید.

راست بگویید تا دوست شدن آسان شود.

دوست شدن

هیچ چیز مثل دوستی که با شما رو در رو و صریح صحبت می‌کند نیست و دوستی‌های سطحی دوامی ندارند. وقتی که دوستتان از شما دربارهٔ کار و یا مسائل خانوادگی سؤال می‌کند سعی کنید که با او راحت باشید. شما با این کار در دوست خود احساس صداقت ایجاد می‌کنید و به صورت متقابل او هم در مورد مسائل خانوادگی خود با شما صادق خواهد بود.

در فضای مجازی حاضر باشید.

دوست شدن

درست است که فضای مجازی نمی‌تواند جایگزین دوستی‌های واقعی شود، اما بعضی از همین شبکه‌های اجتماعی می‌توانند دوستی‌های قدیمی را حفظ کنند. با توجه به افزایش مشغله‌های هر فرد امکان یک دوست را در فاصله زمانی نزدیک ببینید کمتر شده است و شبکه‌های اجتماعی کمک می‌کنند تا از او با خبر باشید و همچنان به دوستی خود ادامه دهید. برای مثال تبریک تولد او از طریق فضای مجازی واقعاً می‌تواند در رابطه با دوست شدن بیشتر افراد با یکدیگر سودمند باشد.


مقاله مرتبط: 12 روش مخ زدن در چت تلگرام و اینستاگرام


ساده و مختصر باشید.

شاید برای خیلی از شما اتفاق افتاده باشد که یک دوست قدیمی نامه‌ای برای شما فرستاده است و شما تا زمانی که نتوانید یک اندازه یک رمان برای او بنویسید جواب نامه او را نداده‌اید. یک راه بهتر هست که می‌توانید نامه‌های کوتاه اما در فواصل زمانی مختلف برای او بفرستید به این ترتیب هم زود به او جواب داده‌اید هم دوست شما می‌فهمد که به او اهمیت می‌دهید.

اگر قراری می‌خواهید لغو کنید حتماً خبر دهید.

از سر کار برگشته‌اید و به خاطر یک روز پرفشار بسیار خسته‌اید و توان کمی برای شما باقی مانده است. حالا فرض کنید در این شرایط یک قرار با یکی از دوستان خود تنظیم کرده‌اید و نمی‌خواهید آن را از دست بدهید. برقراری تماس تلفنی مداوم با یک دوست به او می‌فهماند که شما به فکر او بوده‌اید و قرار خود را فراموش نکرده‌اید.

با دوست خود تفریح مناسب داشته باشید.

دوست شدن

چندین بار بین خود درباره رفتن به بولینگ صحبت کرده‌اید اما این اتفاق یک سال است که رخ نداده است. حالا به جای اینکه او را به یک کافه دعوت کنید سعی کنید تفریحی مشابه بولینگ و در دسترس تر در نظر بگیرید. وقتی تفریحی را که هر دو علاقه دارید، انجام می‌دهید در واقع به دوست شدن بیشتر با او کمک می‌کند.

به دیدار دوست خود بروید.

دوست شدن

ما روابط خود را با دیگران بر اساس تجربه‌های مشترک ارزش گذاری می‌کنیم. دوستی دارید که خانه خود را به جایی دورتر انتقال داده است. برای اینکه این دوستی را حفظ کنید برنامه بریزید و چند روزی به شهر او بروید و با او خوش بگذرانید.

شما میتوانید از کارشناسان مجموعه تکامل من مشاوره رایگان دریافت کنید. لطفا سوالات و نظرات خود را در زیر همین مقاله ثبت کنید تا پاسخ داده شود.

مقالات مرتبط
نظــرات