مـــرکــز دانلــــــــود

چگونه بعد از ازدواج زوج عاشق بمانیم؟ به جذاب ترین زوج تبدیل شوید

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : جمعه 23 آبان 99 0 نظر
نظرات کاربران :

شاید شما هم افرادی را دور و بر خود دیده باشید که قبل از ازدواجشان بسیار عاشق یکدیگر بودند اما بعد از گذشت چند سال آن عشق پرشور دیگر در بین آن‌ها دیده نمی‌شود. اصولاً چنین مواردی زیاد پیش می‌آیند و همین چیزها است که کمی مجردها را نگران می‌کند. اگر در رابطه‌ای عاشقانه هستید، […]

شاید شما هم افرادی را دور و بر خود دیده باشید که قبل از ازدواجشان بسیار عاشق یکدیگر بودند اما بعد از گذشت چند سال آن عشق پرشور دیگر در بین آن‌ها دیده نمی‌شود. اصولاً چنین مواردی زیاد پیش می‌آیند و همین چیزها است که کمی مجردها را نگران می‌کند. اگر در رابطه‌ای عاشقانه هستید، ممکن است از خود بپرسید که آیا این اتفاق برای شما هم خواهد افتاد؟ در این مقاله می‌خواهیم راه‌هایی را بررسی کنیم که به شما کمک می‌کنند تا حتی پس از چند سال ازدواج هم زوج عاشق بمانید.

با یکدیگر صحبت کنید

زوج عاشق

با توجه به این که روز به روز مشغله زندگی انسان‌ها بیشتر می‌شود، دیگر افراد حوصله یکدیگر را ندارند. از طرفی هم شرایط اقتصادی کشور به گونه‌ای شده است که مردم همیشه نگران خرج و مخارج خود هستند. چنین مواردی موجب بروز استرس در انسان می‌شود. در نتیجه، افراد نمی‌توانند ساده‌ترین کار یعنی با یکدیگر صحبت کردن را هم به درستی انجام دهند. یادتان باشد اگر می‌خواهید زوج عاشق بمانید باید بیشتر از هر شخص دیگری با همسر خود صحبت کنید.

مقاله مرتبط: دلایل تغییر رفتار بعد از ازدواج چیست؟ و چطور عشق را در اوج نگه داریم

درست است که خسته‌اید اما ساده‌ترین سؤالات می‌تواند روز او را عالی کند و شما را عاشق‌تر. وقتی از سرکار برگشتید حالش را بپرسید. از روز خود برای او بگویید. گاهی انسان‌ها چیزی برای گفتن ندارند اما با همین مکالمات می‌توانید به همسر خود نشان دهید که چقدر برایتان مهم است.

دوستانی صمیمی

درست است که یک زوج عاشق زن و شوهر یکدیگر هستند اما در وهله اول باید دوست هم باشند. حتماً شما هم این مسئله را تجربه کرده‌اید که درد و دل کردن با دوست صمیمی بسیار راحت‌تر از صحبت کردن با برخی از اعضای خانواده است. دوستان صمیمی ما رازهایی را می‌دانند که به هیچ شخص دیگری نگفته‌ایم. همسر شما هم باید در زندگی‌تان چنین نقشی داشته باشد.

دوستان با هم راحت هستند. با هم وقت می‌گذرانند و از دیدن هم خوشحال می‌شوند. اگر چنین حسی به همسر خود نداشته باشید، زندگی‌تان دوام نمی‌آورد یا ممکن است تمام سال‌های پیش رو را به زور در کنار هم زندگی کنید. همان طور که با دوستان خود رفتار می‌کنید، با همسرتان ارتباط برقرار کنید تا او متوجه نزدیکی که بین شما وجود دارد، بشود.

تقدیر و تشکر

در ابتدای ازدواج یا رابطه عاشقانه، زوجین بسیار به یکدیگر توجه می‌کنند. زمانی که غذایی پخته می‌شود، تشکر می‌کنند، از آن تعریف می‌کنند و… . کافی است چند سال از زندگی رؤیایی یک زوج عاشق بگذرد! دیگر آن قدردانی‌هایی که در اوایل انجام می‌شد، دیده نمی‌شود. همه چیز عادی می‌شود و تمام کارها تبدیل به عادت می‌شود.

فکر کنید هر روز که در کنار همسر خود غذا می‌خورید، به یک مهمانی رفته‌اید. وقتی غذایتان در مهمانی تمام شود، از میزبان تشکر می‌کنید زیرا او برای شما وقت گذاشته، هزینه کرده و غذایی تدارک دیده است. هدف از مهمانی رفتن نیز خوش‌گذرانی و وقت گذراندن با دوستان و آشنایان است. تصویر کنید در منزل شما نیز چنین چیزی هر روز اتفاق می‌افتد. چه کسی عزیزتر و بهتر از همسرتان؟ زحمات او را با تشکر کردن جبران کنید.

رسیدگی به ظاهر و آراستگی

اگر می‌خواهید همیشه زوج عاشقی بمانید و از یکدیگر دلسرد نشوید، حتماً به ظاهر خود رسیدگی کنید. فرقی ندارد که قدتان بلند باشد یا کوتاه، موهای لخت داشته باشید یا فر و… آنچه مهم است آراستگی است. شما با هر شکل و شمایلی می‌توانید آراسته باشید. رسیدگی به ظاهر نه تنها حال خودتان را خوب می‌کند، بلکه با این کار به همسرتان نشان می‌دهید که مثل روزهای اول به او اهمیت می‌دهید و می‌خواهید وقتی با او هستید در بهترین حالتتان باشید.

گذشت کنید

یکی دیگر از ویژگی‌هایی که می‌تواند از شما زوج عاشقی بسازد، گذشت کردن است. زیاد سخت نگیرید. هر فردی می‌تواند اشتباه کند. همسر شما نیز از این امر مستثنا نیست. اگر کار اشتباهی کرد و سپس از شما پوزش خواست، او را ببخشید و کینه به دل نگیرید، با طعنه با او حرف نزنید و دعوا نکنید. مسلماً زمانی که همسر شما خطایی انجام دهد، حق دارید که ناراحت شوید؛ اما این ناراحتی نباید پایدار بماند و میان شما را شکراب کند.

البته منظور گذشت در همه زمینه‌ها نیست. برخی از اشتباهات فراموش‌شدنی نیستند اما شما می‌توانید سخاوت به خرج دهید و همسر خود را ببخشید. این به معنای آن نیست که پس از اشتباهی بزرگ همه چیز را به‌ یک‌باره فراموش کنید. در برخی موارد انسان نیاز به زمان دارد و گذر زمان همه چیز را حل خواهد کرد؛ اما نکته مهم این است که نداشتن کینه در دل، اول از همه حال خودتان را خوب می‌کند. پس به خاطر خودتان بخشیدن را فراموش نکنید.

به او توجه کنید

به اولین روزهایی که عاشق یکدیگر شدید، فکر کنید. یادتان می‌آید هر چیزی برایتان جذاب بود؟ همان روزهایی که به جزییات رفتارها و کارهای همسر خود توجه می‌کردید. گاهی تماشای نفس کشیدن فردی که به شما متعهد شده است می‌تواند زیباترین کار دنیا باشد. تا به حال شده است به رفتارهای او به طور ویژه توجه کنید؟ وقت آن رسیده که دوباره به زوج عاشق همان روزهای ابتدایی تبدیل شوید.

او چای دوست دارد؟ چایی که می‌نوشد کمرنگ است یا پررنگ؟ چه سریالی را بیشتر دوست دارد؟ رنگ موردعلاقه او چیست؟ وقتی در حال خودش است چگونه رفتار می‌کند؟ همان طور که با دقت فراوان به اخبار گوش می‌دهید یا سریال موردعلاقه خود را می‌بینید، به همسرتان توجه کنید.

گوش شنوا داشته باشید

بسیاری از زوجین پس از سال‌ها زندگی همچنان از این مسئله می‌نالند که همسرشان به آن‌ها گوش نمی‌دهد. همان طور که شما نیاز به شنیده شدن دارید، همسرتان نیز به چنین چیزی نیاز دارد. اصلاً وقتی یک زوج گوش شنوا برای یکدیگر نباشند، دیگر به چه دردی می‌خورند؟

دوستت دارم‌ها را بیان کنید

هیچ چیزی بهتر از بیان جمله «دوستت دارم» نمی‌تواند شما را تبدیل به یک زوج عاشق کند. ممکن است فکر کنید با خرید گل، هدیه دادن، پیام دادن در طول روز و… بتوانید دوست داشتنتان را ثابت کنید. بله، درست است اما هیچ کاری جای بیان این جمله را نخواهد گرفت. غرورتان را کنار بگذارید. غرور برای مردم است نه همسرتان. به او روزی چندین بار بگویید که دوستش دارید و قدردان تمامی لحظات با هم بودن هستید.

بسیاری از افراد آرزوی شنیدن این جمله را دارند. حتی ممکن است تأکید کنند که می‌دانند همسرشان دوستشان دارد اما بیان کردن آن چیز دیگری است. این کار نه خرجی دارد نه زمانی را از شما می‌گیرد. به چشمان همسرتان نگاه کنید و عشق خود را ابراز کنید.

صداقت

صداقت می‌تواند زندگی شما را تضمین کند. حتی اگر قرار است به کسی دروغ بگویید، آن شخص نباید همسرتان باشد. یک زوج عاشق آینه یکدیگر هستند. با هم صادق هستند و پنهان‌کاری میان آن‌ها وجود ندارد. با پنهان‌کاری از اعتماد همسر خود سوءاستفاده می‌کنید و مسلماً بخشیدن چنین مسئله‌ای نمی‌تواند کار آسانی باشد.

تأکید بر نقاط مثبت

همه انسان‌ها نقاط قوت و نقاط ضعفی دارند. خود شما نیز از این امر مستثنا نیستید. در نتیجه، انتظار نداشته باشید همسر شما فردی کامل و بی‌نقص باشد. هر زمان که خودتان این گونه بودید، از او هم بخواهید به کمال برسد! متأسفانه برخی از افراد بسیار خودشیفته هستند و نمی‌توانند نقص‌های خود را بپذیرند. به همین دلیل، فکر می‌کنند مدام باید عیب‌های دیگران را به رویشان بیاورند. ویژگی‌های مثبت همسر خود را تحسین کنید.

در عین حال، به یکدیگر کمک کنید تا نقاط ضعف را تبدیل به خصوصیات مثبت کنید. گاهی اوقات انسان کارهایی انجام می‌دهد که بهتر است فردی به او بگوید که آن رفتارها درست نیستند. در این گونه موارد ایرادی ندارد همسر خود را راهنمایی کنید؛ اما این مسئله را در پس ذهن خود نگه‌دارید که شما هم مشکلاتی دارید. اگر قرار است اگر همسر شما باهوش، زیبا، هنرمند، خلاق و… است، این ویژگی‌ها را به او یادآوری کنید و وی را تحسین کنید.

جمع‌بندی

اگر می‌خواهید زوج عاشق همان روزهای اول باقی بمانید، باید مواردی را که در این مقاله بررسی کردیم، رعایت کنید. شما نمی‌توانید زوجی را پیدا کنید که اختلاف‌نظر نداشته باشند یا گاهی با هم بحث نکنند. پس تفکرات رؤیایی را از ذهن خود بیرون کنید. قرار هم نیست با وجود برخی از این مسائل، عشق دو فرد به یکدیگر کمرنگ شود. اگر هر دو شخص به بلوغ فکری، عاطفی و… رسیده باشند، به خوبی این موارد را درک می‌کنند.

مقالات مرتبط
نظــرات