مـــرکــز دانلــــــــود

چطور بدون گدایی کردن توجه شوهر را به خود جلب کنیم؟

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : شنبه 3 فروردین 98 0 نظر
نظرات کاربران :

بسیاری از زندگی‌های مشترک در اوایل و شروع آن یا حتی قبل‌تر و در دوران نامزدی و عقد با عشق و شور و شوق زیاد و سرشار از محبت شروع می‌شود و حتی خیلی از افراد هستند که خودشان تعریف می‌کنند که آن دوران یعنی دوران عقد یا اوایل زندگی جزو شیرین‌ترین دورانی بوده که سپری کرده‌اند و تمام لحظات آن‌ها سرشار از محبت و عشق بوده و بعد از آن هر گز این شرایط برایشان تکرار  نشده و به نوعی دچار روزمرگی شده‌اند یا مشکلات و مسائل با آنها کاری‌ کرده است که کمتر به همدیگر توجه می‌کنند در حالی که در آن دوران هم زن تمام تلاشش را برای جلب توجه شوهر می کرد و هم مرد متقابلا این کار را انجام می داد.

در این مقاله آموزشی سعی می‌کنیم توجه خود را بر این مسائل منعطف کنیم و به بررسی و معرفی مواردی بپردازیم که مشکل اکثریت زنان جامعه ماست یعنی همان جلب توجه شوهر شان. و شاید به نوعی این زنان در این راه و در مواجه با آن سردرگم می‌شوند و از وضعیت فعلی خود راضی نیستند.

اگر شما نیز جزو آن زنانی هستید که در بالا به روال زندگی مشترکشان اشاره کردیم و در واقع از وضعیت فعلی خود در زندگی راضی نیستید و یا اگر در بدو ازدواج هستید و می‌خواهید از همان اول زندگی با سیاست و آگاهی زیادی از مسائل، زندگی مشترک را شروع کنید پس در این مطالعه  راه‌هایی را به شما معرفی می‌کنیم که به راحتی و با بهره‌گیری از آن در جلب توجه شوهر خود یا عاشق و وابسته کردن او موفق شوید و زندگیتان همواره با انرژی و شاد باشد.

برای جلب توجه شوهر تان قبل از هر چیزی باید سعی کنید نیازمندی‌ها و علایق او را بشناسید و در راستای آنها قدم بردارید و برای برآورده شدن این نیاز‌ها و علاقمندی‌های او هر چقدر توان دارید به کار گیرید. سعی کنید از همین لحظاتی که این مطالب را می‌خوانید شروع کنید و در کنار آن برای رسیدن به این هدف، صبر زیادی داشته باشید و حوصله به خرج دهید.

1- از شوهرتان حمایت کنید

برای جلب توجه شوهر از شوهرتان حمایت کنید

یکی از نیاز‌های اساسی در زندگی مشترک حامی بودن و حمایت کردن است که به نوبه‌ی خود باعث حل بسیاری از مشکلات می‌شود پس اگر همسرتان را به عنوان شریک زندگی و همراه و یار خود در طول مسیر پذیرفته‌اید و اگر می‌خواهید او نیز این حس همراهی شما را درک کند و یا توجه شوهر تان را به سمت خود جلب کنید پس در هر زمینه‌ای اعم از عاطفی، مالی، روحی روانی و معنوی  از او حمایت کنید و احساسات، عواطف و امنیت مناسب را برای او در زندگی فراهم کنید.

2- در روابط تان آسان گیر باشید

در زندگی خیلی ما عادات و رفتار‌هایی به ظاهر ساده و کوچکی اتفاق می‌افتد که شاید اصلا در معرض دید هم نباشد و از تاثیرات آن بی‌خبر باشیم. اگر شما نیز زنی سخت‌گیر در رابطه و در زندگی مشترکتان هستید و حتی ممکن است از داشتن این ویژگی بی‌خبر باشید و خودتان را فردی عادی قلمداد کنید سعی کنید خودتان را بشناسید و سپس تغییر دهید.

برای روشن‌تر شدن بهتر این موضوع، مثلا اگر فردی هستید که مرتب او را به خاطر شلخته بودن و نامرتبی سرزنش می‌کنید یا اگر تصمیمات و کار‌های او را مورد بازخواست قرار می‌دهید و رفت و آمد او را چک می‌کنید و هر مثال دیگری که شما به دلیل حساسیت زیاد باعث سخت‌گیری به او می‌شوید و او را در تنگنا قرار می‌دهید؛ به احتمال زیاد در جلب توجه همسر تان شکست می‌خورید. به عنوان یک راهکار می‌توانید چند روز از مکالمات زندگی مشترک خود را مکتوب کنید و با بازبینی و تغییر عادات منفی راهکار‌های بهتری را جایگزین کنید.

3- فضایی سرشار از امنیت برای او ایجاد کنید

 برای جلب توجه شوهر فضایی سرشار از امنیت برای او ایجاد کنید

یکی از آرزو‌های هر فردی زندگی‌ کردن در محیطی امن و امان و فضایی سرشار از صمیمیت و امنیت است. مردان نیز از این قاعده استثنا نیستند و چون بعد از آمدن به خانه و خستگی‌ها و استرس‌های ناشی از محیط کار و بیرون به شما پناه می‌‌آورند قطعا این شما هستید که در این گونه مواقع می‌توانید با استفاده از بهترین ترفند‌ها توجه شوهر خود را جلب کنید و کاری کنید که او هر روز با شوق و اشتیاق بیشتری شیفته شما شود.

مثلا به درد دل‌هایش گوش دهید و با او همکاری کنید با او فیلم نگاه کنید و با خیلی از کار‌هایی دیگر که با توجه به علایق و سلیقه‌های او می‌توانید انجام دهید.


مقاله مرتبط: سیاست‌ها و تکنیک‌های شوهرداری که هر زن ایرانی باید بداند


4- برای او همسر باشید نه مادر

اگر می‌خواهید همسر خود را وابسته کنید و در عین حال هنوز هم مانند بچه‌یتان با او رفتار می‌کنید و مدام به او می‌گویید که چکار کند، کجا برود و یا چه چیزی بخورد پس قطعا از هدفتان یعنی جلب توجهش خیلی دور شده‌اید و برای تغییر این حال هر چه سریع‌تر نقش خود را از مادر به همسر تغییر دهید و او را آزاد بگذارید.

5- برای جلب توجه شوهر به او آرامش هدیه دهید

 برای جلب توجه شوهر به او آرامش هدیه دهید

برای دادن این هدیه گران‌بها در زندگی به همسرتان و برای اینکه توجه شوهر تان را به سمت خود معطوف کنید سعی کنید از راه دوستی کردن با او و به کارگیری اعتماد به جای شک، شناخت و حفظ حرمتها در زندگی و تمرکز بر روی آن‌ها، مذاکره مثبت بر تفاوت‌ها، ابراز محبت از طریق دلداری دادن و خانه‌داری و انجام امور مورد علاقه او ایجاد محیطی شاد و صبر و شکیبایی در برابر رفتار‌های ناخوشایند و سایر کار‌ها این هدیه با موهبت را به او و جهت دلبسته کردنش نسبت به خودتان تقدیم کنید.

6- کینه‌ها و ناکامی‌ها را فراموش کنید

اگر در مواقعی که مشکل یا ناملایماتی در زندگیتان رخ می‌دهد سعی کنید هر چه زودتر آن را به دست فراموشی بسپارید و هرگز موارد تلخ و ناخوشایند گذشته و بحث در مورد آن‌ها را پیش نکشید. چون اگر اطلاع ندارید مردان خیلی زود تجربیات و خاطرات بد و منفی را که شما مد‌تها در ذهن خود پرورش داده‌اید را فراموش می‌کنند پس برای توجه همسر تان و ایجاد روابطی خوب و آرام بخش لزومی ندارد این مسائل را کش دهید.

7- به شوهرتان گیر ندهید و او را قضاوت نکنید

به شوهرتان گیر ندهید و او را قضاوت نکنید

آگاهی از مسائل پیرامون زندگی  و همچنین شریک زندگی حق مشترکی بین هر دو نفر یعنی زن و مرد است اما اگر می‌بینید گاهی شوهرتان شوق و اشتیاق روز‌های گذشته را ندارد و یا ساکت است و بر سر مسئله‌ای که شما اشتیاق زیادی به آن دارید او هیچ واکنشی ندارد؛ سعی کنید به او گیر ندهید.

و یا گاهی بر خلاف تصور اکثریت زنان ( همیشه آماده بودن مردان برای رابطه جنسی) ممکن است شوهرتان به خاطر خستگی، استرس و تنش‌های ایجاد شده در بیرون علاقه‌ای به برقراری رابطه جنسی نیز نداشته باشد پس او را فورا متهم به بی محبتی نکنید و با آرامش و همدردی در این مواقع و ایجاد بستر مناسب توجه شوهر تان را به خود جلب کنید.


مقاله مرتبط: سیاست زن: 11 سیاست زنانه که هر خانمی به آن نیاز دارد (جذب مردان)


8- سریش نباشید

اگر شما نیز فکر می‌کنید برای وابسته شدن و توجه شوهر‌ تان نسبت به خود باید همیشه در دسترس باشید و مدام لحظات و کار‌های او را کنترل کنید به طور مثال روزانه چند بار به او تلفن بزنید و مدام حال او را جویا شوید و در یک جمله مانند منگنه به او بچسبید و از او جدا نشوید؛ قطعا از حضور مدام و همیشگی شما دلزده می‌شود و از شما فاصله می‌گیرد چون بالاخره شوهر شما نیز یک آدم معمولی است و به زمان اختصاصی مربوط به خود و آزادی نیاز دارد.

9- مانند مردان رفتار نکنید

خیلی از زنان با انجام کار‌های مردانه مثلا پوشش نزدیک به مردان، شغل‌های مردانه، مدل مو، رفتار و حتی صدای خود را شبیه به مردان می‌کنند و در عین حال به وضعیت خود نیز افتخار می‌کنند و نسبت به آن غرور می‌ورزند. خطاب به این زنان باید گفت که با این کار توجه شوهر تان را هر روز بیشتر و بیشتر از خود سلب می‌کنید چون مردان به جای زندگی با زنی مرد نما، قطعا زنی با ظرافت زنانه را ترجیح می‌دهند.

10- به پوشش خود اهمیت دهید

خیلی از زنان گاها به حدی در مسائل مربوط به خانه‌داری، آشپزی و بچه‌داری غرق می‌شوند که به طور کلی حتی نسبت به بهداشت فردی خود نیز توجه زیادی نمی‌کنند و ممکن است با لباس‌های شلخته و بوی پیاز داغ و در کل با وضعیتی نامناسب ظاهر شوند و در عین حال تعجب می‌کنند که چرا نمی‌توانند آنگونه که می‌خواهند و قربانی شده‌اند توجه شوهر شان را جلب کنند و غافل از اینکه خودشان و با کم‌ کاری‌های خود این وضعیت را خلق کرده‌اند و قطعا برای پیشگیری از این وضعیت، روزانه باید زمان بیشتری را به ظاهر، لباس و آرایش خود اختصاص دهید.

خلاصه نکات

  • برای جلب توجه شوهر تان از سرزنش او بخصوص در جمع دست بکشید.
  • سعی کنید به ظاهر، قیافه  و آراستگی خود اهمیت دهید و زمان اختصاصی برای آن در نظر بگیرید.
  • از نظر مالی او را تحت فشار قرار ندهید و به خاطر نداشتن و یا عقب بودن نسبت به دوستان او را سرزنش نکنید.
  • برای اینکه توجه شوهر تان را از خود نگیرید همیشه نسبت به او درد دل‌ها و صحبت‌هایش گوش شنوایی داشته باشید.
  • سعی کنید فضایی آرامش بخش چه در محیط داخل و چه در خارج خانه و سرشار از صفا وصمیمیت را برای شوهر تان ایجاد کنید.
  • برای سفر، مسافرت رفتن، باشگاه و کار‌های خود برنامه ریزی کنید و خود را مشغول کنید.
  • به گفته خیلی از روانشناسان بارداری نیز یکی از راه‌های جلب کردن توجه همسر است که خیلی از پیامده‌های منفی را از زندگی دور می‌کند.
  • از شکایت کردن و نق زدن دائمی در زندگی دست بکشید.
  • سعی کنید بدون مقدمه صحبت‌هایتان را شروع نکنید.
  • سعی کنید برای برآورده کردن نیاز‌ها و خواسته‌های قلبی شوهرتان تا جایی که ممکن است کم کاری نکنید.
مقالات مرتبط
نظــرات