مـــرکــز دانلــــــــود

چطور شوهر خوب جذب کنم؟ ویژگی های شوهر خوب چیست؟

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : پنجشنبه 11 اردیبهشت 99 0 نظر
نظرات کاربران :

شاید اگر از هر خانمی در مورد ویژگی‌های شوهر خوب سوال شود طبق سلیقه خود و آنچه را که به عنوان خوب بودن یک مرد در ذهن دارد را برای شما بگوید یعنی در جواب اینکه شوهر خوب چه کسی است و چه ویژگی‌های دارد  احتمال دارد شاهد پاسخ‌های متفاوتی از زنان باشید اما یک […]

شاید اگر از هر خانمی در مورد ویژگی‌های شوهر خوب سوال شود طبق سلیقه خود و آنچه را که به عنوان خوب بودن یک مرد در ذهن دارد را برای شما بگوید یعنی در جواب اینکه شوهر خوب چه کسی است و چه ویژگی‌های دارد  احتمال دارد شاهد پاسخ‌های متفاوتی از زنان باشید اما یک مسئله کلی که وجود دارد و برای اکثر زنان عمومیت دارد این است که آنها مردی را به عنوان شوهر خوب قبول دارند که بتواند از عهده نیاز‌های عاطفی، مادی، اجتماعی و غیره آنها بربیاید و دلیل اختلاف نظر‌هایی که وجود دارد میزان این نیاز‌ها و تفاوت در نوع آنهاست.

در کل برای اینکه به عنوان یک  مرد بتوانید شوهر خوبی باشید لازم نیست مسیر سخت و دشواری را بپیمایید بلکه در درجه اول باید سعی کنید که همسر خود را تا حد امکان بشناسید و با توجه به شناختی که از او پیدا می‌کنید برای رفع نیاز‌های مختلف او در حد توان خود تلاش کنید با توجه به اینکه برای بعضی افراد شناخت همسر یا زنان سخت است و نمی‌توانند در این زمینه موفق باشند تا در نهایت همسر خوبی باشند؛ پس ما در این مقاله به شما کمک می‌کنیم تا آنچه که اکثر زنان از یک شوهر خوب انتظار دارند را به شما بگوییم و ویژگی‌های یک همسر یا شوهر خوب را که شاید اطلاعی از انها نداشته‌اید را برایتان بیان کنیم و همچنین راهکارهای پیدا کردن شوهر را در ادامه معرفی می‌کنیم.

 

میخواهم یاد بگیرم هر مردی را مجذوب و وابسته خودم کنم

 

ویژگی‌های شوهر خوب

1- به تنهایی و خلوت احترام بگذارد

اگرچه هم زن و هم شوهر به زمان‌هایی برای تنهایی و خلوت کردن با خود نیاز دارند اما گاها یکی از طرفین رابطه این امر را درک نمی‌کند و فردی را که خواهان تنهایی است خودخواه و بی محبت قلمداد می‌کند بنابراین برای اینکه یک شوهر خوب باشید باید این زمان‌ها را در اختیار همسرتان قرار دهید.

2- سلطه‌گر و اهل کنترل نباشند

شوهر خوب

یکی از ویژگی‌های شوهر خوب از نظر زنان این است که با تسلط یافتن و سلطه‌گری بوسیله روش‌های مختلف آنان را آزار ندهد برای مثال برای ارتباطات با خانواده یا دوستان آنها را آزاد بگذارد، محبت خود را شرطی نکند و به طور کلی شوهر خوب از نظر آنان باید از کنترل کردن و رفتار‌های ناسالمی که باعث اذیت همسرشان می‌شود به دور باشد.


مقاله مرتبط: برای جذب خواستگار مناسب باید چگونه رفتار کنیم؟


3- عقاید و باورها را محترم بداند

بحث کردن در مورد مسائل مختلف عقیدتی، سیاسی و غیره بین زن و شوهر باعث پیدا کردن دید متفاوت می‌شود اما در این میان شوهر خوب از نظر یک زن فردی است که بتواند به دیدگاه او احترام بگذارد و او را به خاطر مسائلی که برایش مهم است تحقیر نکند و یا اینکه سعی نکند دیدگاه او را تغییر دهد یا آن را به کم اهمیت بودن محکوم کند.

4- قدر‌دان زحمات باشد

شوهر خوب

اکثر مردان بخصوص آنهایی که همسر خانه‌دار دارند فکر می‌کنند که چون آنها بیرون مشغول کار بوده‌اند همسرشان باید بعد از رسیدن به خانه به آنها رسیدگی کند و یا توجه زیادی به آنان داشته باشد در حالیکه خودشان شاید اصلا متوجه نیستند که رسیدن به امور خانه و تربیت فرزندان نیز تلاش و انرژی زیادی می‌خواهد پس از دیدگاه یک زن زمانی شوهر خوب هستند که قدردان این زحمات باشند.

5- عشق خود را ابراز ‌کند

یکی از بهترین ویژگی‌های شوهر خوب از نگاه زنان این است که بتواند محبت خود را به او نشان دهد و فرقی نمی‌کند که در اوایل ازدواج باشید یا چندین سال از ازدواجتان گذشته باشد. البته نه به این معنا که هر روز و هر لحظه ابراز عشق کند اما این امر نباید فراموش نیز بشود بلکه هر از گاهی در جمع یا در خلوت عشق و محبت خود را از طریق کلامی یا غیر کلامی مانند جملات عاشقانه و هدیه به او تقدیم کند و به همسرش اطمینان دهد که همیشه در قلب او جای دارد.

6- پشتیبان خوبی باشد

شوهر خوب

یک شوهر خوب در هر زمینه‌ای چه در مسائل مربوط به خانه و چه در مواردی که به بیرون مربوط می‌شود؛ می‌تواند پشتیبان خوبی برای همسرش باشد و او را در راستای رسیدن به کار، اهداف و علاقه‌مندی‌هایش محدود نکند و در کنار این نیز را‌ه‌های رسیدن به اهدافش را برای او هموار کند و در کل به هر شیوه‌ای که می‌تواند با اعلام حمایت خود همسرش را همراهی کند.

7- به وعده‌های خود وفادار باشد

اگر مردی را در کنار خود دارید و می‌خواهید خوب بودن او را محک بزنید؛ پس بررسی کنید و ببینید آیا او در احساس مسئولیت کردن، وفاداری، پشتیبانی از شما در هر شرایطی اعم از شادی و غم و عشق ورزیدن به شما ثابت قدم و وفادار است و به وعده‌ایی که به شما داده بود پایند است. اگر واقعا اینگونه باشد و شما از این موضوع دلخور نباشید پس او نمونه یک شوهر خوب است.

8- برای شما وقت بگذارد

برای شما وقت بگذارد

اگرچه شاید خیلی از آقایان پس از مدتی از زندگی مشترک به بهانه‌های مختلف مانند کار و .. وقت زیادی برای همسر یا خانواده خود نمی‌گذارند اما زنان در هر حالتی این انتظار را از همسر خود دارند و وقتی او را خوب می‌دانند که بتواند حداقل زمان‌هایی را به آنها اختصاص دهد و با آنها به تفریح، خرید و ..برود و وقت خود را در کنار آنان بگذراند.

9- خانواده شما را دوست بدارد

زمانی شوهر خوبی را در کنار خود دارید که او به اولویت‌ها و کسانی که در قلب شما جای دارند احترام بگذارد. یعنی چون شما به عزیزان و خانواده خود اهمیت زیادی می‌دهید پس برای ثابت شدن اینکه او خوب است یا نه باید بی‌تفاوت از کنار این مسئله رد نشود یعنی پدر و مادر شما را مثل پدرو مادر خود فرض کند و به آنها احترام بگذارد و با خواهر و برادر و سایر بستگان شما صمیمی باشد و آنها را دوست داشته باشد.

راه‌های پیدا کردن شوهر

برای اکثر دختران جوانی که در سن ازدواج قرار دارند پیدا کردن شوهر خوب به عنوان یک دغدغه اصلی در زندگی محسوب می‌شود و به راحتی مقدرو نمی‌شود بنابراین در این بخش چندین راه مهم را برای پیدا کردن شوهر خوب به شما معرفی می‌کنیم.

1- سخت‌گیر نباشید

سعی کنید توقعاتتان را برای پیدا کردن شوهر خوب پایین بیاورید نه به این معنی که به دنبال کسی باشید که او را دوست ندارید یا ویژگی‌های او را نمی‌پسندید. اما نباید انتظار هم داشته باشید که مردی پیدا شود و بتواند تمام خواسته‌های شما را برآورده کند و خودش را تمام و کمال وقف شما کند چون شاید هرگز همچنین مردی وجود نداشته باشد.

2- به افراد نزدیک خود بگویید

به افراد نزدیک خود بگویید

اگر قصد ازدواج دارید و دنبال یک شوهر خوب هستید می‌توانید با افراد نزدیک خود مانند دوستان و خانواده خود در میان بگذارید چون آنها شما را می‌شناسند و با خواسته‌ها و اولویت‌های شما آشنا هستند و در ضمن نسبت به شما دلسوز‌اند پس می‌توانند در این راه به شما کمک کنند.

3- به ظاهر خود برسید

یکی از راه‌ها برای پیدا کردن شوهر توجه کردن به ظاهر و اهمیت دادن به این مسئله است بنابراین همیشه به ظاهر خود یعنی پوشش و بهداشت خود دقت کنید و این امر را خصوصا وقتی که درمجالس و مجتمع‌هایی مانند عروسی‌ها بیشتر در نظر بگیرید البته نه به این معنا که پوشش‌های تنگ و آرایش زننده داشته باشید بلکه متناسب با شخصیت خود و عرف جامعه به ظاهر خودتان رسیدگی کنید.

4- در اجتماعات شرکت کنید

در اجتماعات شرکت کنید

اگر قرار باشد مدام در محیط‌های بسته مانند خانه بنشینید و به کارهای خانه خود را مشغول کنید فرصت آشنا شدن با افراد زیاد و افراد هم‌سطح و هم‌فکر خود را از دست خواهید داد بنابراین در جمع‌های مختلف که به آنها علاقه دارید شرکت کنید. برای مثال در کلاس‌های کوهنوردی و محیط‌هایی که مربوط به رشته و تخصص خودتان است شرکت فعال داشته باشید.

5- به خداوند توکل کنید

قبل از هر چیزی شما باید وظایف و مسئولیت‌های خود را به درستی به جا بیاورید یعنی اینکه دیگران و اطرافیان باید ببینند که شما دختری هستید که برای ازدواج و زندگی کردن با یک مرد آمادگی لازم را دارید یعنی از هر نظری به بلوغ کافی رسیده‌اید و سزاوار هستید و این مسائل باید در رفتار و اخلاق شما نمایان باشد بعد از اینکه مسئولیت شما به درستی انجام شد به خدا توکل کنید و از او بخواهید که شوهر خوب و نزدیک و مشابه با خواسته خود را سر راهتان قرار دهد.

6- مهارت خود را افزایش دهید

مهارت های خود را افزایش دهید

اگر می‌خواهید شوهر مناسبی پیدا کنید سعی کنید ابتدا نسبت به امر ازدواج و مسائل و مهارت‌هایی که در این زمینه لازم است آگاهی پیدا کنید مثلا روابط عاطفی خود را گسترش دهید و با ذهنیتی آماده نسبت به این امر اقدام کنید چون اگر حتی فرد مناسبی را هم پیدا کنید و بدون مهارت‌های لازم با او زندگی را شروع کنید بعد‌ها دچار احساس نارضایتی می‌شوید.

7- عجله نکنید

شاید شما نیز دختری باشید که دوست دارید از تنهایی بیرون بیایید و شریک مناسب خود را پیدا کنید اما باید مطمئن شوید که طرف مقابلتان فرد مناسبی است و چون سن ازدواج در جامعه نیز بالا رفته است پس نگران نباشید و بدانید که مشکل بزرگی نیست و با دقت و در نهایت آرامش انتخاب کنید تا دچار اشتباه نشوید.

مقالات مرتبط
نظــرات