مـــرکــز دانلــــــــود

زن زندگی خوب چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : شنبه 10 خرداد 99 0 نظر
نظرات کاربران :

همه مردان آرزو دارند ازدواجی موفق داشته باشند و بتوانند تا آخر عمر روی کمک‌ها و عشق همسرشان حساب کنند، اما گاهی پیدا کردن زن زندگی خوب کاری دشوار می‌شود. در این مقاله به خصوصیات زنی که برای زندگی مشترک مناسب باشد، می‌پردازیم. 1- او همیشه صادق است زندگی مشترک باید بر پایه صداقت شکل […]

همه مردان آرزو دارند ازدواجی موفق داشته باشند و بتوانند تا آخر عمر روی کمک‌ها و عشق همسرشان حساب کنند، اما گاهی پیدا کردن زن زندگی خوب کاری دشوار می‌شود. در این مقاله به خصوصیات زنی که برای زندگی مشترک مناسب باشد، می‌پردازیم.

1- او همیشه صادق است

زندگی مشترک باید بر پایه صداقت شکل بگیرد. هیچ چیزی نباید بین زن و شوهر پنهان بماند. همه ما رازهای کوچکی داریم که در گذشته اتفاق افتاده‌اند و دیگر تاثیری بر زندگی ما ندارند. از این نوع مسائل که بگذریم، باقی چیزها نباید پنهان بین طرفین بماند. زن زندگی همیشه صادق است و پنهان‌کاری نمی‌کند. تنها پنهان‌کاری او زمانی اتفاق می‌افتد که در نهایت قصد خوشحال کردن همسرش را داشته باشد.

2- او نقش مادر را برای شما بازی نمی‌کند

او نقش مادر را برای شما بازی نمی‌کند

بسیاری از مردان از این مسئله می‌نالند که همسر آن‌ها مانند یک مادر سخت‌گیر رفتار می‌کند، همه چیز را تحت کنترل خود دارد و شوهر را مانند پسر کوچکی می‌بیند که نیاز به مراقبت دارد. البته ممکن است این ویژگی که در برخی زنان وجود دارد، به خاطر نوع رفتار همسرشان باشد.

پس در ابتدا به شخصیت خود نگاه کنید. آیا رفتاری کودکانه دارید؟ آیا همیشه یکی باید لباس‌هایتان را جمع کند؟ وسایلتان را پیدا کند؟ کارهایتان را به شما یادآوری کند؟ اگر این گونه هستید، مشکل از خودتان است و باید خود را درست کنید.

اما برخی از زنان با وجود این که همسری حواس‌جمع دارند، همسری که مسئولیت‌پذیر است و انجام کارها را بر عهده می‌گیرد، باز هم سعی می‌کنند همه کارها را در دست بگیرند، همه چیز را به او یادآوری کنند، مدام نگران خورد و خوراک شوهرشان باشند و… . این زنان بسیار کنترل‌گر هستند و چه بسا با دیدی تحقیرآمیز به همسر خود نگاه می‌کنند. یک زن زندگی خوب همیشه جایگاه خود را در زندگی مشترک می‌داند، نه کمتر از آن عمل می‌کند و نه بیشتر!

مقاله مرتبط: زن زندگی باید چه معیارهایی را داشته باشد؟ 10 ویژگی زن زندگی چیست؟

3- او همیشه حامی همسرش است

زنی را برای ساخت زندگی مشترک انتخاب کنید که شما را هم بسازد. زنی که حامی باشد و در مشکلات شما را رها نکند. یک زن خوب همیشه پشتیبان همسرش است و مشوق اصلی او در انجام کارها است. اگر بخواهید کاری را شروع کنید، او اولین کسی است که به شما اعتماد به نفس می‌دهد و تشویقتان می‌کند. او هیچ وقت پشت شما را خالی نمی‌کند و اگر دچار اشتباهی در کارهای خود شوید، حاضر است از بسیاری از نیازهای خود بزند تا دوباره به زندگی سر و سامان دهد.

4- مسئولیت‌پذیری

مسئولیت‌پذیری

با توجه به نوع فرهنگ کشور ما، مردان نان‌آور اصلی خانه محسوب می‌شوند و از زنان انتظار نمی‌رود درآمدی داشته باشند. طبق قوانین نیز، در صورتی که زن درآمدی داشته باشد، می‌تواند آن را تنها خرج خود کند و هیچ مسئولیتی برای پرداخت مایحتاج خانواده ندارد.

زنان مدرن، استقلال مالی دارند و سعی می‌کنند روی پای خود بایستند. این که مرد تنها نان‌آور خانواده باشد، برای آن‌ها معنی ندارد. آن‌ها معتقد هستند همه چیز در زندگی مشترک، باید با همراهی هم انجام شود، چه انجام کارهای خانه و چه درآمدزایی.

اگر هم زن شما خانه‌دار باشد، کاملاً با فکر و شمه اقتصادی درآمدی که به دست می‌آورید را خرج می‌کند. او می‌داند که چه وظایفی دارد و آن‌ها را به بهترین نحو ممکن انجام می‌دهد. البته این را بدانید که شما با همکاری همسرتان درآمد به دست می‌آورید و نباید آن را تنها برای خود بدانید و یا فکر کنید که دارید از پول «خودتان» برای خانواده خرج می‌کنید.

شما با کمک مدیریت زنی که در خانه کار می‌کند و آرامش را برایتان فراهم می‌کند، با ذهنی آزاد مشغول به کار می‌شوید و حداقل خیالتان راحت است که همه چیز در خانه در بهترین شکل خود خواهد بود. پس درآمد شما، درآمد او هم هست.

برخی از زنان نمی‌توانند خرج‌ها را مدیریت کنند. بسیاری از کارهای خود را رها می‌کنند و از انجام دادن آن‌ها سر باز می‌زنند. ریخت و پاش زیادی دارند و به دنبال چشم و هم‌چشمی هستند. به خاطر همین مسائل هم مدام در حال خرید کردن هستند و چیزهایی را می‌خرند که اهمیت چندانی ندارد و تنها هزینه بر دوش خانواده می‌گذارد. یک زن زندگی مسئولیت‌پذیر هیچ وقت وظایف خود را رها نمی‌کند.

5- همان طور که هستید دوستتان دارد

زن زندگی خوب به دنبال تغییر دادن شما نیست و شما را همان گونه می‌پذیرد که در ابتدا دیده است. البته همه ما باید برای رشد و پیشرفت شخصیتی، مالی، شغلی و… تلاش کنیم و اگر ویژگی بدی در وجودمان هست، آن را بهبود بخشیم. بسیاری از زنان همیشه از شوهر خود ایراد می‌گیرند و می‌خواهند از او کسی را بسازند که در ذهن دارند؛ اما یک زن خوب شما را با تمام تفاوت‌هایی که دارید، دوست دارد.

6- پاکیزگی و حفظ زیبایی

پاکیزگی و حفظ زیبایی

برخی از زنان به محض این که ازدواج می‌کنند، دیگر به آراستگی و زیبایی خود توجهی ندارند. یک زن زندگی خوب همیشه آراستگی خود را حفظ می‌کند. فرقی ندارد در چه سنی باشد و چند فرزند داشته باشد، او همیشه به زیبایی خود توجه دارد و در هر سنی احساس نشاط می‌کند.

7- او شنونده خوبی است

یک زن خوب همیشه به حرف‌های همسرش گوش می‌دهد. سنگ صبور او است و شما می‌توانید به راحتی با او صحبت کنید. او همسرش را قضاوت نخواهد کرد، او را مسخره نمی‌کند بلکه به درد دل او گوش می‌دهد و سعی می‌کند کمکش کند.

بسیاری از مردان از حرف زدن در مورد ترس‌ها و نگرانی‌های خود امتناع می‌کنند، آن‌ها به خاطر ترس از قضاوت شدن و مورد تمسخر واقع شدن حتی با همسر خود هم نمی‌توانند از مشکلاتشان بگویند؛ زیرا ممکن است همسرشان آن‌ها را تحقیر کند و یا بعدها در بحث و گفتگوها این مسائل را یادآوری کند. یک زن زندگی خوب و بالغ به جای قضاوت کردن، دست همسر خود را می‌گیرد و به او کمک می‌کند بر ترس‌هایش غلبه کند.

8- انرژی مثبت و خودباوری

زن زندگی

مطمئن باشید اگر زن خانواده تفکر و نگرشی مثبت به زندگی داشته باشد، می‌تواند تمامی اعضای خانواده را تحت تأثیر قرار دهد. زنانی که خود را باور دارند، اعتماد به نفس کافی برای مدیریت زندگی دارند. این زنان در مشکلات جا نمی‌زنند، خسته نمی‌شوند و سعی می‌کنند به جای غر زدن و داشتم احساس ناامیدی، با تلاش مضاعف زندگی را دوباره سر و سامان دهند.

9- برقراری ارتباط خوب با خانواده همسر

یک زن زندگی خوب هیچ فرقی بین خانواده خود و همسرش نمی‌گذارد، به هر دو طرف احترام می‌گذارد و رابطه خوبی با آن‌ها برقرار می‌کند. او اسیر کلیشه‌های مادر شوهر و خواهرشوهر بد نمی‌شود و از همان ابتدا سر دشمنی با کسی ندارد. از طرفی شما هم باید ارتباط خوب و قابل احترامی با خانواده همسر خود برقرار کنید تا این روابط کاملاً دوطرفه باشد.

متأسفانه در فرهنگ ما جاافتاده است که عروس زن بدجنسی است که پسر خانواده را دزدیده است! از طرفی دیگر، خانواده شوهر هم همیشه قصد اذیت کردن عروس و دخالت کردن در زندگی مشترک پسرشان را دارند. این تفکرات کاملاً اشتباه است و چه بسا موجب می‌شود بسیاری از افراد از همان ابتدا در برابر عروس و خانواده همسر خود گارد بگیرند و روابط صمیمانه‌ای با آن‌ها برقرار نکنند.

10- به همسر خود عشق بورزد

زن زندگی

عشق و علاقه احساسی است که نه تنها در رفتار بلکه در گفتار هم باید بروز داده شود. اگر زنی که انتخاب کرده‌اید، زن زندگی باشد هر روز به شما یادآوری می‌کند که دوستتان دارد. او با ابراز عشق و علاقه خود نسبت به شما، انرژی و گرما را وارد محفل خانواده می‌کند. فرقی ندارد که چندساله باشید و در چه مشکلاتی به سر می‌برید، کسی که دوستتان داشته باشد، پا به پای شما می‌آید و در مشکلات بیشتر بهتان یادآوری می‌کند که دوستتان دارد.

جمعبندی

اگر به دنبال یک زن زندگی خوب هستید، ابتدا باید روی ویژگی‌های خود کار کنید و خصوصیات شخصیتی خود را ارتقا دهید. پس از آن، خود به خود دید بهتری نسبت به زندگی پیدا می‌کنید و شریک زندگی خود را عاقلانه انتخاب خواهید کرد. یک زن خوب مستقل، مثبت‌اندیش، عاقل، عاشق، محترم و مسئولیت‌پذیر است و زندگی خود را با تمام وجود دوست دارد.

مقالات مرتبط
نظــرات