مـــرکــز دانلــــــــود

تشخیص سریع و آسان خواستگار خوب از بد(جذب خواستگار خوب جدید)

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : چهارشنبه 23 مهر 99 0 نظر
نظرات کاربران :

یکی از سخت‌ترین و مهم‌ترین تصمیمات زندگی، ازدواج کردن و شروع زندگی مشترک است. بسیاری از افراد قبل از ازدواج با یکدیگر در ارتباط هستند و در این دوران سعی می‌کنند به شناخت از دیگری برسند. برخی دیگر از افراد ازدواج سنتی را ترجیح می‌دهند. با این حال، شناخت یک خواستگار مناسب در هر دو […]

یکی از سخت‌ترین و مهم‌ترین تصمیمات زندگی، ازدواج کردن و شروع زندگی مشترک است. بسیاری از افراد قبل از ازدواج با یکدیگر در ارتباط هستند و در این دوران سعی می‌کنند به شناخت از دیگری برسند. برخی دیگر از افراد ازدواج سنتی را ترجیح می‌دهند. با این حال، شناخت یک خواستگار مناسب در هر دو روش کار بسیار دشواری است. در این مقاله می‌خواهیم نشانه‌های یک خواستگار خوب را معرفی کنیم. علاوه بر این راه‌های جذب یک مرد مناسب برای ازدواج را هم بررسی می‌کنیم.

میخواهم یاد بگیرم هر مردی را مجذوب و وابسته خودم کنم

خواستگار خوب چه نشانههایی دارد؟

افراد وقتی به خواستگاری می‌روند، سعی می‌کنند بهترین لباس خود را بپوشند، بهترین عطر را بزنند، دسته‌گلی زیبا تهیه کنند و در کل در بهترین حالت خود به خانه دختر موردنظرشان بروند. در این حالت همه خوب و باشخصیت به نظر می‌رسند. کسی نمی‌خواهد با قیافه‌ای درهم و سر و وضعی شلخته با همسر آینده احتمالی خود برای اولین بار ملاقات کند. به همین دلیل، نمی‌توان با چند جلسه خواستگاری تشخیص داد که یک مرد چگونه انسانی است.

برای تشخیص نشانه‌های یک خواستگار خوب باید به نکات بسیار ظریف و جزئی دقت کنید و تمام حواستان را در جلسات جمع کنید. بسیار دقیق تحقیق و پرس و جو کنید. حتی دوستی‌های چندساله هم نمی‌توان شخصیت واقعی یک فرد را نشان دهد زیرا تا با یک شخص زیر یک سقف نروید، نمی‌توانید خود واقعی او را ببینید؛ بنابراین باید با تمام دقت خود به نکاتی که در ادامه اشاره می‌کنیم، توجه کنید. اگر می‌خواهید ازدواج سنتی داشته باشید، حتماً جلسات زیادی را زیر نظر خانواده با یکدیگر بگذرانید.

1- احترام به زنان

احترام به زنان

مهم‌ترین نکته‌ای که باید در یک مرد به آن توجه کنید، احترام او به زنان است. اگر او به بقیه زنان اطرافش احترام بگذارد، به شما هم احترام خواهد گذاشت. به دقت بنگرید که او با زنان خانواده‌اش، خواهر و مادرش چگونه رفتار می‌کند. چگونه با آن‌ها حرف می‌زند. آیا به آن‌ها امر و نهی می‌کند؟ آیا هنگام حرف زدن با احترام جملات را بیان می‌کند؟

اگر یک مرد احترام خواهر و مادر خود را حفظ نکند، مطمئن باشید احترام شما را هم حتی ذره‌ای حفظ نخواهد کرد. به دقت بنگرید که در مورد زنان چه می‌گوید. وقتی مطلبی در مورد زنان می‌خواند چه نظری دارد و در مورد مسائل و مشکلات زنان چه دیدگاهی دارد؟ مردی می‌تواند خواستگار خوبی برایتان باشد که به دغدغه زنان در کشور اهمیت دهد.

مقاله مرتبط: دلایل نداشتن خواستگار: اصلا خواستگار ندارم چیکار کنم؟

2- حمایت از شما

ازدواج به معنای حمایت همه‌جانبه زن و شوهر از یکدیگر است. اگر مردی که به خواستگاری شما آمده است، مدام از شرایط خود می‌گوید و علاقه‌ای به شنیدن مسائل شما ندارد، نمی‌تواند حامی خوبی در راه زندگی باشد. دغدغه‌های خود و خواسته‌هایتان را تمام و کمال با او در میان بگذارید و ببینید چه واکنشی نشان می‌دهد.

آیا شما را تشویق می‌کند؟ آیا می‌گوید که با یکدیگر می‌توانید به خواسته‌هایتان جامه عمل بپوشانید؟ یا برخی از خواسته‌هایتان را نقد می‌کند و بر آن‌ها برچسب درست یا غلط بودن می‌زند؟ متأسفانه زنان در ایران به اندازه کافی از حقوقشان محروم هستند و اگر همسرشان از آن‌ها حمایت نکند تا آخر عمرشان سرکوب خواهند شد. یک خواستگار خوب از همان ابتدا حمایت خود را اعلام می‌کند.

3- صداقت

صداقت

صداقت یکی از مهم‌ترین اساس تشکیل زندگی مشترک و نشانه خواستگار خوب است. تقریباً تمامی مشکلات زن و شوهر از عدم صداقت نشات می‌گیرد. حال ممکن است از خود بپرسید چگونه می‌توانید صداقت یک مرد را بسنجید؟ همان طور که گفتیم در یک یا دو جلسه خواستگاری رسمی هیچ چیز مشخص نمی‌شود. پس برای تشخیص این امر نباید به هیچ عنوان عجله کنید.

بهترین کار این است که به پاسخ‌های او به خوبی گوش دهید، اگر می‌شود آن‌ها را یادداشت کنید و در جلسات بعدی به شیوه‌ای دیگر همان سؤالات را بپرسید و ببینید چه پاسخی می‌دهد. روش دیگر تحقیق کردن در مورد فرد در محله، محل کار و… است. اگر نتایج تحقیقاتتان با پاسخ‌های او یکی است، پس می‌توان به راست‌گویی او ایمان پیدا کرد.

4- توجه به اهداف فرد

اهداف یک فرد نشان‌دهنده نوع شخصیت و تفکر او است. به دقت به این مورد توجه کنید. یک خواستگار خوب اهداف شخصی و آن چه را که از زندگی مشترک می‌خواهد، با صداقت تمام به شما می‌گوید. به اهداف او توجه کنید. چه چیزی از زندگی می‌خواهد؟ آیا برای ساختن آینده‌ای روشن می‌خواهد همسری در کنار خود داشته باشد؟ آیا نمی‌داند که چه می‌خواهد؟ آیا به مسائلی بسیار پیش پا افتاده توجه دارد و افکار بزرگی در سر ندارد؟

اهداف او را با خواسته‌های خود مقایسه کنید. تا چه میزان بین شما و او مسائل مشترک وجود دارد؟ چه چیزهایی در زندگی برای او اهمیت دارد؟ افرادی که تفکر محدودی دارند و صرفاً می‌خواهند ازدواج کنند که از دیگران عقب نمانند، نمی‌توانند همسر مناسبی برایتان باشند. این افراد در طول زندگی هم کاری می‌کنند که شما از اهداف خود دست بکشید و درمانده شوید. اهداف او نشان می‌دهد که تا چه حد مشتاق آینده و زندگی کردن با شما است.

5- مشاوره ازدواج

خواستگار خوب

مشاوره پیش از ازدواج از مهم‌ترین مواردی است که دختران و پسران باید آن را رعایت کنند. از خواستگار خود بخواهید تا بعد از چند جلسه آشنایی به مشاوره پیش از ازدواج بروید. اگر مردی که به خواستگاری شما آمده است، واقعاً قصد ازدواج داشته باشد، حتماً این پیشنهاد را قبول می‌کند یا حتی خودش زودتر از شما به فکر مراجعه کردن به مشاوره پیش از ازدواج می‌افتد.

در جلسات مشاوره از هر دوی شما تست‌هایی گرفته می‌شود و مشاور با هر دو صحبت می‌کند. در نهایت، به شما گفته می‌شود که تا چه میزان با یکدیگر سازگارش خواهید داشت و زندگی‌تان موفق می‌شود. اگر هم مشکلی وجود داشته باشد، به شما کمک می‌کند تا آن را حل کنید.

6- حفظ استقلال

اگر مردی به خواستگاری شما آمده است که درخواست‌هایی چون ترک تحصیل، نرفتن به سرکار و… دارد، بدانید که اصلاً خواستگار خوبی برایتان نیست. متأسفانه زنان برای تحصیل و داشتن شغل به اجازه همسر نیاز دارند و اگر شوهرشان از این امور راضی نباشد، می‌تواند به سادگی زن را از داشتن چنین حقوق ابتدایی محروم کند. افرادی این چنین اغلب به برتری همسر خود حسادت می‌کنند و می‌ترسند همسرشان از لحاظ تحصیل، دانش، دارایی و… از آن‌ها یک سر و گردن بالاتر برود.

به همین دلیل، احساس می‌کنند که نمی‌توانند به چنین زنی تسلط داشته باشند. در واقع آن‌ها می‌خواهند بر فردی ریاست کنند. هر گونه بهانه مانند «خودم دو برابر درآمدت را برایت پرداخت می‌کنم»، «مگر پول من کم است که تو می‌خواهی کار کنی»، «من می‌خواهم تو تنها استراحت کنی و خودت را خسته نکنی» و… به هیچ عنوان پذیرفته شده نیست. این گونه افراد در آینده سعی می‌کنند همه چیزهای شما را کنترل کنند.

چگونه خواستگار خوب را جذب کنیم؟

در ابتدا باید مشخص کنید که از نظر شما یک خواستگار خوب چه ویژگی‌هایی دارد. ویژگی‌های مرد ایدئال خود را لیست کنید و سعی کنید در میان خواستگارهای خود نزدیک‌ترین فرد به آن ویژگی‌ها را انتخاب کنید. پس از انجام این کار باید شیوه‌های جذب خواستگار خوب را امتحان کنید. تمامی این شیوه‌ها به خودتان برمی‌گردد.

1- اجتماعی باشید

خواستگار خوب

اگر در خانه نشسته‌اید و به هیچ جایی نمی‌روید، مسلماً خواستگاری خوب نخواهید داشت. سعی کنید در مجالس عمومی شرکت کنید، به مهمانی‌ها، عروسی‌ها و… بروید. داشتن چهره عبوس و درهم افراد را از شما دور خواهد کرد. با دیگران حرف بزنید و یک گوشه خود را محبوس نکنید. ممکن است شما دختر خوبی باشید اما به خاطر این رفتارها کسی متوجه حضورتان نشود.

2- به ظاهر خود رسیدگی کنید

قطعاً دوست دارید با مردی ازدواج کنید که مرتب، تمیز، خوش‌پوش و… باشد. برای رسیدن به این خواسته در ابتدا باید خودتان هم این موارد را رعایت کنید. لباس‌های زیبا بپوشید. به ست کردن آن‌ها توجه کنید. بهداشت فردی را رعایت کنید و به ظاهر خود برسید. البته منظور ما افراط در این موارد نیست. با این حال، برای جذب یک خواستگار خوب، خوش‌پوش و خوش‌چهره باید چنین مواردی را در نظر بگیرید.

3- حفظ وقار و شخصیت

خواستگار خوب

مردان از زنانی که بیش از حد با دیگران بگو و بخند دارند، خوششان نمی‌آید. البته منظور ما این نیست که برای حفظ وقار و شخصیت خود به دیگران اخم کنید و به آن‌ها جواب سربالا دهید. بهتر است در انتخاب کلمات دقت کنید، به نوع خندیدن خود در جمع توجه کنید. در برقراری روابط بسیار دقت کنید و همیشه این شما نباشید که سر صحبت را با مردان باز می‌کنند.

4- اعتماد به نفس داشته باشید

فردی که اعتماد به نفس داشته باشد، در درجه اول خودش را دوست دارد و برای خودش احترام قائل است. مسلماً چنین فردی به تدریج انسان‌هایی مانند خودش را جذب خواهد کرد. اگر اعتماد به نفس پایینی دارید، دور و بر خود را با افرادی که اعتماد به نفس قوی دارند، پر کنید. این گونه انرژی مثبت این افراد را جذب خواهید کرد و به تدریج روحیه شما هم در این زمینه تقویت خواهد شد.

جمعبندی

در این مقاله به معرفی نشانه‌های خواستگار خوب و شیوه جذب آن پرداختیم. در این روزها که دنیا پر از بی‌وفایی، خیانت، خشونت و… شده است، پیدا کردن فرد مناسبی برای ازدواج و شروع زندگی مشترک کار بسیار دشواری است. به همین دلیل، دانستن نشانه‌های یک خواستگار خوب می‌تواند بسیار راهگشا باشد. از طرفی هم برای یافتن انسانی خوب باید در ابتدا روی خودتان کار کنید تا چنین فردی را بتوانید جذب کنید.

مقالات مرتبط
نظــرات