مـــرکــز دانلــــــــود

دوست دختر خوب و مناسب برای رابطه چه ویژگی‌هایی دارد؟(مخ زدن دختران)

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : پنجشنبه 24 بهمن 98 0 نظر
نظرات کاربران :

موضوع دوست یابی و برقراری ارتباط عاطفی با دوست دختر یا دوست پسر هنوز هم در جامعه ما منتقدان زیادی دارد و بعضی از عموم و روانشناسان نیز دلیلی برای اینگونه ارتباطات نمی‌بینند و با آن مخالفت می‌کنند و در کنار این مسئله بسیاری از افراد آن را قبول دارند و می‌گویند این کار راهی […]

موضوع دوست یابی و برقراری ارتباط عاطفی با دوست دختر یا دوست پسر هنوز هم در جامعه ما منتقدان زیادی دارد و بعضی از عموم و روانشناسان نیز دلیلی برای اینگونه ارتباطات نمی‌بینند و با آن مخالفت می‌کنند و در کنار این مسئله بسیاری از افراد آن را قبول دارند و می‌گویند این کار راهی برای شناخت بیشتر فرد مورد علاقه‌یتان برای ازدواج است و  یک دوست دختر خوب می‌تواند شریک خوبی برای زندگی آینده باشد.

از طرفی با توجه به اینکه هم اکنون در جامعه ما اکثریت پسران رابطه عاطفی را با پارتنر خود تجربه کرده‌اند یا تجربه خواهند کرد پس جدا از بحث نوع دید به این مسئله یعنی خوب یا بد بودن داشتن دوست دختر، باید به دنبال ویژگی‌های یک دوست دختر خوب باشیم تا اگر شما نیز به عنوان یک پسر دغدغه‌یتان این است که آیا به فرد مناسبی دل بسته‌اید؟ و آیا او برای ادامه مسیر و ازدواج مناسب است؟ و بسیاری از سوال‌های دیگر که می‌خواهید از طریق آنها دوست دختر خوب را بشناسید؛ در این راستا شما را راهنمایی کنیم.

 اگرچه با وجود همه این بحث‌ها یک دوست دختر خوب برای همه یکسان نیست یعنی این قضیه تعریف ثابتی ندارد و نسبی است و هر پسری ممکن است تیپ شخصیتی متفاوتی را برای خود بخواهد مثا فردی دختری آرام را می‌خواهد و فردی دیگر فردی شلوغ و پرهیجان را دوست دارد اما به طور کل ما معیار‌هایی را به شما معرفی می‌کنیم که تقریبا اکثریت پسران بر آن توافق دارند.

بنابراین برای اینکه بدانید رابطه شما رابطه خوبی است و دوست دخترتان فرد مناسبی برای این رابطه است پس تا انتهای مقاله را مطالعه کنید

آموزش صفر تا صد مخ زدن زنان در تلگرام و اینستاگرام

1- راحت بودن با او

راحت بودن با او

برای اینکه مطمئن شوید با دوست دختر خوبی در رابطه هستید یا نه باید در موارد خاص مثلا هنگامی که درددل زیادی دارید و یا دلتان پر است و می‌خواهید آرام شوید کنش او را در نظر بگیرید یعنی اگر در این حالات او شما را طرد نکند و مانند پناهگاه یا مأمنی برای شما باشد و با گوش دادن به صحبت‌هایتان از شما حمایت کند که از نظر روحی و با کار‌هایی مثل گریه کردن خود را تخلیه کنید پس تا حدی می‌توان نتیجه گرفت که مانند یک موهبت در زندگی شما است.

2- داشتن خانواده خوب

خیلی از محققان این قضیه را تایید کرده‌اند که برای پی بردن به شخصیت خوب یک نفر ارتباط او را با خانواده‌اش بخصوص در ایام جوانی زیر نظر بگیرید یعنی اگر فرد مورد نظر شما رفتار خوبی با خانواده و افراد نزدیک خود داشته باشد و در دید همگان رضایت ایجاد کرده باشد پس به احتمال زیاد دوست دختر خوبی می‌شود و در زندگی آینده نیز این روابط خوب را ادامه می‌دهد.

3- احترام گذاشتن به اطرافیان

یکی دیگر از راه‌های شناخت دوست دختر خوب این است که نحوه برخورد او را با دیگران در نظر بگیرید و ببینید آیا او در برخورد با اطرافیانش شخص محترمی است و احترام به دیگران را در اولویت قرار می‌دهد؛ اگر اینگونه باشد او برای شما نیز احترام می‌گذارد و حتی رفتار‌های نادرست شما را هم از این طریق اصلاح می‌کند و اگر آینده شما با او رقم بخورد این فرهنگ احترام و قدردانی را در خانواده ایجاد می‌کند.

4- داشتن شخصیت مستقل

داشتن شخصیت مستقل

داشتن یک دوست دختر خوب به این معنا نیست که او همیشه و در هر حال به شما آویزان باشد و برای کوچک‌ترین مشکلات و لحظات حساس خود نیز شما را درگیر کند پس خوب بودن در این مواقع مشخص می‌شود یعنی او باید میزان استقلال خود را نشان دهد و برای کار‌ها و امور خود تصمیم بگیرد و روی آنها مصر باشد نه به این معنا که مشورت نکند اما به طور کلی محدوده استقلال خود را حفظ کند و برای امور شخصی خود تصمیم بگیرد و شما را با آنها درگیر نکند.

مقاله مرتبط: آموزش سریع فوت و فن های ارتباط با دختر و داشتن رابطه با دختران

5- دنبال نکردن مادیات شما

اگرچه وضعیت مادی نقش پررنگی در دنیا و زندگی امروزه دارد اما با گذر زمان ممکن است وضعیت مادی هر فردی تغییر کند بنابراین با توجه به این تغییر اگر دختری شما را فقط به خاطر وضعیت مادیتان انتخاب کند؛ گزینه مناسبی برایتان نیست و دوست دختر خوبی نخواهد شد چون ممکن است با نامساعد شدن اوضاع مادیتان او نیز از رابطه عاطفی با شما بیرون برود و وفادار نباشد. پس اگر می‌بینید دوست دخترتان حتی بعضی اوقات سهم خود را ازخرج‌های شراکتیتان می‌پردازد و آن را بردش شما نمی‌گذارد میتواند هشدار خوبی باشد که او فقط جنبه مادی شما را نمی‌بیند.

6- شنونده بودن

دوست دختر خوب

یکی از ویژگی‌های دوست دختر خوب و ایدهآل این است که در برابر خوشی، شادی و همچنین روزهای سخت شما درکنارتان باشد و به همه گفته‌های شما در این مورد به طور فعال گوش دهد او وقتی می‌تواند خوب باشد که شما را درک کند و مشکلات شما را مثل مشکلات خودش بداند.

 پس اگر می‌خواهید دوست دخترتان را به عنوان شریک زندگی انتخاب کنید این ویژگی را مد نظر قرار دهید چون زندگی همیشه به روال خوب پیش نمی‌رود و ناهمواری‌هایی برایتان دارد و باید شما بتوانید کسی را که به او اطمینان می‌کنید محرم خیلی از راز‌های خود کنید چون حتر اگر او نتواند مشکلاتتان را حل کند با گوش دادن به آنها و ابراز همدردی بار شما را تا حدی سبک می‌کند.

7- پشتیبانی خوب برای شما

یک مرد هر چقدر هم غرور، قدرت و سختی در وجود خود داشته باشد باز هم به زنی نیاز دارد که غم‌های او را به جان بخرد یا به معنای واقعی از او پشتیبانی کند پس پشتیبانی کردن در یک زن یا دختر به شما نشان می‌دهد که او می‌تواند دوست دختر خوبی باشد و یکی از ویژگی‌های شریک خوب بودن را نیز دارد.

 پس اگر می‌بینید او در شرایط سخت شانه به شانه در کنارتان ایستاده است و شما را ترک نمی‌کند؛ می‌توانید به او تکیه کنید و درباره خوب بودن او تردید نکنید.

8- خواستن خود واقعی شما

دوست دختر خوب

در بسیاری از رابطه‌های دوستی و حتی ازدواج نیز افراد رابطه دوستی را مشروط بر تغییر در طرف مقایل می‌دانند در حالی که این انتظار اصلا معقول نیست و دو طرف را دلسرد می‌کند. اگرچه منظور از درخواست تغییر عمدتا تغییرات بزرگ است چون درخواست یک تغییر کوچک از طرف مقابل گاهی اوقات حتی صمیمت را نیز زیاد می‌کند.

پس یک دوست دختر خوب کسی است که از شما انتظار تغییرات بزرگ را نداشته باشد و شما را هر طور که هستید با همان ویژگی‌های خودتان قبول کند و دوستتان داشته باشد.

9- صداقت در گفتار و رفتار

صداقت اصل مهمی است که همه رابطه‌ها را اعم رابطه میان دختر و پسر، روابط ازدواج، روابط کاری و غیره را به سمت خوبی پیش می‌برد و به آن سر و سامان می‌دهد پس اگر دوست دختر خوبی می‌خواهید باید راه‌هایی را برای کشف صداقت در گفتار و رفتار او امتحان کنید بالاخره صادق بودن او دیر یا زود بر شما معلوم می‌شود پس اگر همچنین شخصی را پیدا کردید هرگز از دوستی و ادامه زندگیتان با او مردد نشوید چون فردی که صادق است خود به خود از بسیاری از موارد منفی دیگر در زندگی دوری می‌کند.

10- اهل مصالحه و سازشگر

دوست دختر خوب

اگرچه شاید در اوایل رابطه، اوقات شیرینی را با دوست دخترتان داشته باشید اما باید بدانید اوقات همیشه به کام نیست و مطمئنا بر سر مسائل مختلف با دوست دخترتان اختلاف نظر‌هایی پیدا می‌کنید و این بحث و اختلاف‌ها خیلی عادی است اما آنچه که اهمیت دارد سازش طرف مقابل با شماست.

11- وفادار بودن

وفاداری طبق تعبیر عمومی اینگونه بیان می‌شود که وقتی کسی به پارتنر عاطفی خود خیانت فیزیکی نکند پس شخص وفاداری است. باید گفت وفاداری فقط در خیانت یا عدم خیانت فرد به شریک عاطفی معنا نمی‌شود بلکه هر فردی حتی جدا از رابطه دوست دختر یا دوست پسری تمایل دارد  با کسی وارد رابطه دوستی شود که به معنای واقعی وفادار باشد یعنی به دنبال فردی است که در غم و شادی در کنار او باشد و در عمل و در فکر نیز وفاداری خود را ثابت کند پس وفاداری جزو اولین مقوله‌هاست که هر کسی برای رابطه دوستی خود از شریک عاطفی‌اش انتظار دارد.

پس ویژگی که نشان می‌دهد او دوست دختر خوبی است یا نه این است که آیا او حاضر است برای سازش و ایجاد تفاهم دوباره؛ اختلاف نظر‌ها را به مسیری مثبت بکشاند؟ و آیا او حاضر است برای حفظ رابطه و نجات دادن آن از خود فداکاری نشان دهد و سازش کند؟ اگر جواب به این سوال‌ها مثبت است پس او دوست دختر خوبی برایتان خواهد بود.

مقالات مرتبط
نظــرات