مـــرکــز دانلــــــــود

چگونه بین زندگی کاری و زناشویی خود تعادل ایجاد کنیم؟

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : چهارشنبه 15 آذر 96 0 نظر
نظرات کاربران :

وقتی از زندگی شغلی خود رضایت دارید، پیدا کردن یک نقطه تعادل بین زندگی کاری و زندگی زناشویی نیازمند انجام تلاش بیشتری است. اما با داشتن یک نقشه رسیدن به این نقطه امکان پذیر خواهد بود.

موفق شدن در زندگی کاری و زناشویی چیزی است که این روزها نیازمند تلاش مضاعفی است. اما وقتی نوبت به انتخاب یک نقطه تعادل بین اهداف شغلی و زندگی زناشویی می‌رسد و اینکه کدامیک شایسته توجه ما هستند کار خیلی مشکل می‌شود.

اما نمونه‌های موفق زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد این امر امکان‌پذیر است. شما می‌توانید آتش درون خود را از راه زندگی زناشویی خود روشن نگه دارید و در عین حال از مسیر شغلی خود نیز رضایت داشته باشید.

تمام کاری که باید انجام بدهید گوش کردن به خودتان است.

اگر متوجه شدید که بدون یکی از آنها نمی‌توانید زندگی کنید بنابراین صحبت از سازش میان این دو بخش زندگی شما، بی‌معنی خواهد بود. کار سختی در پیش خواهید داشت اما نتیجه تلاش شما تعادل را به زندگی‌تان باز می‌گرداند. اجازه بدهید نگاهی بیندازیم به تلاش‌هایی که شما باید برای رسیدن به این تعادل انجام بدهید.

طراحی برنامه

طراحی برنامه

قبل از اینکه این سفر را آغاز کنید اجازه دارید تا در مورد آنها رویاپردازی کنید. تصور کنید که بین زندگی کاری موفق و زندگی زناشویی عاشقانه خود، تعادلی را برقرار کرده‌اید. به نظرتان چطور این تعادل ایجاد می‌شود؟ چطور خودتان را مدیریت می‌کنید تا هر دوی این زندگی‌ها عالی شوند؟

بنابراین یک تصویر خوب از این زندگی ایجاد کنید و نقشه‌ای را بکشید که برای زندگی کاری و زناشویی شما یک ساختار زمانی مشخص دارد.

تصمیم بگیرید که در هر کدام از این زندگی‌ها قرار است چقدر زمان بگذارید.

آیا بعد از اینکه ساعات کاری به پایان رسید دیگر زندگی کاری شما تمام می‌شود یا اینکه قرار است کارهای خود را به خانه هم بیاورید؟ اگر گزینه دوم شامل شما می‌شود بنابراین نیاز دارید تا زمان بیشتری را به کارتان اختصاص بدهید.

در هر صورت سعی کنید آخر هفته را به هیچ وجه به کار کردن اختصاص ندهید.

وقتی یک مرز مشخص بین این دو زندگی ترسیم کردید می‌توانید به مرحله بعدی بروید.

تمام فرایند‌ها را ساده‌سازی کنید تا جا برای نقشه‌تان باز کرده باشید

قدم بعدی سر و سامان دادن به زندگی‌تان است تا بتوانید زندگی کاری و زناشویی‌تان را درست برنامه‌ریزی کنید. شما حالا می‌دانید که چه می‌خواهید حالا وقت آن رسیده است تا تمام فرایندها و مواردی که به نفع برنامه شما نیست را حذف کنید.

زندگی کاری

زندگی کاری

در طول ساعات کاری از انجام تمام فعالیت‌هایی که جلوی رسیدن شما به هدف‌تان را می‌گیرد، خودداری کنید. به جای اینکه موقع نهار، شبکه‌های اجتماعی را چک کنید وقت خود را با همکاران‌تان بگذرانید و از انجام کارهای مربوط به کار خودداری کنید.

این اقدام سبب می‌شود تا به صورت بهینه خود را از کار دور کنید و اجازه می‌دهید تا استرس بدن شما را ترک کند. حتی می‌توانید قدم بزنید و با شریک زندگی‌تان تماس بگیرید.

اولویت بندی کنید و وظایف اضافه را کاهش دهید. علاقه شما به کار سبب می‌شود تا نتوانید دست رد به کارهای اضافی بزنید. با هر پروژه جدیدی، مهارت‌های تازه‌ای را یاد خواهید گرفت که به مسیر شغلی‌تان بسیار کمک می‌کند.

به هر حال، مدیران آگاه هرگز اعضای تیم‌شان را که به محدودیت‌های خود احترام می‌گذارند مجازات نخواهند کرد.


مقاله مرتبط: ویدیو اشتباهات رایج در زندگی زناشویی مشترک که منجر به طلاق می شود


بهتر است یاد بگیرید تا کارهایی که به همکاری شما نیاز ندارد را واگذار کنید. داشتن یک عملکرد کاری عالی، مطمئناً منافع زیادی دارد. پس از انجام دادن کارهایی که می‌شود به دیگران واگذار کرد، خودداری کنید. مهم هم نیست که چقدر انجام آنها برای شما لذت بخش است.

با دنبال کردن این روش نه تنها زمان کافی برای دنبال کردن اهداف اصلی خود خواهید داشت بلکه می‌توانید به دیگران برای بهبود زندگی شخصی‌شان کمک کنید و تبدیل به رهبر بهتری شوید.

زندگی زناشویی

زندگی زناشویی

درست با همان تلاشی که برای زندگی شغلی‌تان انجام می‌دهید باید برای زندگی زناشویی خود نیز تلاش کنید. وقتی در کنار شریک زندگی‌تان هستید تمام تمرکز شما باید روی آنها باشد و تمام افکار مربوط به کار را روی خود ببندید. بهتر است هرگونه راه ارتباطی مثل: ایمیل‌های کاری را قطع کنید.

برنامه‌های هفتگی یا ماهانه برای بیرون رفتن مثل: غذا خوردن در رستوران را ترتیب بدهید. تمام روز جمعه خود را به همسرتان اختصاص بدهید و یا در یک مهمانی همراه او شرکت کنید.

منافع چنین اقداماتی:

  • زمان بسیار خوبی را با همسرتان می‌گذرانید.
  • با همدیگر کار خواهید کرد.
  • راه‌های بهتری برای همکاری با هم پیدا می‌کنید.
  • موضوعاتی را خواهید یافت تا در مورد آن با هم صحبت کنید.
  • در مورد یکدیگر بیشتر یاد خواهید گرفت.

تعطیلات خود را با هم برنامه‌ریزی کنید. در انتهای سال نباید روزهای خالی داشته باشید بلکه باید خاطرات سفرهایی را داشته باشید که با هم گذرانده‌اید. شما تمام طول سال را به کار کردن اختصاص داده‌اید بنابراین نباید از اینکه زمانی را به استراحت بپردازید احساس گناه کنید.

مسافرت کردن بهترین راه برای شناختن همسرتان است و مطمئناً روابط شما را به هم نزدیک‌تر می‌کند.

موضوعات مربوط به کار را پشت گوش نیندازید. با اینکه توصیه می‌شود این دو دنیا را با هم ترکیب نکنید اما زندگی کاری شما بخشی از شما است و باید به شریک زندگی‌تان این واقعیت را بگویید.

مسئولیت‌ها و چالش‌های زندگی کاری همسرتان را درک کنید و آنها را تشویق کنید تا بتوانند در مسیر شغلی‌شان پیشرفت کنند.

کارهای روزمره خود را واگذار کنید. سرویس‌های زیادی وجود دارد که می‌تواند به شما کمک کند تا زمان بیشتری را برای در کنار همسرتان بودن، داشته باشید. یک آشپز، مربی ورزشی، دستیار مجازی یا سرویس خدماتی استخدام کنید تا کارهای روزمره را از مسیر زندگی روزانه‌تان حذف کرده باشید.

بیشتر فکر کنید تا بتوانید تعادل را در زندگی خود ایجاد کنید

زندگی کاری و زناشویی

کارهایی را انجام بدهید تا ذهن خود آرام کنید. مدیتیشن در زندگی هر فرد موفقی قرار دارد. انجام آن نیازمند صرف زمان زیادی نیست و می‌تواند زندگی شما را تغییر بدهد.

هر زمان که قدمی به عقب می‌گذارید و نسبت به لحظه‌ای که هم اکنون در آن قرار دارید، بیشتر فکر می‌کنید در حال تمرین کردن مدیتیشن هستید. باید بتوانید در طول روز چنین لحظاتی را بیشتر ایجاد کنید تا بتوانید خودتان را بیشتر قبول داشته باشید.

بنابراین مدیتیشن یعنی زندگی در لحظه. وقتی این کار را انجام می‌دهید تمام استانداردهای خوب و بد را حذف می‌کنید. همه چیز خوب و کامل هستند و گویی زمان ایستاده است و شما فقط در همین لحظه حضور دارید.


مقاله مرتبط: 5 روش برای زنده نگه داشتن عشق بعد از ازدواج


شما تصمیمات بهتری خواهید گرفت چرا که نتایج مفید یک فعالیت خاص را درک می‌کنید و دیگر زمان خود را برای انجام فعالیت‌های بیهوده، هدر نمی‌دهید.

در نتیجه، شما از نقشه‌ای که قرار است زندگی شما را به تعادل برساند و آن را تکمیل کند، کاملاً آگاه خواهید شد و تمام عواملی که ضد شما عمل می‌کنند را حذف خواهید کرد.

در نهایت باید بگویم یک زندگی موفق و متعادل بسته به خود شما دارد. اگر فشار زیادی وارد کنید تعادل نیز از بین می‌رود. نمی‌توانید به خود بگویید که امسال را فقط روی کار متمرکز می‌شوم. در این صورت با زندگی زناشویی خود باید خداحافظی کنید. باید روی هر دوی آنها کار و تلاش کنید.

مقالات مرتبط
نظــرات