مـــرکــز دانلــــــــود

۵ ترفند برای اینکه چگونه کتاب خواندن را در اولویت کارهای خود قرار دهید

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : جمعه 10 شهریور 96 0 نظر
نظرات کاربران :

شما احتمالا تا به حال صد بار به خودتان گفته اید من واقعا می خواهم شروع کنم و کتاب های بیشتری بخوانم.اما بلاخره چنین اتفاقی نمی‌افتد زیرا شما به چنین کاری عادت ندارید و همچنین برنامه زمانی تان پر هست. پیدا کردن زمانی برای مطالعه برای شما چالش بزرگی خواهد بود.

این هدف که چگونه کتاب خواندن را در اولویت کارهای خود قرار دهید٬ ارزش یادگیری دارد. زیرا مطالعه کردن ارزش زیادی در زندگی شما ایجاد خواهد کرد.از تاثیر مثبت بر روی بدن گرفته تا افزایش مهارت های شناختی شما٬ همه و همه را بوسیله ی مطالعه ایجاد می شود. این موارد در تحقیقاتی که در دانشگاه استنفورد آمریکا انجام شده مورد تایید قرار گرفته است. همچنین مطالعه به صورت منظم  باعث می شود شما به شخصی آرام تر و با قدرت درک بیشتری تبدیل شوید.

خبر خوبی برای شما داریم. با یادگیری تکنیک های زیر شما می توانید بیشتر مطالعه کنید. در اینجا پنج راه برای کتاب خواندن و مطالعه بیشتر در اختیار شما قرار گرفته است. با مجموعه تکامل من همراه باشید

۱.تعداد کتاب مشخصی را برای مطالعه در نظر بگیرید

کتاب های زیاد و کتاب خواندن

می‌خواهید چند کتاب بخوانید؟ می‌خواهید با چه سرعتی کتابهایتان را بخوانید؟ خوب راه حل پیشنهادی ما به شما این است که تعداد مشخصی از کتابها را انتخاب کنید و به این صورت مسیر مطالعه خود را دنبال کنید و با تمام کردن هر کتاب جشن بگیرید.


مقاله مرتبط: 10 مورد از مهارتهای ارتباطی در محل کار که باید بیاموزید


نرم افزارهای زیادی در اینترنت وجود دارند که می توانید با آنها کتابها را دانلود کنید و بخوانید. فقط کافی است در اینترنت جستجو کنید. تعداد کتاب‌های خود را مشخص کنید. و بعد از تمام کردن هر کتاب یک جشن کوچک برای خود بگیرید.

 

۲.برای کتاب خواندن، ساعتی را مشخص کنید و آن را به هیچ وجه تغییر ندهید

از ساعت های روز، زمانی را صرفا برای کتاب خواندن انتخاب کنید. آن را به طور مشخص برنامه های روزانه خود ثبت کنید. به گونه ای در این رابطه فکر کنید که انگار برای زمان غذا خوردن و یا خوابیدن خود تصمیم می گیرید.

در نرم افزارهای برنامه ریزی روزانه موبایل خود یادداشت کنید تا در ساعت مشخصی کتاب خواندن را شروع کنید و برای آن حتی هشدار بگذارید و در آن زمان هیچ کار دیگری انجام ندهید. با توجه به نوع کتاب زمان مطالعه خود را انتخاب کنید٬ برای کتاب هایی با مفاهیم سخت و دشوار مطالعه در صبح ها زمان مناسبی است زیرا شما ذهن شما قدرت پردازش بیشتری در صبح دارد.

 

۳.برای کتاب خواندن مکان مشخصی را در نظر بگیرید

 اتاقی را انتخاب کنید که از سر و صدا دور باشد تا بتوانید با آسایش خاطر به مطالعه بپردازید یک صندلی راحت در کنار یک لامپ و یک میز کوچک عالی است. و از همه مهمتر در زمان مطالعه کتاب٬ تا انتهای هر فصل بخوانید. با این کار وقتی که دوباره به کتاب مراجعه کنید با ذهنی باز و به شکل راحت‌تری مطالعه خود را ادامه خواهید داد.

 

۴.فرمت مورد علاقه خود را انتخاب کنید. pdf  یا نسخه چاپی ؟

بحث بر سر این موضوع که کتاب های pdf و یا نسخه چاپی کدام یک را انتخاب کنیم همیشه وجود دارد. بهرحال چند نکته کوچک برای شما می نویسیم تا بهتر انتخاب کنید.کتاب های الکترونیکی به راحتی در دسترس شما خواهند بود  و همچنین قابلیت حمله بسیار آسان دارند و سرگرم کننده هستند. با این کتاب ها می توانید به راحتی در متن کتاب جستجو کنید و صفحه مورد نظر را به سرعت بیابید. همچنین می‌توانید نوع قلم و اندازه آن و ظاهر صفحات و دیگر مشخصات کتاب را تغییر دهید.


مقاله مرتبط: نشانه های عشق واقعی چیست؟ آیا عشق شما واقعی است؟


اگر به سفر می روید کتاب های الکترونیکی هیچ فضایی را از چمدان شما اشغال نمی کنند. البته کتاب‌های چاپی مزایای نیز دارند مثلا می توانید آنها را به دوستانتان قرض بدهید و یا در دکوراسیون خانه استفاده کنید.همچنین نگاه کردن به صفحه کتاب بسیار راحت‌تر از نگاه کردن به صفحه تبلت و یا موبایل تان خواهد بود.

اگر می خواهید کتاب گرانبهایی را مطالعه کنید شاید بهتر باشد نسخه چاپی را تهیه کنید.البته اگر بخواهیم صادقانه بگوییم تفاوتی میان این فرمت ها نیست. این کاملاً تصمیم شما خواهد بود که کدامیک را انتخاب کنید. فرمت دلخواه خود را انتخاب کنید و مطالعه را آغاز نمایید.

 

۵.کتابخانه ها بسیار تغییر کرده اند

شاید از زمانی که آخرین بار به کتابخانه ای رفته اید زمان زیادی می‌گذرد. شاید زمانی بوده است که مجبور بودید برای مطالعه درس های دانشگاه به آنجا بروید.  امروز دیگر کتابخانه ها به صورت کامل تغییر کرده اند و کتابخانه خاک خورده و خرابی را که در ذهن دارید دیگر به آن شکل نیستند. بهتر هست سری به آنجا بزنید.

حالا کتاب های با کیفیت بالا در قفسه های کتابخانه با آخرین چاپ ها در فرمت های مختلف  شامل کتاب های صوتی الکترونیکی که به صورت رایگان مهیا هستند. از آنجایی که می‌توانید کتاب‌های بسیاری را به صورت رایگان مطالعه کنید برای شما هزینه ای نخواهد داشت کتاب های متنوعی را ببینید و انتخاب کنید.

مقالات مرتبط
نظــرات