مـــرکــز دانلــــــــود

6 راه برای سخت نگرفتن زندگی که باید بیاموزید

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : پنجشنبه 7 دی 96 0 نظر
نظرات کاربران :

اینکه بیاموزید زندگی را سخت نگیرید نیازمند آموزش و تغییر در مدل ذهنی‌تان دارد. اگر در تصمیم گیری ها دچار تردید زیادی می‌شوید، بیش از حد فکر می‌کنید، کمتر لبخند میزنید و کمتر برای تفریح خود برنامه ریزی می‌کنید باید بگوییم که شما زندگی را سخت گرفته‌اید. در این نوشته 6 راه برای سخت نگرفتن زندگی را خواهید آموخت. این نوشته را کامل بخوانید.

آیا زمانی که زندگی برایتان سخت نبوده است را به یاد دارید؟ قطعا زمانی بوده است که مشغله کاری فراوانی نداشته اید و کارهای دیگران اولویت شما نبوده اند و خودتان اولویت بوده اید و از زندگی خود لذت می‌برده‌اید. وقتی سخت نگرفتن زندگی را بیاموزید، آنوقت بدرستی می‌توانید سپاسگزار زندگی خود باشید.

وقتی که بزرگ می‌شویم در پیچیدگی زندگی روزمره غرق می‌شویم و فراموش می‌کنیم که گاهی اوقات باید زمان را فراموش کرده و از زندگی لذت ببریم.

هرچند زندگی به این شکل شاید غیرمسئولانه به نظر بیاید و شما مسئول زندگی افراد دیگری در اطراف خود هستید و شما تا به الان یادگرفته اید که زندگی کاملا جدی است و همیشه باید مشغول کسب و کار و تلاش کردن در جهت کار باشید.

این مدل ذهنی اگر با رضایت درونی همراه نباشد شاید حس خوشبختی را از شما بربیاد. اگر می‌خواهید که زندگی شکل خوشایندی داشته باشد و سرگرم کننده باشد باید سخت نگرفتن زندگی را بیاموزید و آن به این شکل هست که سرگرم شدن و سخت نگرفتن زندگی را اولویت خود بدانید.

باید بیاموزید که چگونه با تغییر مدل ذهنی خود می‌توانید در کنار پرداختن به مسائل مهم، زندگی بهتری برای خود داشته باشید و لبخند رضایت همیشه برلبان شما بنشیند. آیا می‌خواهید سخت نگرفتن زندگی را بیاموزید؟

با تغییر کوچکی در طرز فکر خود تفاوت عمده ای در زندگی خود ایجاد کنید. در ادامه 6 راه برای سخت نگرفتن زندگی را بیاموزید.

1. بیاموزید که راحت تصمیم بگیرید

سخت نگرفتن زندگی

در زندگی روزمره باید تصمیمات مختلفی بگیریم. در زمان تصمیم گیری هرکسی براساس تجربیات و آموخته های ذهنی خود به شکل متفاوتی تصمیم می‌گیرد. برای سخت نگرفتن زندگی باید بیاموزید که راحت تصمیم بگیرید. بعضی افراد در زمان تصمیم گیری شک زیادی به خود راه می‌دهند و این خود عاملی برای استرس خواهد بود که مضرات جسمی و روحی فراوانی دارد.

مقالات مرتبط:  هنر فراموش کردن گذشته و واکنش مناسب به مشکلات زندگی را بیاموزید

بیاموزید که آرامش خود را حفظ کنید و به حس ششم و درک شهودی خود اعتماد کنید و تصمیم بگیرید و هرچه پیش آمد تصمیم خود را مورد احترام بدانید. ایجاد شک و تردید و به تعویق انداختن تصمیم گیری و یا بازگشتن از تصمیمی که گرفته اید در نهایت منجر به افزایش استرس در شما خواهد شد.

هرچه شک و تردید های زندگی خود را کمتر کنیم و بتوانیم راحت تر با کارها و تصمیمات خود کنار بیایم می‌توانیم بگوییم که در سخت نگرفتن زندگی موفق تر هستیم.

این مدل ذهنی به شما کمک خواهد کرد که درباره خود حس بهتری داشته باشید و اعتماد به نفس بیشتری را احساس کنید.

غرایز انسانی از زمان تولد همراه انسان است. شما باید بتوانید که از این قدرت خود استفاده کنید و با قلب خود تصمیم بگیرید و پای بند به تصمیم خود باشید.

هرچقدر که بتوانید تصمیمات قلبی بیشتری بگیرید و راحت تر تصمیم بگیرید، فشار ذهنی کمتری خواهید داشت و احساس بهتری خواهید داشت.

2. از اینکه اشکالات و عیب هایتان، شما را خاص می‌کند خوشحال باشید

همه ما در حال پیشرفت در زندگی شخصی و حرفه ای خود هستیم و کامل بودن فقط دیدگاهی رویایی هست که هرکسی به دنبال آن هست و برای هرکسی متفاوت است.

انرژی خود را بروی اینکه ایده آل شخص دیگری باشید صرف نکنید. خیلی بهتر خواهد بود وقتی که تفاوت های خود را قبول کنید و قدردان آنها باشید. زیرا هر شخصی برای خودش منحصر به فرد است.


مقاله مرتبط: روش های شاد بودن در شرایط دشوار زندگی


زندگی را اگر یک ماجراجویی بدانیم این ما هستیم که تصمیم می‌گیریم در چه مسیری حرکت کنیم. پس باید نقاط ضعف و عیوب خود را بیابیم و آنها را بپذیریم و دیگران را نیز تشویق کنیم که خودشان هرچه هستند قابل ستایش و تحسین است.

3. هر روز یک کار خودجوش انجام دهید

لیستی از کارهایی که می‌توانید به صورت خودجوش انجام دهید را بنویسید. مثلا عوض کردن خاک گلدان ها ، تمیز کردن شیشه های خانه، رفتن به کارواش، خرید یک تابلوی کوچک و یا حتی سلام دادن به افرادی که قبل تر از سلام دادن به آنها خجالت می‌کشیدید… به این شکل هر روز می‌توانید یک کار خودجوش انجام دهید و به این شکل لبخند رضایت بروی لبان خود و دیگران بنشانید. سعی کنید اگر برای دیگران می‌خواهید کاری انجام دهید، چیزی فراتر از میزان رضایت و انتظار آنها باشد تا شگفت زده و غافل گیر شوند.

به این شکل خواهید آموخت که سخت نگرفتن زندگی آنقدرها هم که فکر می‌کنید پیچیده نیست و می‌توانید ریتم زندگی روزمره را با کاری کوچک به کلی عوض کنید و به میزان کافی سرگرم شوید.

به دیگران هم بیاموزید که برای سخت نگرفتن زندگی کارهای خودجوش و خودانگیخته انجام دهند.

4. سخت گرفتن به زندگی را متوقف کنید

اگر در خانه خود از حیوانات خانگی نگهداری می‌کنید به بازی و سرگرم شدن آن ها دقت کنید و ببینید که چگونه خود را با چیزهای مختلف سرگرم می‌کنند. هرچیز کوچکی برای آنها هیجان انگیز و شادی آور است. از تکه ای پارچه تا غذای مورد علاقه شان. خودتان را در فضای آنها قرار دهید و زندگی را از دید آنها ببینید.

مقالات مرتبط:  ۷ روش کاملا علمی برای پایان دادن به افکار منفی مزاحم

آنها به طور غریزی فقط در لحظه زندگی می‌کنند و از هرچیز کوچکی شادمان می‌شوند و استرس گذشته و آینده در آنها جایی ندارد.

برای اینکه سخت نگرفتن زندگی را بیاموزید گاهی اوقات لازم است فردا را فراموش کنید و سعی کنی از امروز خود حداکثر استفاده را ببرید.

5. وقتی که زندگی به شما سخت می‌گیرد لبخند را فراموش نکنید

لبخند زدن ضربان قلب را کاهش می‌دهد و باعث آرامش شما می‌شود و به طور موقت فشار خون شما را پایین می‌آورد.

با لبخند زدن هورمون اندروفین در بدن شما ترشح می‌شود که با هورمون های استرس مقابله می‌کند و به شما احساس بهتری می‌بخشد و می‌توانید بهره وری بیشتری در کارهای روزانه خود داشته باشید.

و از همه بهتر اینکه لبخند زدن به دیگران نیز انتقال می‌یابد. پس در محیط خانه و یا کار خود با لبخند زدن دیگران را نیز به این کار دعوت کنید. این کار به سلامتی همه کمک زیادی خواهد کرد.

و این موضوع را فراموش نکنید که این فقط شما نیستید که باید سخت نگرفتن زندگی را تمرین کنید و دیگران را به این کار نیز دعوت نمایید.

6. برای سخت نگرفتن زندگی بیشتر غذاهای خوب بخورید

خوردن غذا بروی حال و هوای شما تاثیر مستقیمی دارد. خوردن وعده های غذایی مناسب به افزایش شادی شما کمک زیادی خواهد کرد و وقتی احساس بهتری به زندگی داشته باشید احتمالا زندگی را سخت نخواهید گرفت. مثلا خوردنی های زیر را به عنوان مثال پیشنهاد می‌کنیم:

دانه‌ها و آجیل‌ها- خوردن بادام زمینی و یا گردو که حاوی پروتئین، آنتی اکسیدان و فسفر و منیزم هستند به افزایش سلامتی شما کمک زیادی خواهد کرد. به طور مثال کمبود منیزیم می‌تواند عاملی برای ایجاد افسردگی در شما باشد.

شکلات تلخ- یکی از بهترین خوراکی ها برای بهبود حال و هوای شما است. به طور متعارف از این خوراکی عالی استفاده نمایید. شکلات تلخ بیشتر از خوراکی دیگری حاوی آنتی اکسیدان است.


مقاله مرتبط: چگونه شادی کردن و خوشحالی در زندگی روزانه را بوجود بیاوریم؟


قهوه- این خوراکی خوشمزه برای تقویت روحیه و افزایش تمرکز بسیاری عملکرد عالی دارد اما فراموش نکنید که مصرف آن بیش از حد نگردد و شکر نیز زیاد همراه آن مصرف نکنید.

بدن خود را با خوراکی های خوشمزه تقویت کنید. مواد غذایی همچون سوختی برای بدن هستند که هرچه کیفیت بهتری داشته باشند سلامتی شما نیز افزایش می‌یابد.

حالا روزهای آتی را تصور کنید

تصور کنید که هر روز با حس سرگرمی و هیجان از خواب بر می‌خیزید و دنیا جای بهتری برای زندگی شده است و شما به دیگران لبخند می‌زنید.

سخت نگرفتن زندگی را از همین الان با توجه کردن به چیزهای خوشایند حتی کوچک شروع کنید. کارهایی که در بالا گفته شد را دوباره بخوانید و کارهای جدیدی که گفته شد را بخاطر بسپارید و انجام دهید.

اگر بتوانید در هر شرایطی زندگی را زیبا ببینید مطمئنا همیشه زندگی خوبی خواهید داشت و هیچ گاه برای خوشحال و حس خوب داشتن منتظر لحظات خوب زندگی نمی مانید. خوب بودن را هر روز و لحظه به لحظه بیاموزید.

مقالات مرتبط
نظــرات