مـــرکــز دانلــــــــود

چگونه عاشق مغرور را در چنگمان نگه داریم!؟

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : پنجشنبه 27 اردیبهشت 97 0 نظر
نظرات کاربران :

عبارت « عاشق مغرور » شاید یک پارادوکس به نظر برسد زیرا امکان دارد با خود فکر کنید مگر می شود شخصی در عین حال که عاشق است مغرور هم باشد! اما حقیقت این است که بسیاری از مردان و زنانی که عاشقند میزان غرور و تبکر در وجودشان چنان بالا است که گاهی حتی […]

عبارت « عاشق مغرور » شاید یک پارادوکس به نظر برسد زیرا امکان دارد با خود فکر کنید مگر می شود شخصی در عین حال که عاشق است مغرور هم باشد! اما حقیقت این است که بسیاری از مردان و زنانی که عاشقند میزان غرور و تبکر در وجودشان چنان بالا است که گاهی حتی معشوق خود را فراری می دهند.

برعکس این قضیه نیست صادق است و شاید از خود بپرسید آیا شخص مغرور اصلا عاشق می شود؟ اما باید گفت که هر چند هم شخصی مغرور باشد یک روزی عاشق خواهد شد و  این نیاز را در وجودش حس خواهد کرد. تنها تفاوتی که این افراد می توانند با دیگران در عاشق شدن داشته باشند این است که ابراز عشق و علاقه شان کمی تفاوت دارد.

اگر شما هم با چنین اشخاصی وارد رابطه شده اید در این مقاله با ما همراه باشید تا نحوه برخورد با عاشق مغرور را به شما بگوییم.

1- زیاد به او نچسبید

زیاد به عاشق مغرور نچسبید

یکی از اشتباهاتی که ممکن است در برخورد با عاشق مغرور مرتکب شوید این است که بیش از حد خود را به او نزدیک کنید و حریم خصوصی او را نادیده بگیرید. افراد مغرور معمولا علاقه دارند با مقداری فاصله و حفظ حریم خصوصی شان وارد رابطه شوند. بنابراین سعی کنید زیاد خود را به او تحمیل نکنید.

میخواهم یاد بگیرم هر مردی را عاشق و وابسته خود کنم

2- در گفتگوها پیش‌قدم شوید

عاشق مغرور

در بسیاری از موارد عاشق مغرور تمایل دارد که گفتگو کند و احساس و طرز فکر شما را در مورد مسائل کوچک و بزرگ زندگی بداند اما به خاطر غروری که دارد معمولا از این کار امتناع می کند. خوب است در این شرایط شما سر گفتگو را باز کنید و نظر و عقیده خود را در مورد موضوعاتی که او دوست دارد بیان کنید.


مقاله مرتبط: برای جذب پسر مغرور چه کاری باید انجام دهیم؟ نکات کلیدی برای جذب پسر مغرور


3-برای او هدیه بخرید برای او هدیه بخرید

شاید باور نکنید اما برخی از انسان‌های مغرور بسیار روحیه لطیفی دارند و با گرفتن هدیه و کادو بسیار تحت تاثیر قرار می گیرند. این مسئله در مورد عاشق مغرور نیز کاملا صادق است. برای برخورد موثر با عاشق مغرور و جذب کردن بیشتر او به مناسبت های مختلف برای او کادو بگیرید. لازم نیست هزینه بسیاری صرف کنید. می توانید کادوهای کوچکی در نظر بگیرید و آن را به بهترین شکل تزئین کنید.

4- به درخواست های او احترام بگذارید

عاشق مغرور اگر احساس کند شما برای درخواست های او ارزشی قائل نیستید ممکن است پس از مدتی از شما سرد شده و رابطه را پایان دهد. درخواست های معقول او را بپذیرید و سعی کنید با درخواست های نابجای او به درستی برخورد کنید و او را متوجه کنید که چنین درخواستی از توان شما خارج است.

5- گاهی به او تلنگر بزنید

ممکن است تحمل عاشق مغرور است برایتان دشوار باشد و بخواهید به طریقی او را متوجه غرور زیادش بکنید. می توانید غیر مستقیم این کار را انجام بدهید به این صورت که کارهایی را که برایش انجام می دادید و او نادید می گرفت را دیگر انجام ندهید. یا برای مدتی از او دور شوید. مطمئن باشید اگر عاشق شما باشد تحمل این دوری برایش سخت خواهد بود و سعی خواهد کرد رفتار خود را اصلاح کند.

6- مودبانه با او برخورد کنید

به درخواست های او احترام بگذارید

یکی دیگر از مسائل مهمی که در برخورد با عاشق مغرور باید مورد توجه قرار گیرد این است که با او محترمانه برخورد کنید. این افراد نیز در مقابل احترام و ادب شما پاسخ مثبتی می دهند و این نحوه برخورد را دوست دارند. این کار باعث می شود آنها نیز متقابلا برخورد خوبی داشته باشند و سعی کنند بیشتر خودشان را به شما نزدیک کنند.

7- شخصیت عاشق مغرور را زیر سوال نبرید

یکی از کارهایی که ممکن است عاشق مغرور را فراری دهد این است که بخواهید شخصیت او را تغییر دهید. این درست است که مغرور بودن در مواقعی بسیار آزار دهنده است اما نباید سعی کنید اون خصیصه را در عاشق مغرور یکباره تغییر دهید. به او اطمینان بدهید که دوستش دارید و کاملا به او نزدیک شوید تا بتوانید به راحتی در کنار او زندگی کنید.

8- متفاوت و خاص باشید

متفاوت و خاص باشید

سعی کنید بفهمید چه چیز یا چه نوع رفتاری او را آزار می دهد. بنابراین با این شناخت می توانید کاری کنید که بیشتر جذب شما شود و کارهایی را انجام دهید که در نظر او خاص و متفاوت نسبت به دیگران جلوه کنید.


مقاله مرتبط: چطور با دختر مغرور برخورد کنید تا غرورتان شکسته نشود


9- حس کنجکاوی او را برانگیزید

عاشق مغرور

سعی کنید غیرقابل پیش بینی رفتار کنید و رفتارتان برای او تکراری نشود. این کار باعث می شود در او حس کنجکاوی در مورد شما ایجاد شود و سعی کند بیشتر شما را بشناسد و در نتیجه فکرش مشغول شما می شود. این کنجکاوی باعث می شود عاشق مغرور از خود بپرسد آیا شما هم او را دوست دارید؟ دلیل رفتار مبهم شما چیست و چرا گاهی از او دور می شوید؟ حتی ممکن است برای اینکه شما را بهتر بشناسد با دوستان و اطرافیان خود یا شما گفتگو کند.

10- خودتان را دست کم نگیرید و اعتماد به نفس داشته باشید

شاید به نظر برسد نکاتی که مطرح کردیم نیازمند میزان زیادی از خود گذشتگی نسبت به عاشق مغرور باشد. اگر زمانی احساس کردید شخص مورد نظر برای احساس شما ارزشی قائل نیست و از شما دورتر می شود نباید تمام احساس خود را خرج او کنید در غیر این صورت سرخورده خواهید شد و فرصت بودن با گزینه های بهتر را از دست خواهید داد.

مقالات مرتبط
نظــرات