مـــرکــز دانلــــــــود

چگونه بفهمیم دختری دوستمان دارد یا نه؟ آیا برای شما ناز می کند؟

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : دوشنبه 9 مهر 97 0 نظر
نظرات کاربران :

همه انسان‌ها می‌توانند موجوداتی پیچیده باشند و گاه برای درک کردنشان باید آن‌ها را مانند یک معما و پازل حل کرد. پس پیچیدگی می‌تواند ویژگی هر انسانی باشد اما وقتی به آقایان می‌رسد، آن‌ها معتقد هستند که زنان موجوداتی بسیار پیچیده هستند و درک کردن آن‌ها کاری بسیار دشوار است. آن‌ها گاهی نمی‌توانند رفتارهای یک […]

همه انسان‌ها می‌توانند موجوداتی پیچیده باشند و گاه برای درک کردنشان باید آن‌ها را مانند یک معما و پازل حل کرد. پس پیچیدگی می‌تواند ویژگی هر انسانی باشد اما وقتی به آقایان می‌رسد، آن‌ها معتقد هستند که زنان موجوداتی بسیار پیچیده هستند و درک کردن آن‌ها کاری بسیار دشوار است. آن‌ها گاهی نمی‌توانند رفتارهای یک زن را به درستی درک کنند و از آنجایی که آقایان با کوچکترین محبت و مورد توجه واقع شدنی، احساس می‌کنند آن زن به آن‌ها علاقه دارد، لازم است برخی از رفتارهای زنان و نشانه های علاقه مند شدن یک زن را به درستی بشناسند و برداشت اشتباهی از رفتارهای آن‌ها نکنند.

ممکن است رفتار بانویی در اطراف شما، ذهن شما را نیز درگیر کرده باشد و از خود بپرسید از کجا بفهمیم دختری دوستمان دارد؟

بنابراین بهتر است نشانه‌های علاقه مند شدن یک زن به یک مرد را بهتر بشناسید تا بتوانید به درستی رفتار آن بانو را تحلیل کنید.

یکی از نشانه‌های علاقه مند شدن یک زن به مرد این است که زن رفتارهایی از خود بروز می‌دهد که با داشتن دانش می‌توان به انگیزه آن زن پی برد. از طرفی این دانش به شما کمک می‌کند تا هر رفتاری را به پای علاقه داشتن ننویسید و خودتان نیز دچار گمراهی و اشتباه نشوید.

در این مقاله سعی می‌کنیم تا نشانه‌های علاقه مند شدن یک زن به یک مرد را برای شما معرفی کنیم و هر کدام را به صورت اجمالی توضیح دهیم. پس در صورتی که رفتار بانویی ذهن شما را درگیر کرده است، ادامه این مقاله را دنبال کنید.

آموزش صفر تا صد مخ زدن زنان در تلگرام و اینستاگرام

نشانه‌های علاقه مند شدن یک زن به یک مرد

با توجه به فرهنگ و عرف جامعه ایران، متاسفانه دختران نمی‌توانند مانند پسران احساسات خود را بروز دهند و علاقه خود را به یک پسر به صورت صریح بیان کنند. در نتیجه تنها راهی که برای آن‌ها می‌ماند این است که در صورت علاقه زیاد به یک پسر، آن را در رفتارهای خودشان نشان دهند.

1- تلاش برای جلب توجه پسر

علاقه مند شدن یک زن

یکی از راه‌های ابراز علاقه به یک فرد این است که سعی کنید با رفتارهای خود، نظر او را جلب کنید. خانم ها نیز با توجه به تفکرات جامعه، گاهی مجبور می‌شوند به صورت غیر مستقیم علاقه خود را نشان دهند. اگر خانمی رفتارهایی دارد که سعی می‌کند نظر شما را جلب کند، ممکن است به شما علاقه داشته باشد. دختران ممکن است راه‌های مختلفی را برای جلب توجه انتخاب کنند، با شما بیشتر از آقایان دیگر صحبت کنند، مدام سر راه شما قرار بگیرند، مدام سوالاتشان را از شما بپرسند و … .


مقاله مرتبط: روانشناسی جذب دختر:(چطوری دختران زیبا را جذب خودم کنم؟)


2- تغییراتی آشکار در زبان بدن دختر

یکی از نشانه‌های علاقه مند شدن یک زن این است که تغییراتی در زبان بدن او ایجاد می‌شود. برای فهم و درک یک جمله باید به تمام جوانب از جمله لحن بیان، آهنگ صدا و زبان بدن، توجه شود. یکی از این جوانب، زبان بدن است. اگر دختری به شما علاقه مند باشد ممکن است از خود نشانه‌هایی از علاقه مند شدن نشان دهد. در هنگام صحبت کردن با شما، مدام لبخند بزند، با دستانش بازی کند، کمی دلهره در چهره‌اش دیده شود، با به صورت ناخودآگاه به موهایش دست بزند و روسریش را مرتب کند. از زبان بدن یک فرد بسیاری از حالات و احساسات آن فرد را می‌توان متوجه شد.

3- صحبت کردن در مورد آینده و اهداف

علاقه مند شدن یک زن

یکی از نشانه‌های علاقه مند شدن یک زن به یک مرد این است که زن در مورد آینده زندگی و اهدافش با شما صحبت می‌کند و سعی می‌کند نظر شما را در مورد آینده بداند. برنامه‌ریزی می‌کند و شما را بخشی از برنامه‌های خود قرار می‌دهد.

4- کنجکاوی در مورد علایق شما

یکی از نشانه‌های علاقه مند شدن یک زن به یک مرد این است که زن سعی می‌کند در مورد علایق شما بیشتر بداند تا بتواند نزد خود، مشترکاتتان را با هم پیدا کند. او به علایق شما توجه می‌کند و رفتارهای شما را زیر نظر دارد تا بتواند به ویژگی‌های شما بیشتر پی ببرد.

5- حسادت ورزیدن به دیگران به ویژه دختران دیگر

حسادت ورزیدن به دیگران به ویژه دختران دیگر

مسلما دختری که به شما علاقه داشته باشد نمی‌تواند حضور دختر دیگری را در کنار شما تحمل کند. اگر شما به دختر دیگری توجه بیشتری کنید، ممکن است دختری که به شما علاقه مند است، ناراحت شود و بدخلقی کند.

6- انجام کارهای کوچکی برای شما

از دیگر نشانه‌های علاقه مند شدن یک زن به یک مرد، اثبات علاقه با انجام کارهای کوچک است. برای مثال، اگر با او همکار هستید، ممکن است برای شما هم ناهار درست کند، برایتان چای بیاورد و … . وقتی او سعی می‌کند حتی با انجام کارهای کوچکی شما را خوشحال کند، پس ممکن است به شما علاقه‌مند باشد و این مورد می‌تواند نشانه علاقه مند شدن یک زن به شما باشد.

7- او همیشه برای شما وقت دارد

او همیشه برای شما وقت دارد

اگر دختری به شما علاقه داشته باشد، سعی می‌کند همیشه برای شما وقت بگذارد. او به تماس‌های تلفنی شما در اسرع وقت پاسخ می‌دهد، اگر به او پیشنهاد قرار ملاقات دهید، می‌پذیرد و سعی می‌کند حتی اگر وقتش پر است، زمانی را برای شما خالی بگذارد.


مقاله مرتبط: چگونه سر صحبت با دختر مورد علاقه مان باز کنیم؟


8- دیدارهای ناگهانی و بدون هماهنگی قبلی

یکی دیگر از نشانه‌های علاقه مند شدن یک زن به شما این است که ممکن است در جلسات، مهمانی‌ها و … آن دختر را ببینید. امکان این وجود دارد که دختری که به شما علاقه دارد، برنامه‌ها و کارهایش را به گونه‌ای تنظیم کند که بتواند در بسیاری از مجالس، مراسم‌ها و… که می‌روید، حضور بیابد؛ زیرا او دوست دارد هر چه بیشتر شما را ببیند و ممکن است برای دوری شما نیز بی‌قراری کند!

9- برقراری ارتباط چشمی

برقراری ارتباط چشمی

از نشانه‌‌های علاقه مند شدن یک زن به یک مرد، برقراری ارتباط چشمی است. چشم‌های انسان‌ها می‌توانند حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشند، حتی حرف‌هایی که انسان از بیان آنها قاصر است! اگر دختری به شما علاقه داشته باشد، مدام به شما خیره می‌شود و سعی می‌کند با چشمهایش علاقه خودش را به شما نشان دهد. این رفتار در دختران خجالتی بیشتر دیده می‌شود. چشم‌ها، حرف‌های زیادی برای گفتن دارند! به آن‌ها توجه کنید.

10- علاقه‌مندی به علایق و خواسته‌های شما

با توجه به این که علاقه موجب می‌شود فرد به معشوقش بیشتر توجه کند و ویژگی‌های او را با کنجکاوی به خاطر بسپارد، دختری که به شما علاقه‌مند باشد به مرور به علایق شما نیز علاقه‌مند می‌شود و سعی می‌کند با نشان دادن هیجان و علاقه به علاقه‌مندی‌های شما، خودش را به شما نزدیک‌تر کند و اشتراکاتی با شما پیدا کند.

11- توجه بیشتر به ظاهر و آراستگی

توجه بیشتر به ظاهر و آراستگی

یکی دیگر از نشانه‌های علاقه مند شدن یک زن به یک مرد این است که زن سعی می‌کند با وسواس بیشتری به ظاهر خود برسد و برای دیدار با شما لباس‌هایی خاص و آرایشی خاص انتخاب کند. پس اگر دختر موردنظر شما، هنگام آماده شدن برای ملاقات با شما وقت زیادی می‌گذارد، ناراحت نشوید، شاید این نشانه‌ای از عشق او به شما باشد!

12- در میان گذاشتن رازها و مسائل شخصی

اگر فردی به شما علاقه‌مند باشد، بسیاری از مسائل شخصی خود را با شما درمیان می‌گذارد و ممکن است رازهایی را از زندگی خود به شما بگوید. مسلما یک فرد رازهایش را به هر کسی نمی‌گوید و رازها و درددل‌هایش را با فردی مورد اعتماد در میان می‌گذارد. برخی از افراد سعی می‌کنند با درمیان گذاشتن رازها و مسائل شخصی با فرد دیگر، اعتماد او را جلب کنند و علاقه خود را از این طریق به فرد نشان دهند. آن‌ها به این شیوه، سعی می‌کنند تا به فرد نزدیک‌تر شوند و در عین حال بسیاری از ویژگی‌های خود را به فرد مورد علاقه خود نشان دهند. در نتیجه یکی از نشانه‌های علاقه مند شدن یک زن به یک مرد، اعتماد به شما به عنوان یک رازدار است.


مقاله مرتبط: چگونه بفهمیم دختری دوست پسر دارد؟  تشخیص دوست پسر با چند روش ساده


13- توجه بیشتر به شما نسبت به دیگران

اگر با دختری در یک جمع حضور دارید و توجه ویژه و زیادی از جانب او نسبت به خود می‌بینید، ممکن است آن دختر به شما علاقه‌مند باشد. حضور هر دو نفر شما در یک جمع، در واقع فرصت مناسبی است تا او بتواند با توجه بیشتر به شما نسبت به سایرین، علاقه خود را به طور غیرمستقیم به شما نشان دهد. او سعی می‌کند با شما بیشتر از افراد دیگر صحبت کند، بیشتر در کنار شما باشد، با شما غذا بخورد و … .

سخن پایانی

ممکن است شما تنها یک یا دو مورد از رفتارها و نشانه‌های بالا را در دختری ببینید و با خود فکر کنید که شاید آن دختر به شما علاقه‌مند است؛ اما بهتر است با دقت بیشتری به رفتارهای آن دختر توجه کنید؛ زیرا یک یا دو نشانه دلیل بر عشق ورزیدن و علاقه مند شدن یک زن نیست.

در صورتی که چندین نشانه را در رفتارهای دختر موردنظرتان مشاهده کرده‌اید، می‌توانید فکر کنید که او به شما علاقه‌مند است. البته با وجود چندین نشانه هم گاهی نمی‌توان با اطمینان در رابطه با علاقه و عشق یک انسان صحبت کرد، زیرا همان گونه که اشاره کردیم، زنان موجوداتی پیچیده هستند! درک رفتارهای آنان برای بسیاری از مردان دشوار است.

مقالات مرتبط
نظــرات