مـــرکــز دانلــــــــود

آموزش جدیدترین روش های عاشق ماندن در رابطه های امروزی

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : سه شنبه 29 مرداد 98 0 نظر
نظرات کاربران :

یکی از دغدغه‌هایی که دامنگیر‌ خیلی از زوج‌های جوان و افراد عاشق است و ذهن آنها را به خود مشغول می‌کند این است که آنها در تجربه‌ای که در زمینه عشق داشته‌اند ابراز می‌کنند که عاشق شدن شاید برای آنها کار سختی نبوده است اما نگه داری این عشق و عاشق ماندن برای آنها دشواری‌هایی […]

یکی از دغدغه‌هایی که دامنگیر‌ خیلی از زوج‌های جوان و افراد عاشق است و ذهن آنها را به خود مشغول می‌کند این است که آنها در تجربه‌ای که در زمینه عشق داشته‌اند ابراز می‌کنند که عاشق شدن شاید برای آنها کار سختی نبوده است اما نگه داری این عشق و عاشق ماندن برای آنها دشواری‌هایی داشته است و در ضمن تلاشهایی که برای نگهداری و عاشق ماندن همیشگی خود داشته‌اند؛ نتیجه قانع کننده‌ای برایشان به ارمغان نیاورده است.

از طرفی دیگر افراد عاشق و زوج‌هایی وجود دارند که سال‌های متمادی در زندگی مشترک و رابطه عاشقانه خود موفق عمل کرده‌اند و عشق آنها پایدار باقی مانده است. ممکن است از خودتان بپرسید که دلیل واقعی این امر چیست؟ و این افراد چه راهکارهایی به کار می‌گیرند؟ در جواب باید گفت که نه تنها عشق بلکه هیچ ارتباط خوبی در زندگی به طور تصادفی به دست نمی‌آید و حتما در کنار یک ارتباط عاشقانه و عالی، تلاش‌هایی نیز برای آن صورت گرفته است و اگرچه شاید عاشق شدن به گفته خیلی از افراد آسان باشد اما آنچه که اهمیت دارد ثابت نگه داشتن این عشق و عاشق ماندن است که بدون تلاش امکان پذیر نیست.

در این مقاله نیز قصد داریم مهم‌ترین رازها، راهکار‌هایی که باعث می‌شود شما یک رابطه عاشقانه‌ عالی و با ثبات داشته باشید و هیچ مانعی باعث نشود که عشق اولیه شما از بین برود را به شما معرفی کنیم.

میخواهم یاد بگیرم هر مردی را مجذوب و وابسته خودم کنم

1- رقابت نکردن

یک راز مهم برای عاشق ماندن این است که وقتی به شخصی علاقه دارید و در رابطه‌ای عاشقانه هستید باید به جای رقابت کردن، با او متحد و همدل باشید. برای مثال در زندگی خیلی از زوج‌ها پیش می‌آید که به طور ناخود‌آگاه و مانند بچه‌ها برای هر مسئله‌ای در زندگی رقابت می‌کنند و بعد‌ها نه تنها رابطه عاشقانه آنها ثابت نمی‌ماند بلکه از آن نیز کاسته می‌شود. پس نکته مهم برای عاشق ماندن این است که با فرد مورد علاقه خود رقابت نکنید و به جای مسابقه با او در یک تیم و درکنار هم باشید و با این کار احساس نزدیکی و ارتباط خود را قوی‌تر کنید.

2- تحسین کردن همدیگر

تحسین کردن همدیگر - عاشق ماندن

گاها با فرد مورد علاقه خود بنشینید و در مورد مسائلی مانند اینکه چه ویژگی در شما وجود دارد که او را خوشحال می‌کند و یا اینکه او شما را به خاطر چه چیزی تحسین می‌کند؛ صحبت کنید و متقابلا نیز خودتان این کار را انجام دهید و به او بگویید که به خاطر چه امری او را تحسین می‌کنید مثلا به او بگویید من تو را به خاطر اینکه همیشه برای نظرات من احترام قائل هستی تحسین می‌کنم  و از این مسئله خوشحال هستم. البته خیلی از افراد هستند که فکر می‌کنند این کار شاید برای افرادی که سال‌ها با هم زندگی می‌کنند و رابطه‌ای عاشقانه دارند با اهمیت نباشد اما باید گفت قطعا در عاشق ماندن شما تاثیر بسزایی خواهد داشت و باعث ثبات رابطه بین شما می‌شود.


مقاله مزتبط: روش های ترمیم رابطه دوستی و رابطه زناشویی در کوتاه ترین زمان


3- استفاده از کلمات و عبارات جادویی

در هر رابطه و در هر مکان و زمانی نقش کلمات را نمی‌توان انکار کرد و استفاده از کلمات به صورت بجا و مناسب می‌تواند مانند معجزه باشد و یک رابطه را همیشه شاداب و ثابت نگهداری کند؛ در عین اینکه استفاده نادرست از عبارات و کلمات نیز می‌تواند یک رابطه عاشقانه را به طور کلی تخریب کند پس الزامی است که برای عاشق ماندن باید به نحوی با فرد محبوب خود صحبت کنید که علاقه فراوانی در طرف ایجاد شود که به شما گوش دهد و به جای کسل شدن از صحبت‌های شما او نیز دوست داشته باشد که در ضمن صحبت نظرات خود را بیان کند و به طور واقعی به شما گوش دهد.

4- درک تفاوت‌ها

درک تفاوت‌ها - عاشق ماندن

در عین اینکه مرد و زن با هم تفاوت‌های وجودی زیادی از نظر افکار، اخلاق و رفتار دارند اما همین تفاوت‌هاست که باعث جذابیت بیشتر می‌شود و اگر واقعا افرادی در ارتباط با این مسئله آگاه باشند که شرط اصلی عشق و محبت فقط تشابه نیست و به جای آن به درک تفاوت‌ها فکر کنند در آن صورت خیلی از مشکلات به صورت خود به خود حذف می‌شوند پس برای عاشق ماندن لازم است تفاوت‌های همدیگر را در عین اینکه می‌شناید؛ درک کنید و برای آنها احترام قائل باشید و سعی کنید خود را با این تفاوت‌ها تطبیق دهید و در نهایت عشق با دوام‌تری خلق کنید.

5- احترام به همدیگر

در هر رابطه‌ای حتی در رابطه‌های غیر عاشقانه نیز باید حد و مرز‌های خاصی وجود داشته باشد  در رابطه عاشقانه بین دو طرف نیز احترام به عقاید، رفتار، اخلاق و نگه داشتن خط قرمز‌های طرفین باعث ثبات عشق قبلی و عاشق ماندن طرف مقابل می‌شود و نباید فراموش کرد که داشتن اختلاف‌نظر و تفاوت در حین ارتباط نباید هرگز به حدی تاثیر بگذارد که احترام را از بین ببرد و عشق را کمرنگ کند.

6- محبت و عشق ورزیدن

محبت و عشق ورزیدن - عاشق ماندن

قطعا برای عاشق ماندن در یک رابطه نباید جای محبت و عشق ورزی خالی باشد و برای این کار نیز باید ابتدا تفاوت‌های وجودی زن و مرد را در نظرگرفت؛ سپس فرد مقابل و علایق او را تا بشناسید و با توجه با آنها به طرف مقال محبت کنید مثلا مردان به نحوی هستند که از تشکر کردن زنشان بابت کاری که برای او کرده‌اند بسیار خوشحال می‌شوند از طرفی زنان با یک شاخه گل نیز احساس محبت را دریافت می‌کنند و بیشتر از ابراز احساسات شنیداری و کلامی خوشحال می‌شوند پس بهتر است از نظیر این کارها برای عاشق ماندن غافل نباشید.

7- از خود گذشتگی

منظور از اینکه برای عاشق ماندن باید از خود گذشتگی داشته باشید این نیست که در این مسیر خود را به طور کامل وقف کنید بلکه باید این مقدار به میزان و اندازه‌ای باشد که باعث ثبات عشق شود نه اینکه در نهایت برای خوشحال کردن طرف مقابل رنجش خودتان را در پی داشته باشد و چون که عشق یک ارتباط دو نفره است پس باید برای اینکه رابطه‌ها دوام داشته باشند یک ارتباط برابر ایجاد شود و هر دو نفر برای حفظ آن تلاش کنند و هر کدام از آنها درجریان از خود گذشتگی و برای ثبات عشق از علایق و داشته‌های خود برای کمک به یکدیگر گذشت کنند.

8- انجام کار‌های خوشحال کننده

انجام کار‌های خوشحال کننده

برای اینکه بتوانید طرف مقابلتان را خوشحال کنید ابتدا باید تا  حدی نسبی از علاقه‌های او آگاه شوید و نسبت به او شناخت داشته باشید و سپس در راستای علاقه‌مندیهای او قدم بردارید برای مثال اگر می‌دانید که فرد مورد علاقه شما به چیزی علاقمند است و دوست دارد آن را داشته باشد؛ شما آن را به او هدیه دهید یا سعی کنید او را در کار‌هایش کمک کنید و یا اوقاتی را با هم به خوش‌گذرانی و تفریح اختصاص دهید چون این قبیل کار‌ها باعث می‌شود محبت بین دو طرف افزایش یابد و در نهایت راه عاشق ماندن را آسانتر می‌کند.


مقاله مرتبط: آیا میدانید محبت زیاد شما باعث سردی و جدایی می‌شود!(رفع محبت یک طرفه)


9- دوستی با همدیگر

رفتار کردن مانند دو دوست با همدیگر باعث ایجاد رابطه‌ای گرم و عاشقانه بین دو طرف می‌شود پس برای عاشق ماندن به جای سرکوب احساسات همدیگر و فاصله گرفتن سعی کنید مانند دو دوست باشید، در انجام کار‌ها همدیگر را یاری کنید، از خود فداکاری نشان دهید و با هم همدلی داشته باشید.

10- مسئولیت پذیری

مسئولیت پذیری

مسئولیت‌پذیری یکی از کلید‌های موفقیت در زندگی و روابط عاشقانه است که باعث ایجاد تفاهم می‌شود و در نهایت عشق و محبت را نیز بین دو طرف افزایش می‌دهد. اگرچه مسئولیت‌پذیری  نقشی است که یاد گرفتن آن در بزرگسالی دشوار است و تمرین آن باید در دوران کودکی در افراد نهادینه شود اما در کل باعث افزایش و ثبات عشق بین دو طرف می‌شود.

11- صبور بودن

برای ثبات و دوام یک رابطه و عاشق ماندن به صبر و حوصله نیاز است و هر دو شخصی که می‌خواهند رابطه عاشقانه خود را تقویت کنند باید در هنگام اتفاقات و حوادث تلخ زندگی صبور باشند و به مشکلات اجازه ندهند تا عشق و محبت بین آنها را هدف قرار دهند.

12- بخشنده بودن

بخشنده بودن و بخشش شاید به معنای فراموش کردن صدمه یا آسیب وارد شده نباشد اما برای کسی که به عاشق ماندن و به رابطه خود اهمیت می‌دهد باید حتما آن را در طول زندگی خود داشته باد چون با این کار خود فرد نیز از این طریق به آرامش می‌رسد. برای بخشش دیگران یا فرد مورد علاقه‌یتان شما می‌توانید خاطرات یا مسائلی که باعث ناراحتیتان شده است را مرور نکنید و آنها را فراموش کنید و یا ارزش‌ها و معیار‌های خود را بازنگری کنید.

مقاله مرتبط: راز های دلتنگ کردن معشوق: (چطور دیوانه وار عاشق من بشه!+ دعا)

سخن آخر

به طور کلی عاشق ماندن امری است که مانند عاشق شدن آسان نیست و مسئله‌ای که حائز اهمیت است این است که تا چه اندازه تلاش و مهارت نیاز است تا یک رابطه عاشقانه ایجاد و تقویت شود. طبق نظر اکثر روانشناسان برای جواب این سوال و رسیدن به یک رابطه عاشقانه یا عاشق ماندن، دو طرف باید ضمن داشتن تفاوت‌ها همدیگر را درک کنند، به نیازهای همدیگر توجه کنند و هر کدام نیاز یک‌دیگر را در اولویت قرار دهند، در هنگام مشکلات و سختی همدیگر را تنها نگذارند و از هم حمایت کنند، با همدیگر زمان صرف کنند و به شوخی و تفریح وخوش‌گذرانی بپردازند، سعی کنند زمانی که صحبت می‌کنند آینده‌ای مثبت و موفق برای خود تصور کنند و هر دو با هم برای رسیدن به آن تلاش کنند.

مقالات مرتبط
نظــرات