مـــرکــز دانلــــــــود

چگونه پیشنهاد ازدواج بدهیم تا جواب بله را بگیریم؟

چکیده مطلب
تاریخ انتشار : چهارشنبه 18 دی 98 0 نظر
نظرات کاربران :

باتوجه به اینکه ازدواج یکی از مهم‌ترین تصمیمات در زندگی هر فردی است بنابراین پیشنهاد ازدواج نیز به عنوان مقدمه و قدم اول این تصمیم باید به بهترین طریق و حتما باید با استفاده از راه‌های اصولی انجام بگیرد تا نتیجه دلخواه به ارمغان بیاید. بنابراین اگر شما نیز به عنوان فردی که شرایط ازدواج […]

باتوجه به اینکه ازدواج یکی از مهم‌ترین تصمیمات در زندگی هر فردی است بنابراین پیشنهاد ازدواج نیز به عنوان مقدمه و قدم اول این تصمیم باید به بهترین طریق و حتما باید با استفاده از راه‌های اصولی انجام بگیرد تا نتیجه دلخواه به ارمغان بیاید. بنابراین اگر شما نیز به عنوان فردی که شرایط ازدواج برایتان مهیا شده است و یک نفر را برای شراکت در زندگی خود در نظر دارید و می‌خواهید که این موضوع را با او در میان بگذارید و از طرفی هم فکر می‌کنید واقعا کار سختی پیش رویتان قرار گرفته است بهتر است تا انتهای این مقاله را مطالعه کنید.

در این مقاله سعی داریم با استفاده از راهکار‌هایی موثر این کاری که برای شما دشوار می‌نماید (پیشنهاد ازدواج) را برایتان خیلی ساده کنیم و بتوانید به راحتی و با کمترین دغدغه از عهده آن بربیایید و در واقع هدف کلی این است که شما در وهله اول  از شرایط خود برای ازدواج و هدف خود آگاهی داشته باشید و آنها را بشناسید و سپس پیشنهاد ازدواج را به نحوی انجام دهید که بتوانید جواب مثبتی را دریافت کنید.

اقدامات لازم برای پیشنهاد ازدواج و مرحله قبل از آن

1- اطمینان از انتخاب فرد مناسب

 برای خیلی از افراد این مسئله صدق می‌کند که شخصی را خیلی دوست دارند و می‌خواهند بقیه عمرشان را در کنار او بگذرانند پس بدون در نظر گرفتن اولویت‌ها و صرفا به خاطر انگیزه‌های آنی به فکر ازدواج می‌افتند و بعدا نتایج نا‌فرجامی از پیشنهاد و تصمیم خود می‌گیرند.

 بنابراین لازم است قبل از دادن هرگونه پیشنهادی باید مطمئن شوید در عین اینکه او را دوست دارید با او ارزش‌های هماهنگی نیز دارید برای مثال اگر شما دوست دارید در زندگی خود صاحب فرزند شوید باید او نیز این مسئله را بپسندد و سایر مسائل دیگر را باید به بهترین نحو زیر نظر داشته باشید و بعد از آنکه مطمئن شدید فرد مناسبی در مقابلتان است و تردیدی در این امر نماند؛ سپس پیشنهاد ازدواج را با او مطرح کنید.

2- انتخاب فضا و زمان مناسب برای پیشنهاد

انتخاب فضا و زمان مناسب برای پیشنهاد

سعی کنید بر این مسئله تمرکز کنید که شما می‌خواهید در مورد آینده خود و یک عمر زندگی صحبت کنید و برای این امر پیشنهاد می‌دهید بنابراین هر مکانی مناسب این کار نیست مثلا سعی نکنید از او بخواهید با شما سوار ماشین شود و در عین اینکه رانندگی می‌کنید و حواستان به کار دیگری است پیشنهاد ازدواج را مطرح کنید و یا در زمان‌هایی که او کاملا مشغول است و یا وقت صحبت کردن ندارد جلو او ظاهر شوید.

مقاله مرتبط: سن مناسب ازدواج در ایران چقدر است؟(در چه سنی ازدواج کنم خوبه؟)

 شما باید در حین صحبت کردن کل حواستان به گفته‌ها و شنیده‌ها از طرف مقابل باشد و این امر نیز بدون انتخاب یک زمان و مکان مملو از آرامش میسر نیست و به طور کلی انتخاب یک فضای رمانتیک مانند یک رستوران و مکانی باصفا می‌تواند کمک کننده باشد.

3- اطلاع ندادن به دیگران و اطرافیان

اگر می‌خواهید به فرد مورد علاقه خود پیشنهاد ازدواج بدهید ممکن است فکر کنید که بهتر است به دوستان و اطرافیان خود بگویید یا از آنها مشورت بگیرید اما راهکار بهتر این است که این کار اصلا به نفعتان نیست شاید اظهار نظر و مشاوره‌های نادرستی از آنها دریافت کنید که بر تصمیمتان تاثیر بگذارد البته این معنی نمی‌دهد که شما نباید با هیچ فردی در این رابطه صحبت کنید بلکه اگر می‌دانید شخصی قابل اعتماد است و مشاوره مفیدی دارد حتما با او در میان بگذارید  ولی به طور کلی سعی کنید همه اطرافیان را از این مسئله باخبر نکنید.

4- اطمینان نسبی از پاسخ مثبت او

اطمینان نسبی از پاسخ مثبت او

قبل از اینکه به فرد مورد علاقه‌یتان پیشنهاد ازدواج بدهید باید به اندازه کافی درباره مسائل مربوط به ازدواج با او صحبت کرده باشید و با مطرح کردن سوالاتی زیرکانه درباره انتظارات و ویژگی‌های فرد مورد علاقه او و خواسته‌های او در آینده را بپرسید و با انجام این کار علاوه بر اینکه تا حد زیادی او را می‌شناسید فرصت پیدا میکنید که خود را به خواستهای او نزدیک کنید و برای برآورده ساختن نیازهای او تلاش کنید و در نهایت پاسخ مثبتی از او دریافت کنید.

5- صداقت در ابراز احساسات درونی

شاید شما سعی کنید که قبل از پیشنهاد ازدواج برای خود یادداشت‌هایی بنویسید و در هنگام مکالمه آنها را عین همان به طرف مقابلتان بگویید البته یادداشت کردن نکات مهم کار کاملا به‌جایی است اما سعی کنید تمام دلایل ازدواج و انتخاب او را با صداقت و از روی احساساتتان به او بگویید و فقط مانند یک ربات عمل نکنید و یادداشت‌های خود را از بر نگویید برای مثال به او بگویید که کدام ویژگی در او باعث شده که شما به او علاقه‌مند شوید و چه چیزی شما را سوق می‌دهد تا بخواهید بقیه عمرتان را با او بگذرانید مطمئنا او علاوه بر اینکه از شنیدن این جملات خوشحال می‌شود؛ سعی می‌کند تا هر چه بیشتر این مسائل را در خود تقویت کند.

6- تصمیم گیری درباره هدیه مناسب به او

تصمیم گیری درباره هدیه مناسب به او

دختر خانم‌ها و زنان تا حد زیادی دوست دارند با یک هدیه غیرمنتظره غافلگیر شوند یعنی ممکن است تاثیر بسزایی در جواب آنها به پیشنهاد داشته باشد بنابراین اگر می‌توانید در حین پیشنهاد ازدواج یک هدیه را با توجه به شناخت قبلی از سلیقه فرد مد نظرتان انتخاب کنید و توجه او را هر چه بیشتر به سمت خود جلب کنید.

البته دادن یک حلقه برلیان به آنها می‌تواند خیلی برایشان جذاب باشد اما اگر توانایی مالی برای این کار ندارید اصلا اهمیتی ندارد با توجه به زیورآلات و سبکی که خود او دوست دارد یک حلقه مناسب و شیک به او هدیه دهید.

7- پیشنهاد در روز‌ها یا ایام خاص

اگر می‌خواهید پیشنهاد ازدواج شما به بهترین نحو انجام شود پس از انتخاب ایام مخصوص که برای هر دو یا بخصوص طرف مقابل اهمیت دارد غافل نشوید.

برای دادن پیشنهاد روز‌هایی مانند عید خاص، روز تولد، سالگرد آشنایی و هر روزی که به نظرتان موقعیت کاملا مناسبی است و طرف مقابلتان نیز در آن روز احساس خوبی نسبت به شما دارد این کار را بکنید و فرصت را از دست ندهید چون این کار شما باعث می‌شود او فکر کند که شما به فکر روز‌های مهمش هستید و برای او ارزش قائلید و این کار بر تصمیمیش تاثیر زیادی می‌گذارد.

8- انتظار داشتن برای جواب منفی

انتظار داشتن برای جواب منفی

البته همانطور که در بالا اشاره کردیم شما باید تا حدی از پاسخ مثبت طرف مقابل اطمینان داشته باشید اما فراموش نکنید همه چیز مطلق نیست و برخلاف آنچه که شما تصور می‌کنید ممکن در مقابل پیشنهاد ازدواج شما پاسخ منفی داده شود اما در این مواقع اصلا نباید دلسرد یا نا‌امید باشید و فقط علت این امر را جویا شوید او ممکن است علت امر را به شما بگوید و منتظر زمانی باشد تا تغییری در شما ایجاد شود و بعد پاسخ خود را تغییر دهد و شاید اصلا فرد مناسبی برای شما نباشد و همان بهتر که قبل از ازدواج این قضیه را بفهمید.

9- پیشنهاد دادن به موقع

منظور از به موقع بودن پیشنهاد این است که شما نه خیلی زود این کار را انجام دهید و نه آنقدر دیر که فرصت از دست برود مثلا اگر شما تازه دو هفته است با فردی آشنا شده‌اید اصلا نباید پیشنهاد ازدواج را مطرح کنید اگرچه شما عاشق او شده‌اید اما هنوز خیلی زمان و شرایط لازم است تا به مرحله پیشنهاد برسید و صرفا داشتن علاقه زیاد شما را به عجله برای این کار سوق ندهد و در مقابل اگر از فرد مورد علاقه‌یتان برای ازدواج اطمینان دارید نباید خیلی آن را به درازا بکشانید و اگر هم حتی برای این کار خجالت می‌کشید آن را از طریق یک نامه برای او بفرستید.

10- ایمان داشتن به خود

ایمان داشتن به خود

در وهله اول برای دادن پیشنهاد ازدواج باید خودتان باشید و خودتان را باور کنید و چون احتمال می‌دهید شاید روش شخصی دیگر برای پیشنهاد موفق باشد نباید سبک خود را تغییر دهید و از آنها تقلید کنید.

سعی کنید خود واقعیتان را با همه انتظارات به او نشان دهید و بعد گفته‌های او را به طور کامل گوش کنید و شنونده خوبی برای او باشید تا او درک کند که شما برایش احترام قائل هستید البته علاوه بر حفظ شخصیت واقعی خودتان می‌توانید از خود خلاقیت نشان دهید و از سبک‌های رمانتیک و عاشقانه برای پیشنهاد ازدواج بهره بگیرید مثلا هر از گاهی جمله‌ای کوتاه یا عاشقانه در اثنای گفت و گو مطرح کنید.

فراموش نکنید که در به کارگیری سبک عاشقانه نیز نباید افراط کنید و با اعتماد به نفس کامل و حفظ خود واقعیتان کلمات جادویی را طوری به کار بگیرید که طرف مقابلتان را مجذوب خود کنید.

11- پیشنهاد به طریقی خوشایند برای طرف مقابل

برای اینکه به فردی پیشنهاد ازدواج بدهید لازم است قبل از آن در مورد سلیقه و علایق او شناخت کافی داشته باشید و به طریقی که او دوست دارد شما این کار را برایش انجام دهید مثلا سعی کنید این پیشنهاد را مانند یک هدیه در نظر بگیرید و اگر می‌بینید او دوست دارد محرمانه به او پیشنهاد داده شود پس به این طریق عمل کنید و یا اگر اهل شوخ طبعی است شما نیز به همان شیوه دلخواه او پیشنهاد خود را مطرح کنید.

مقالات مرتبط
نظــرات