مـــرکــز دانلــــــــود

ویژگی‌ها و خصوصیات دختر خوب برای ازدواج چیست؟

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : جمعه 26 اردیبهشت 99 0 نظر
نظرات کاربران :

شاید اگر از هر کسی درباره ملاک‌های خوب بودن یا ویژگی‌های یک دختر خوب سوال کنی هر کدام بر طبق معیارها و اولویت‌هایی که در ذهن خود دارند و یا به آن علاقه‌مندند به شما پاسخ بدهند. شاید یکی بگوید که دختر خوب فردی آرام و متین و با وقار است و فردی دیگر برعکس […]

شاید اگر از هر کسی درباره ملاک‌های خوب بودن یا ویژگی‌های یک دختر خوب سوال کنی هر کدام بر طبق معیارها و اولویت‌هایی که در ذهن خود دارند و یا به آن علاقه‌مندند به شما پاسخ بدهند. شاید یکی بگوید که دختر خوب فردی آرام و متین و با وقار است و فردی دیگر برعکس فکر کند و بگوید که دختر خوب فردی پر جنب و جوش و فعال است و به همین ترتیب هر فردی ویژگی خاص مد نظر خود را مطرح خواهدکرد و گاها فرهنگ و آداب و رسوم نیز در این دیدگاه‌ها تفاوت ایجاد می‌کند مثلا ممکن است تعریف یک دختر خوب در کشوری با فرهنگی خاص نسبت به کشوری دیگر تفاوت زیادی داشته باشد.

اگر بخواهیم مفهوم سطر بالا را خیلی خلاصه بیان کنیم باید گفت که ملاک و معیار برای شناخت دختر خوب در اصل از فردی تا فرد دیگر یا در شرایط و مکان‌های خاص تعاریف متفاوتی دارد اما اگر از اصل ماجرا دور نشویم تقریبا در جوامع ما اکثریت افراد نظرات مشابه و متفق‌القولی در ارتباط با یک دختر خوب و ویژگی‌های او دارند.

از طرفی ممکن است شما نیز به عنوان فردی که در آستانه ازدواج هستید شناخت یک دختر خوب برایتان دغدغه شده است. باید گفت که ما در این مقاله سعی می‌کنیم به مهم‌ترین ویژگی‌هایی که طبق فرهنگ و عرف جامعه ما آنها را به یک دختر خوب نسبت داده‌اند؛ اشاره کینم تا هم به کاهش دغدغه شما در این زمینه نیز کمکی کنیم و هم اینکه در انتخابی صحیح‌تر و مسیری هموارتر در زندگی شما را همراهی کنیم.

 

آموزش صفر تا صد مخ زدن زنان در تلگرام و اینستاگرام

1- ارتباط خوب و مثبت با اطرافیان

در واقعیت شیوه رفتار هیچ فردی با اطرافیان، خانواده یا والدین خود خالی از نقص نیست و عملا همچنین فردی وجود ندارد اما برای شناخت یک دختر خوب قطعا باید این گزینه را مد نظر داشته باشید و حداقل درجه او را از این نظر بسنجید مثلا شیوه رفتار و صحبت کردن و ارتباط او با والدینش را زیر نظر بگیرید یا در جمع دوستان و اطرافیان به رفتار‌ها و حرکات او دقت کنید اگر به طور کلی درصد زیادی از افراد از شیوه رفتار و نشست و برخاست‌های او رضایت کافی داشته باشند پس یعنی او می‌تواند با دیگران ارتباط خوبی برقرار کند و احتمالا می‌تواند همدم خوبی هم باشد.

2- مثبت اندیشی

مثبت اندیشی

اگر می‌خواهید یک دختر خوب را بشناسید باید به نوع دیدگاه و صحبت کردن او در ارتباط با مسائل مختلف گوش دهید مثلا اگر او همیشه نیمه خالی لیوان را می‌بیند و مدام در حال منفی‌بافی و بدبینی نسبت به مسائل و افراد مختلف است قطعا یک امتیاز از خوب بودن او سلب می‌شود و اگر شما نیز تصمیم دارید با همچنین فردی ازدواج کنید باید بدانید که پس از مدتی تمام افکار منفی او را به سمت خود جذب خواهید کرد و بر روی زندگیتان همان تاثیر‌های منفی و مخرب وارد می‌شود و زندگیتان مسمومخواهد شد.

مقاله مرتبط: دوست دختر خوب و مناسب برای رابطه چه ویژگی‌هایی دارد؟(مخ زدن دختران)

3- اهل سازش بودن

در هر رابطه‌ای یا در طول زندگی جر و بحث و جدل امری تقریبا طبیعی است و زمانی که شما با یک خانم برخورد دارید و یا بر اثر اتفاقاتی بحثی میان شما پیش می‌آید باید خیلی به دقت رفتار او را بسنجید که آیا او واقعا می‌تواند از خود اندکی فداکاری نشان دهد یا از حق خودش کمی کوتاه بیاید و به طور کلی آیا برای رسیدن به توافق و تغییر اختلاف‌ها در جهت مثبت تلاشی از خودش نشان می‌دهد و یا تمایلی به سازش دارد؟

در کل اگر جواب سوالات بالا مثبت است پس فرد مد نظر از این لحاظ یک امتیاز دختر خوب بودن را دارد و چون حاضر به فداکاری و سازش است می‌تواند در آینده نیز برای حفظ روابط هر کاری را که لازم باشد انجام دهد.

4- دارای اعتماد به نفس

دارای اعتماد به نفس

یک دختر خوب توانایی‌های خود را باور دارد و آنقدر ضعیف نیست که برای جبران کردن نیاز‌های روحی یا کمبود محبت در خود دنبال جنس مخالف باشد بلکه فقط به یک پسر مانند یک مکمل برای ایجاد زندگی پر آرامش و عاشقانه فکر می‌کند و همچنین دختر خوب فردی است که از گفتن جملاتی مانند: من هیچ هنری بلد نیستم، من دست‌پختم خوب نیست، من نمی‌توانم و امثال این‌ها خودداری می‌کند و آنقدر به خودش اعتماد دارد که فکر می‌کند از پس انجام هر کاری برمی‌آید و هیچ وقت خودش را دستکم نمی‌گیرد.

5- دارای عزت نفس

دخترانی که عزت نفس کمی دارند به ندرت از وضعیت ظاهری و در کل شخصیت خود راضی هستند آنها اکثرا از اندام، پوست، موقعیت و خلاصه شرایط خودشان ناراضی‌اند و‌ مدام با غر زدن خود حتی اطرافیان را نیز خسته می‌کنند. حال اگر دنبال یک دختر خوب هستید باید آن شخص ویژگی‌هایی را که ذکر کردیم نداشته باشد یعنی یک دختر خوب دارای عزت نفس است و خودش را همانطور که هست قبول دارد و اگر ایرادی در ظاهر او است و قابل برطرف شدن است تا حد مناسبی برای آن تلاش می‌کند اما مدام از خلقت و وجود خودش ایراد نمی‌گیرد بنابراین حتما انتخاب این گونه افراد در زندگی شما را کلافه می‌کند.

6- مهربانی و عطوفت

مهربانی و عطوفت

اگرچه مهربانی و عطوفت هر آدمی را مانند یک گوهر ناب در جمع‌ها و محافل مختلف آشکار می‌سازد اما عطوفت یا مهربانی خصیصه‌ای ضروری برای هر دختر خوبی است و باید این خصیصه را در رفتار او زیر نظر گرفت و ببینید اگر اوبه دنبال هر مسئله کوچکی فورا با طرف مقابل جنگ و دعوا به راه می‌اندازد و گذشت ندارد احتمالا بویی از مهربانی نبرده است اما اگر در خیلی از موارد گذشت می‌کند و حتی بدیهای دیگران را می‌بخشد پس این صفت مهم را در خود دارد.

از طرفی باید به دنبال یک دختر مهربان برای ازدواج باشید چون هم باید زندگی و رابطه‌یتان را از مهر و عطوفت خود پر کند و هم اینکه با مهربانی و گذشت تربیت مناسبی را برای فرزندتان به کار بگیرد.

7- صداقت و راستگویی

قطعا صداقت یکی از معیارهای خوب بودن یک دختر است و باید جزواولویت‌های اول قرار بگیرد و اگر این ویژگی را در دختری به طور کامل مشاهده کردید او علاوه بر خوب بودن امتیاز مثبت زیادی دارد و به واسطه این ویژگی راستگویی خود می‌تواند در آینده نیز همدم و یار خوب و همچنین حامی و پشتیان مناسبی برای شما باشد و اعتماد شما را ب زندگی و دنیای دور و برتان افزایش دهد.

8- خنده‌رو بودن

دختر خوب

یک دختر خوب و خنده‌رو همیشه با نگاه شاد خودش به اطرافیان و کسانی که در نزدیکی او هستند انرژی مثبت زیادی می‌بخشد بنابراین این فرد در زندگی خود نیز با روحیه‌ای که دارد بهتر می‌تواند از پس مشکلات بربیاید پس اگر می‌خواهید زندگی شاد و پرانرژی داشته باشید و هنگامی که به همسرتان نگاه می‌کنید از نگاه او سیر نشوید و همیشه احساس خوبی از او دریافت کنید باید به دنبال دختری خنده‌رو یا گشاده‌رو باشید و این ویژگی را نیز به عنوان خوب بودن یک دختر برای خود لیست کنید.

9- حامی و پشتیبان بودن

دختری که از کارها و اهداف دوستان ونزدیکان خود حمایت می‌کند و آنها را برای رسیدن به اهدافشان پشتیبانی می‌کند و به آنها انگیزه می‌دهد یکی دیگر از امتیازات خوب بودن را درارد در ضمن اینکه اگر شما همچنین فردی را به عنوان همسر و برای زندگی آینده خود انتخاب کنید او دائما به شما انگیزه می‌دهد و شما را در مسیرتان تایید می‌کند و همچنین شما را برای رسیدن به اهداف شخصی و همچنین اهداف مشترک در زندگی یاری می‌دهد.

10- مستقل بودن

دختر خوب

یک دختر خوب کسی است که برای انجام کار‌های شخصی و پیشرفت به  اهداف خود در زندگی به هیچ کسی وابسته نباشد البته کمک یا همکاری خواستن از افراد مختلف فرق می‌کند و در حالت متعادل خود مشکلی ایجاد نمی‌کند اما یک دختر مستقل سعی می‌کند همیشه بدون اینکه برای دیگران مزاحمتی ایجاد کند یا به دنبال تایید دیگران باشد؛ خودش با اعتماد بر توانایی‌ها و استعداد‌هایش کار‌ها و اهداف خود را به پیش ببرد و در زندگی شخصی خود برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشد. همچنین فردی در زندگی مشترک نیز می‌تواند استقلال شخصی خود را حفظ کند و با وابستگی بیش از حد به همسرش او را محدود نمی‌کند.

11- قبول کردن اشتباهات

هر فردی در سراسر زندگی خود بار‌ها دچار اشتباه خواهد شد و چون انسان‌ها ممکن‌الخطا هستند این امری بدیهی است که حتی بسیاری از تجارب مهم خود را از طریق همین اشتباهات به دست بیاورند اما اگر بخواهیم فری را دختر خوب بنامیم باید زمانی که اشتباه می‌کند یا خطایی از او سر می‌زند آن را انکار یا توجیه نکند و اشتبا‌هات و خطا‌های خود را بپذیرد.

12- زرنگ و پرجنب و جوش بودن

دختر خوب

دختر خوب باید در هر محیطی اعم از محیط خانه، محیط کار و ..با سلیقه، متعهد و پر‌تکاپو باشد و تنبلی و بی‌حوصلگی را برای خود پیشه نکند و اگر در زندگی خودتان به عنوان یک مرد شما نیز زرنگ و پرتلاش هستید باید دنبال همچنین دختری باشید تا هم بتواند پا به پای شما پیش برود و هم با مرتبی، کدبانویی و آراستگی در محیط منزل نیز آرامش خاصی به زندگیتان وارد کند و در تربیت فرزندانتان نیز جدی و دلسوز باشد.

مقالات مرتبط
نظــرات