مـــرکــز دانلــــــــود

چطور دوست خوب پیدا کنیم تا قدر ما را بداند؟

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : پنجشنبه 17 اسفند 96 0 نظر
نظرات کاربران :

مهارت دوست یابی یکی از مهارت‌های پایه‌ای برای گسترش روابط اجتماعی و موفقیت در زندگی است. شما در حال حاضر چند دوست خوب و صمیمی دارید؟ آیا می‌دانید که افراد موفق تعداد روابط دوستانه آن‌ها بیش از هزاران نفر است؟ شما هم برای رسیدن به موفقیت در این مسیر باید قدم بگذارید. دوستان جدیدی بیابید و روابط خود را گسترش دهید. در این نوشته به شما می‌آموزیم چگونه از فرصت‌های مختلف برای پیدا کردن دوستان جدید و خوب استفاده کنید.

دوستی واقعی یکی از عمیق ترین روابط بین انسان‌ها هست که همه ما در زندگی از کودکی تا آخر عمر تجربه‌های خوبی از آن بدست می‌آوریم. یک دوست خوب در لحظات خوب و بد زندگی در کنار شما حضور دارد و با خنده شما می‌خندد و با اندوه شما غمگین می‌شود.

پیدا کردن دوست خوب یکی از مهارت‌های پایه‌ای در زندگی هست که باید به درستی آن را بیاموزید و در جهت بهتر کردن زندگی خود قدم بردارید.

در این مقاله به شما کمک می‌کنیم تا بدست آوردن یک دوست خوب را بیاموزید.

1. سعی کنید شما شروع کننده رابطه دوستی باشید

خب وقتش رسیده که دوستان جدیدی پیدا کنید؟ در قدم اول باید تنبلی را کنار بگذارید. یک دوست خوب و واقعی از آسمان نمی افتد و باید برای بدست آوردن آن تلاش کنید. همه چیز به دست خودتان رقم خواهد خورد و به میزانی که به اجتماعی بودن خود بیفزایید دوستان بیشتری خواهید یافت.

مقالات مرتبط:  چگونه با دیگران دوست شویم؟

از اینکه منتظر دیگران بمانید تا کاری برای شما انجام دهند دست بکشید، با افراد آشنای خود تماس بگیرید و آن‌ها را به تفریح و یا صرف یک نوشیدنی و یا به منزل خود دعوت کنید.

اصلا نگران این نباشید که به نظر افرادی محتاج به دوستی به نظر برسید و به هدف خود فکر کنید، اگر به نتیجه خود برسید برای کسی اهمیتی دارد؟ البته سعی کنید طوری با افراد طرح دوستی بریزید که گمان نکنند برای فرار از تنهایی به آن‌ها روی آورده اید. اگر در جمعی حضور پیدا می‌کنید سعی کنید با همه صحبت کنید و فقط مستقیما سمت یک شخص خاص نروید.

2. برای پیدا کردن دوست خوب با افراد جدید ملاقات کنید

خب می‌دانید که تنها نشستن در خانه، به دوستان شما اضافه نمی کند. پس باید از فعال باشید و خودتان را مجبور کنید تا از خانه بیرون بروید و تا جایی که می‌توانید افراد بیشتری را ملاقات کنید. شاید کمی برایتان در ابتدا دشوار باشد اما به ما اعتماد کنید چون ارزشش را دارد.

خب راحت ترین راه پیدا کردن یک دوست خوب شرکت در رویدادها و فعالیت‌های اجتماعی هست. اگر به تنهایی نمی توانید بروید و یا برایتان سخت هست از یکی از دوستان خود بخواهید که شما را به یکی از این دورهمی‌های گروه‌های اجتماعی ببرد و با افراد جدید آشنایتان کند.

با افراد مختلف می‌توانید در مکان‌های مختلفی آشنا شوید، باشگاه‌های ورزشی، کلاس‌های آموزشی، محل کار و حتی در محیط آنلاین مانند اینستاگرام و تلگرام می‌توانید با افراد جدیدی آشنا شوید و به زودی یکی از آن‌ها تبدیل به یک دوست خوب برای شما شود.

خلاصه هرجا محیط دوستانه‌ای یافتید بدانید یک دوست خوب در آنجا منتظر آشنایی با شما هست.

3. بیش از حد به شرایط حساس نباشید

شاید دیدار با افراد جدید برای اولین بار برایتان دشوار باشد. مثلا دلخواه شما نباشند و یا دلتان نخواهد که تلاشی برای ارتباط با آن‌ها داشته باشید و شاید در اولین برخورد آن‌ها از شما حتی دور شوند اما دلسرد نشوید چون پیدا کردن دوست خوب زمان بر خواهد بود.


مقاله مرتبط: چگونه حس همدلی با دیگران را به درستی ابراز کنیم؟


موضوع دیگر اینکه در پیدا کردن دوست خوب بیش از انتخابی عمل نکنید، معیارهای ذهنی که برای انتخاب افراد داریم گاهی اوقات براحتی ما را از بسیاری از افراد خوب دور می‌کند، مثلا براساس ظاهر افراد قضاوت نکنید و یا با ارتباط اول نظر قاطعانه‌ای درباره اخلاق و رفتار دیگران نداشته باشید و سعی کنید افراد جدید را از هر طیفی که هستند بپذیرید.

4. گفتگویی را با کسی آغاز کنید و دیگران را بشناسید

اولین قدم برای پیدا کردن دوست خوب همانطور که گفتیم نزدیک شدن به افراد و ملاقت کردن آن‌ها است. اما موضوع بعدی شروع کردن یک گفتگوی سازنده و مناسب هست. شما باید بدانید که با افراد مختلف درباره چه مسائلی صحبت کنید. به عنوان مثال در محیط عمومی صحبت درباره آب و هوا یک موضوع عام و جالب باشد و یا اگر قصد دارید با مرد جدیدی دوست شوید صحبت درباره مسائل کاری و بیزنسی و سرمایه گذاری می‌تواند شروع یک گفتگوی جدی دوستانه و خوب باشد.

اگر می‌خواهید با زنی صحبت کنید و به فکر آغاز رابطه دوستانه هستید شاید موضوعات عمومی مانند فیلم، موزیک، سرگرمی‌های آنها، گفتگوی طنز برای زن‌ها جالبتر خواهد بود.

در هر صورت موضوعات مختلفی را انتخاب کنید و سریعا موضوعات را عوض کنید تا ببینید طرف مقابل شما در چه موضوعی علاقه مند هست که عمیق تر صحبت کنید. شاید طرف مقابل شما علاقه زیادی به اتومبیل داشته باشد. بعد از عوض کردن چند موضوع وقتی که متوجه شدید به اتومبیل علاقه مند هست، بحث عمیقی را درباره خودرو ادامه دهید و سپس برای ملاقات و تماس بعدی زمانی را هماهنگ کنید.

5. اطلاعات تماس آن‌ها را بدست آورید

دوست خوب

هروقت متوجه شدید که طرف مقابل از شما استقبال کرد می‌توانید درخواست اطلاعات تماس برای ارتباط بیشتر در آینده کنید. محترمانه بخواهید که اگر تمایل دارند اطلاعات تماس آن‌ها را بگیرید تا در فرصتی دیگر آن‌ها را ملاقات کنید. همچنین اطلاعات تماس خود را نیز به آن‌ها بدهید، شاید آن‌ها شما را زودتر دعوت کنند..

مقالات مرتبط:  چطور با چند قدم آسان جذابیت رفتاری را در دست بگیریم؟

6. هر دعوتی را از سمت دیگران برای آشنایی بیشتر بپذیرید

خب شاید دیگران بخواهند که دوستی با شما را آغاز کنند و از شما دعوت کنند که به جمع آن‌ها بپیوندید، اگر در فکر پیدا کردن یک دوست خوب جدید هستید این فرصت‌ها را از دست ندهید. از هر فرصتی برای پیدا کردن دوستان جدید استفاده کنید.

افراد موفق دنیا همگی اتفاق نظر دارند که تعداد دوستان و ارتباط‌های آن‌ها بسیار بیشتر از افراد معمولی است. آن‌ها بیش از هزار و حتی 10 هزار ارتباط حرفه‌ای و کاری و دوستانه در طول زندگی خود شکل می‌دهند که در آینده می‌توانند از آن‌ها برای رسیدن به اهداف مشترک با دیگران استفاده کنند. پس امروز تعداد دوستان خود را بشمارید و به خود قول بدهید که تا انتهای سال مثلا 50 دوست خوب جدید به لیست تماس‌های خود اضافه کنید.

7. ویژگی‌های فرد مورد علاقه خود برای دوستی را در ذهن داشته باشید

هرکسی به دنبال دوست جدیدی براساس علایق خود هست، شما از چه افرادی خوشتان می‌آید؟ ویژگی‌های آن‌ها را با خود مرور کنید، افراد شاد و بذله گو و یا جدی و منظم؟ هرکسی برای خودش اصولی در انتخاب افراد برای دوستی بلند مدت دارد.


مقاله مرتبط: 15 روش تضمینی که مردان برای جذب زنان باید بدانند


ویژگی‌هایی مانند رفتار صادقانه، حس وفاداری به دوستی، حمایت کنندگی، اعتماد و اطمینان، کسی که شخصیت مستقلی دارد و … از مواردی هست که باید بتوانید در افراد مختلف ببینید و برای انتخاب دوست خوب خود در آینده مدنظر قرار دهید.

مقالات مرتبط
نظــرات